Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от filipne »

radkoT написа:
filipne написа:
Си, си и още как. Виж ако си вярваш, че не си, то тогава положението е тежко и дори и да си пиеш хапчетата няма да се оправиш :D
Щом твърдиш нещо е редно да го докажеш тогава .
Защото и аз мога да кажа че харесваш негри и си пасивен хомосексуалист ама не го казвам нали :lol: :rofl:
Току-що го каза. А колко други неща си казвал без грам доказателство.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от filipne »

ablood написа:filipne, можеш ли да поровиш из своите почти 3000 мнения и да видиш каква част от тях са позитивни?

Ще ти кажа - почти никаква. Само "против".

Следва въпроса - що е то "мрънакло"? :|
Какво е твоето виждане за "позитивно" и "негативно" ?

Например ти имаш един куп страшно негативни расистки мнения според моето определение.
Това прави ли те "мрънкач"?

Освен горните две понятия има и нещо наречено "реалистично" - такова каквото е, независимо дали е "позитивно" или "негативно".

П.С. Ето с такива "позитивни" мнения като това се изграждат и налагат етикетите.
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

Доцент Дочев ,севодня проблем другой :)
Някой мили съформци ( по стечение на обстоятелствата Сънародници) се опитват да преписват на всеки по някой жаргон, и за жалост преди да дойдем тук,в Канада и аз бях от тези дето "не вярвах" на Батето,Мухата ,а и други...
Дойодхме с очаквания,че хората са по-културни от Българите - оказа се,че много от жителите на Калгари,които все пак не са малко са по-зле от Българското общество - миришат,качват си краката по седалките на C-train -а и автобусите,хвърлят си боклуците по спирките и навсякъде другаде.Видяхме и как истински Канадци са толкова нагли,че направо подивявавам.....Естествено ,когато имаш кола няма да виждаш нещата по спирките,във обществения транспорт и прочее...
Дойдохме,защото очаквахме,че тук няма опасност спречквания ,но видяхме ,че и тук "мамата си трака"/....
Нямало било дескриминация хахахаха :rofl: :D ,те Провинциите в Канада не си празниват една друга колежите,университетите,курсовете ,та за какво да говорим за друго....
Ами има си я дескриминацията,но е с усмивка, така де - то тук всичко е с усмивка.
Дават ти чекове от работата,пари които си заработил ,а банката иска да ги задържи 5 дни,защото не вярвала,че си работил....ами че защо тогава дават чекове като не вярват, или пък за да си вземеш парите трябва да ходиш всеки път с контракта за наема на апартамента и..... абе остави ....
Всеки знае себе си.
Аз си имам база за сравнение ,имам си други принципи,ценностан система и така нататък.
Всеки си има глава на раменете и сам си решава и преценява.
А и сега нали съм в "свободна" Канада ,та затова спокойно си казвам,което си го мисля :wasntme:


Коронния въпрос сега трябва да бъде "Като не ти харесва защо не се прибереш към България", ще кажа " Ако трябва да избирам между България и Канада,по- добре тук с по-малкия екшън,от колкото в България с нон стоп екшън".

Айде сега наздраве :clap:
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от kill_u »

Fireman написа:
Коронния въпрос сега трябва да бъде "Като не ти харесва защо не се прибереш към България", ще кажа " Ако трябва да избирам между България и Канада,по- добре тук с по-малкия екшън,от колкото в България с нон стоп екшън".

Айде сега наздраве :clap:
Това изречение трябва да се забие най горе на форума. И на всеки да му стане ясно какво е Канада. Надявам се, че Пожарната по този начин е намерил отговора на въпроса "Защо дойдохме в Канада".
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от filipne »

Fireman написа: Някой мили съформци ( по стечение на обстоятелствата Сънародници) се опитват да преписват на всеки по някой жаргон, и за жалост преди да дойдем тук,в Канада и аз бях от тези дето "не вярвах" на Батето,Мухата ,а и други...

Прави ти чест Драго ! :y:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от valioiko »

Драго, това, че не си вярвал на писанията на гореизброените си е лично твой проблем. Цаката е да разбереш кое от това, което казват е истина и кое на майтап. На теб и твои близки ти ги разправяха същите неща, ама ти и на тях не повярва. Значи проблема не е бил в мухата, батето и филипне, Драго, а в самия теб. Да знаеш, че проблема винаги е в теб.

Ти сега като ревеш, Драго, я кажи какви усилия положи да им научиш поне езика на тея хора, при които отиде да живееш? Една година стоя, Драго, без никакъв труд да положиш, а толкова много ти говорихме всички..... И други работи имаш за казване, Драго. Ще ги споделиш ли? Не те ли е малко срам?

Айде сега да те видим, щом си откровен, ще бъдеш ли честен докрай? А, Драго?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от radkoT »

filipne написа:
radkoT написа:
filipne написа:
Си, си и още как. Виж ако си вярваш, че не си, то тогава положението е тежко и дори и да си пиеш хапчетата няма да се оправиш :D
Щом твърдиш нещо е редно да го докажеш тогава .
Защото и аз мога да кажа че харесваш негри и си пасивен хомосексуалист ама не го казвам нали :lol: :rofl:
Току-що го каза. А колко други неща си казвал без грам доказателство.
За пореден път питам , ще представиш ли доказателства че съм Курца/които и да е тои / и че съм от няколко месеца в Ка или отново ,за пореден път ще се измъкнеш като гол охлюв?
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

Хахаха :rofl: ,за социала ли ми говориш мили другарю .
Защо да ме е срам,че съм на социал ли?
Не ,вече НЕ,платихме достатъчно по процедурата и сега от както сме тук,даже се радвам,че в момента ми дават пари за да имам покрив над главата.



Вальо ,ще те видим и теб ( ако дойдеш изобщо ) ,споко - дишай дълбоко.
И ти си силен сега,но ще те видим.... и английския ще ти видим :)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Uspial »

Файрман написа:
......миришат,качват си краката по седалките на C-train -а и автобусите,хвърлят си боклуците по спирките и навсякъде другаде.Видяхме и как истински Канадци са толкова нагли,че направо подивявавам.....Естествено ,когато имаш кола няма да виждаш нещата по спирките,във обществения транспорт и прочее...
Като ви казва Успял да бягате далеч от метро, публични автобуси вие не вярвате.
Ето какво ви чака в тях. Да не говорим че без кола сте адски ограничени отделно се приравнявате с безработни шриланковци и сомалиици социаладжии.

Що не си купите по една кола като бели хора още от 2-ря ден и да се чувствате комфи като професионалисти.
Последно промяна от Uspial на Чет Дек 17, 2009 6:12 pm, променено общо 1 път.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от valioiko »

Драго, социала е върха на айсберга. Хайде, кажи Канада за тебе ли е? С какво ти си по-добър от всички, които са там? Стига с глупостите и клишетата. Кажи нещо като хората най-сетне.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от valioiko »

Драгане, къде видя да показвам или казвам, че съм силен?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от valioiko »

А, що да не ни изнася. Нека си е пич, ама да казва цялата истина, не само това, което на него му изнася.

А ти си мислиш така, щото не го познаваш. :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ablood »

Fireman написа:Защо да ме е срам,че съм на социал ли?
Не ,вече НЕ,платихме достатъчно по процедурата и сега от както сме тук,даже се радвам,че в момента ми дават пари за да имам покрив над главата.
И аз съм бивш пожарникар като теб, та ти имах повечко вяра, че ще излезеш читав и амбициозен, а ти се вписа в "онзи" слой на обществото. ;(
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от valioiko »

Бивш пожарникар ли???????

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ZanzibarHero »

ablood написа:
Fireman написа:Защо да ме е срам,че съм на социал ли?
Не ,вече НЕ,платихме достатъчно по процедурата и сега от както сме тук,даже се радвам,че в момента ми дават пари за да имам покрив над главата.
И аз съм бивш пожарникар като теб, та ти имах повечко вяра, че ще излезеш читав и амбициозен, а ти се вписа в "онзи" слой на обществото. ;(
Социал се дава (с много условия) в социални държави. Всеки, който има нужда от социал е длъжен да кандидатства и да го получи ...
Приказки за "обществени слоеве", "амбиции", "вяра" и други такива звучат кухо и оставят усещане за нечистоплътност ...

Fireman, ако си натрупал (а явно си) опит за процедурите, необходими за получаване на подпомагане в Албърта, сподели ги във форум "Емиграция в Канада - Федерална процедура". Ако имаш време и желание ...
Заключено