Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от 7George »

filipne написа:Трябва да си наистина голям късметлия за да няма такъв, особено в сегашната криза.
Тука песимизъма на Филипне се доближава плътно до истината. Има и приятни изключения: Интервюиращият е минал по твоя път и с умиление си спомня за това, или: и той е емигрант от недалечното минало.

А да видим, след колко страници ще дойдат да ви кажат, че "не трябва да им работите", а да си отворите собствен дюкян.... ;)
Embrace your climate change!
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Julian_04 »

Аз очевидно съм професор, защото кандидатствувам за работа с CV. 8)
Koлкото до интервютата ще кажа пък вие ако искайте вярвайте. Ходила съм общо на 4 за 6 години. Едно единствено беше неуспешно, защото босът беше жена. :( Просто не знаех какво да и кажа, като синът и се обаждаше постоянно да я пита какво да яде. :doh: Иначе с мъже интервюиращи никога не съм имала проблем, дори намирам местните за много галантни. Канада е определено моята страна. ;) Препоръчвам когато ходите на интервю за първи път: Ходете в по-малки фирми и контактувайте директно с боса. Все пак той е този, който ще ви плаща заплатата. :)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

Julian_04 написа:Аз очевидно съм професор, защото кандидатствувам за работа с CV. 8)
Koлкото до интервютата ще кажа пък вие ако искайте вярвайте. Ходила съм общо на 4 за 6 години. Едно единствено беше неуспешно, защото босът беше жена. :( Просто не знаех какво да и кажа, като синът и се обаждаше постоянно да я пита какво да яде. :doh: Иначе с мъже интервюиращи никога не съм имала проблем, дори намирам местните за много галантни. Канада е определено моята страна. ;) Препоръчвам когато ходите на интервю за първи път: Ходете в по-малки фирми и контактувайте директно с боса. Все пак той е този, който ще ви плаща заплатата. :)
Три успешни от четири интервюта си е направо рекорд от където и да го погледнеш.

А как ги омайваш мъжете, че не могат да ти откажат :party:
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Julian_04 »

Ами явно съм много хубава или пък много забавна. Знам ли? Не съм имала неприлични предложения, ако това имаш предвид. :angel:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

Julian_04 написа:Ами явно съм много хубава или пък много забавна. Знам ли? Не съм имала неприлични предложения, ако това имаш предвид. :angel:
А какво е неприлично предложение :o
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

7George написа:
filipne написа:Трябва да си наистина голям късметлия за да няма такъв, особено в сегашната криза.
Тука песимизъма на Филипне се доближава плътно до истината.
Тук, както и на много други места, винаги набеждаваното за песимистично мнение на филипне, се оказва за пореден път реалистично. Това, че реалността не е много оптимистична не е дело и отговорност на филипне.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Julian_04 »

filipne написа: А какво е неприлично предложение :o
Ти пък си бил голям любопитко. Не знам отговори си сам. Имаше доста добър филм със същото заглавие. ;)
aleksam
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 1:20 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от aleksam »

Ivan1007 написа: Този международен опит, е плюс, а може и да е минус, но не е достатъчен. В областа на логистиката има доста разлики тук и ще го разбереш с времето. Просто доста от нещата се вършат по-различно и организацията е по-различна, поне от моя опит. Канадски опит на неквалифицирана работа няма да ти помогне. Мисля, че е малко вероятно да започнеш като мениджър веднага. Нормално е да почнеш от по-ниско ниво по специалността ти. Това също не е лесно и наистина трябва добре да поработиш над резюмето си (първа разлика - тук СV имат професорите, останалите се задоволяват с резюме :D ) и след това на итервюто, за да де вземат, въпреки че си над изискванията (това определено е минус)
Това за мен звучи достаъчно добре. Пределно ми е ясно че няма да ми паднат хората в краката, както и че ще има и надлъгване ;) По принцип обичам да ходя на интервюта, дане само не го намразя!
А за преценките им - сигурно им е в кръвта. Бях на един курс в Нова Скоуша и така ме бяха обрисували, че го ползвам вместо хороскоп вече :D С все позитиви и негативи. Още ме държи впечатлението, наистина!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от miteto »

ablood написа:Местните не са сериозна конкуренция, освен ако имат:

Перфектно владеене на местния език.
Местна диплома, а не хартийка от съмнителен колеж на другия край на света.
Опит и знания как функционита тукашния бизнес, какво се очаква от тях и какво трябва да правят.
Стаж в известна фирма, или поне такава, която може да бъде проверена.
Препоръки от човек, който е наясно с тукашните изисквания.

Ако конкурентите ви нямат някое от тези качества, или пък вие ги имате в повече от тях, не се безпокойте. Ако не, трабва да свалите летвата до позиции, за които не кандидатстват такива канкуренти.

Като натрупате гореизброените предимства системата ще ви позволи да се издигнете.... ако заслужавате.
Брилянтно! Значи местните не са сериозна конкуренция, освен ако не владеят местния език перфектно :o Ти къде ги намираш тия местни дето не говорят местния си език както трябва? Смешки...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Linko »

Абе за ablood явно всеки заселил се преди него в Лавал е местен, та дори и това да е станало предният ден. :)
Което означава и че той също се брои за местен спрямо дошлите след него. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от ablood »

Linko, Mite, да сте чували за сарказъм?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

ablood написа:Linko, Mite, да сте чували за сарказъм?
Значи местните все пак имат "два чифта топки" (според Пешко) или еквивалента им.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от miteto »

ablood написа:Linko, Mite, да сте чували за сарказъм?
Като си написал глупост по-добре си признай, а не извъртай :!:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Linko »

ablood, а ти да си чувал думичката "ирония"? :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от ZanzibarHero »

Виждам, че темата вече е различна (нещо като: Какви са печелившите стратегии за търсене на работа в Канада?), така че по-долу публикувам, какво съм разбрал от дискусията по оригиналната тема ...
Мислите ли, че Канада приема образовани и умни хора с едната цел, да получи едностранно предимство за тяхна сметка. Смятате ли, че тази политика е целенасочена и е директно насочена към "изпростяване" на пристигналите.
В съседна тема htris написа:(Те) специално се грижат повече от 2000 на месец да не взима(ме)
Julian_04 написа:Категорично, не! Зависи само от новопристигналите ... И в България би било същото за тях ...
Доцент Дочев написа:В Канада е същото, както навсякъде, май (в оригиналът: "навсякъде"=Австралия). Най-добре са онези, които имат бизнес в тоалетни, но такива са малко ...
7George написа:Не, не е политика. Смятам, че е вродено качество у някои хора ...
valioiko написа:Всички изпростяваме бавно и неусетно и без държавна политика ...
ablood написа:(съгласява се със 7George и добавя нещо, което аз разбирам така) Ако има целенасочена политика, която да запрати образованите и умни да бачкат на отговорни постове сред други сериозни и мотивирани хора, тогава ще им стане ясно "Кон боб яде ли?" ...
hadministratora написа:Не е ефективно да има такава политика. По-лесно е да се увеличи броят на неквалифицираните (пристигащи по програмите за "беглеци") и намали този на пристигащите по останалите програми, отколкото да се занимават с понижаване на интелектуалното ниво на доста хора ...
leaf написа:Няма такава политика. Просто, хората са (само)заблудени ...
Fireman написа:Не знам за политиката, но дори и най-образованите трябва да започнат от нивото на някой, който не може да разпознае бутоните в асансьора ...
army написа:Не е политика, но е възможно да изпростееш и без да си образован ...
kill_u написа:" Изпростяването" (в леката си форма) може да се усети ...
Linko написа:Политика е, защото държавата печели от желанието на хората (образовани и умни или не) да влязат в страната ...
petar krastev написа:Не е виновна системата, а нашата арогантност и безхаберие. Не е изпростяване, а е адаптиране и привикване ...
Заключено