КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от JennyAnyDots »

:$ :$ :$
"Емилчо" по-горе бях аз, моля за извинение... така е, като с мъжо все се изхвърляме взаимно от форума :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от myhata II »

До преди 10 ина години са села около Торонто ,Торонто се развива благодарение на това че татунчовците в Квебек правят референдум у всички големи фирми се местят в Торонто от шубе да не се отделят ,Като погледнете Торонто няма добра транспортна система ,не знам как е в Монтреал ама тука е трагедия ,от 40 години не са барали нищо
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от miteto »

Всяко едно от тия "села" е по-голямо от Пловдив, който както вече съм казвал за мен е най-смотания от големите български градове, майна ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от myhata II »

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol:

Един от най старите в света и си има и тепенца Митьо :rofl:
Гледай да не те чуе само Гекса че ще те яде с парцалите :rofl: :lol: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от miteto »

Абе той и Бейрут е от най-старите ма тва не пречи да е кочина пълна с мангали :rofl:
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от myhata II »

Пловдив е преди него и е в Европа ,а кога е имало Пловдив и са праскали гювечета в стария град, тука бизоните са ринали тревата Митьоо :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Fireman

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Fireman »

Какво харесвам в Канада ( няма значение града ,нали ...или има :) ) :

1.Хората в почти всички случай са вежливи,усмихнати и търпеливи.Последно време се случва така,че Канадци ни
помагат и това ме изненадва приятно.
2.С предимство е пешеходеца и това почти винаги е неоспорвано от шофьорите ( изключвам младежта ).
3.Като шофьор на колело :), ми харесва ,че колите зад мен,пред мен и встрани от мен се съобразяват с факта ,че
съм на пътя .
4.Харесва ми,че навсякъде тротоарите са свободни за пешеходците и няма паркирани коли на тях.
5.Харесва ми като видя за какво се плащат данъците,когат след свършването на зимата започва да се чисти,
поправя или по-скоро трябва да кажа - ПОДМЕНЯ.
6.Харесва ми,че на всеки ъгъл всеки тротоар е подходящ за майки с деца или за хора в инвалидни колички- БЕЗ
ИЗКЛЮЧЕНИЯ.
7.Харесва ми,че автобусите са пригодени за майки с деца или инвалиди, и че първия ред седалки е за тях и това НЕ
СЕ ОСПОРВА ОТ НИКОГО.
8.Харесва ми,когато пазарувам да се чувствам клиент, и че мога да върна стоката.
9.Харесва ми,че полицията си върши работа и правилата са за всички ( мъкар и тук някои полицай да се мислят за
нещо особено ).

Със сигурност има и други неща ,които ми харесват,но сега не мога да се сетя :)


НЕ ми харесва: ( ей това е лошото ,че има и такива неща)...

1.НЕ ми харесва ,че виждам и не малко прости,неграмотни,некултурни и мръсни хора,които се бутат като стадо
овце,качват си краката по седлаките на Обществения транспорт,повръщат из същия този транспорт и прочее.За
съжаление такива са и много от младите чистокръвни Канадци.
- това би могло да се избегне на 80% ,със закупуването на автомобил :).
2. Не ми харесва,че в Даунтауна няма много дървета и всичко е преобладаващ бетон и тук таме някоя градинка с
цветя. Всъщност като че това не е толкова съществена важност.
3.Не ми харесва,че виждам да се продава дрога на определени места и,че има пияници или просяци,които в дадени
моменти са готови да се сбият.
4.Не ми харесва ,че и тук в училището по-големите взимат парите или храната на по-малките или по-
слабите.Вярно,че нямам деца,но това ми се казва от други хора,които имат деца.

Всъщност точка 1,3 и 4 са много важни,защото един ден ще имам деца и не искам те да растат,градят и опадат в такава среда.
Затова ,за момента Канада или град Калгари не е мястото за остатъка от моя живот или моето семейство.Въпроса е дали има такова място изобщо някъде (освен на някой пустинен остров) :(..... ще видим какво ще стане.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Linko »

Абе то и на територията на днешен Пакистан е имало цивилизации отпреди 2 млн. години т.е. когато и тепетата сигурно ги е нямало, камо ли пък град, ама и те са тук. А и това не пречи на самовлюбени глупаци и въздухари от държави с по-мижава история от тяхната да ги наричат "пакита", "чaйници" и не знам си още как. За мароканците или пък египтяните да не говорим :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Fireman

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Fireman »

тази вечер посрещайки половинката бях принден да се досетя какво не харесвам още.

Как и тук се бият като в България,същите простотий ги има и особено идват от мръсните чернилки,вече няколко пъти съм бил свидетел на това.
Туй че тази сигурната Канада не е тук,сигрно е в мечтите вече и на Канадците.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Linko »

Това дето го търсиш може да се намери само в държави с тоталитарно управление, Fireman. В днешно време имаш избор между такива управници като Сапармурад Ниязов или пък Ислам Каримов да речем. Там престъпност няма щото диктаторът единствено за себе си е запазил правото да бие, краде и убива. Е, и много други работи, от тия дето пък ти харесват, няма да ги има, ама то не може всичко наведъж. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

emilcho написа:Децата спят на пода навсякъде, освен в единични градини; да не говорим, че често това е пода на сусола - дори и в гардерита и СПЕ-та! Лекарставата пак си ги няма по аптеките, и пералните от по 1 500 долара на горе пак не греят водата...
Никоя читава градина не оставя да спят буквално на пода, както ти казваш. Бали под дюшека има рамка, или не, няма голямо значение. Моите спят на легълца, защото собственичката така е решила.
В аптеките има всички лекарства, необходими според западната медицина.
Изобщо не ми трябва пералня грееща водата. Вързал съм я към 60 галонов бойлер.
Добрият интернет е скъп. Беше написано, че е хем скъп-хем калпав. Не е вярно!

Не си мислете, че местните са чак толкова изостанали и глупави. Просто са различни.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от cocose »

Всеки път като реша че нещо не ми харесва, отварям некой български електронен вестник, и ми минава като на куцо пиле ми минава :lol:
Метрото било старо и мръсно? Е да, ама работи, в студ и пек, зима и лято (а тука зимата е много жестока), метрото РАБОТИ. Кога в БГ ще се случи да измина 20-30км с обществен транспорт в рамките на 1ч??? И то всеки божи ден, както се вика?
Продавало се дрога и децата се бият и тормозят по малките....ако случайно намерете местенце в света където това не е вярно, обадете ми се :lol:
Да не говориме че тука само началото е трудно, после като стъпите на краката си, и кола можете да си вземете, и да си избирате измежду хилядите квартали и градчета и квото там им е името, където да живеете, работите и да пращате децата си. Това наистина е голям избор, не навсякъде има черни, бели, жълти, пембяни и т.н. Аз даже, в интерес на истината не искам моето бебче да учи при "чистокръвни" канадци, квото и да значе това, такава завист и злоба съм виждал само сред софиянци :@ Както каза един форумец по нагоре, най голямото предимство на Канада е дивърситито, и аз искам да се възползвам с пълна сила от това :rock:
Всъщност, като се замисля, това което най много ми помогна беше моята вътрешна емиграция от Варна към София :tmi: както се вика, от една раса сме, даже и роднини човек може да посочи тука таме, е такава завист слоба и ненавист към селяните от провинцията честно не съм виждал, въпреки че, както казват истинските софиянци, стане ли събота и неделя, и софиянци си отиват у дома на село :D А ако искате наистина да разберете кои са истинските софиянци, погледнете некоя карта отпреди 50г, ще се изненадате колко квартали като примерно Младост, Дружба, Горубляне(тия пък шопи къде се пишат и те софиянци???) Люлин и т.н...... са толкова софия колкото Шумен е във Варна :lol:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

Хихи, погледнах подписа на аблъд и реших да не пиша по старите дъвкани клишета - градини, перални, доктори, лекарства ... Може да съм тъпанар, но поне няма да съм предвидима :lol: ...
Наистина като махнем битовизмите, за които нито някой е дошъл, нито ще си тръгне заради тях, остават за мен 2 неща - отдалечеността на роднините и липсата на усещане за принадлежност. И това не го разбирам като трибагреници, БТВ-новини с простотии и резултатите от А и Б група всяка вечер, това за съжаление го гледам и тук :tmi: :lol:. Мухата е прав, но не можете да го разберете, няма усещане за история тук, по-скоро прилича на село, защото всичко халета и редици нови къщи на къра, а не защото е малко :(. Ние от Филибето презираме таквиз поселища, на 50-100 години. Свикнали сме да си пием кафето по римски мрамори, като излезем от къщи да стъпваме на хилядолетни калдаръми, наоколо възрожденски къщи, виадукти и амфитеатри, където копнеш - останки от дворци и съкровища. Има места из града, където ако седнеш сутринта и можеш до вечерта да се потопиш в историята наоколо, времето лети неусетно. Затова има толкова художници, скулптори, бижутери и т.н., вдъхновение и романтика дебнат отвсякъде.
Тук какво ще седне и ще рисува моето дете :( - как строят нова къща от клечки и стиропор или нещастните викториански изгнили къщи - останали са няколко по Чарлс стрийт, и те са пред събаряне. Или Каса Лома :lol:, трагедия.
Циганите - на Сатурн !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от miteto »

Аз и Мухата взехме да се отплесваме от темата, затова разклонението за Пловдив е тук -> http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 22&t=39059
Публикувай отговор