Олимпиадата във Ванкувър..

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от htris »

Говори се на френски по олимпиадите,защото Кубертен ги е възродил след няколко хиляди годишно прекъсване,а не защото тази е в Канада и индианците не разбирали френски.И никой да не го говори по света пак олимпиадите ще го имат.Освен ако някой светнат Джони Инглиш не ги възроди за трети път.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от ivandaman »

А бе някой може ли да ми препоръча канадско прокси защото не мога да гледам СТВ нюз онлайн.. От както почна олимпиадата са ограничили достъпа само за канадски Ай-Пи-Та..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от MrGeek »

На никой ли не му прави впечатление, че утрепахме всички по брой спечелени златни медали? :^)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от hadministratora »

MrGeek написа:На никой ли не му прави впечатление, че утрепахме всички по брой спечелени златни медали? :^)
Вече не. То като че ли стана традиция, страната домакин на подобно събитие да е сред водещите в класирането.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от MrGeek »

hadministratora написа:Вече не. То като че ли стана традиция, страната домакин на подобно събитие да е сред водещите в класирането.
Не съм забелязал такава традиция. В Торино 2006-та италианците взимат само 5 златни. В Солт Лейк Сити американците взимат 10, с два по-малко от германците. През 1998-а в Нагано японците се докопват само до 5 златни. В Лилехамер норвежците взимат 10, но руснаците ги изпреварват с 11. В Албервил през 92-ра французите взимат едва три златни. В Калгари 88-ма канадците не могат да вземат дори един златен. Та от тази гледна точка постижението си е абсолютен рекорд както и да се гледа.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от hadministratora »

MrGeek написа:Не съм забелязал такава традиция. В Торино 2006-та италианците взимат само 5 златни. В Солт Лейк Сити американците взимат 10, с два по-малко от германците. През 1998-а в Нагано японците се докопват само до 5 златни. В Лилехамер норвежците взимат 10, но руснаците ги изпреварват с 11. В Албервил през 92-ра французите взимат едва три златни. В Калгари 88-ма канадците не могат да вземат дори един златен. Та от тази гледна точка постижението си е абсолютен рекорд както и да се гледа.
Аз не казах, че домакините обират всичкото злато, а само че са сред водещите. И както казах тия цифри вече не впечатляват никого - потвърждава го и твоя отговор щом само 10 златни медала са малко :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от MrGeek »

Абе просто ми направи впечатление тоталната липса на интерес към зимните спортове в този форум, въпреки рекордите не само по спечелването на медали ами и по обема на телевизионното отразяване в high definition. Да си призная аз лично освен HD каналите предаващи спортните събития от олимпиадата друго не съм поглеждал през тези две седмици. 8)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от hadministratora »

Ами ние почти всяка вечер(я) слушаме олимпиадата по ТВ и се радваме на победителите, но това е само, за да се вдига повече шум у дома. Аз съвсем случайно попаднах на излъчването на изпълнението на Tessa Virtue и Scott Moir и го изгледах с удоволствие, но после 2 дни не бях виждал олимпиада :)

Хич не сме запалянковци.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от kikolilokiko »

сега важен е мача с щатите :)
много се зарадвах какъв бой ядоха руснаците

за медалите

Код за потвърждение: Избери целия код

Канада стана най-успешният домакин на зимни олимпийски игри, след като си гарантира първото място в крайното класиране по медали във Ванкувър.

След като мъжкият тим по кърлинг стана шампион тази сутрин, домакините вече имат 13 златни медала. Те спечелиха с цели три титли повече от предишния рекорд, който се държеше от САЩ и Норвегия - по 10.

"И в най-смелите си мечти не сме предполагали, че ще спечелим толкова много златни медали", заяви шефът на Канадския олимпийски комитет Крис Ръдж.

Канада няма да успее да завърши с най-много медали, тъй като в момента изостава с четири от САЩ, които класират нациите по брой медали, а не по броя на златните. Но повечето държави измерват успеха по броя на титлите.

С общо 36 медала (9 златни, 14 сребърни и 13 бонзови) САЩ е твърдо начело по спечелени общо медали във Ванкувър, но с 13-те си златни Канада стана най-успешният домакин. По толкова са печелили и СССР в Инсбрук през 1976 г. и Норвегия в Солт Лейк Сити през 2002 г., но никога това не е правено от домакина.

Олимпийците на Канада направиха истински обрат в представянето си във втората седмица на игрите. В първите двите те не успяваха да извлекат максимума и по този начин закъсня и първото злато на домашна сцена от три домакинства на олимпийски игри. Канада не беше печелила титла през 1976 г. в Монреал и 1988 г. във Ванкувър.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от ivanko13 »

MrGeek написа:Абе просто ми направи впечатление тоталната липса на интерес към зимните спортове в този форум, въпреки рекордите не само по спечелването на медали ами и по обема на телевизионното отразяване в high definition. Да си призная аз лично освен HD каналите предаващи спортните събития от олимпиадата друго не съм поглеждал през тези две седмици. 8)
Напротив... Има много заинтересувани :) НАЙ-ГОТИНАТА зимна олимпиада ,която съм гледал. Това е заради великолепната организация на домакините, страхотното HD отразяване от страна на CTV-Rogers с коментари и анализи на бивши и настоящи спортисти, спортни физиолози и всякакъв друг народ, интервюта от мястото на събитието, и факта ,че толкова подготвени и мотивирани спортисти скоро не бях гледал. :rock: Честно казано не ми се ще да свършва изобщо. На мен от малък ми се реве ,когато олимпиадите и световните първенства по футбол ги закриват. ;(
Страхотно представяне на Канада от страна на спортистите. Билодо, Рикър, Монтгомъри, гаджетата Хамлин и Сен Желе, златната онтарийска двойка по фигурно пързаляне, невероятната Жоани Рошет, Кристин Несбит, женския хокей. Гледах предаване за подготовката на женския хокей, които имат за спаринг мъжки колежански отбор от Албърта и това за мен обяснява това което се случи на противниците им на тази олимпиада. :D За първи път да си призная обърнах по-сериозно внимание на кърлинга който до сега съм пренебрегвал ,като спорт и аз не знам що... Изкефих се и на мъжкия и на женския кърлинг. Много яка игра. Тези Мартин, Норис и онази готина женска Черил Бертран са страхотни! Яд ме е за загубата на жените срещу Швеция, но пък мъжкия отбор беше перфектен срещу Норвегия снощи. Сега чакам финала на мъжкия хокей...
От чуждестранните спортисти съм голям фен на Плюшенко и корейката която стана шампион при жените. Тези двамата не са нормални хора :) Не съм съгласен че дадоха медала на американеца вместо на Плюшенко... Боде Милър беше страхотен тази олимпиада. Пича не го слагаха в сметките пък той си взе три медала, златен, сребърен и бронзов...

Както казах не ми се ще олимпиадата да свършва ;(
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от prace »

И ние следим с голям интерес олимпиадата. Най-голям фен съм на ски акробатичните скокове и фигурното пързаляне.
Мъжът ми е фен на хокея и се възхитих на силният дух на канадските спортисти като цяло.
Не си спомням на други състезания да съм видяла как цялата зала пее химн за да подкрепя сънародниците си.
Дано и закриването да е толкова хубаво, колкото откриването.
Съжалявам, че олимпиадата свършва.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от ivanko13 »

prace написа:
Не си спомням на други състезания да съм видяла как цялата зала пее химн за да подкрепя сънародниците си.
Дори едното момче от кърлинг отбора Марк Кенеди попита Мартин на един от мачовете - "Ти виждал ли си нещо подобно преди?", Мартин само поклати отрицателно глава :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от iliana »

Аз от 2 седмици друго по телевизията не съм гледала. По принцип не съм голям спортен запалянко, но този път истински се изкефих. Жалко че свършва, но поне най-сетне ще се наспя
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от ivandaman »

А бе някои от вас съжалявът че олипиадата свършва но според
някои родни (БГ) "експерти" въобще не е трябвало да започва..

Ванкувър 2010 - един жесток урок за бъдещето

http://topsport.ibox.bg/comment/id_689088552

Статията е от преди една седмица но мисленето и манталитета си остават вечно актуални
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Олимпиадата във Ванкувър..

Мнение от radkoT »

ivandaman написа:
http://topsport.ibox.bg/comment/id_689088552

Статията е от преди една седмица но мисленето и манталитета си остават вечно актуални
нещо грешно ли се казва в статията ?
Публикувай отговор