КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от kill_u »

Julian_04 написа:
troll написа:Така се получава и тук , когато фирмата е достатъчно малка.
Но и в големите фирми като има сакръщения, то те определено са по-големи от намалението на работата.
Изобщо тука има хора, които работят много, нямат друг живот освен работата и като се пенсионират умиргат до 1-2 години.
Ами и аз това се опитах да кажа, ама май беше много вулгарно.... та ме изтриха... ;) Затова целта е да работиш по-малко с по-висока заплата, щото като ти свърши животеца ...Иди, че го гони! :( Наблюдение на нравите и порядките помага много повече, вместо отричане изцяло на местните, базирано на непрочитането на една или друга книга...Местните може да не са много начетени и ЕнтЕлЕгЕнтни като нази, ама са много практични!!!... 8)
Много практичен не бих нарекъл човек дето до 30 тата си година е затънал в заеми и се чуди на колко работи да се хване за да може да си плаща сметките :emo:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от cocose »

Аз за какво мислиш хич и не мисля в близките 10-15г да си купувам къща със 50-100% надценка 8)
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от troll »

Значи тука хорат дето не учат почват да работят от 14-15-16 годишни и работят здраво.
Само отидете в един макдоналд и ще видите за какво говоря.
Та на 30-35 години тука вече си почти пич!
Плащаш за ипотеката около 60-75% от нормален наем. първата нова кола е от около 27-35 години.Даже ако държите на туй можете да си направите сватба и сватбено пътешествие с жената/гаджето.Много често зимаш и децата.
Ех има и хора дето затъват финансово има и такива дето са болни. Изобщо има всякакви.
Обаче ако си сам отначало много бачкаш и в един момент от много бачкане не си харчил и си натрупал пари.
За нормалните хора най-изгодното капиталовложение е собствен имот. Та сдобиваш се с такъв и почваш да плащаш ипотеката. В един момент се намирате с по-добрата половинка и продаваш своя имот , а и тя нейния, ако има, и си купувате нов, общ, на двамата. Ако не направите тъй ще се чудите кой плаща тока и кой купува мебелите.
Изобщо тук има едно нормално поведение и ако не го спазваш значи си емигрант! :D
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от filipne »

troll написа: Плащаш за ипотеката около 60-75% от нормален наем.
Каква е тази ипотека дето е по-ниска от "нормален наем" Троле ?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от optics »

filipne написа:
troll написа: Плащаш за ипотеката около 60-75% от нормален наем.
Каква е тази ипотека дето е по-ниска от "нормален наем" Троле ?

Старата ипотека
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от troll »

Разбра ли? :rofl:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от filipne »

troll написа:Разбра ли? :rofl:
Разбрах, ама не е задължително да е така.

Разбра ли ? :rofl:
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от troll »

Задължително е да няма нищо задължително!
Ти си прав!
Земи се стегни и го давай по-лежерно! Можеш даже да харесаш нещо! :)

Ей, хора!
Това което истински ме потриса е, че като поканиш някой на сватбата си, той си плаща куверта!Това напоследък де! :rofl:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

troll написа:Ей, хора!
Това което истински ме потриса е, че като поканиш някой на сватбата си, той си плаща куверта!Това напоследък де! :rofl:
Хахахаха верно! Една приятелка наскоро се омъжи и като и казах, че ние сме си платили цялата сватба и дори не сме събирали пари от гостите (Мразя го тоя обичай! За герданите с пари, Деее,... щото съм от по-младото поколение :P ...Па дори и в пликче ми се вижда просия!) и тя остана искрено потресена и удивена...и каза че сме били "Riche"... ;) Eеех обичам я таз дума...Тук я използват за щяло и нещяло!.. :D
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от troll »

Не!Не!
Не говорим за подараци!
Аз се женя и те каня теб!
Ако искаш да ми подариш 1 000 000 или повече лошо нема, но ще трябва вън от туй да се бръкнеш за 50-75 пари дето ша идеш и ша пииш! :D
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

Ето заради тази балканска цигания навремето отказах да правя сватба - нещо, което жена ми никога не ми прости.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

troll написа:Не!Не!
Не говорим за подараци!
Аз се женя и те каня теб!
Ако искаш да ми подариш 1 000 000 или повече лошо нема, но ще трябва вън от туй да се бръкнеш за 50-75 пари дето ша идеш и ша пииш! :D
Знам Бе! Не съм вчерашна! Парите се събират предварително, като се изпраща чек по пощата, щото иначе нямат с кво да резервират залата и папането... :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от IRA »

ablood написа:Ето заради тази балканска цигания навремето отказах да правя сватба - нещо, което жена ми никога не ми прости.
То не е балканска простотия. Тук също правят шумни сватби с по 100 човека. и рокли за по 4-5000.
Това което тук им харесвам е регистрацията на подаръците, барем хората казват от какво имат нужда, а не като някои младоженци (не всички разбира се ) в България се оказват с 15 ютии и 10 фритюрника ( сестрата на мъжа :rofl: ). Да си ги чукаш в главата. Аз затова предпочитам да подарявам не подарък, я пари в плик.
Аз сватба не съм правила, та нямах подобни проблеми. На мен мъжа ми мрънка по случката, той искал подаръци. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от martatabs »

Salut,приятели.Искам да споделя с вас,как протече днешната ми среща с брата на една моя много добра приятелка.Утре в 6.00 часа е полета им за Канада.
Та,въпросният брат живее със съпругата си в Монреал от година и половина заедно с двете си деца,едното на 7 години а другото на 15 години..Съпругата му работи в банка,а той самия работи почасово и разнася стоки по домовете.
Сагата им започва през 2008 година с всички те му там интервюта документи и бла-бла неща.На Монреалското летище ги посрещат приятели,с които се запознават тук във форума.След голямата еуфория идва действителността.Дали заради квартала(забравих му името),който е в рекордите на Гинес за най-много нации на едно място,изпаднали в депресия.Два дни,след като се установили в квартирата цитирам:"Стояхме един срещу друг и се гледахме.Задавах ме си въпроса,какво става,за това ли беше цялата блъсканица и нерви...",край на цитата.Квартала го избрали по-простата причина,че транспорта бил много добре организиран в тази част на Монреал.След като смянят квартала си с Лавал,почнало да им се прояснява пред очите.Тя си намерила добра работа,той също.Лека полека си стъпили на краката.Преместили се в бетонен блок,но те нямат нищо общо с нашите бетонени кутийки.Пода и тавана са бетонени,останалото е гипс-картон и изолационна вата.Колкото до дървените,освен основата другото е дърво и шумоизолацията не била на ниво,но били топли.А,никога не наемайте жилище,ако в наема не е включено отоплението.
По време на разговора тя сподели,че когато четяла за времето нужно за адаптация на емигрантите,срока от три години и се видял нереалистичен.Но в последствие си спомнила тези неща и срока и се видял реален.
Като цяло не съжалява,че е избрала Канада.В Монреал се е възхитила на добре подържаните градини,парковете,места за отдих и топлотата на хората,за разлика от Торонто,където почти липсвали кафенета и всеки мислел за работа..."сив и студен град" според тях.Нещата,които и направили лошо впечатление в Монреал са,че не се държи толкова много на качеството,хората си падали малко писюри.Визира метрото:"Чакам си метрото и гледам,как жени си оставят дамските чанти върху калния под,това в БГ е трудно да се види".Визира кафенетата:"Отивам със съпруга ми на кафе масите мръсни,чашите стоят неизмити,а вътре в кафето се търкаляха някакви боклуци",и други.
Коментиряхме цените по магазините.Като цяло не са високи,просто новите емигранти,българи,имат лошия навик всичко да обръщат в левове и за това им се виждали високи.Но:"След,като почнахме да взимаме заплати горе-долу в границите на тукащният стандарт,цените почнаха да ни се виждат по-поносими...Плодовете са около 20-30$/кг,хляба 8-9$(цитирам по-памет,може и да греша),наемите варирата от 350$ в най-бедния район и нагоре,според апартамента,мястото и удобствата.Ние плащаме за 3 1/2 800$".
Винаги има работа в Монреал била почасова или на пълно работно време.Работодателя в много редки случаи може да не ти плати за свършената работа.Преди започване поставя условие,на които държи и в точното време ти плаща заработеното,за разлика от БГ-то.Стана въпрос и за КОФИТО,който го поема държавата,и ми каза че съвсем спокойно може да се работи без някой да ти прави проблеми.Курса е от три части и продължава около година.Може да се исбира м/у 8 часов ежедневен курс,или почасов неежедневен курс.Колкото до слуха,че ще спирата КОФИТО,има нещо вярно,тази година спряли някакъв друг курс към държавата (забравих му името)


Е,това е като цяло.По техните думи,Канада е да дойдеш за няколко години,през които години да станеш Канадски гражданин,да си спестиш пари и след това да се прибереш в България.
А,от мен....още повече се засилва интереса ми към Монреал ;)
Последно промяна от martatabs на Нед Юни 27, 2010 1:27 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Independent »

martatabs написа:Salu,приятели.Искам да споделя с вас,как протече днешната ми среща с брата на една моя много добра приятелка.Утре в 6.00 часа е полета им за Канада.
Та,въпросният брат живее със съпругата си в Монреал от година и половина заедно с двете си деца,едното на 7 години а другото на 19 години..Съпругата му работи в банка,а той самия работи почасово и разнася стоки по домовете.
Сагата им започва през 2008 година с всички те му там интервюта документи и бла-бла неща.На Монреалското летище ги посрещат приятели,с които се запознават тук във форума.След голямата еуфория идва действителността.Дали заради квартала(забравих му името),който е в рекордите на Гинес за най-много нации на едно място,изпаднали в депресия.Два дни,след като се установили в квартирата цитирам:"Стояхме един срещу друг и се гледахме.Задавах ме си въпроса,какво става,за това ли беше цялата блъсканица и нерви...",край на цитата.Квартала го избрали по-простата причина,че транспорта бил много добре организиран в тази част на Монреал.След като смянят квартала си с Лавал,почнало да им се прояснява пред очите.Тя си намерила добра работа,той също.Лека полека си стъпили на краката.Преместили се в бетонен блок,но те нямат нищо общо с нашите бетонени кутийки.Пода и тавана са бетонени,останалото е гипс-картон и изолационна вата.Колкото до дървените,освен основата другото е дърво и шумоизолацията не била на ниво,но били топли.А,никога не наемайте жилище,ако в наема не е включено отоплението.
По време на разговора тя сподели,че когато четяла за времето нужно за адаптация на емигрантите,срока от три години и се видял нереалистичен.Но в последствие си спомнила тези неща и срока и се видял реален.
Като цяло не съжалява,че е избрала Канада.В Монреал се е възхитила на добре подържаните градини,парковете,места за отдих и топлотата на хората,за разлика от Торонто,където почти липсвали кафенета и всеки мислел за работа..."сив и студен град" според тях.Нещата,които и направили лошо впечатление в Монреал са,че не се държи толкова много на качеството,хората си падали малко писюри.Визира метрото:"Чакам си метрото и гледам,как жени си оставят дамските чанти върху калния под,това в БГ е трудно да се види".Визира кафенетата:"Отивам със съпруга ми на кафе масите мръсни,чашите стоят неизмити,а вътре в кафето се търкаляха някакви боклуци",и други.
Коментиряхме цените по магазините.Като цяло не са високи,просто новите емигранти,българи,имат лошия навик всичко да обръщат в левове и за това им се виждали високи.Но:"След,като почнахме да взимаме заплати горе-долу в границите на тукащният стандарт,цените почнаха да ни се виждат по-поносими...Плодовете са около 20-30$/кг,хляба 8-9$(по памет цитирам),наемите варирата от 350$ в най-бедния район и нагоре,според апартамента,мястото и удобствата.Ние плащаме за 3 1/2 800$".
Винаги има работа в Монреал била почасова или на пълно работно време.Работодателя в много редки случаи може да не ти плати за свършената работа.Преди започване поставя условие,на които държи и в точното време ти плаща заработеното,за разлика от БГ-то.Стана въпрос и за КОФИТО,който го поема държавата,и ми каза че съвсем спокойно може да се работи без някой да ти прави проблеми.Курса е от три части и продължава около година.Може да се исбира м/у 8 часов ежедневен курс,или почасов неежедневен курс.Колкото до слуха,че ще спирата КОФИТО,има нещо вярно,тази година спряли някакъв друг курс към държавата (забравих му името)


Е,това е като цяло.По техните думи,Канада е да дойдеш за няколко години,през които години да станеш Канадски гражданин,да си спестиш пари и след това да се прибереш в България.
А,от мен....още повече се засилва интереса ми към Монреал ;)
Никога не съм виждала мръсно кафене досега. Или поне не толкова мръсно, колкото в България.
Не се сещам скоро да съм купувала плодове за повече от 10-15 долара за килограм. Най-скъпият хляб, на който попаднах, беше нещо, подобно на козунак в една симпатична френска пекарна - 6.50. Това кой как се държи в метрото не ме засяга - никой не те задължава и ти да го правиш. От друга страна на бременна жена в претъпкан рейс веднага поне двама-трима отстъпват място. На жена с количка ще се намери винаги някой да и помогне да я качи и свали. Шофьорите са много любезни, можеш да ги помолиш да ти кажат къде точно да слезеш и откъде да вземеш рейса в обратната посока (това не винаги е очевидно).

И после, за какво ти е канадско гражданство, като няма да го ползваш? Само заради визовите ограничения ли? Мен ако ме питат, не си заслужава. И не, не мисля, че Канада е гурбетчийска страна. Заслужава си човек да се установи за постоянно.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Публикувай отговор