КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

Fireman написа:...наши сънародници, и много от тях ,които са дошли от Квебек( предимно Монтреал) ,казват ,че там работа няма,че има дескриминация от местните или ако има работа то тя е на черно и плюс Социала.
Тези индивиди наистина са доста. Всъщност те имат трудности да си намерят работа заради която си струва да зарежат социала. Иначе работа - колкото искаш.

Разбираемо е. Социал + черно докарва повече отколкото новобранска заплата. Пропуска се, че заплатата расте с натрупването на експириънс + позволява и на жената да започне с кариера, учене или друго. А соца си е само отлагане.

И като отиде на запад, подведен от слуховете за много работа, съответния индивид няма друг избор освен да запретне ръкави и наистина да бачка яко, защото тамошния социал не е същия. По този начин той става един от многото безработни в Монреал, реализирали се на запад.

Така, че ас съм ЗА емигрирането на запад, на тези, които не могат да си намерят тук работа отговаряща на самоценката им.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Fireman

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Fireman »

Предполагам,че си прав.Само за информация - Социала в Калгари ,които все още използваме до една степен е 1400 долара (плюс още няколко долара) за двама човека.
Въпроса е ,че да си насоциал няма развитие ,но спасява при определени обстоятелства.
Не знам,.... и тук има много помощ от провинцията,но тя е за да оцелееш,а ние определено не сме дошли за да живеем на социал.
Мисля,че навсякъде в Канада е по-добре от България в момента ( мъкар да не е това,което аз очаквах),въпроса е човек да си намери мястото и всички да са доволни.
:handshake:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от IRA »

Това за двама човека ли е? То излиза, че е повече от Монреал. :?:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Fireman

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Fireman »

да,за 2-ма
не съм сигрен в това,което ще кажа,но мисля че не може както в Квебек да се живее цял живот на социал.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от some »

Ше ти отговоря кратко: "Да, харесва ми."
:)
Аватар
fandjo
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 12:59 pm
Местоположение: вече в Монреал
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от fandjo »

мисля че е време темата да бъде заключена... :tmi:
:@ доста кандадат емигранти търсещи информация четат задочния ви спор с надеждата да научат нещо смислено...
върнете се към основното при откриването на темата нещо като кратък отговор на въпроса "според вашите лични наблюдения струват ли си усилията или мечтата винаги е розова?"
“I fear the day when the technology overlaps with our humanity. The world will only have a generation of idiots.” Albert Einstein
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

fandjo написа: "според вашите лични наблюдения струват ли си усилията или мечтата винаги е розова?"
Тя мечтата е розова защото е мечта :) Естествено че като дойдеш в Канада, тази мечта става реалност и не е ненормално човек да поовеси нос и да посмърча малко в началото... Това обаче не е проблем ако веднага се генерира нова мечта и почнеш да действаш по осъществяването и... Мен ми е омръзнало да го повтарям,не само във форума, ама пак ще кажа, че проблема не е каква е Канада а какви сме ние... Това не значи ,че Канада е супер а ние не ставаме(според ablood), обратното разбира се също не е вярно... Някои неща не могат да бъдат описани, трябва да ги усетиш... Не го написах много ясно ама това ми дойде... Ако имаш по-конкретен въпрос питай :y:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от myhata II »

fandjo написа:мисля че е време темата да бъде заключена... :tmi:
:@ доста кандадат емигранти търсещи информация четат задочния ви спор с надеждата да научат нещо смислено...
върнете се към основното при откриването на темата нещо като кратък отговор на въпроса "според вашите лични наблюдения струват ли си усилията или мечтата винаги е розова?"
Въпрос до кандидат емигрантите:

Защо напускате България,вече сме в Европа нещата по леа лека си идват на местото ,днеска четохте ли това ?


http://news.ibox.bg/news/id_88183412
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В БЪЛГАРИЯ

Мнение от ZanzibarHero »

myhata II написа:... Защо напускате България, вече сме в Европа нещата полека-лека си идват на мястото...
Щом нещата са добре в България, няма никакъв проблем да живеят където си искат. Няма нужда да я "спасяват" в трудни времена - нали това е идеята на Европейският Съюз!

Относно мнението ми за информацията за "политико-националистично-расово-наситената-с-омраза-към-различните" ВМРО пресконференция ще те попитам само едно: Наистина ли мислиш, че някой може да знае, какво ще се случи след 40 години?
Последно промяна от ZanzibarHero на Сря Май 12, 2010 9:10 pm, променено общо 1 път.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от myhata II »

Ти какво мислиш ако статистиките са верни ??

Знаеш ли колко сме били 1903 година?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от myhata II »

Fireman написа:Предполагам,че си прав.Само за информация - Социала в Калгари ,които все още използваме до една степен е 1400 долара (плюс още няколко долара) за двама човека.
Въпроса е ,че да си насоциал няма развитие ,но спасява при определени обстоятелства.
Не знам,.... и тук има много помощ от провинцията,но тя е за да оцелееш,а ние определено не сме дошли за да живеем на социал.
Мисля,че навсякъде в Канада е по-добре от България в момента ( мъкар да не е това,което аз очаквах),въпроса е човек да си намери мястото и всички да са доволни.
:handshake:
Пожарна колко ти е наема ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ZanzibarHero »

myhata II написа:Ти какво мислиш ако статистиките са верни?...
Статистиките винаги са относително верни, защото са моментно отражение на изследвания обект. В случаят, обаче, говорим за прогноза с 40 годишен хоризонт...
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от hadministratora »

myhata II написа:...по лека лека си идват на местото...
Именно за това я напускаме, защото нещата МНОГО полека лека си идват на местата. Няма да ни стигне живота да видим поне едно нещо дето е успяло да си иде на мястото.
А колкото до демографската криза - ами то поне от 10 години е така. Нищо ново демек.....
Fireman

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Fireman »

825- вкл. отопление,вода и парко място
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

ИМА ЯСНИ ПРАВИЛА! И не всеки може да си разиграва коня както пожелае... ;)
Публикувай отговор