Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от radkoT »

filipne написа:
radkoT написа: За пореден път питам , ще представиш ли доказателства че съм Курца/които и да е тои / и че съм от няколко месеца в Ка или отново ,за пореден път ще се измъкнеш като гол охлюв?
filipne написа: Не смятам за нужно да ти представям каквито и да било доказателства. Ти сам добре знаеш, че е точно така. А ако някой друг се нуждае от такива, нека си направи труда да прочете няколко мнения на двата ника и сам ще установи наличието на поразителна прилика в стила, мисленето и повтарянето до замайване на едни същи изтъркани клишета за космонавти, ракети, криви космоси, Булгаристан, излъгани камилчета и много други.
Браво филипЕ ,както и очаквах ти изкара неоспорими доказателства подплатени с железни факти :rofl: :rotfl:
Типично в твои стил пак не каза НИЩО ,а логиката ти е направо железна.Ми те твоите приказки са 99% същите като на мухата,батето и т.н обаче това не те прави тях нали?
Или може би бъркам и ти пишеш със всички тези никове ? това би обяснило донякъде раздвоената ти и на моменти непроследима шизофренична мисъл :rofl:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от IRA »

Ама Fireman не е ли в Калгари? Какъв социал тогава? Там нали нма такова нещо.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Uspial »

Има, има социал ама по трудно го дават и после те тормозят да се отчиташ дали си търсил работа, а ако се задържиш по дълго на социал ти намират обеществено полезна работа а ако я откажеш спират социала.

С две думи.
Който не работи не трябва да яде. :D
Тоя девиз важи в пълна сила.
Последно промяна от Uspial на Пет Дек 18, 2009 10:52 am, променено общо 1 път.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от army »

"Драго", кат изкараш книжка и си купиш кола, ще спреш да виждаш 'пакита' и 'шриланковци'.
Кат вземеш да пообикаляш насам-натам, ще откриеш свят пълен с индийци и китайци :P
А кат проговориш и английският - ще започнеш да срещаш италянци, португалци, руснаци...
Обаче докараш ли доход над 50 хиляди-годишно, ще се изумиш колко много българи има около теб! ;)
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Julian_04 »

krimon написа:мда, ама много от приетите имигранти идват със семействата си, което разнообразява пеизажа, особено в перспектива. На мен лично в началото, културният ми шок беше не от канадската действителност, а от подбора на български имигранти 8) И до ден днешен ми държи спомена, за чувството за "селектираност", което имахме преди да стъпим тук и да се запознаем с представителна извадка от бг имиграция в Канада 8) Въпросът не опира точно до "помощ" - ако сме хора - помагаме си, помагали са ни, помагаме.

Лично мнение, че човешките стойности не вървят на ръка с професионални квалификации, семейно положение, възраст и степен на владеене на някой и друг чужд език.

Все пак имаме нещо общо, щом се събираме тук и имаме нужда да си споделяме "по български" ;)
И каква е перспективата, я сподели сега да чуеm, че ние "безчувствените" да си направиm предварително селекцията преди да се сродяваmе. Щот на mен по-mладите представители на сеmейството mи са първа грижа, тъй че не бих ги харизала на кой да е. ;)
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

army, хахахах
:rofl: ,прав си ,за маса всички са "приятели" ,за работа всеки нещо му "става".
Сещам се за : "Когато човек иска нещо - намира време и начин,когато НЕ иска си търси причини"
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

valioiko, "момченце" ще да си ти,защото аз съм на 33 ,а ти имаш още мляко с твойте 25( 26) години.... и в крайна сметка ,при теб интереса клати феса.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от army »

Fireman написа:army, хахахах
:rofl: ,прав си ,за маса всички са "приятели" ,за работа всеки нещо му "става".
Сещам се за : "Когато човек иска нещо - намира време и начин,когато НЕ иска си търси причини"
'Се ля ви"- както викат в Перущица.
Радвам се , че схващаш ;)
Борбата продължава... :fubar:
Само нема да се плашиш! :beers:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от optics »

Fireman написа:valioiko, "момченце" .... и в крайна сметка ,при теб интереса клати феса.
А при теб кое го клати ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от prace »

Fireman написа:Ами ако не се живее в скапан квартал,със шириланковци,не се работи на поточната линия и така нататък,какво трябва тогава да прави емигранта,може би да емигрира обратно :*
Ако не ти се живее в скапан квартал със шриланковци на социал, тогава запретни ръкави, научи езика, образовай се и Канада ще ти бутне едно рамо. Ако положиш усилие ще има възнаграждение. В природата има равновесие. Дай и ще получиш!
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

optics,говоря за онзи интерес дето го има при лицемерите и интригантите.
Мисля,че трябва да разграничиш нещата.
Всеки има интерес за нещо или дадени области,както и ние имахме интерес да дойдем в Канада.
Както Канада си има имиграционна политика и изисквания,така и ние и всеки друг след си има изисквания - аджеба за каккво ще имигрирам,защо там,къде е това там и какво ще се случи като отида там. В това се състои моя интерес .
Втръснало ми е от измислени приятели хора които си гледат само себе си и могат да са толкова добри артисти,че да си готов да се разплачиш за тях.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от optics »

Fireman написа:optics,говоря за онзи интерес дето го има при лицемерите и интригантите.
Мисля,че трябва да разграничиш нещата.
Всеки има интерес за нещо или дадени области,както и ние имахме интерес да дойдем в Канада.
Както Канада си има имиграционна политика и изисквания,така и ние и всеки друг след си има изисквания - аджеба за каккво ще имигрирам,защо там,къде е това там и какво ще се случи като отида там. В това се състои моя интерес .
Втръснало ми е от измислени приятели хора които си гледат само себе си и могат да са толкова добри артисти,че да си готов да се разплачиш за тях.

Да, разграничавам ги нещата.

Вальо ми е приятел и не ми харесва да го слагаш при лицемерите и интригантите. Много точен човек, помага на хората безкористно - мнозина тук ще потвърдят.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

Хубаво,страхотно,радвам се :y:
Нямам желание да споря... кой ,какво и защо,..
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от kikolilokiko »

prace написа:
Fireman написа:Ами ако не се живее в скапан квартал,със шириланковци,не се работи на поточната линия и така нататък,какво трябва тогава да прави емигранта,може би да емигрира обратно :*
Ако не ти се живее в скапан квартал със шриланковци на социал, тогава запретни ръкави, научи езика, образовай се и Канада ще ти бутне едно рамо. Ако положиш усилие ще има възнаграждение. В природата има равновесие. Дай и ще получиш!
да бе
и да затрием професията на социалните безработници :rofl:

п.с. прекръстете темата на "лична драма" :rofl:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от prace »

Абе какво сте се хванали за този социал като "професия"? Колко може да получаваш от социал? Не може да живееш с тази мизерна сума и така или иначе трябва пак да търсиш работа. Всяка работа за 8.50 на час фул тайм е по-добра от социала.
Нека някой, който е живял на социал известно време да сподели колко време можеш да изкараш с такава сума и каква е тя всъщност. Говоря за всички провинции с изключение на Квебек.
Заключено