КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

anxeli написа: Не е вярна, това е някаква промоция :lol:. Аз дадох 200 марки за 1 изпит, това последната година, за изпит от първата година, който аз си издържах, но един идиот-асистент не ми го беше нанесъл нито в книжката нито в главната книга, след което се беше пенсионирал. И няма как да завършааааа, та попитах един друг френдли идиот, може ли да се направи нещо ;), и той каза 200 марки, за прасе не е споменавал, но май доста беше изял :rofl: ...
Ахахах... То сигурно им е втръснало от прасета на тия прасета ... Поне една тортичка да му беше предложила :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

jovani написа:
За УНСС не знам, аз пари не обичам да давам; а за тук, доколкото чета по пресата - педофилията е много популярна по училищата, та сигурно и тук може да се изкара някой изпит по "третият" начин.
[/quote]

В мойто училище всичко е над 18 тъй ,че педофилията отпада... Третият начин за взимане на изпити в местен колеж/университет не ми се вижда много приложим тука... Не че няма ученички готови да бутнат ама едва ли някой преподавател ще се навие на такава схема ...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivandaman »

jovani написа:
ivandaman написа: дойдох в Канада без език, без образование, без професия, без опит..
И ти ли дойде по "скилед уъркърс" процедурата?
Не, аз съм от тези които дойдохме с полетите за Куба.. събрани от кол и въже и единствените "скилс" (на някои) бяха да крадат от магазните и да правят далавери с банките..

Тези като мен които нямаха дори и такива "скилс" ни се научи да учим и да придобиваме Канадско образование... лузъри с други думи :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от jovani »

jovani написа: По официялни данни убийствата на глава от населението в България и Канада са приблизително еднакъв брой: около две, две и нещо на хиляда; в САЩ са около шест на хиляда.
Допуснал съм грешка - според този документ: http://data360.org/pdf/20070531091045.C ... Trends.pdf предумишлените убийства на глава от населението в България и Канада са съответно малко под 2, и малко над 3 на сто хиляди (100 000) - в предишното ми мнение съм написал на хиляда.
Годините на сравнение са 2003 и 2004.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

ivandaman написа:
Не, аз съм от тези които дойдохме с полетите за Куба.. събрани от кол и въже и единствените "скилс" (на някои) бяха да крадат от магазните и да правят далавери с банките..
Е това не го разбирам! Да имаш полет за Куба а ти да избереш да се заселиш в тоя пущиняк Канада???? Хората пари дават да идат на острова на свободата...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivandaman »

Ами имаше някои които се направиха на тарикати и отидоха до куба, искараха си ваканцията но на връщане самолета вместо през Канада минал през испания..
Та се получи следното: Някои хора които бяха тръгнали за Канада през Куба в крайна сметка се озоваха в Испания... Всяко зло за добро както казват мъдриде хора..

А иначе за Куба, аз я посетих след това два пъти.. и това ми беше достатъчно.. Интересно е но има много по-приятни места за почивка ако това е идеята..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от army »

ivanko13 написа:
ivandaman написа:
Не, аз съм от тези които дойдохме с полетите за Куба.. събрани от кол и въже и единствените "скилс" (на някои) бяха да крадат от магазните и да правят далавери с банките..

За ОГРОМНА жалост 90% от 'Кубинците' създадоха имиджа на българина и до днес.
....което говори зле за всички "нас" - пристигнали след това...
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivandaman »

До някъде си прав, но от богатия ми опит в Канада и зад граница по принцип смея да твърдя че всичко е на индивидуална основа. Ако си свестен и има какво да предложиш ще се намери кой да го оцени.

Плюс това вече съм споделял мнението си че емигрантите които идват по точковата система са на на съвсем различно интелектуално ниво и нямат нищо общо с тази паплач от начлото на 90те..

Ние като кацнахме в Нюфаундленд, от два самолета (над 300 човека) имаше само една (Магдалена май се казваше) която говореше английски и един адаш Иван който го беше учил като втори език в неква френска гимназия..

Останалите (300+) калпака включително и моя милост, НУЛА английски. Това май съм го споменавал и преди но имаше един дето си мислеше че Канада е някъде до Германия (защото била западна държава) А Ванкувър близо до Маями защото било топло.. Заклевам се че е истина.. И това е само върхът на айсберга... Бил съм свидетел на простотия в промишлени количества..

Сам си прави изводите що за образи сме били.. Ние идвахме от друго време, друга система, с други "ценности". (всички знаехме руски например и дори първите ни интервюта бяха на руски защото не можаха да намерят български преводач в Нюфи)

Но пък бяхме доста колоритна сбирщина.. и това е показател по който вие новите ни отстъпвате значително .. :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

БАхахаха.... Много ме кефят такива имигрантски изпълнения, голям смях пада с някои образи които не знаят къде са ама и изобщо не им пука от това де... :D Имам двама близки познати от кубинската вълна и да кажа много са готини типовете... Мъжаги отвсякъде ...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от IFF »

ivandaman написа:До някъде си прав, но от богатия ми опит в Канада и зад граница по принцип смея да твърдя че всичко е на индивидуална основа. Ако си свестен и има какво да предложиш ще се намери кой да го оцени.

Плюс това вече съм споделял мнението си че емигрантите които идват по точковата система са на на съвсем различно интелектуално ниво и нямат нищо общо с тази паплач от начлото на 90те..

Ние като кацнахме в Нюфаундленд, от два самолета (над 300 човека) имаше само една (Магдалена май се казваше) която говореше английски и един адаш Иван който го беше учил като втори език в неква френска гимназия..

Останалите (300+) калпака включително и моя милост, НУЛА английски. Това май съм го споменавал и преди но имаше един дето си мислеше че Канада е някъде до Германия (защото била западна държава) А Ванкувър близо до Маями защото било топло.. Заклевам се че е истина.. И това е само върхът на айсберга... Бил съм свидетел на простотия в промишлени количества..

Сам си прави изводите що за образи сме били.. Ние идвахме от друго време, друга система, с други "ценности". (всички знаехме руски например и дори първите ни интервюта бяха на руски защото не можаха да намерят български преводач в Нюфи)

Но пък бяхме доста колоритна сбирщина.. и това е показател по който вие новите ни отстъпвате значително .. :)
Абе ние сме на високо интлигентно ниво,ама на умствено как сме?Мисля че старите имигранти(от които не познавам никого засега) са доста по-оправни и напористи от нас.Ние подаваме документи,търсим квартира още преди да сме получили визата,искаме да знаем къде са ефтините магазини, да си доусъвършенстваме езика,а ония са дошли без да зная къде,какво ще ядат, къде ще спят и как ще я карат.За това нещо се иска дупе,с диплома за висше не става.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от leaf »

IFF
"За това нещо се иска дупе,с диплома за висше не става."

Ами като не може да мисли да му е яко дупето е казал някой си. ;)

Те тия с дипломите мислят: ами къде ще спя, какво ще ядем, как ще разговарям с хората, как ще си намеря работа. :)
А тия с дупетата мислят: там хора живеят няма да ни оставят гладни, жадни и без покрив над главата. Мисълта за професионално развитие и нуждата от комуникация с месното население е преминала много бързо през главите им и не са успели да я хванат. :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от IFF »

leaf написа:IFF
"За това нещо се иска дупе,с диплома за висше не става."

Ами като не може да мисли да му е яко дупето е казал някой си. ;)

Те тия с дипломите мислят: ами къде ще спя, какво ще ядем, как ще разговарям с хората, как ще си намеря работа. :)
А тия с дупетата мислят: там хора живеят няма да ни оставят гладни, жадни и без покрив над главата. Мисълта за професионално развитие и нуждата от комуникация с месното население е преминала много бързо през главите им и не са успели да я хванат. :)
Какво искаш да кажеш, че който има диплома може да мисли :rofl:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivandaman »

IFF написа:
ivandaman написа:До някъде си прав, но от богатия ми опит в Канада и зад граница по принцип смея да твърдя че всичко е на индивидуална основа. Ако си свестен и има какво да предложиш ще се намери кой да го оцени.

Плюс това вече съм споделял мнението си че емигрантите които идват по точковата система са на на съвсем различно интелектуално ниво и нямат нищо общо с тази паплач от начлото на 90те..

Ние като кацнахме в Нюфаундленд, от два самолета (над 300 човека) имаше само една (Магдалена май се казваше) която говореше английски и един адаш Иван който го беше учил като втори език в неква френска гимназия..

Останалите (300+) калпака включително и моя милост, НУЛА английски. Това май съм го споменавал и преди но имаше един дето си мислеше че Канада е някъде до Германия (защото била западна държава) А Ванкувър близо до Маями защото било топло.. Заклевам се че е истина.. И това е само върхът на айсберга... Бил съм свидетел на простотия в промишлени количества..

Сам си прави изводите що за образи сме били.. Ние идвахме от друго време, друга система, с други "ценности". (всички знаехме руски например и дори първите ни интервюта бяха на руски защото не можаха да намерят български преводач в Нюфи)

Но пък бяхме доста колоритна сбирщина.. и това е показател по който вие новите ни отстъпвате значително .. :)
Абе ние сме на високо интлигентно ниво,ама на умствено как сме?Мисля че старите имигранти(от които не познавам никого засега) са доста по-оправни и напористи от нас.Ние подаваме документи,търсим квартира още преди да сме получили визата,искаме да знаем къде са ефтините магазини, да си доусъвършенстваме езика,а ония са дошли без да зная къде,какво ще ядат, къде ще спят и как ще я карат.За това нещо се иска дупе,с диплома за висше не става.
IFF... Има нещо вярно в изводите ти..
На английски има един израз. "Street Smart". Голяма част от нас бяха точно такива.. Оправни по нашенски... Но като цяло образован човек/емигрант има повече шансове за по-бърза и безболезнена адаптация.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от leaf »

IFF
"Какво искаш да кажеш, че който има диплома може да мисли :rofl:"

Това от къде го взе? ?? :?:

И двете изречения започват с "те мислят"
Искам да кажа, че начина на мислене е различен, затова поемат различни рискове.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от IFF »

leaf написа:IFF
"Какво искаш да кажеш, че който има диплома може да мисли :rofl:"

Това от къде го взе? ?? :?:

И двете изречения започват с "те мислят"
Искам да кажа, че начина на мислене е различен, затова поемат различни рискове.
От тук:
Ами като не може да мисли да му е яко дупето е казал някой си.
Публикувай отговор