КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от IFF »

Julian_04 написа:ИМА ЯСНИ ПРАВИЛА! И не всеки може да си разиграва коня както пожелае... ;)
Разбира се,например ако хазяина се мъчи да те работи,можеш да го осъдиш,не е като в БГ-то :D
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

IFF написа:Разбира се,например ако хазяина се мъчи да те работи,можеш да го осъдиш,не е като в БГ-то :D
Това кой кого работи се решава в съд, Прекрасни!... 8)
Та не си спомням някой да ни е осъдил до момента... ;)
Обратно обаче има много осъдени... :D :D :D
Ще поживеем и ще видим! :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от miteto »

myhata II написа:Въпрос до кандидат емигрантите:
Защо напускате България,вече сме в Европа нещата по леа лека си идват на местото ,днеска четохте ли това ?
http://news.ibox.bg/news/id_88183412
А ти защо не се върнеш като вече сме в Европа ми само подпитваш за тва и онва?
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от pavelyankov »

[quote="myhata II"][quote="fandjo"]мисля че е време темата да бъде заключена... :tmi:
:@ доста кандадат емигранти търсещи информация четат задочния ви спор с надеждата да научат нещо смислено...
върнете се към основното при откриването на темата нещо като кратък отговор на въпроса "според вашите лични наблюдения струват ли си усилията или мечтата винаги е розова?"[/quote]

Въпрос до кандидат емигрантите:

Защо напускате България,вече сме в Европа нещата по леа лека си идват на местото ,днеска четохте ли това ?


http://news.ibox.bg/news/id_88183412[/quote]


Муха, а ти защо напусна България?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

нещата по лека лека си идват на местото...
Всички много добре знаем къде е това място - на опашката на Европа, но преди Албания. Смешно е да се очаква, че ще настигнем или изпреварим някого.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от JennyAnyDots »

Обичайните заподозрени пак се дърлят :lol:

Конкретно по темата (за контекст - ние сме имигранти от близо година, в Монреал, с един работещ и един учещ в семейството и едно малко дете):

Харесват ми:

-Безплатните курсове за учене на езика - ако човек се постарае и да учи, а не само да ги плюе, може да се излезе с нелош език и с известни познания за страната. Пллюс неоценими социални контакти, ако сте отворени хора и не ви пречи общуването с други имигранти
-Приветливите хора. Виждала съм тук-там изкуствени усмивки, но повечето хора са сърдечни, поне според мен.
-Сен Лоран - прекрасна река, по която свеж въздух и десетки видове диви птици долитат насред Монреал. Изобщо всички безбройни езерца, реки, лодки...
-Цяло лято хората живеят навън - колела, ролери, разходки, басейни, къмпинзи. м Кмебек май няма жив жител, който да не притежава собствен сгъваем стол тип "рибарски" и да не се изнася с него през уикенда н апикник, заря, риболов, кой каквото го кефи.
-библиотеките, а най-вече това, че са пълни!
-изобщо безкрайните възможности да си разнообразиш и обогатиш живота, често пъти напълно безплатно
-доброволците. Цъфват като кокичета на всяко публично събитие и освен перфектната организация, самото им присъствие направо те кара да повярваш в човешкия род...
-Хокеят и по-специално Монреал кънейдиънз :)
-Наличието на детски сокер отбори, включително и за момичета.
-Шарените хора - това е мое лично мнение, но аз съм щастлива, че дъщеря ми играе на площадката с деца с всякакъв цвят на кожата и това дори не и прави впечатление
-Целогодишно достъпните плодове и зеленчуци, евтиното в сравнение с българия и хубаво месо
-Снегопочистването в Монреал - евала!


Не ми харесват:

-големите, дървени печки и големите, дървени перални с горно зареждане, които нито греят водата, нито перат
-безкрайното чакане, звънене и търсене за личен лекар, за всяко изследване... както и липсата в аптеките на някои лекарства като детски олинт или еквивалента му примерно, и почти всички детски лекарства освен тайленол и солена вода, докато антихистамини и кортикостероиди с чудовищна концентрация се продават от рафтовете свободно като пакетчета масло.
-синдикатите в Квебек :devil:
-липсата на футбол (сокер) по телевизията
-това, че в детските градини децата спят на дюшечета на мръсния под в стаята за игра, обути и облечени, и ядат пак в същата стая, по правило пица, чипс или пате шиноа (не питайте :) )
-липсата на право на болнични и съответно влаченето на всички болни на работа, училище и градина, допи по време на грипната епидемия
-работата на нощни смени без ротация, която сякаш е масово разпространена
-скъпия, бавен и ограничен (обикновено поне 2 от 3те) интернет
-далечко е от България и близките ни там...

Списъците могат да се продължат още, а съм съгласна и с много от нещата, изредени на първа страница.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

JennyAnyDots написа: Не ми харесват:
...
-големите, дървени печки и големите, дървени перални с горно зареждане, които нито греят водата, нито перат
-....липсата в аптеките на някои лекарства като детски олинт или еквивалента му примерно, и почти всички детски лекарства освен тайленол и солена вода, докато антихистамини и кортикостероиди с чудовищна концентрация се продават от рафтовете свободно като пакетчета масло.
-това, че в детските градини децата спят на дюшечета на мръсния под в стаята за игра, обути и облечени, и ядат пак в същата стая, по правило пица, чипс или пате шиноа (не питайте :) )
-липсата на право на болнични и съответно влаченето на всички болни на работа, училище и градина, допи по време на грипната епидемия
-работата на нощни смени без ротация, която сякаш е масово разпространена
-скъпия, бавен и ограничен (обикновено поне 2 от 3те) интернет
....
За другите неща съм съгласен, но тези ще отминат, ако свикнете и се установите. Нормалните хора/деца тук перат в модерни перални, спят слетобяд в легълца, работят от 9:00 до 16:00 часа и имат чудесен интернет. Болничните са за застрахованите и заслужилите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от myhata II »

blaster написа:
myhata II написа:
fandjo написа:мисля че е време темата да бъде заключена... :tmi:
:@ доста кандадат емигранти търсещи информация четат задочния ви спор с надеждата да научат нещо смислено...
върнете се към основното при откриването на темата нещо като кратък отговор на въпроса "според вашите лични наблюдения струват ли си усилията или мечтата винаги е розова?"
Въпрос до кандидат емигрантите:

Защо напускате България,вече сме в Европа нещата по леа лека си идват на местото ,днеска четохте ли това ?


http://news.ibox.bg/news/id_88183412

Муха, а ти защо напусна България?

Аз я напуснах 2006 и голяма грешка ,не е това което си мислех, за мене е едно голямо село момчета .....
Аз идвам от голям град и за мене е село ,не ги знам Митьо и другаря който е от Русе от къде идват ,ама като дойдете от голям град и ви се вижда село,е питай Пожарната той ти е градски той да ти каже
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от leaf »

myhata II
"....за мене е едно голямо село момчета...."

Tова хубаво ли е? Или е лошо? :?:
ПП Селото имам в предвид. ;)
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от leaf »

myhata II
"Аз идвам от голям град и за мене е село ,не ги знам Митьо и другаря който е от Русе от къде идват ,ама като дойдете от голям град и ви се вижда село,е питай Пожарната той ти е градски той да ти каже"

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

http://bg.guide-bulgaria.com/SC/Plovdiv ... tions.aspx
# община Пловдив-град - приблизително население: 376726 жители

* Население Град Пловдив: 343662 жители

http://www.toronto.ca/demographics/pdf/ ... ounder.pdf

The 2006 population of Toronto is 2,503,281, 8% of Canada’s total population of 31,612,897.
This does not include the Census undercoverage, which is discussed below.

The 2006 population of the GTA is 5,555,912, 18% of Canada’s population. The City of Toronto
accounts for 45% of the GTA’s population.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от myhata II »

Рабира се че НЕ,да дойдеш от голям град и на сутринта да се събудиш и да илезеш на улица с дървени стълбове и олющени магазини и т н ,ама вие питате аз си казвам момчета 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от myhata II »

Ти в кое село на Торонто живееш- Норт Йорк ,Скарлбъро,Етобико,Източен Йорк каде по точно в ГТА ? 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от myhata II »

Така е като попиташ някой от къде е бега надалеч,а иначе да ми вади таблици и статистики е първенец,само да бъда прозрачен с картинката за Торонто Скарбъро е 90% пакистанци шириланковци и индийци ,Норт Йорк 90 % китайци и иранци ,Източен Йорк -гърци,българи,македонци,ромънци и албанци ,Етобико-руснаци и поляци
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от emilcho »

ablood написа: За другите неща съм съгласен, но тези ще отминат, ако свикнете и се установите. Нормалните хора/деца тук перат в модерни перални, спят слетобяд в легълца, работят от 9:00 до 16:00 часа и имат чудесен интернет. Болничните са за застрахованите и заслужилите.
Ейблъд, не бих ти противоречила само за идеята, но в случая наистина никак не съм съгласна. Едно нещо не "отминава", само защото си свикнал с него.

Вярно, на много от тези неща лично ние сме намерили колая - никога не сме работили нощем, перем в пералня с предно зареждане, детето ни ходи в чудесна (българска!) детска градина, лекарства ни пращат по пощата... Но независимо от личното положение на всеки на "нормален човек" (или не), тези неща съществуват и са масово разпространени, а според мен това е, което го интересува пусналия темата.

Децата спят на пода навсякъде, освен в единични градини; да не говорим, че често това е пода на сусола - дори и в гардерита и СПЕ-та! Лекарставата пак си ги няма по аптеките, и пералните от по 1 500 долара на горе пак не греят водата в повечето случаи, защото масово са направени за 120-130 волта. И т.н. и т.н.

"нормалните" и "заслужилите" мислех да ги изкоментирам, ама здраве да е... :beer:

А ако споделиш откъде (в Монреал) да се сдобие човек с интренет достъп, който да е хем евтин, хем бърз, хем неограничен, вероятно ще те черпи целият форум ;)
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от leaf »

myhata II
"Така е като попиташ някой от къде е бега надалеч,а иначе да ми вади таблици и статистики е първенец,само да бъда прозрачен с картинката за Торонто Скарбъро е 90% пакистанци шириланковци и индийци ,Норт Йорк 90 % китайци и иранци ,Източен Йорк -гърци,българи,македонци,ромънци и албанци ,Етобико-руснаци и поляци
Така е като попиташ някой от къде е бега надалеч,а иначе да ми вади таблици и статистики е първенец,само да бъда прозрачен с картинката за Торонто Скарбъро е 90% пакистанци шириланковци и индийци ,Норт Йорк 90 % китайци и иранци ,Източен Йорк -гърци,българи,македонци,ромънци и албанци ,Етобико-руснаци и поляци"

За какво говорим за етнически състав или за големина на градовете. |(

Загубих нишката. Whatever! :lol:

Аз живея в Торонто.
И между другото, за да не се объркват новопристигащите да уточня: "Ти в кое село на Торонто живееш- Норт Йорк ,Скарлбъро,Етобико,Източен Йорк каде по точно в ГТА ? "

Всичко изброено от myhata II не в ГТА, това са квартали на града Торонто.
И въпреки, че wiki-то не много reliable source, ще си позволя да го цитирам:
http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_Toronto_Area

The Greater Toronto Area (locally abbreviated as the GTA) is the most populous metropolitan area in Canada, with a 2006 census population of 5.6 million. The GTA consists of the City of Toronto and the surrounding regional municipalities of Durham, Halton, Peel, and York.
Публикувай отговор