Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

:D :rofl:
prace, абсолютно с по-високите наеми в Калгари със социал не може да се живее дълго време,той по-скоро е временна подкрепа,докато човек се ориентира или не се открие по подходяща работа,както и през това време се учи езика.
Но си е спасение,защото каквито и статистики да има ,в момента поне в Калгари безработицата си е явна и се играе една тактика като в България - в много работи назначават хора на part time ,в случая с предварителен седмичен скеджуал да кажем 3 дни по 6 -7 часа за по 9 долара чисто или просто е part time на повикване...
В единия магазин от веригата Safeway,където е моето момиче отчитайки се при започване на работа,устройството отчитало 20 минути по-късно време, тоест после като трябва да й плащат, за всяко отиване ще е с 20 минути по-малко заплатено.....

мамата си тракат и тука.....
Последно промяна от Fireman на Съб Дек 19, 2009 1:06 pm, променено общо 1 път.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от filipne »

radkoT написа:
Браво филипЕ ,както и очаквах ти изкара неоспорими доказателства подплатени с железни факти :rofl: :rotfl:
Типично в твои стил пак не каза НИЩО ,а логиката ти е направо железна.Ми те твоите приказки са 99% същите като на мухата,батето и т.н обаче това не те прави тях нали?
Или може би бъркам и ти пишеш със всички тези никове ? това би обяснило донякъде раздвоената ти и на моменти непроследима шизофренична мисъл :rofl:
Kurta007/radkoT грабвай си желязната логика и плувай блажено по течението :@
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

..... моето себеуважение не ми позволява нито да им чистя колите,в които има остатъци от всяко ядене и пиене,нито да им изхвърлям мизерийте по МОЛ-овете ,както беше последно.
Който си иска,прав му път да идва и да чисти.
Е..л съм я Канада,аз не съм дошъл тук да ставам по -долен от циганин....
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от radkoT »

filipne написа:
radkoT написа:
Браво филипЕ ,както и очаквах ти изкара неоспорими доказателства подплатени с железни факти :rofl: :rotfl:
Типично в твои стил пак не каза НИЩО ,а логиката ти е направо железна.Ми те твоите приказки са 99% същите като на мухата,батето и т.н обаче това не те прави тях нали?
Или може би бъркам и ти пишеш със всички тези никове ? това би обяснило донякъде раздвоената ти и на моменти непроследима шизофренична мисъл :rofl:
Kurta007/radkoT грабвай си желязната логика и плувай блажено по течението :@
ФилипЕ ,продължаваш да ме обиждаш като ме наричаш с 10 ника/имена.Казах ти или дай доказателства или плувай ти блажено по течението.

Един въпрос между другото , е тоя смешник да ти е познат на теб ? :lol: :rofl: :rotfl:
Последно промяна от radkoT на Съб Дек 19, 2009 3:55 pm, променено общо 1 път.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от kikolilokiko »

форумът става все по-интересен :rofl:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от 7George »

radkoT написа:........

Един въпрос между другото , е тоя смешник да ти е познат на теб ? :lol: :rofl: :rotfl:
И кой е тоя симпатичен младеж, Радко? Или и ти не знаеш. :?:
Embrace your climate change!
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от radkoT »

7George написа: И кой е тоя симпатичен младеж, Радко? Или и ти не знаеш. :?:
Аз знам много добре кои е а и доста други работи знам ,но по добре питаи филипЕ тои ще ти каже :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от filipne »

radkoT написа:
7George написа: И кой е тоя симпатичен младеж, Радко? Или и ти не знаеш. :?:
Аз знам много добре кои е а и доста други работи знам ,но по добре питаи филипЕ тои ще ти каже :lol:
РадкоТ, надявам се знаеш, че изнасянето на лични данни е в разрез с правилата на Форума ?

Не знам защо си мислиш обаче, че си направил голямо геройство.

Сега е редно да публикуваш собствените си данни а не да един анонимко :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от optics »

Детинска постъпка, директно класифицируема за бан !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от radkoT »

optics написа:Детинска постъпка, директно класифицируема за бан !
Кои си ти да казващ кои е за бан ? Собственика на форума ?
Модерирането в сянка нали знаеш че също се наказва с бан ?
РадкоТ, надявам се знаеш, че изнасянето на лични данни е в разрез с правилата на Форума ?
ФилипЕ опитваш се да манипулираш много елементарно и да си налагаш мненията
Първо се опита с това че съм бил някои си друг а сега че изнасям лична информация
Къде съм изнесъл лични данни ? Да съм казал че това си ти ? само питам дали познаваш този човек :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от filipne »

radkoT написа: ФилипЕ опитваш се да манипулираш много елементарно и да си налагаш мненията
Първо се опита с това че съм бил някои си друг а сега че изнасям лична информация
Къде съм изнесъл лични данни ? Да съм казал че това си ти ? само питам дали познаваш този човек :lol:
РадкоТ, а фамилното име, което беше изтипосал и набързо изтри и то ли е част от моите фантазии ?
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Uspial »

Филипне кажи ти ли си на снимаката?

На мен този човек от снимката ми изгелжда като скромен и добродушен.
На така изглеждащи хора давам отстъпки ей така от симпатия.
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от pticheto »

няmа вечни приятели иmа вечни интереси.
понеже и близки те предават сьщо...ако иmат сmетка....
така че често се случва някой "добьр" бг да е бил "добьр" с едни, а недобьр с други, според сmетката mу ....
така че ако някой виси в рубриката Льжи ,то иmа защо и трябва да се избягва.

сьщо иmа и разлика от услуга до услуга.
сьщо е по-добре да откажеш, ако исканото е прекалено mного или не е по силите ти или mного рискуваш...това е норmално... и не е саmо за чужбина.
това е добьр вариант - да си честен...
по -добре е да откажеш, отколкото да льжеш , mаmиш, използваш като са правили тези в подфоруmа Льжи и изmаmи.
най-mалкото се врьща на изmаmниците и всички научават.
и за друг тип изmаmи един "лаф"
" жената на mоят приятел не е жена!, но ако тя е хубава, той не mи е приятел!"
всичко опира до интереси, а в тези случаи и до други работи, което прави ситуацията и по-сложна.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от valioiko »

Колкото и противоречия да имаме с filipne, не одобрявам показването на снимката. Ткава постъпка според мен е долнопробна и подла и трябва да се наказва.

към pticheto: няма нищо вечно. Нито вечни приятели, нито вечни интереси. Приятелството и интересите обаче са две различни неща и който не ги разграничава - тежко му горко.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
pticheto
Мнения: 122
Регистриран на: Сря Фев 13, 2008 11:32 am

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от pticheto »

до valioiko
за вечните интереси - не го казах в толкова глобален план , а в рационален.
надяваm се тези, които са ти поmагали и са ти приятели да не се налага да ти застават на пьтя...понеже колкото и да са добронаmерени се случва...mакар и да не става дуmа за сmетка.както писах mоже причината да е и в личен план.тежко е ако иmа засегнати и нещастни. наприmер ти иmаш mного приятел който по стечение на обстоятелстата ти отнеmа човекьт, когото обичаш. тежичко е, но е често и mай никой няmа вина, но винаги някой страда...
радваm се, че ти разграничаваш приятелство и интереси. понеже mалко хора са така. mного те канят, сьбират инфо , и е друго зад гьрба ти. mного хоря гледат саmо себе си. или според ситуацията най-често...
Заключено