КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от 7George »

martatabs написа:Apple,и аз го видях,но това не трябва да е мерило за живота в Канада.Друг е факта че е високопоставен военен служител и това че не са успели да го хванат навреме.Абе,като цяло картинката е една и съща,ама карай.А,Калгари си имат първият кмет мюсулманин.
А - мерси... Да ви се връща!
Embrace your climate change!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivandaman »

roumensp написа:
jovani написа:Най-известният сериен убиец от близкото минало (осъден 2007) се е подвизавал в Бритиш Колумбия и е отнел живота на 50-тина жени по негови думи - (осъден е за 6 от тях, обвинен за други 20):
http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Pickton"
Това никой няма да ти го оспори - Пиктън наистина е един от най-големите серийни убийци в историята. Само глупак може да си мисли (или твърди), че в Канада няма никаква престъпност. Обаче броят на желаещите да емигрират в Канада и в BC не е намалял заради Робърт Пиктън.
jovani написа:Но от друга страна нали трябва да дойдат нови балъци за да поемат "щафетата" по пица деливърито (както в казармата: да може и "старите кучета" да видят слънчице)?
Добре знаеш, че не трябва да се правят обобщения от тоя род, предполагам не намекваш че всички, вкл. и ти, сме били пица-деливъри. Емиграцията е строго-индивидуален процес и крайният резултат зависи от личните качества на човека, професия, късмет и т.н. Всеки преди да емигрира трабва сам да си прецени какви са му шансовете за реализация. Канада не обещава нищо, просто дава шанс. И ако не ти хареса винаги можеш да я напуснеш.
Срамна работа няма, особено пък ако е част от някакъв "по-дългосрочен" план или процес.
Работил съм като пица деливъри, сервитьор, мил съм чинии, брал съм ябълки, дори и през МкДоналдс минах, и да ви кажа честно никога не съм го намирал за нещо обидно..
дойдох в Канада без език, без образование, без професия, без опит.. Какво да работя?? Мениджър? Да, имаше хора които ми се подиграваха и смятаха че съм балък защото не крадях като тях от магазините и не правих "далаверите с банките".. Но евентуално излязох от затвореният кръг и си намерих място под слънцето..

Какво? Да не би в България да няма сервитьори, деливъри, и разни други подобни професии? По време на рецесията през 90те познавах канадци инжинери и разни други специалисти които бяха изгубили службите си и съответно къщите си и прочие и работиха на равно с мен в един ресторант в Торонто.. (кокомо биич бар на Данфорд. Не знам дали още съществува)

Човек никога не знае как ще се завърти живота и трябва да е готов на всичко, като опре ножа до кокълчето..

...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от jovani »

ivandaman написа: дойдох в Канада без език, без образование, без професия, без опит..
И ти ли дойде по "скилед уъркърс" процедурата?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

jovani написа:

Хинт: Обикновенно рецесиите в Канада са не толкова резки, защото се компенсират от сериозен бюджетен дефицит, но за сметка на това следрецесионният период е дълъг...

Давам думата на Гийк и компания...
Гийк и компания не са учили в УНСС за да знаят за Кейнсианството и харченето на бюджетен дефицит, но всеки със здрав интерес към икономически дела и чел вестници и ТВ в Канада през последните 2-3 години ще ти каже че не е обикновено и не е точно така :). Прогнозния бюджетен дефицит на Канада за тази година е 4%, само процент над здравословните 3%, нещодлежащи на санкции, а освен това тази политика не и е навик, бюджета досега винаги е бил балансиран, затова влизането в рецесията не беше толкова травматично. Загубите от външнотърговски обмен, главно със съседите и загубите на работни места - главно от фабрики работещи за съседите :^) са виновниците, т.е. американската рецесия. Затова американския БД е 10% за 2010, като се има предвид че Буш ги остави на 3.2%, е, метна и л*на във вентилатора на тръгване, но това е друг въпрос :lol:.
Нещастният пакет стимули, за които се харчи дефицита гледа да нахрани точно тези засегнати хора, така че незнам колко и какво ще стимулира, но дано поне някои от тях да се преквалифицират и да се създадат нови продукти за износ. Затова и никой не може да каже колко дълга ще е рецесията.
Каква е ползата за четящите от БГ, вече не е така лесно да си намериш работа още от летището едва ли не в някоя фабричка за $10-13, така че оцеляването през първите няколко месеца за тези, които нямат на кого или какво да разчитат става по-проблемно.Това го дъвчем вече година - 8-9% безработица, какво да говорим повече?
Естествено за тези, бягащи от кучета, чалги и мутри самото стъпване на континента е вече успех ! Не е ли така, няма ги тук. За работа и пари е друг въпрос.
Циганите - на Сатурн !
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от jovani »

anxeli написа:Естествено за тези, бягащи от кучета, чалги и мутри самото стъпване на континента е вече успех ! Не е ли така, няма ги тук. За работа и пари е друг въпрос.
Тук съм напълно съгласен - ако проблемът се състои в "кучета, чалги и мутри", то наистина може да бъде заменен със "скункове, рап и серийни убийци" само с една смяна на континента...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

Глупости сега :rofl:,
къде си чул рап наскоро, освен ако не си го пуснеш сам, има скунсове защото има паркове, и бас държа че не си виждал, аз само веднъж, много са хубавки, малко миришкат, но усещаме само от колата, като минаваме край някой парк, 3-4 пъти на месец най-много. МОже би искаш да кажеш ракуни, има но са безобидни, в деренцата се врат и идват вечер да ядат болкук :lol: ...
За серийните убийци е смешно чак, в бг може да са повече и даже не ги знаят :!: А за несерийните да не говорим, я някой да извади статистика ... Последно се сещам за един селянин наскоро даваха, дето двете сестри беше убил, даже не могат да го осъдят, полицията е толкова супер че не взима достатъчно проби даже от местопрестъпленията, не ги и изследва навреме :tmi: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от MrGeek »

anxeli написа:Гийк и компания не са учили в УНСС
И слава Богу, иначе отдавна да съм се гръмнал. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

"УНСС - 3 изпита за 200 марки и едно прасе!" :D Вярно ли е толкова тарифата в университета? Ей затова ще ми хареса Канада... Тука не пеят такива песнички за университетите си...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от jovani »

anxeli написа:Глупости сега :rofl:,
къде си чул рап наскоро, освен ако не си го пуснеш сам, има скунсове защото има паркове, и бас държа че не си виждал, аз само веднъж, много са хубавки, малко миришкат, но усещаме само от колата, като минаваме край някой парк, 3-4 пъти на месец най-много. МОже би искаш да кажеш ракуни, има но са безобидни, в деренцата се врат и идват вечер да ядат болкук :lol: ...
За серийните убийци е смешно чак, в бг може да са повече и даже не ги знаят :!: А за несерийните да не говорим, я някой да извади статистика ... Последно се сещам за един селянин наскоро даваха, дето двете сестри беше убил, даже не могат да го осъдят, полицията е толкова супер че не взима достатъчно проби даже от местопрестъпленията, не ги и изследва навреме :tmi: ...
По официялни данни убийствата на глава от населението в България и Канада са приблизително еднакъв брой: около две, две и нещо на хиляда; в САЩ са около шест на хиляда. Последните ми спомени от България са, че там по големите телевизии не се излъчваше чалга (като изключим Ку-Ку издънките), имаше много радия в които нямаше чалга изобщо (и вярвам все още ги има). Между другото последният път като бях слушах много приятна естрада и даже си донесох няколко диска. На мен ракуните и миризмата на скунковете не ме дразни, също не ми правиха впечатление кучетата в България, като напоследък мисля че ги контролират доста по-добре.

Ясно е, че пиша в хумористичен стил, защото най-сериозният проблем който може да има човек на едно ново място е свързан с намирането на работа и установяването; когато някой говори за "кучета, чалга и мутри" ми звучи доста несериозно (поне от сегашната ми позиция и опит).

Мисля, че има доста участници от форума, които са дошли в Канада без предварителна подготовка и ако причината им е била "кучета, чалга и мутри" то са могли да си спестят доста главоболия, ако са загубили малко време в следене на местните онлайн вестници, най-малкото за упражнение на езика.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

Не, не е това извода. Заслужава си да избягаш от кучета, чалги и мутри, от тези които окрадоха всичко и оставиха хората беззащитни, без закони и надежда. Но, цената която се плаща тук може да е висока - безработица или по-лоша работа, поне на първо време, по-високи разходи, поне на пръв поглед :), по-малко се пуши, по-спокоен живот, качват се килограми, няма кой да мисли вместо теб и други такива проблеми :P ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

ivanko13 написа:"УНСС - 3 изпита за 200 марки и едно прасе!" :D Вярно ли е толкова тарифата в университета? Ей затова ще ми хареса Канада... Тука не пеят такива песнички за университетите си...
Не е вярна, това е някаква промоция :lol:. Аз дадох 200 марки за 1 изпит, това последната година, за изпит от първата година, който аз си издържах, но един идиот-асистент не ми го беше нанесъл нито в книжката нито в главната книга, след което се беше пенсионирал. И няма как да завършааааа, та попитах един друг френдли идиот, може ли да се направи нещо ;), и той каза 200 марки, за прасе не е споменавал, но май доста беше изял :rofl: ...
Циганите - на Сатурн !
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от kill_u »

jovani написа:
ivandaman написа: дойдох в Канада без език, без образование, без професия, без опит..
И ти ли дойде по "скилед уъркърс" процедурата?

Ааа не така, тия по скилед уоркърс процедурата имат всичко от гореизброените само дето никой не му пука за това.....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от jovani »

ivanko13 написа:"УНСС - 3 изпита за 200 марки и едно прасе!" :D Вярно ли е толкова тарифата в университета? Ей затова ще ми хареса Канада... Тука не пеят такива песнички за университетите си...
За УНСС не знам, аз пари не обичам да давам; а за тук, доколкото чета по пресата - педофилията е много популярна по училищата, та сигурно и тук може да се изкара някой изпит по "третият" начин.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

Брей как ги знаеш нещата, сигурно е така когато не даваш пари, незнам :P ...
Циганите - на Сатурн !
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от jovani »

anxeli написа:Брей как ги знаеш нещата, сигурно е така когато не даваш пари, незнам :P ...
Няма как иначе - "за да получиш трябва да дадеш", както се казваше в един известен филм...
:rofl:
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор