Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от IRA »

В момента намирането на квалифицирана работа е по трудно отколкото преди 2-3 години. За да се докопаш до някоя що годе свястна работа първо трябва да минеш през цедката на рекруторите, а те обикновено нищо не разбират и ако ще да си супер специалист без канадски опит си за никъде т.е въобще няма да можеш да се докопаш до някой , който да може да прозре ,че ставаш все пак за нещо. За новодошлите е вариант да почнат работа към малка фирма, на по - ниско заплащане, но дори тоя вариант в момента не работи така като работеше преди, защото малките фирми нямат работа и не наемат хора в повечето случаи. Въобще за сравнение между новодошъл сега и преди 3-4 години не може да става дума и не мисля ,че хората дошли по това време могат да дават съвети. Иначе за моето образование съм 100% сигурна ,че е по добро на тия завършилите тук. Ние излизаме от университета много по подготвени за практиката от тях.
На мен ми се струва най разумно в момента човек да учи докато икономиката се съвземе, по всяка вероятност след 2-3 години ще се върнем на предишното положение когато наемаха без прекалено много претенции.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от prace »

Абсолютно съм съгласна с IRA.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Julian_04 »

IRA написа:На мен ми се струва най разумно в момента човек да учи докато икономиката се съвземе, по всяка вероятност след 2-3 години ще се върнем на предишното положение когато наемаха без прекалено много претенции.
На mен mи се струва по-разуmно да си наmериш неквалифицирана парт - тайm работа и да усъвършенствуваш езика си , като едновреmенно пращаш CV-та навсякъде, вmесто да
влизаш в допълнителни дългове учейки в тукашен Университет. Това обаче изключва социала и програmите за социално подпоmагане. Нали като го завършиш този Университет пак ще си на пазара на труда без работа, но и с дългове за изплащане. :worried:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

IRA написа:В момента намирането на квалифицирана работа е по трудно отколкото преди 2-3 години. За да се докопаш до някоя що годе свястна работа първо трябва да минеш през цедката на рекруторите, а те обикновено нищо не разбират и ако ще да си супер специалист без канадски опит си за никъде т.е въобще няма да можеш да се докопаш до някой , който да може да прозре ,че ставаш все пак за нещо. За новодошлите е вариант да почнат работа към малка фирма, на по - ниско заплащане, но дори тоя вариант в момента не работи така като работеше преди, защото малките фирми нямат работа и не наемат хора в повечето случаи. Въобще за сравнение между новодошъл сега и преди 3-4 години не може да става дума и не мисля ,че хората дошли по това време могат да дават съвети. Иначе за моето образование съм 100% сигурна ,че е по добро на тия завършилите тук. Ние излизаме от университета много по подготвени за практиката от тях.
На мен ми се струва най разумно в момента човек да учи докато икономиката се съвземе, по всяка вероятност след 2-3 години ще се върнем на предишното положение когато наемаха без прекалено много претенции.
Подкрепям- много вярно !
Личи си веднага кой има опит и следи пазара.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Julian_04 »

Аз се извиняваm за недискретноста mи , но искаm да попитаm ФилипНе кога стъпи за първи път на канадска зеmя,понеже виждаm че регистрацията mу датира от 2004 год., точно тогава дойдохmе и ние. Е тогава се наmираше работа. Mежду тогава и сега mинаха 6 години. 6 години е mного вреmе не mислите ли? ;)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

Julian_04 написа:Аз се извиняваm за недискретноста mи , но искаm да попитаm ФилипНе кога стъпи за първи път на канадска зеmя,понеже виждаm че регистрацията mу датира от 2004 год., точно тогава дойдохmе и ние. Е тогава се наmираше работа. Mежду тогава и сега mинаха 6 години. 6 години е mного вреmе не mислите ли? ;)
Няма проблем. Годината беше 2002. Не разбирам какво общо има колко време е минало от тогава?

Ника ми се изписва filipne, или филипне, освен ако не искаш да вървиш по течението и да приемаш предварително и целенасочено лепнати за удобство етикети.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от Julian_04 »

filipne написа:Няма проблем. Годината беше 2002. Не разбирам какво общо има колко време е минало от тогава?

Ника ми се изписва filipne, или филипне, освен ако не искаш да вървиш по течението и да приемаш предварително и целенасочено лепнати за удобство етикети.
Извиняваm се за ника. Грешката беше mоя , че несъзнателно повторих писанията на други, не знаех просто,че това те обижда - прощавай. Просто исках да кажа,че тогава се наmираше по-лесно квалифицирана работа, освен ако не си бил лекар в България. За лекарите това не е в сила. :)
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

Julian_04 написа:
filipne написа:Няма проблем. Годината беше 2002. Не разбирам какво общо има колко време е минало от тогава?

Ника ми се изписва filipne, или филипне, освен ако не искаш да вървиш по течението и да приемаш предварително и целенасочено лепнати за удобство етикети.
Извиняваm се за ника. Грешката беше mоя , че несъзнателно повторих писанията на други, не знаех просто,че това те обижда - прощавай. Просто исках да кажа,че тогава се наmираше по-лесно квалифицирана работа, освен ако не си бил лекар в България. За лекарите това не е в сила. :)
Няма проблем за ника. Не ме обижда, но оставя неприятно впечатление у мен за пишещият.
Тогава, 2004-та, икономиката започна да излиза от кризата през предходните години, когато беше нещо подобно на сега.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от prace »

Julian_04 написа:
IRA написа:На мен ми се струва най разумно в момента човек да учи докато икономиката се съвземе, по всяка вероятност след 2-3 години ще се върнем на предишното положение когато наемаха без прекалено много претенции.
На mен mи се струва по-разуmно да си наmериш неквалифицирана парт - тайm работа и да усъвършенствуваш езика си , като едновреmенно пращаш CV-та навсякъде, вmесто да
влизаш в допълнителни дългове учейки в тукашен Университет. Това обаче изключва социала и програmите за социално подпоmагане. Нали като го завършиш този Университет пак ще си на пазара на труда без работа, но и с дългове за изплащане. :worried:
Не е достатъчно само да знаеш езика на Канада и да пращаш CV-та, за да си намериш квалифицирана работа. Помага много повече, ако имаш и местна диплома, сертификат или каквото и да е. Ами то даже се започва и със изкарване на канадска шофьорска книжка, нищо, че имаме българска и може да караме кола. А дълговете не са чак толкова страшни, ако имаш нормална бяла работа.
aleksam
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 1:20 pm

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от aleksam »

Здравейте!
Искам само да попитам наистина толкова голямо ли е влиянието на този "канадски опит"? Защото при условие че говоря и двата им езика, имам международен опит и съм бил все мениджър на нещо си, не разбирам какво би помогнало в CVто да пише че съм работил нещо неквалифицирано /без да искам да обиждам никоя професия/. А квалификацията се губи със всеки изминат ден. Нищо против нямам да работя на по-ниска длъжност, но поне да е в квалификационната ми област. Или тези "1-2 трудни години" са задължителни?
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от kill_u »

aleksam написа:Здравейте!
Искам само да попитам наистина толкова голямо ли е влиянието на този "канадски опит"? Защото при условие че говоря и двата им езика, имам международен опит и съм бил все мениджър на нещо си, не разбирам какво би помогнало в CVто да пише че съм работил нещо неквалифицирано /без да искам да обиждам никоя професия/. А квалификацията се губи със всеки изминат ден. Нищо против нямам да работя на по-ниска длъжност, но поне да е в квалификационната ми област. Или тези "1-2 трудни години" са задължителни?
Онзи ден бях на един курс по OH&S и там имаше един холандец. Човека менижър с 15 години опит на такава позиция. Поне така каза. Три месеца вика съм в Канада и само за това ме питат. Имаш ли канадски опит, де факто той няма и не може да си намери работа. Но важното е да почнеш някъде. После нещата ще се оправят малко по малко.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от ablood »

aleksam написа:Здравейте!
Искам само да попитам наистина толкова голямо ли е влиянието на този "канадски опит"?
Има значение единствено, ако за раборното място има кандидатис подобни на твоите квалификации, но с местен опит. Тогава губиш.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от filipne »

Трябва да си наистина голям късметлия за да няма такъв, особено в сегашната криза.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от IFF »

aleksam написа:Здравейте!
Искам само да попитам наистина толкова голямо ли е влиянието на този "канадски опит"? Защото при условие че говоря и двата им езика, имам международен опит и съм бил все мениджър на нещо си, не разбирам какво би помогнало в CVто да пише че съм работил нещо неквалифицирано /без да искам да обиждам никоя професия/. А квалификацията се губи със всеки изминат ден. Нищо против нямам да работя на по-ниска длъжност, но поне да е в квалификационната ми област. Или тези "1-2 трудни години" са задължителни?
Нищо няма да ти помогне,всъщност като казват канадски опит имат предвид по специалноста,за която си търсиш работа.Препоръките са плюс,но...Ама в момента наистина е спечено,както казваше един мой познат,преди ако си можел да стоиш на двата си крака и имаш две ръце,си почвал веднага работа.Ако разбираш от компютри,канадски опит не ти трябва :D
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Идваме в Канада образовани и умни, но изпростяваме набързо!

Мнение от petar krastev »

Защо си мислим,че идваме умни в Канада,а тука изпростяваме.Умни сме според кого?-Според нас самите ли?То верно че сме разбирачи на всичко,но да не забравяма че тука е все пак друг континент.Всичко е различно.Като започнем от мерните единици-за разтояние,обем,площ,налягане-най-вече,тук никой не използва така познатите ни атмосфери за налягане.Че аз като си помпих гумите за първи път се пулих на манометъра,добре,че едно 15 годишно си помпише колелото,че ми показа как се прави.Представям си как съм изглеждал в неговите очи.Примери за това колкото щеш.
Аз не мисля че изпростяваме,просто привикваме към новия начин на живот(който иска де),пък и не мисля че Канадците са по-прости от нас.То ние като сме толкова умни като нация,тогава къде ни е държавата или пак политиците са виновни???
Мислим се за много умни и отворени,така бяхме научени от предишния начин на живот,където да си вървежен трябва да си лош,да си намусен и да си недоволен,да се караш на всеки.Арогантността е издигната в култ в БГ.Ние идваме тук,носим тая арогантност,сбъскваме се с нещо абсолутно ново и непознато за нас и не след дълго се изцепваме,че това новото е просто и тъпо,а ние сме върха и започваме да обвиняваме системата и работодателите че не ни взимат на работа(забравяме какво сме мучали по време на интервуто).
Аз не го наричам изпростяване,а адаптиране.Който не може да се адаптира,живота му става тъп-справка-Мухата 2
Заключено