Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от petar krastev »

filipne написа:Трябва да си наистина голям късметлия за да няма такъв, особено в сегашната криза.

Че колко му е да ги пребориш месните,нали си голема работа,как може да ти се опрат некви дето нищо не разбират.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

petar krastev написа:
filipne написа:Трябва да си наистина голям късметлия за да няма такъв, особено в сегашната криза.

Че колко му е да ги пребориш месните,нали си голема работа,как може да ти се опрат некви дето нищо не разбират.
Опират се именно щото са местни Петре.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от petar krastev »

И като са месни какво,имат два чифта топки ли.Ако си се предал още преди да започнеш борбата и ако нямаш доверие в себе си....отговора е ясен на всички.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

petar krastev написа:И като са месни какво,имат два чифта топки ли.Ако си се предал още преди да започнеш борбата и ако нямаш доверие в себе си....отговора е ясен на всички.
Не се предавам лесно Петре. А какво имат местните би трябвало да ти е ясно.
aleksam
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 1:20 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от aleksam »

IFF написа: Нищо няма да ти помогне,всъщност като казват канадски опит имат предвид по специалноста,за която си търсиш работа.Препоръките са плюс,но...Ама в момента наистина е спечено,както казваше един мой познат,преди ако си можел да стоиш на двата си крака и имаш две ръце,си почвал веднага работа.Ако разбираш от компютри,канадски опит не ти трябва :D
Ха, ами ако не ме вземат именно поради липсата на този прословут "опит", кога ще го натрупам :D
Иначе говоря за логистика, от който и вид осигуряване да е.
Весели празници на всички :party:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от kill_u »

aleksam написа: Ха, ами ако не ме вземат именно поради липсата на този прословут "опит", кога ще го натрупам :D
А я ми кажи, кой ти обеща че ще те вземат и че ще работиш по специалноста ти да го набия?
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Julian_04 »

petar krastev написа:И като са месни какво,имат два чифта топки ли.Ако си се предал още преди да започнеш борбата и ако нямаш доверие в себе си....отговора е ясен на всички.
:y: :y: :y: :y: :y:
aleksam
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 1:20 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от aleksam »

kill_u написа:
А я ми кажи, кой ти обеща че ще те вземат и че ще работиш по специалноста ти да го набия?
Хехе, най вече поговорката, която си написал отдолу :D

А щом не са те сложили до останките от прословутия кораб в музея ви, значи и за теб важи ;)
Последно промяна от aleksam на Вто Дек 22, 2009 5:00 pm, променено общо 1 път.
aleksam
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 1:20 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от aleksam »

petar krastev написа:И като са месни какво,имат два чифта топки ли.Ако си се предал още преди да започнеш борбата и ако нямаш доверие в себе си....отговора е ясен на всички.
Ето това исках да чуя :y: Благодаря!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от kill_u »

aleksam написа:
kill_u написа:

А щом не са те сложили до останките от прословутия кораб в музея ви, значи и за теб важи ;)
Кой кораб? Mont-Blanc ли? Няма начин, той се е изпарил по времето на експлозията. За тази експлозия съм чел още на 15 години като бях.
aleksam
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 1:20 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от aleksam »

kill_u написа: Кой кораб? Mont-Blanc ли? Няма начин, той се е изпарил по времето на експлозията. За тази експлозия съм чел още на 15 години като бях.

Титаник имам в предвид. Нали останките са във вашия Maritime museum мисля се казваше. А иначе експлозията просто е подмладила Халифакс, а не както местните се хвалят че бил на "цели 400 години!" :D
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от kill_u »

aleksam написа:
kill_u написа: Кой кораб? Mont-Blanc ли? Няма начин, той се е изпарил по времето на експлозията. За тази експлозия съм чел още на 15 години като бях.

Титаник имам в предвид. Нали останките са във вашия Maritime museum мисля се казваше. А иначе експлозията просто е подмладила Халифакс, а не както местните се хвалят че бил на "цели 400 години!" :D
Кой пък се е хвалел че е на 400 години? Халифакс е наистина доста стар град в сравнение с повечето, но чак пък на 400 години.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от ablood »

Местните не са сериозна конкуренция, освен ако имат:

Перфектно владеене на местния език.
Местна диплома, а не хартийка от съмнителен колеж на другия край на света.
Опит и знания как функционита тукашния бизнес, какво се очаква от тях и какво трябва да правят.
Стаж в известна фирма, или поне такава, която може да бъде проверена.
Препоръки от човек, който е наясно с тукашните изисквания.

Ако конкурентите ви нямат някое от тези качества, или пък вие ги имате в повече от тях, не се безпокойте. Ако не, трабва да свалите летвата до позиции, за които не кандидатстват такива канкуренти.

Като натрупате гореизброените предимства системата ще ви позволи да се издигнете.... ако заслужавате.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от petar krastev »

Преди време когато кандидатсвах за работа в сегашната си фирма,още преди интервуто се явявахме на Психометричен тест,това са около 300 въпроса с по 4 отговора,целта е да ти определят характера и дали ще вършиш работа.важното е да се отговаря честно и почтенно,защото много от въпросите се повтарят по няколко пъти(един и същ замисъл,различни думи).След време вече като работих и се сближих с ressоurce humain си приказвахме за този тест,аз имам право да го видя.като го видях-изненадата беше голяма,бяха познали 95% от характера ми.Тогава ми обясниха с усмивка-Ами да,при нас викаме на интерву само най-доброто.така че организирайте се да сте сред най-добрите,то си зависи от вас.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Ivan1007 »

aleksam написа:Здравейте!
Искам само да попитам наистина толкова голямо ли е влиянието на този "канадски опит"? Защото при условие че говоря и двата им езика, имам международен опит и съм бил все мениджър на нещо си, не разбирам какво би помогнало в CVто да пише че съм работил нещо неквалифицирано /без да искам да обиждам никоя професия/. А квалификацията се губи със всеки изминат ден. Нищо против нямам да работя на по-ниска длъжност, но поне да е в квалификационната ми област. Или тези "1-2 трудни години" са задължителни?
Този международен опит, е плюс, а може и да е минус, но не е достатъчен. В областа на логистиката има доста разлики тук и ще го разбереш с времето. Просто доста от нещата се вършат по-различно и организацията е по-различна, поне от моя опит. Канадски опит на неквалифицирана работа няма да ти помогне. Мисля, че е малко вероятно да започнеш като мениджър веднага. Нормално е да почнеш от по-ниско ниво по специалността ти. Това също не е лесно и наистина трябва добре да поработиш над резюмето си (първа разлика - тук СV имат професорите, останалите се задоволяват с резюме :D ) и след това на итервюто, за да де вземат, въпреки че си над изискванията (това определено е минус)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Заключено