КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

Айде сега глупости, неграта били виновни и журналистите :^) ...
От руския превод е всичко, като че ли не знаете че през братушките минава всяка информация за нас. Даже Бейжинг стана Пекин :lol:.
Така че бек вместо бак, виндоу вместо уиндоу, джек вместо джак, всичко което може да се произнесе по-дърварски - сталкер, валкер, тренер и т.н. Да не говорим за зис и сенкю :lol:.
Циганите - на Сатурн !
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

Един поздрав ...Да се поуспокоите mалко... :D
http://www.youtube.com/watch?v=eGY-8F7X ... re=related
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Павел »

anxeli, само не знам как се опазихме от Гитлер :)

Най ме кефят арменците с тяхното ван долар, да се чудиш дали става на въпрос за един долар или за ванкувърски долар.

За Пекин не съм много съгласен, щото на китайски си е било Пекинг. Тук по ресторантите си поръчваш пекинг дак.

Важното е, че за Блъди всичките тези дърварски преводи са по-малко досадни от мен самия.

Юлия, следващия път контрирай свекърва си, че любимеца И Джордж Клуни, всъщност е Георг Клуни, и че не е Джон, а Иван Атанасов.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

Хех, те всички руснаци казват ван, не само от арменски произход :).
Това всъщност на мен ми е много забавно в Канада, как различните нации произнасят думите :D ... Филипинците например трудно казват ф, 55 излиза като пипти пайп и те са от пилипинс, по ирония на съдбата :rofl: ... Африканците - Конго, Гвинеа трудно да завършат на съгласна, от тях deep breath прозвучава като дипа брита :D. А латиносите имат приблем с някои в-та, нашата перуанка казва на колежката Вики - Бики :rofl: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ablood »

Павел написа:Важното е, че за Блъди всичките тези дърварски преводи са по-малко досадни от мен самия.
Абсолютно! Те поне не ме обвиняват за изменението в звученето на чуждиците в българския. Или поне за тяхното използване.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от haimana »

Антон написа: ...Ще се радвам да разбера по кой от склоновете на снимката авторът е карал ски. Че нещо не ми се вижда особено user friendly, във всеки случай моята представа за планини е по-скоро такава ...
Хм, май е моя грешката. Не съм разбрал, че говорим за юзер френдли планини. Съжалявам, това щракнахме в движение от колата.

Ските не са ми слабост, затова не се напъвам да давам акъл. Ако питаш гугъл, сигурно ще ти открие някоя писта тук-там по чукарите.

Покрай нас са ей тия двете места. От първото имам снимки някъде, но не ми се рови да ги търся.
http://www.bigwhite.com/mountain_showSnowReport.html
http://www.skisilverstar.com/home_showS ... ID_71.html

Сега и аз ще се радвам да разбера къде авторът на цитата кара ски през лятото. Аз тогава пак ходя в планината, нищо че няма сняг. И пак си ми изглежда планина ;)
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от 7George »

По темата: Не харесвам смесването на соленото и сладкото в готовите храни. Масово солта се усеща в много от сладкишите. Като и захарта да се усеща в "манджите". Не знам кви са тия рецепти. И не е само от смесванито на културите по тия земи...

ПП. А Рокитата са си бели най-горе 10 от 12 месеца, средно. Без значение дали ги харесвате или не и дали знаете къде са пистите.
Embrace your climate change!
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Преуспял »

Павел написа:anxeli, само не знам как се опазихме от Гитлер :)

Най ме кефят арменците с тяхното ван долар, да се чудиш дали става на въпрос за един долар или за ванкувърски долар.

За Пекин не съм много съгласен, щото на китайски си е било Пекинг. Тук по ресторантите си поръчваш пекинг дак.

Важното е, че за Блъди всичките тези дърварски преводи са по-малко досадни от мен самия.

Юлия, следващия път контрирай свекърва си, че любимеца И Джордж Клуни, всъщност е Георг Клуни, и че не е Джон, а Иван Атанасов.
Мдам, май някъде около културната революция станало от Пекинг на Бейджинг по мандарински (или както се казва правилно на български ;) )

Звукът за английското "дубъл ве" го няма в българския (а и в руския) фонетичен инвентар. "У"-то може и да е по-близко по звучение, но "В"-то не е чак толкова нелогична алтернатива.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivandaman »

Като се разговорихме за езикови проблеми аз съм забелязал че повечето българи включително и аз имаме проблеми с "L" когато е в края на думата като при:

cool, will, feel, fill, School, etc.. При мен по-скоро звучи като "U" (българско У) вместо "L" .. Едиственият "work around" който намерих е да го пронасям като "L"

когато е в началото на думата (тама нямам проблеми) като при "Life" "Love" "Look" etc. Само че звучи доста грозно... едва ли не като арабско-индийски акцент ..

Ако някой има някакъв "tip" как да се справим със ситуацията моля да се изповяда..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от cocose »

Аз имам :) Припомни си уроците по френски, или по точно, опитай се да кажеш лялялялляляляляля, след което се опитай когато казваш Л да го казваш като Ля (но изпускаш Я в последният момент). Така даже ще звучиш малко по френски, което си е престижно, както и да го погледнеш :y:
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от hadministratora »

Павел написа:anxeli, само не знам как се опазихме от Гитлер :)
Аз имам един лаф за Гитлер, но ще го пусна след малко в темата за вицове и бисери. Минете да видите ако искате :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от kill_u »

ivandaman написа:Като се разговорихме за езикови проблеми аз съм забелязал че повечето българи включително и аз имаме проблеми с "L" когато е в края на думата като при:

cool, will, feel, fill, School, etc.. При мен по-скоро звучи като "U" (българско У) вместо "L" .. Едиственият "work around" който намерих е да го пронасям като "L"

когато е в началото на думата (тама нямам проблеми) като при "Life" "Love" "Look" etc. Само че звучи доста грозно... едва ли не като арабско-индийски акцент ..

Ако някой има някакъв "tip" как да се справим със ситуацията моля да се изповяда..
А при мен това си е физически проблем, просто не мога да казвам "Л" когато се опитвам казвам слято "УЪ" и общо взето е много гадна ситуацията. Аз и думи които започват с Л на английски и на български не мога да казвам. Обикновенно Live излиза wife или нещо такова. Ама ......
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Lub0 »

kill_u, ти да не си от Перник ве скакауец? :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от kill_u »

Ай ся ши са обиждаме ли. Не съм карал никога Golf 2,3 или пък 4 :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от optics »

За Гитлер, Гимлеру ме изпревариха...

Абе, не сте ли гледали "Приключения Шерлока Голмса и доктора Ватсона" ?

:D

Аз също съм привърженик да са използва оригиналната дума. Не се казва Кериоки а Караоке, което си е исконно японска дума. Никон, а не Найкън ! Това са скорошни извращения.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор