Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от krimon »

Подкрепата не е едностранен процес и разбиране. От едната страна има очаквания, от другата добри намерения ? Ако трябва да се напишат очакванията на търсещите подкрепа при приятелите си в Канада при установяване, може да се напише роман. Човешко е да се помага, нормално е, но всичко си има граници. Помагала съм и пак ще помагам (информация, пари по процедурата, транспорт, настаняване, търсене на работа, квартира, преместване, препоръки към работодател, намиране на работа!, оплаквания към държавни институции, морална подкрепа, екскурзии до Торонто и Отава, и т.н.), но имам доста неприятни спомени от очакванията към мен, хора, които са се възползвали и отгоре на това са смятали, че съм им длъжна без да сме били роднини или много близки. Моят съвет, ако мога да си позволя, всички, които търсят подкрепа при първоначално установяване, да спазват личното пространство и да знаят границата на очакванията си, в рамките на приличието.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ablood »

С търсещите помощ има един неприятен парадокс:

Не си струва да помагаш на човек, който сам не си помага, тоест пие си кафето и чака някой друг да го уреди.
Ако сам си помага, то той рядко има нужда от чужда помощ. Мъжете предпочитат сами да преодоляват препятствията. Поне повечето от нас.

Разбира се да удариш едно рамо на новорпистигнал е в реда на нещата. Той е като новородено в непознат свят. Обаче, ако стар емигрант, който е неспособен да си намери и задържи хубава работа иска да го препоръчаш, това може само да ти навлече неприятности.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Philippo
Мнения: 292
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 12:33 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Philippo »

Напълно съм съгласен с казаното от krimon . Взе ми го от клавиатурата... Поздрави на мъжкаря ablood . Все така, на всяка тема мнение!!! Деси помага, вярно е!
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от silvestur »

Стига де, много българи са ни предлагали помощ за намиране на работа, при това практически непознати на принципа дай да помогнем на "нашите хора". Не разбирам какво все повтаряме, че за нищо не ставаме. Я малко повече самочувствие, моля.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ZanzibarHero »

Обобщеното "форумно" мнение по въпроса изглежда така:
ablood написа: българите не се подкрепяме за (намиране) на работа, услуга, заем, препоръка
помогни си сам, за да ти помогне Бог
емигрантът е Мъж, за това няма нужда от помощ
новопристигналият българин е като новородено, което има нужда от помощ,
но е рисковано да търси такава от някой неспособен да си задържи работата, дошъл преди него
Преуспял написа: българите не се подкрепят само (на основание, че) са сънародници, Услуги правят (ако) са в рамките на разумното
Julian_04 написа: българите се подкрепят (в Канада) само ако са (лично) познати
българите си помагат, но когато не получат благодарност се разочароват
myhata II написа: българите помагат на всеки, но много патят от това
IRA написа: българите се подкрепят, ако са приятели
българите си помагат, дори когато са познати на познати
radkoT написа: българите се подкрепят, защото са от една и съща националност
7George написа: българите не помагат на ближния си. Ако помагат, предпочитат да не носят отговорност
krimon написа: българинът помага с: информация, пари по процедурата, транспорт, настаняване, търсене на работа, квартира,
преместване, препоръки към работодател, намиране на работа!, оплаквания към държавни институции,
морална подкрепа, екскурзии до Торонто и Отава, и т.н.
българинът е длъжен да помага, ако е за роднина или на някой много близък
българите, които търсят подкрепа, трябва да спазват личното пространство и
границата на очакванията им трябва да са в рамките на приличието
silvestur написа: българите предлагат помощ за намиране на работа, при това практически на непознати
Правил съм промени, в зависимост от моето разбиране на публикуваното мнение. В тази връзка, ако нещо ми е убягнало или не съм разбрал правилно - използвайте форума за да уточните или поправите ...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ablood »

ZanzibarHero написа:Правил съм промени, в зависимост от моето разбиране на публикуваното мнение.
Ако обичаш цитирай точно, без да правиш промени, или изтрий всичко!
Променил си тотално значението на някои цитати.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от kikolilokiko »

най си помагаме на казана :rofl:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:
ZanzibarHero написа:Правил съм промени, в зависимост от моето разбиране на публикуваното мнение.
Ако обичаш цитирай точно, без да правиш промени, или изтрий всичко!
Променил си тотално значението на някои цитати.
Кои цитати?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ablood »

Не се прави на луд!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:Не се прави на луд!
...
Последно промяна от ZanzibarHero на Нед Дек 06, 2009 1:08 am, променено общо 1 път.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ablood »

ZanzibarHero написа:Обобщеното "форумно" мнение по въпроса изглежда така:
ablood написа: българите не се подкрепяме за (намиране) на работа, услуга, заем, препоръка
помогни си сам, за да ти помогне Бог
емигрантът е Мъж, за това няма нужда от помощ
новопристигналият българин е като новородено, което има нужда от помощ,
но е рисковано да търси такава от някой неспособен да си задържи работата, дошъл преди него
Това, което си постнал като цитат, не само, че е редактирано, но дори частично е изметнато наопаки.
Едно е да си вадиш тъпи заключения, друго е да фалшифицираш цитати!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:
ZanzibarHero написа:Обобщеното "форумно" мнение по въпроса изглежда така:
ablood написа: българите не се подкрепяме за (намиране) на работа, услуга, заем, препоръка
помогни си сам, за да ти помогне Бог
емигрантът е Мъж, за това няма нужда от помощ
новопристигналият българин е като новородено, което има нужда от помощ,
но е рисковано да търси такава от някой неспособен да си задържи работата, дошъл преди него
Това, което си постнал като цитат, не само, че е редактирано, но дори частично е изметнато наопаки.
Едно е да си вадиш тъпи заключения, друго е да фалшифицираш цитати!
ablood написа:С търсещите помощ има един неприятен парадокс:

Не си струва да помагаш на човек, който сам не си помага, тоест пие си кафето и чака някой друг да го уреди. Ако сам си помага, то той рядко има нужда от чужда помощ. Мъжете предпочитат сами да преодоляват препятствията. Поне повечето от нас.

Разбира се да удариш едно рамо на новорпистигнал е в реда на нещата. Той е като новородено в непознат свят. Обаче, ако стар емигрант, който е неспособен да си намери и задържи хубава работа иска да го препоръчаш, това може само да ти навлече неприятности.
Приемам, че оцветените от теб думи изрази и изречения, са нещата с които не си съгласен и смяташ, че променят смисъла на написаното от теб.
Възможно е да е така. Ще се опитам да опиша моето виждане ...

Ти написа: Не си струва да помагаш на човек, който сам не си помага, тоест пие си кафето и чака някой друг да го уреди. Ако сам си помага, то той рядко има нужда от чужда помощ
Това аз разбирам като перифразирана сентенция: Помогни си сам, за да ти помогне и Господ!.


Ти написа: Мъжете предпочитат сами да преодоляват препятствията. Поне повечето от нас.
Това аз разбирам като израз на мъжкото начало у теб, и във връзка с темата в която пишеш, че емиграцията е само за мъже. Това не е само мое мнение, обаче. Малко по-долу Philippo пише: "Поздрави на мъжкаря ablood ."


Как разбираш написаното от теб: "Обаче, ако стар емигрант, който е неспособен да си намери и задържи хубава работа иска да го препоръчаш, това може само да ти навлече неприятности."
Аз буквално те преразказвам (защото всеки може да прочете написаното от теб) и пиша, че "е рисковано да търси помощ от някой неспособен да си задържи работата" (с което съм напълно съгласен) ...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ablood »

Последното: да препоръчаш и да търсиш помощ са противоположни неща. Тотално си го обърнал.

Не всички емигранти са мъже. Някои от тях са жени, хомосексуалисти, млади студенти... или просто пу.ки. Никъде не съм писал, че всички емигранти били мъже. Написах: "Мъжете предпочитат сами да преодоляват препятствията. Поне повечето от нас."

Разсъждавай колкото си искаш, но недей да фалшифицираш цитати!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от kikolilokiko »

:rofl:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от myhata II »

Гледате ли какви идват в Канада ? :lol:
Има още 2 ,3 екземпляра в Нунавут,БК и Квебек :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Заключено