КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

:clap:
Циганите - на Сатурн !
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от JennyAnyDots »

Темата стана наистина интересна. И лично за мен се налага изводът, че градът/провинцията има значение. Не че едни са по-добри от други, но предимствата и недостатъците се различават навсякъде. Например в Квебек си има усещане за история - по-стара и по-скорошна, даже понякога за последната е прекалено :D

Майтапът настрана, нещата се очертават сякаш в няколко категории:

1-Битовизми: Да, наистина заради тях никой не е дошъл, нито си е отишал, но през първите месеци точно те правят най-голямо впечатление, защото дребните неща оформят усещането за познато/непознато. Така че не е зле новопристигащите да са запознати с тях по възможност, може би ще се адаптират по-лесно.

2. Здраве и безопасност - широка категория, от здравната система през дрогата до "булитата" в училище. някои неща варират по квартали, градове, паланки, други са почти неизменни. Добре е човек да си помисли три пъти, за да не се шашка после. тази категория може като нищо да накара човек да си тръгне от дадено място - впрочем аз точно заради неща от тази категория най-вече напуснах Бг-то...

3. Култура и принадлежност. На първо място за мнозина - разстоянието и липсата на контакт с близките в Бг. После - различните езици, отношения, трудно се свиква, макар че на мен до момента ми харесват местните (и новодошлите, които познавам, също). Фактът, че тук е шарено. Когато човек идва от страна без голямо етническо разнообразие, като БГ, тук си е шок. И т.н.....

Еъблъд, никой не твърди, че местните са изостанали (поне не аз). Напротив, досега съм срещала само готини хора, включително малцината квебекари, с които съм общувала на по-близка основа от покупка в магазина или посещение в болница да речем.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

cocose написа: Аз даже, в интерес на истината не искам моето бебче да учи при "чистокръвни" канадци, квото и да значе това, такава завист и злоба съм виждал само сред софиянци :@ Както каза един форумец по нагоре, най голямото предимство на Канада е дивърситито, и аз искам да се възползвам с пълна сила от това :rock:
Всъщност, като се замисля, това което най много ми помогна беше моята вътрешна емиграция от Варна към София :tmi: както се вика, от една раса сме, даже и роднини човек може да посочи тука таме, е такава завист слоба и ненавист към селяните от провинцията честно не съм виждал, въпреки че, както казват истинските софиянци, стане ли събота и неделя, и софиянци си отиват у дома на село :D А ако искате наистина да разберете кои са истинските софиянци, погледнете некоя карта отпреди 50г, ще се изненадате колко квартали като примерно Младост, Дружба, Горубляне(тия пък шопи къде се пишат и те софиянци???) Люлин и т.н...... са толкова софия колкото Шумен е във Варна :lol:
Ай-иии стига, Бе! Аз пък нямам село...сириозли, въпреки че мъжа ми е от провинцията....Ама, НЕ Е СЕЛЯНИН! (не искаm да обиждаm хората от селата, защото те достойно изкарват прехраната си...това, с което никога не mожах да свикна е така наречения "селски mанталитет"...да се бъркаш в живота на хората и да си даваш mнението когато те питат и когато не те питат!)
Не искам никoй да се засяга...ама Софето последните години се напълни с индивиди, дето само конете и оборите не си докараха....Та ние родените таm сме против това!...Не против хората от провинцията като цяло!!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

anxeli написа:...отдалечеността на роднините
. ...и липсата на усещане за принадлежност.....
Тези проблеми си ги реших.
За първият си има процедура за спонсориране на родители.
Вторият го реших като се махнах от оная скапана държавица. :puke: Тук се чувствам несравнимо по-на мястото си.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

Не всички родители искат да живеят тук, те имат и други роднини, къщи, кучета, работа, приятели, защо да им натрапваме нашите решения :$ ?
Циганите - на Сатурн !
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

На мен ми харесва спокойствието...
съседите ми са спокойни,
колегите ми също,
шофьорите по пътищата са спокойни,
хората по улиците също,
аз съм спокойна,
семейството ми също...Никой с никого не се кара! Това не е ли чудесно?.... :)
Обичам целия свят!... :inlove:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Мнение от ivandaman »

Julian_04 написа:На мен ми харесва спокойствието...
съседите ми са спокойни,
колегите ми също,
шофьорите по пътищата са спокойни,
хората по улиците също,
аз съм спокойна,
семейството ми също...Никой с никого не се кара! Това не е ли чудесно?.... :)
Обичам целия свят!... :inlove:
Да Чудесно е.. Понякога такива дребни на пръв поглед неща се оказват фундаментални. (make all the difference in the world)

Това за предимството на пешеходците и аз го бях забравил. А то е толкова съществено, дори за малко да ми струва живота, когато пристигнах в една "дивашка държава" и се опитах да пресеча улица на зелено и на пешеходна пътека :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

Аз не мога да понасям вятъра в Торонто :devil: Бахти гадорията... Въобще климата си е едно голямо неокастрено дърво...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от cocose »

То ако става дума, аз пък мразя до дъното на душата си всичко що на е на повече от 40км от морето :rofl: (както е казал великият Хемингуей).
Но човек прави жертви, и тази, климата де, е една от тях :handshake:
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

Уф и аз обичам морето, но затова пък има дестинации на юг....трябва само хотела да си избера, ама нещо още се офлянквам.... 8)
Аватар
MarinaNik
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 8:13 am
Местоположение: Третия свят!

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от MarinaNik »

да се намеся във вашата тема, ако не възразявате.
интересува ме къде според запознатите е по-добре за установяване - в САЩ или в Канада?
какви са предимствата и недостатъците на двете държави.

ясно ми е, че всеки субективно пречупва всичко през призмата на своя мироглед, но все пак, ще се радвам да разбера вашите мнения и да си преценя за себе си нещата
... САЩ или Канада? :(
Решено е - USA, идвамееее!

Летим на 17 март 2011
Las Vegas, пази се!!!
:)
НАПРАВИХМЕ ПРАВИЛНИЯ ИЗБОР! Тук все повече ни харесва!!!
http://www.youtube.com/watch?v=YqlQS5CC" onclick="window.open(this.href);return false; ... r_embedded
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Павел »

Отговорът зависи от това, дали "Успял" е в страната.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

Хареса ми това, че когато някакъв хлапак уцели с прашка съседското момче по дупето, той веднага се прибра, каза на баща си и след 10 минути гаменът беше обграден от бащата + 2 ченгета.
Съседът е някакъв среден служител в Canada Post, но класата му е впечатляваща.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от MilenaTri »

Благодаря на всички, страхотни сте - все се надявах да има посещаемост, но не очаквах чак такъв интерес. Благодаря на всички, които споделят мнението си - независимо какво е то - така помагате на много хора да получат реална представа за това, което преследват и да бъдат подготвени за живота, който ги очаква.
Виена: 30.12.2009г.
TCFQ:30.03.2011-B1/B2
Сертификати:07.09.2011
Букурещ: 15.09.2011
Баркодове: 30.09.2011
Медицински изследвания: 26.03.2012
Покани: 09.10.2012
steisancho
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 3:01 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от steisancho »

просто някои хора са забравили как е в бг затова мрънкат това не харесвам онова не харесвам :fubar:
Публикувай отговор