Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Linko »

Не ме питаш, filipne, а спамиш темата "Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?".
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ZanzibarHero »

Linko написа:Не ме питаш, filipne, а спамиш темата "Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?".
Чувсвам се задължен да кажа нещо, защото аз пуснах темата и от страница 2 до момента фокусът и се измести към нещо, което още не мога да определя точно какво е ...
А темата се измести в момента, когато Fireman написа:Крайно време е процедурата да бъде преименувана в "Поизостанала Канада приема образовани и умни хора с цел Изпростяване".
Последвано от безкомпромисното мение на valioiko, който се обръща по име и написа:Ти сега като ревеш, Драго, я кажи какви усилия положи да им научиш поне езика на тея хора, при които отиде да живееш? Една година стоя, Драго, без никакъв труд да положиш, а толкова много ти говорихме всички ... А истината за твоя неуспех е, че те мързи да работиш. В България те мързеше, и в Канада те мързи
Като личен коментар ZanzibarHero написа:Много лично и много крайно. И то при положение, че Fireman, го води с няколко години (не като възраст, а като опит в емиграцията). Защото всичко, което описва Драго не е уникално, а в известна степен банално и са фази през които преминават 99% от мигриралите, без значение от нивото на езикова формална подготовка. Но това valioiko няма как да знае, без да е стъпил на този континент, нали ...
Може би изложените мнения са пример за това как смесването на личното и публичното в главите на Българите е онзи уникален микс, който ни прави нация (няма майтап). Кашата е пълна, но всичко се движи на "ръба" на добрия тон, защото всички го смятат за нормално. Дори пикантното публикуване на снимки, издава едно любопитство по-силно, отколкото взирането в липсващият "Аватар" на filipne ...
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от drifter »

Драго е споменаван често по име, защото предния му ник във този форум беше Драго и Таня. Това по никой начин не доказва, че той се казва Драго (може да е Таня)
За мен публикуването на снимки без изричното съгласие на снимания е грубо нарушаване на личното пространство. Ясно ми е, че винаги ще има хора ровичкащи се за пикантни подробности из нета. За това и повечето форуми имат администратори и модератори, които да следят за добрия тон. Не разбирам, защо зачитането на правата на който и да е потребител трябва да се обвързва с личната оценка за него и това какво е казал или не в друг форум.
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Uspial »

Този цитат на Линко отново е подвеждащ и неверен.
filipne, a защо не изразяваш същото възмущение и не предлагаш изгонване
Никъде в последните 3 страници Филипне не споменава някой да се гони.
Няй близки до мнение за наказание са тези на Оптикс и Валайко
Ето и тяхните мнения.

Оптикс написа:
Детинска постъпка, директно класифицируема за бан !
Валайко написа:
Колкото и противоречия да имаме с filipne, не одобрявам показването на снимката. Ткава постъпка според мен е долнопробна и подла и трябва да се наказва.
Линко другия форум си е друг форум.
Какво правил или неправил в него Филипне няма отношение към този.
Това е все едно някой Канадец да иде в Холандия там да си вземе една лека мадама от някоя витрина, да си плати и да бъде с нея или да си купи трева от някой кофи шоп да седне на някоя маса и да си я изпуши тази трева в кофи шопа.
Разликата е че в Холандия може а в Канада не може но в Холандия е съвсем легално и цялото това действие е станало на друго място извън територията на Канада.
Според теб като се върне в Канада трябва да го накажат Канадеца.
Да ама света не работи така.

Между Филипне и Ивет разликата от земята до небето.
Да не се връщам на това какви поразии е направила Ивет и на колко хора. Може ли да се каже същото за Филипне? Не може.
Много правилно е постъпил Маргинала като е разрешил да се публикуват снимките в неговия форум на хора като теб дето прикирват и защитават тези от които реално трябва да се пазим.
Рано или късно Линко справедливостта наделява колкото и да ти иска на теб дя я прикриеш и да наказваш с гонене от този форум тези които реално са ущетените.

А Филипне няма нищо общо с това.
Човека има право да си пише каквото мисли. Ако не ви харесват мненята на Филипне просто не ги четете.
Последно промяна от Uspial на Нед Дек 20, 2009 3:26 pm, променено общо 1 път.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Julian_04 »

:y: :handshake: :y:
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Uspial »

Julian_04
Радвам се че има хора като теб които подкрепят това което мисля.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от ZanzibarHero »

drifter написа:Драго е споменаван често по име, защото предния му ник във този форум беше Драго и Таня. Това по никой начин не доказва, че той се казва Драго (може да е Таня) ...
Знам за ник Драго. Спомням си и за ник Драго и Таня. За първи път чета, че това е едно и също лице.
drifter, любопитен съм, ти откъде имаш липсващото за мен "свързващо" ги звено?

Между другото, кой беше адресът на форума на Маргинала? Надявам се да е махнал неприятния звук на рекламния брояч или, какъвто и да е там софтуер, който пречеше на възприятието ...
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Julian_04 »

Доцент Дочев написа:Доцент Дочев в случая също удря едно рамо на така омразения от някои Филип,въпреки,че в най скоро време ще бъде изтрит.
Ма не ме трийте бе господа ,кучета и котки не ям ,още по малко и хора.
Много нецензурно пишете Гусин Доцент, затова ви трият. ;)
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от army »

'радко' излезе голям 'пиратко'!
-щом може за едни, що и аз да не побликувам....
та на снимката подозирам, че са 'линко', 'радко' и 'филипне'....
ама кой-кой е -незнам!

Изображение
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Fireman

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Fireman »

Аз подозирам,че нищо не разбирам :rofl:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от army »

Fireman написа:Аз подозирам,че нищо не разбирам :rofl:
Не ти и трябва...
Ако я изтрият -значи е вярно! ;)
пък и Доцента ще ни я разтълкува- рано или късно. :!:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Julian_04 »

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Linko »

drifter написа:Драго е споменаван често по име, защото предния му ник във този форум беше Драго и Таня. Това по никой начин не доказва, че той се казва Драго (може да е Таня)
За мен публикуването на снимки без изричното съгласие на снимания е грубо нарушаване на личното пространство. Ясно ми е, че винаги ще има хора ровичкащи се за пикантни подробности из нета. За това и повечето форуми имат администратори и модератори, които да следят за добрия тон. Не разбирам, защо зачитането на правата на който и да е потребител трябва да се обвързва с личната оценка за него и това какво е казал или не в друг форум.
И аз мисля така, drifter, затова и лично изтрих сминките. Правилата в този форум важат за всички, независимо от поведението им в живота или в други форуми. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от Linko »

army написа:'радко' излезе голям 'пиратко'!
-щом може за едни, що и аз да не побликувам....
та на снимката подозирам, че са 'линко', 'радко' и 'филипне'....
ама кой-кой е -незнам!

Изображение
Аз съм този със жълтата фланелка и гарантирам, че в ръцете ми не е нито "радко", нито "филипне". Не виждаш ли, че е женско бе, army? :)
A другият "мъжкар" е братчеда Хъл от Отава, който нещо има проблеми с женските та му показвам някои работи. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Какво е българското разбиране за подкрепа в Канада?

Мнение от army »

Linko написа:
army написа:'радко' излезе голям 'пиратко'!
-щом може за едни, що и аз да не побликувам....
та на снимката подозирам, че са 'линко', 'радко' и 'филипне'....
ама кой-кой е -незнам!

Изображение
Аз съм този със жълтата фланелка и гарантирам, че в ръцете ми не е нито "радко", нито "филипне". Не виждаш ли, че е женско бе, army? :)
A другият "мъжкар" е братчеда Хъл от Отава, който нещо има проблеми с женските та му показвам някои работи. ;)
Де да знам, бе 'линко'!
...с тия 'клонинги'-напоследък, се съмнявам във всичко. :D
-не гледаш ли к'во става по света?
ей- на! - в БГ-то имало цяло стадо с руси и умни овце.... :geek:
-изоставаш с 'прогреса'!
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено