Хомеопатията в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Хомеопатията в Канада

Мнение от bttm »

Със съпругата ми вече две години лекуваме децата, при нужда, дамо с хомеопатия и сме много доволни, а пък и лекарствата не са скъпи (3 лева флакона). Питаме се как е в Канада, относно хомеопатията. Чували сме, че има доста хомеопатични лекарства, които се произвеждат там и се търгуват по цял свят. Някой имали опит с този тип лечение? Какви се цените на лекарствата. Колко струва преглед при хомеопат? И все от този род въпроси за хомеопатията, които бихте споделили тук във форума
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
bonbonka
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 12:11 am

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от bonbonka »

след като се интересуваш от този вид лечение, ти препоръчвам книгите на лечителя Петър Димков (5 тома са). ще ти са от полза. поне на нас със сигурност са ;) не опираме до "услугите" на канадски хомеопати :$
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от leaf »

htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от htris »

Попаднал си на най - неподходящата страна за хомеопатия.Добре завладяна от Щатите по всички фронтове и лекарствата не правят изключение.Тук никой не е чувал за хомеопатия,освен някои много светнати европейци.Има и по-ефикасно лекарство дори от нея,в случай че те интересува казва се "НА СЕЛО".Това е причината за оргомните нерешими проблеми на 2/3 от населението по света.Забравили са къде се намира това....
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от leaf »

Това което, htris,
е много емоционално и като такова не е информативно.

Хомеопатията не се покрива от здраната застраховка и затова хората предпочитат посещават медикал доктор.

Хомеопатът може да е включен в допълнителна застраховка или плащаш пари от собствената си сметка.
Хомеопатични лекарства се продават на много места обикновено в хомеопатичните клиники и health stores.
На сайта на Байрон може да намерите адресите на магазините където се продават.

http://boiron.ca/en/where-to-buy
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от Павел »

Дали никой не е чувал в Канада за хомеопатия или пък са чули, ама знаят че е абсолютен булшит, е друг въпрос. Хомеопатията и шарлатанството вървят ръка за ръка. И преди привържениците на псевдолечението с хомеопатични средства да ми изнесат лекция, че на хомеопатията не и се дава път умишлено поради лобиране от страна на големите фармацевтични компании, ще ви кажа, че в САЩ е пълно с homeopathic stores, където продуктите са много по-скъпи от химически синтезираните лекарства. Така че, Хрис, теорията ти издиша.
Хомеопатията помага само при, примерно, леки настинки, които минават за седмица и които без всякакво лечение биха минали за 7 дни.

Всеки път като някой почне да разправя колко светнати са европейците и колко задръстени са американците, се чудя да се смея или да плача на невежеството хорско. Хрис, случайно да си чул за Селман Уаксман, който макар и руски емигрант, открива антибиотиците и става носител на Нобелова награда в САЩ, не в Европа.
Я ми цитирай хомеопат носител на Нобелова награда или допринесъл за спасяването на хиляди, ако не и на милиони хора с откритията си?

Дали антибиотиците и други традиционни лекарства са, до известна степен, вредни – сигурно. Дали се злоупотребява с тях – да, но вредата която нанасят на човешкия организъм е много по-малка от ползата.
Да вземем за пример антракса, който се лекува само и единствено с антибиотика Ciprofloxacin, известен накратко като Сипро. Според изказването на излекуван от антракс пациент, по време на лечението със Сипро той е изпитвал такива гадни странични ефекти, че си е мислил, по добре да умре отколкото да продължава с лечението. След като се е излекувал, разбира се не е мислел вече така.

Я „феновете” на хомеопатията да ми дадат поне един пример, когато традиционната медицина не е помогнала, а хомеопатията е. Научно доказано с 100-200 доброволци.

Не ангажирам никого със собственото си мнение – всеки има право да експериментира със здравето си както си иска. Виж със здравето на децата си, не съм много сигурен.

Винаги съм си мислел, че привържениците на хомеопатията са станали такива или щото са куку, или щото се мислят за особено умни, интересни и по-различни от другите.

Както и онези, дето вместо на доктор по медицина ходят на знахар или поп. Някои от тях, за съжаление, плащат the ultimate price – най-пресния пример Кели Престън и Джон Траволта.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от htris »

Само не разбрах какво се опитвате да ми кажете с тези мнения,защото при внимателно четене са противоречиви сами на себе си.Хомеопатични има,но изобщо не са популярни,нито 99% са чували за тях.Никой не е казал,че не се продават.След като няма реклама за тях няма начин да се купуват.Ужасно скъпи са,но не значи че не са ефективни.По-скоро значи,че химиите са субсидирани сериозно.По-опасно нещо от антибиотиците няма,защото убиват всичко и полезни и вредни бактерии.А най-новото е пробиотици,казано по-просто полезни бактерии,което до някъде правят и хомеопатичните.Това е и супер лекарството,наречено антидот,панацеята на всички болести.Та последно какво искахте да ми кажете,може ли да се изясните?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от Павел »

Ще отговоря за себе си - казах, че твърдението ти, че Канада е добре завладяна от Щатите по всички фронтове и лекарствата не правят изключение не е вярно поради факта, че в САЩ е пълно с хомеопатични магазини. Ако казаното от теб отговаряше на истината, би следвало и Канада да е пълно с такива магазини. Казах ти, че е глупаво да поставяш Европа над Америка, при положиние, че повечето от най-великите открития, в сравнително ново време, са направени именно в САЩ. Мисля, че бях и достатъчно ясен за антибиотиците, които ти така отричаш. Само да те попитам, ако при следващото си посещение в Европа (в Бг напоследък има страхотен бум на заболяването) случайно се разболееш от сифилис, няма ли да използваш пеницилин, тетрациклин или който и да подходящ антибиотик, щото покрай спирохетите ще се унищожат и много полезни бактерии? Или може би ще прибегнеш до допотопния салварзан? Или на помощ ще ти дойде любимата хомеопатия?

Дръж се сериозно!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от bttm »

Павел написа:Дали никой не е чувал в Канада за хомеопатия или пък са чули, ама знаят че е абсолютен булшит, е друг въпрос. Хомеопатията и шарлатанството вървят ръка за ръка. И преди привържениците на псевдолечението с хомеопатични средства да ми изнесат лекция, че на хомеопатията не и се дава път умишлено поради лобиране от страна на големите фармацевтични компании, ще ви кажа, че в САЩ е пълно с homeopathic stores, където продуктите са много по-скъпи от химически синтезираните лекарства. Така че, Хрис, теорията ти издиша.
Хомеопатията помага само при, примерно, леки настинки, които минават за седмица и които без всякакво лечение биха минали за 7 дни.

Всеки път като някой почне да разправя колко светнати са европейците и колко задръстени са американците, се чудя да се смея или да плача на невежеството хорско. Хрис, случайно да си чул за Селман Уаксман, който макар и руски емигрант, открива антибиотиците и става носител на Нобелова награда в САЩ, не в Европа.
Я ми цитирай хомеопат носител на Нобелова награда или допринесъл за спасяването на хиляди, ако не и на милиони хора с откритията си?

Дали антибиотиците и други традиционни лекарства са, до известна степен, вредни – сигурно. Дали се злоупотребява с тях – да, но вредата която нанасят на човешкия организъм е много по-малка от ползата.
Да вземем за пример антракса, който се лекува само и единствено с антибиотика Ciprofloxacin, известен накратко като Сипро. Според изказването на излекуван от антракс пациент, по време на лечението със Сипро той е изпитвал такива гадни странични ефекти, че си е мислил, по добре да умре отколкото да продължава с лечението. След като се е излекувал, разбира се не е мислел вече така.

Я „феновете” на хомеопатията да ми дадат поне един пример, когато традиционната медицина не е помогнала, а хомеопатията е. Научно доказано с 100-200 доброволци.

Не ангажирам никого със собственото си мнение – всеки има право да експериментира със здравето си както си иска. Виж със здравето на децата си, не съм много сигурен.

Винаги съм си мислел, че привържениците на хомеопатията са станали такива или щото са куку, или щото се мислят за особено умни, интересни и по-различни от другите.

Както и онези, дето вместо на доктор по медицина ходят на знахар или поп. Някои от тях, за съжаление, плащат the ultimate price – най-пресния пример Кели Престън и Джон Траволта.
и аз мислех в началото като теб, но след като изкарах един бронхит с усложнения след тежко прекаран грип и се излекувах само с хомеопатия, промених коренно мнението си. Без да си пробвал мисля, че не може да се даде обективно мнение. Децата ми се чувстват прекрасно и всеки път когато сваляме температура по-висока от 39 и лекуваме кашлица за която докторите единодушно казват, че не можела без антибиотик, съм благодарен, че сме се запознали с чудото на хомеопатията и така вече повече от две години, в които не сме приемали никакви други лекарства, а пък децата се разболяват зимата често, заради контакта им в градината с други болни деца
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от bttm »

Павел написа:Ще отговоря за себе си - казах, че твърдението ти, че Канада е добре завладяна от Щатите по всички фронтове и лекарствата не правят изключение не е вярно поради факта, че в САЩ е пълно с хомеопатични магазини. Ако казаното от теб отговаряше на истината, би следвало и Канада да е пълно с такива магазини. Казах ти, че е глупаво да поставяш Европа над Америка, при положиние, че повечето от най-великите открития, в сравнително ново време, са направени именно в САЩ. Мисля, че бях и достатъчно ясен за антибиотиците, които ти така отричаш. Само да те попитам, ако при следващото си посещение в Европа (в Бг напоследък има страхотен бум на заболяването) случайно се разболееш от сифилис, няма ли да използваш пеницилин, тетрациклин или който и да подходящ антибиотик, щото покрай спирохетите ще се унищожат и много полезни бактерии? Или може би ще прибегнеш до допотопния салварзан? Или на помощ ще ти дойде любимата хомеопатия?

Дръж се сериозно!
Разбира се също че в някои случаи навярно хомеопатията не може да помогне, но не съм много сигурен, стига да намериш правилното лекарство и хомеопат
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от prace »

На мен и на децата ми хомеопатията е помагала.
Пием си също и химията от фармацевтичните производители, когато се налага. Билковите таблетки също помагат за превенция и в начален стадий на дадени заболявания.
Привърженик съм на прородното лечение когато може. Имам познат доктор невролог, който има и кабинет по хомеопатия. Рядко интелигентен човек и добър медик.
Не трябва да се отрича хомеопатията и билколечението. Ако можех бих се лекувала само по този начин...
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от Павел »

Прасе, разбира се, че твоя познат е рядко интелигентен човек - сетил се е да разшири бизнеса и да обхване и пациентите, привърженици на хомеопатията.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от htris »

Павка,ако си положил клетвата на Хипократ да лекуваш само с химия напълно ти разбирам реакциите.Но дръж си на химията и 40-те % която тя лекува и не се опитвай да изместиш всичко друго ,за да огрееш като Слънце.Няма да успееш,както не са успели преди теб и никога няма да успеят и след теб.Хората ще оцелеят въпреки химията,не се съмнявай в това.А понеже не стана дума изобщо за лечението на леченията-превенцията,ще ти кажа,че така се лекуват най-добре всички болести-още преди изобщо да се появят,просто не им даваш възможност за каквото и да е.Ти сигурно и това ще отречеш,понеже не прави част от медицината.Така се лекуват СПИН,сифилис,рак,тумори и каквото ти дойде на ума Божие наказание перфектно.Те обаче са се случили,защото са били заслужени.Хомеопатията не е измислена в Америка и американските концерни не са американски,нито работещите в тях са американци,зад тях стои нещо съвсем друго.Нищо не е това,което изглежда,както никога не е било и няма и да бъде.Полигон,полигон ако се сещаш за чернобачкатори,бели и черни е Америка,но горивото и идва от другаде.А върху това,което някой куку професор е измислил и ти е тропнал еднопосочно без обратна връзка като технология или средство за лекуване съвсем не означава,че е полезно за хората.А теб те поставя в задънена улица,понеже нямаш никакъв контрол нито информация върху нещото измислено и направено скрито от теб.Ти в случая се явяваш един проводник на средства с неизвестни ефекти,на които им лъсват чак след 10 години и 20 милиона жертви "хубавите качества".Професията лекар е на изчезване,просто страничен ефект от глобалното затопляне.Не стига само да си учил в университета,ами трябва и до гроб да следиш какво мъдрят великите белобради мъдреци в скритите лаборатории.И те като честолюбиви кранти не закъсняват да се похвалят на мегдана кой какъв бъркоч е забъркал.Ти анализи,рисърчи,статистики четеш ли?Без тях не се отличаваш по нищо от медицинските братя. Хубавото на хората е ,че все пак могат да правят причинно-следствени връзки,пък били и "неспециалисти" за това как да се предпазват от специалистите и техните управници.И последно се дръж по-прилично,по-сдържан тон ще ти е много от полза.Не го приемай лично и драматично,когато разбереш в каква каша си се забъркал тогава ще е краят ти ,ако навреме се адаптираш само ще спечелиш.До 10-тина години много неща ще излязат наяве,за които хората никак не са предполагали че са такива,бъди подготвен.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от optics »

Ужас !

Имаме религиозен човек.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Хомеопатията в Канада

Мнение от htris »

Оптикс,всичко е едно цяло,ако ти липсва някоя част толкова по-зле за теб.
Публикувай отговор