Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от Californian »

Какъв е най-лесния начин за пренасяне на пари, да речем някакъв емигрант към Канада желае да си купи къща или апартамент, и реши да пренесе 300-400 хил долара на първо време, как е най-удобния начин за това, някой правил ли го е?
Естествено търся най-сигурния начин да получа парите в Канада, т.е 100-200-300долара или колкото там такса съм готов да платя, но някой проучвал ли е таксата на банките, и въобще трябва да си отвори сметка човек в една банка, а другата е друга банка, въобще не разбирам?
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от iliana »

Има няколко начина:
1. с Wire transfer.
Трябва да имаш 2 сметки: една от която пращаш парите (в банка в САЩ) и една в която да получиш парите (в банка в Канада но сметката трябва да е в ЮС долари).
За таксите по изпращане и получаване трябва да се питат конкретните банки. Накои имат само еднократна такса за изпращане (примерно 25$) други освен тази такса имат и комисионна от 0.05 - 0.1 % но тази комисионна да не може да надхвърля някаква сума (примерно 200$)
Същото и с получаващата банка.
Хубавото на този начин е че можеш да разполагаш с парите веднага.

2. с банк драфт. Той е по-евтин от уайър (плащаш само 6-7 долара за издаване на драфта). Носиш си го с теб, отваряш си сметка и си го депозираш. Проблема е че когато драфта е от друга държава канадската банка може да блокира парите до 21 работни дни.

3. ако си достатъчно луд винаги можеш да сложиш кинтите в сак и да си ги донесеш в кеш.

Същото се отнася и до Евро, само дето избора на банка в Канада дето предлага сметка в Евро е ограничен (само 3)
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от Ottawa boy »

iliana написа:Има няколко начина:
1. с Wire transfer.
Трябва да имаш 2 сметки: една от която пращаш парите (в банка в САЩ) и една в която да получиш парите (в банка в Канада но сметката трябва да е в ЮС долари).
За таксите по изпращане и получаване трябва да се питат конкретните банки. Накои имат само еднократна такса за изпращане (примерно 25$) други освен тази такса имат и комисионна от 0.05 - 0.1 % но тази комисионна да не може да надхвърля някаква сума (примерно 200$)
Същото и с получаващата банка.
Хубавото на този начин е че можеш да разполагаш с парите веднага.

2. с банк драфт. Той е по-евтин от уайър (плащаш само 6-7 долара за издаване на драфта). Носиш си го с теб, отваряш си сметка и си го депозираш. Проблема е че когато драфта е от друга държава канадската банка може да блокира парите до 21 работни дни.

3. ако си достатъчно луд винаги можеш да сложиш кинтите в сак и да си ги донесеш в кеш.

Същото се отнася и до Евро, само дето избора на банка в Канада дето предлага сметка в Евро е ограничен (само 3)
Az бих препорачал банкова трансференция, нямаш никакъв проблем само от БГ ще искат евентуално произход на парите и ще забавят трансвера малко защото ще те проверят . но ако всичко е ОК -нямаш грижи и зависи от банката но обикновенно е около $50 и тук не те чарджат нищо за трансфера , Банк драфт или сертифиран чек вършат същата работа ,слагаш листчето в джоба и идваш тук .Можес да ги изпратиш в евра, USD ili CAD $$
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от Ottawa boy »

Californian написа:Какъв е най-лесния начин за пренасяне на пари, да речем някакъв емигрант към Канада желае да си купи къща или апартамент, и реши да пренесе 300-400 хил долара на първо време, как е най-удобния начин за това, някой правил ли го е?
Естествено търся най-сигурния начин да получа парите в Канада, т.е 100-200-300долара или колкото там такса съм готов да платя, но някой проучвал ли е таксата на банките, и въобще трябва да си отвори сметка човек в една банка, а другата е друга банка, въобще не разбирам?
Ако нямаш сметка в канада можеш да си отвориш ремотно по тел и емаилс. Аз си отворих така с Роял банк и си пренесаме нащте $ когато идвахме.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от prace »

какъ е проблемът да се напраи банков превод? Нали затова са банките?
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от Californian »

Ottawa boy написа:
iliana написа:Има няколко начина:
1. с Wire transfer.
Трябва да имаш 2 сметки: една от която пращаш парите (в банка в САЩ) и една в която да получиш парите (в банка в Канада но сметката трябва да е в ЮС долари).
За таксите по изпращане и получаване трябва да се питат конкретните банки. Накои имат само еднократна такса за изпращане (примерно 25$) други освен тази такса имат и комисионна от 0.05 - 0.1 % но тази комисионна да не може да надхвърля някаква сума (примерно 200$)
Същото и с получаващата банка.
Хубавото на този начин е че можеш да разполагаш с парите веднага.

2. с банк драфт. Той е по-евтин от уайър (плащаш само 6-7 долара за издаване на драфта). Носиш си го с теб, отваряш си сметка и си го депозираш. Проблема е че когато драфта е от друга държава канадската банка може да блокира парите до 21 работни дни.

3. ако си достатъчно луд винаги можеш да сложиш кинтите в сак и да си ги донесеш в кеш.

Същото се отнася и до Евро, само дето избора на банка в Канада дето предлага сметка в Евро е ограничен (само 3)
Az бих препорачал банкова трансференция, нямаш никакъв проблем само от БГ ще искат евентуално произход на парите и ще забавят трансвера малко защото ще те проверят . но ако всичко е ОК -нямаш грижи и зависи от банката но обикновенно е около $50 и тук не те чарджат нищо за трансфера , Банк драфт или сертифиран чек вършат същата работа ,слагаш листчето в джоба и идваш тук .Можес да ги изпратиш в евра, USD ili CAD $$

Да Банк Драфт/сертифиран чек звучат страхотно,
това ще е за мен, последен въпрос :)
10хил долара беше максимум кеш с който може да влезне човек в Канада нали?
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от Californian »

prace написа:какъ е проблемът да се напраи банков превод? Нали затова са банките?
нямам канадска сметка и не ми са занимава с отваряния на сметки и бюрокращина извън Канада.

А някой знае ли, има ли Банк ъф Америка или Леллс Фарго в Канада?
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от tochica »

гугъл най вероятно знае.
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от iliana »

10хил долара беше максимум кеш с който може да влезне човек в Канада нали?
До 10000 Канадски долара не се декларират на митницата.
Над 10000 трябва да се декларират, и не само кеш а драфтове, травъл чекове, ценни книжа и други финансови инструменти.
http://www.cbsa-asfc.gc.ca/publications ... 2-eng.html
А някой знае ли, има ли Банк ъф Америка или Леллс Фарго в Канада?
Уелс Фарго има, но не функционира като пълноценна банка, в канада чуждестранните банки са доста орязани.
https://www.wellsfargocanada.com/bds/ca ... on=welcome
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от Ottawa boy »

Californian написа:
prace написа:какъ е проблемът да се напраи банков превод? Нали затова са банките?
нямам канадска сметка и не ми са занимава с отваряния на сметки и бюрокращина извън Канада.

А някой знае ли, има ли Банк ъф Америка или Леллс Фарго в Канада?

az не разбирам кво означава ''не ми се занимава '' но ако речеш да се ''занимаваш'' аз мога да ти дам инфо на лично собщение......спирам да пиша по темата щото явно не ................................. :y:
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от kikolilokiko »

бг банки издават ли травел чекове?
Ottawa boy
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Яну 17, 2010 11:56 am

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от Ottawa boy »

razbira se че издават . аз съм купувал травел чекове още през 1994
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от kikolilokiko »

Ottawa boy написа:razbira se че издават . аз съм купувал травел чекове още през 1994
от коя банка?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от ablood »

Ottawa boy написа:az не разбирам кво означава ''не ми се занимава '' но ако речеш да се ''занимаваш'' аз мога да ти дам инфо на лично собщение......спирам да пиша по темата щото явно не ................................. :y:
Темата предизвиква точно желаният ефект. Според мен това е поредния клонинг на батката.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Пренасяне на пари от Щатите, Европа -> Канада

Мнение от mirkaa »

HSBC работи и на двете места и ако имаш подходящ акаунт, може да го ползваш в САЩ и Канада.
third generation immigrant :)
Публикувай отговор