КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от pavelyankov »

[quote="steisancho"]просто някои хора са забравили как е в бг затова мрънкат това не харесвам онова не харесвам :fubar:[/quote]


Да си дойдем на думата ;)
Абсолютно съм убеден, че е така. Особено при по-старите емигранти. Толкова много са се откъснали от проблемите на ежедневието в Бг. И толкова здраво са се потопили в проблемите на ежедневието в Канадата.
Всъщност харесах позитивните мнения. Даже и Аблъд взех да харесвам чак.
Не знам кво точно е там, ама смятам да проверя :rock:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

steisancho написа:просто някои хора са забравили как е в бг затова мрънкат това не харесвам онова не харесвам :fubar:
Успокой се юнак... :) То това е идеята - да забравиш ... Ти искаш всяко едно нещо в Канада да се сравни с български еквивалент и така да се даде оценката ли!? Тука е друг ракурса и проблемите ти са други... Сам ще го усетиш ,като имигрираш...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

blaster написа:Толкова много са се откъснали от проблемите на ежедневието в Бг.
И ако ти кажа, че хич и не ме интересуват.... :yawn: Направо ще си е самата истина... :hai:
steisancho
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 3:01 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от steisancho »

явно очакванията ми за по значителни мнения в темата са били по голями :^) извинете :wave:
mama mia
Мнения: 616
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 5:03 pm
Местоположение: Montreal

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от mama mia »

Когато дойдохме в Канада 2004 година бих казала че не харесвах почти нищо тук-нито климата ,нито сградите(в това число и апартаментите),нито френския,нито храната...абе с две думи нищо.С времето започнах да свиквам и да приемам(но не и винаги да харесвам) едно по едно нещата.А България каквато и да е ще си я харесвам винаги,защото ми е родина.Откъснала съм се разбира от тамошната действителност,но няма начин,не мога да живея ежедневно с тукашните и тамошните проблеми.Та харесването е нещо относително-зависи какво си имал и какво си очаквал да получиш тук-ако се сбъдне ще харесваш,ако ли не ще си разочарован.Всеки сам си кове щастието независимо къде се намира.
Съединението прави силата!
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Rall »

Аз харесвам природата и големите растояния. В България па и в Европа ми се струва теснотия. Не харесвам единствено че не ми признават А-категорията и безбожните цени за застраховка на мотоциклет. :fubar:
Dead Eyes See No Future
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Антон »

Тук съм съгласен с Rall. Имаше една тема за ядене, пиене и тия 3 работи. За мен дишането все пак си е на първо място, а тук аз дишам добре. Има въздух, има пространство, дишам леко в пряк и преносен смисъл. Както в България дишам само в планината. Е, вярно е че няма планини, но човек може да отскача до Франция сравнително често. А и отличния според мен климат (мразя жега), както и сравнително дългото задържане на снежната покривка, компенсират отчасти. Ски-курортите са доста над българските (и доста под алпийските, но няма пълно щастие) във всяко (ски-)отношение.
Според мен, и пиенето и яденето (също в пряк и преносен смисъл) са по-добри от в България, и по-евтини от във Франция - с изключение на сиренето (важи само за Франция). А за третата работа - всеки да се спасява както може - по двойки е за предпочитане.
Един съвет за Rall - ако не си гъзар, вземи си машина на повече от 25 години - таксите са драстично по-ниски, а има невероятно добри и запазени - аз лично ги предпочитам, нов мотор, бъкан с китайска електроника и даром не взимам.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от anxeli »

Йейййй, това ще е преди V-образния двигател и преди херитидж софттейл :o ... А за поддръжка колко ще даде ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от iliana »

Е, вярно е че няма планини
А рокис какво са според теб? Даже са на същия комтинент и няма нужда да се ходи до франция
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от haimana »

anxeli написа:Йейййй, това ще е преди V-образния двигател и преди херитидж софттейл :o ... А за поддръжка колко ще даде ?
Кефа цена няма ;)
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от haimana »

iliana написа:
Е, вярно е че няма планини
А рокис какво са според теб? Даже са на същия комтинент и няма нужда да се ходи до франция
Някъде там преди седмица

Изображение
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от thehellgirl »

Специално за Монреал - не ми харесват пътищата, мисля че са несравними с останалата част на Северна Америка. Също не ми харесва прекалената бюрокрация и това да ти се усмихват докато ти казват нещо много гадно за теб. Няма да търся епитет за това ...И зимата е малко мразовита, но какво да се прави, ще компенсираме през лятото.
Не ми харесва, че сме толкова далече от Европа и България

Май почти всичко друго ми харесва - парковете, достъпните забавления, цените, възможноста да обикаляш без виза САЩ ... и т.н ...
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от Julian_04 »

haimana написа:...........
Някъде там преди седмица
Ей-иии какъв кеф! Май идните години ще си организираме един воаяж...да покараме ски. :)
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от kill_u »

Гледам, че поствате снимки та да покажа една и от Northwest arm на Халифакс. Вчера от моста я направих.

Изображение
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: КАКВО ХАРЕСВАМ/НЕ ХАРЕСВАМ В КАНАДА

Мнение от 7George »

И дивите зайци оцеляват и в градовете.... е, поняога могат да ти изядат любимото цвете. ;)

Изображение
(днес - пред съседите)
Embrace your climate change!
Публикувай отговор