Къде е раят?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Къде е раят?

Мнение от filipne »

kurta007 написа:Раят е в Канада :lol:
Това е наистина много смешно !
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Къде е раят?

Мнение от Julian_04 »

Таm където се чувствуваш добре. :angel:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Къде е раят?

Мнение от bp_de »

За друго няма да споря ама как всички се правят на ощипани е по отношение на температурите..... Аз съм с немско от кажи речи 9 години - ами наи много за 3-4 дена да стане минус 10 ,аиде - 15 и то тва е изключение.
Да ама в по голямата част на Канада си е здрав замръзляк и кочан и с много по ники темпрератури от гореспоменатите.
Естествено може би всички живеят във Ванкувър и съответно от тоя факт следва че дори няма зима в Канада.....
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Къде е раят?

Мнение от Julian_04 »

Kалени сmе. :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Къде е раят?

Мнение от iliana »

Студа консервира, и ще си умреме на по 90 без нито една бръчица.
В канада има баби на по 75-80 години дето изглеждат на по 60-65
Същото и за дядовците.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Къде е раят?

Мнение от Uspial »

Рая до 17.30 часа е в офиса на Успял, след това на някое дипломатическо парти а като ти омръзне от горните 2-ве на някой Карибски остров 3- 4 пъти в годината за по седмица -две. :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Къде е раят?

Мнение от ablood »

bp_de написа:За друго няма да споря ама как всички се правят на ощипани е по отношение на температурите..... Аз съм с немско от кажи речи 9 години - ами наи много за 3-4 дена да стане минус 10 ,аиде - 15 и то тва е изключение.
Да ама в по голямата част на Канада си е здрав замръзляк и кочан и с много по ники темпрератури от гореспоменатите.
Е, разбира се на земята няма идеално щастие.
Ако погледнеш картата ще установиш, че малцина живеят из студените северни територии. Монреал и Торонто са на наколко стотин километра от New York, така, че разликата в температурите не е толкова значителна. Лятото обикновенно е дълго и горещо.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Къде е раят?

Мнение от speedy »

ablood написа:Монреал и Торонто са на наколко стотин километра от New York, така, че разликата в температурите не е толкова значителна.
Също като София и Атина. Няма разлика. :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Къде е раят?

Мнение от Ninushevi »

speedy написа: Също като София и Атина. Няма разлика. :)
Мда, общо взето е така, даве в Атина горещината се понася по-леко от София. Пък за ниски температури и тука стига от време на време под -20 градуса. Няма да забравя първото си съприкосновение с АК-47-беше на -22 градуса. Ръцете ми бяха залепнали за него. Не могат да ме уплашат твърде с ниски температури. Поне може да се облече човек. Ама я се съблечи повече от гол на повече от 35 градуса. Надявам се на по умерени летни температури...:))
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Къде е раят?

Мнение от ZanzibarHero »

myhata II написа:Сега разбра ли че от родината по убаво нема,гледаш ли ги как живеят затворено тука,няма с кой по една бира да пиеш след работа....
Бира след работа се пие в Англия.

В Канада по време на работа се пие само в т.нар. "удължена обедна почивка" :) :) :)

В България се пие по всяко време. Единственото условие е да се говори САМО за работа :D :D :D
htris
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Окт 02, 2009 5:57 pm

Re: Къде е раят?

Мнение от htris »

Е малко преувеличено беше,че студа консервира.Консервите ги консервира,но хората ги съсипва.Остаряват много по-бързо,кожата им погрознява и се набръчква два пъти по-бързо,отколкото при умерен климат,особенно важи за жените.Погледнете коя да е канадска крава и ще го разберете бързо,погледа не се задържа,няма на какво.Освен ако не е накой млад дихател на цигари-марихуана,който още по-бързо ще грохне във времето.Днешните бабички и дядовци,най-вече бабички изкарват по толкова,защото никога не са работили.Спокоен сравнително беден живот,само на вода и бедна храна,което не важи за днес.До 2050 половината канадци ще изпукат от рак както ни обещава правителството,сигурно има основание за това.Да забравих,много е топло тука,само 3 градуса целзий е средната годишна температура за атлантическата част и 1800мм воден стълб,в също толкова горещата наша родина средната температура е 14 градуса,къде ли са се изпарили тези пусти 11 градуса като е същото уж?
Не знам дали знаете какво значи средна годишна температура,но да поясня,че само 2 градуса разлика да има в нея и климатите са с космическа разлика.Да не изпадаме повече в подробности,а да видим какво става на мегдана,че на това го обърнахме....
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Къде е раят?

Мнение от Ivan1007 »

bp_de написа:За друго няма да споря ама как всички се правят на ощипани е по отношение на температурите..... Аз съм с немско от кажи речи 9 години - ами наи много за 3-4 дена да стане минус 10 ,аиде - 15 и то тва е изключение.
Да ама в по голямата част на Канада си е здрав замръзляк и кочан и с много по ники темпрератури от гореспоменатите.
Естествено може би всички живеят във Ванкувър и съответно от тоя факт следва че дори няма зима в Канада.....
Mи аз миналата година бях по Нова Година и след това в Германия и България. При –5 -10 в София с мъгла усещането е както в Калгари при -20. В Франкфурт беше около -5 ама пак си беше студ.
Заглавието си е вестникарско и DW малко жълтеят, но темата е за качество на живот и това къде мнозинството емигранти се чустват най-добре.
За всеки е конкретно разбира се.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Къде е раят?

Мнение от Ivan1007 »

kill_u написа:

Въпроса е че за един чужденец да си намери работа е много по-трудно в Германия. Да не говорим за отношението на хората към чужденците. Еле пък в по малките градове....
Не съм си търсил работа в Германия, но ако не става въпрос за работа, колкото за преживяване в Канада също не е лесно. Отношението към чужденците тук го разбираш след като минеш определено ниво - става въпрос за работа (ако го стигнеш изобщо). ;)

Ето една гледна точка за интеграцията и макар че статията е за скорошния референдум в Швейцария отношението към първото поколеноие емигранти в Канада е показано:
Integration into mainstream society is a noble goal, but it is not achieved by attacking religion. Nor can it be forced or hurried. It has to evolve and that evolution starts with the second-generation children born in the new country, who learn to speak the new language fluently and who bring home the ideas they've absorbed from school, from friends, and from moving about in the society they're growing up in.
http://www.calgaryherald.com/news/Swiss ... story.html
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Къде е раят?

Мнение от ablood »

Ninushevi написа:Ама я се съблечи повече от гол на повече от 35 градуса. Надявам се на по умерени летни температури...:))
Не знам на къде си се запътил, но в Монреал с голяма влажност рядко стигат до 40.
През лятото си мисля за северните територии, а през зимата за Флорида. :worried:
Няма оправия.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Re: Къде е раят?

Мнение от kurta007 »

filipne написа:
kurta007 написа:Раят е в Канада :lol:
Това е наистина много смешно !

Я кажи къде е рая според теб филипЕ ?

И защо живееш там където не ти харесва ?
Публикувай отговор