Как свикнахте?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
*hazelnut*
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 1:59 pm
Местоположение: Montréal

Как свикнахте?

Мнение от *hazelnut* »

Здравейте на всички!
Казвам се Боряна и вече от една седмица съм в Монреал.Майка ми дойде тук преди 2 години, а сега и ние с брат ми се присъединихме :)
Въпросът ми е колко време ви отне да се аклиматизирате? Питам, защото вече седем дни се опитвам да свържа няколко думи в смислено изречение, ама не се получава :shock: А знам и френски, и английски..Даже на френски имам взето ниво Б2...Обаче като дойдох тук и просто все едно всичко ми изчезна от ума.А искам да си намеря работа в скоро време, защото не желая майка да ме издържа вечно.
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Как свикнахте?

Мнение от kapitan »

Споко ще свикнеш!Просто ще ти трябва време,нали си от една седмица в Монреал?Езика се учи като се практикува.Аз свикнах бързо,още като кацнах в Монреал осещането ми беше като чели още съм си в Б-я и до ден днешен е така.Искам да кажа,че се чуствам като у дома си.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как свикнахте?

Мнение от mwanza »

Търси хубавите неща в Монреал и ще се чувстваш добре :) аз така направих и се чувствам супер :)
Аватар
*hazelnut*
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 1:59 pm
Местоположение: Montréal

Re: Как свикнахте?

Мнение от *hazelnut* »

mwanza, всъщност, в Монреал всичко ми харесва засега.Не мога да се оплача - квартала, в които живеем е спокоен; хората са много дружелюбни и усмихнати...Само разстоянията са малко дългички :D Това, което ми направи впечатление още като пристигнах на летището, беше че който ни видеше с брат ми, си предлагаше помощта (то и ние бяхме "много умни" и тръгнахме към изхода от летището без количка за багажите :D )

kapitan, надявам се да свикна бързо, майка се опитва да ми помага като ми говори само на френски и ме запознава с франкофони..Засега без особен успех, но има време :D

Утре ми предстои първото интервю за работа и се подготвям психически за него от тази вечер...Дано да не се изложа..много :D
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Как свикнахте?

Мнение от kapitan »

*hazelnut* написа:mwanza, всъщност, в Монреал всичко ми харесва засега.Не мога да се оплача - квартала, в които живеем е спокоен; хората са много дружелюбни и усмихнати...Само разстоянията са малко дългички :D Това, което ми направи впечатление още като пристигнах на летището, беше че който ни видеше с брат ми, си предлагаше помощта (то и ние бяхме "много умни" и тръгнахме към изхода от летището без количка за багажите :D )

kapitan, надявам се да свикна бързо, майка се опитва да ми помага като ми говори само на френски и ме запознава с франкофони..Засега без особен успех, но има време :D

Утре ми предстои първото интервю за работа и се подготвям психически за него от тази вечер...Дано да не се изложа..много :D
Стискам ти палци за работата утре! :wink: :beer: Успех!
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Как свикнахте?

Мнение от kill_u »

Човек като е млад много по бързо се приспособява сякаш. От друга страна като одъртее гледа философски на нещата и доста от тях не го дразнят. Извода е че трябва постоянство! Ще се оправиш не се притеснявай.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Re: Как свикнахте?

Мнение от AnnaR »

*hazelnut* написа:
Утре ми предстои първото интервю за работа и се подготвям психически за него от тази вечер...Дано да не се изложа..много :D
Здравей, определено вече си се климатизирала, щом само една седмица след пристигането ти вече си на интервю за работа. Поздравления и успех във всичко.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как свикнахте?

Мнение от 7George »

От друга страна като одъртее гледа философски на нещата и доста от тях не го дразнят.
Мдааа. Аз бих си взел първо всички полагащи ми се отпуски, един вид за адаптация, 3 месеца в моя случай бяха. Още повече - маминка черпи и подслонява. :P Не знам що толкова бързате да работите.

А за езика е много индивидуално, добре е че сте млади. А, и в типичния случай, от "владеем перфектно езиците" до "нищо не им фащам на местните говори" има само един презокеански полет. Нямайте грижа - времето е ваше! 8)
Embrace your climate change!
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Как свикнахте?

Мнение от hadministratora »

7George написа:...А, и в типичния случай, от "владеем перфектно езиците" до "нищо не им фащам на местните говори" има само един презокеански полет...
Яко! :D :D :D Аз често си мисля дали и мен не ме чака същото.... Ще видим....
Аватар
*hazelnut*
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 1:59 pm
Местоположение: Montréal

Re: Как свикнахте?

Мнение от *hazelnut* »

7George написа: Мдааа. Аз бих си взел първо всички полагащи ми се отпуски, един вид за адаптация, 3 месеца в моя случай бяха. Още повече - маминка черпи и подслонява. :P Не знам що толкова бързате да работитe
Въобще не бързам да работя...Въпросът е, че искам да помагам по някакъв начин.Като се сетя колко пари отидоха по цялата процедура и се замислям, че докато все още оглеждам специалностите и си търся колеж, мога да свърша нещо полезно, вместо да бездействам(не че ми е неприятно и това да си правя :D )
Anna_R и kill_u, благодаря за съветите и пожеланията :)
niki477
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Дек 23, 2007 7:36 pm

Re: Как свикнахте?

Мнение от niki477 »

*hazelnut* написа:Здравейте на всички!
Казвам се Боряна и вече от една седмица съм в Монреал.Майка ми дойде тук преди 2 години, а сега и ние с брат ми се присъединихме :)
Въпросът ми е колко време ви отне да се аклиматизирате? Питам, защото вече седем дни се опитвам да свържа няколко думи в смислено изречение, ама не се получава :shock: А знам и френски, и английски..Даже на френски имам взето ниво Б2...Обаче като дойдох тук и просто все едно всичко ми изчезна от ума.А искам да си намеря работа в скоро време, защото не желая майка да ме издържа вечно.
Добре дошла :) .Свиква се ,на някой му трябва повече време ,на друг по-малко,а има и една категория дето не могат да свикнат и грабват куфарите обратно :D (надявам се ти да не си от тях).За да се отпуснеш да говориш е важно да не се притесняваш,дори и да правиш грешки .Успех!!!
kralimarko

Re: Как свикнахте?

Мнение от kralimarko »

Само мисли позитивно и гледай напред ,след още 2 седмици ще почнеш да чуваш по добре
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как свикнахте?

Мнение от filipne »

kralimarko написа:Само мисли позитивно и гледай напред ,след още 2 седмици ще почнеш да чуваш по добре
А след някой и друг месец може дори да прогледнеш :o
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Как свикнахте?

Мнение от army »

filipne написа:
kralimarko написа:Само мисли позитивно и гледай напред ,след още 2 седмици ще почнеш да чуваш по добре
А след някой и друг месец може дори да прогледнеш :o
Пък като прогледнеш- да не хукнеш да бягаш от Квебек... :fubar:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Как свикнахте?

Мнение от bucca »

*hazelnut* написа:Здравейте на всички!
Казвам се Боряна и вече от една седмица съм в Монреал.Майка ми дойде тук преди 2 години, а сега и ние с брат ми се присъединихме :)
Въпросът ми е колко време ви отне да се аклиматизирате? Питам, защото вече седем дни се опитвам да свържа няколко думи в смислено изречение, ама не се получава :shock: А знам и френски, и английски..Даже на френски имам взето ниво Б2...Обаче като дойдох тук и просто все едно всичко ми изчезна от ума.А искам да си намеря работа в скоро време, защото не желая майка да ме издържа вечно.
Здравей! Аз лично много бързо свикнах в Канада. Относно езика, като бях за първи път в Щатите и аз бях като теб - въпреки че съм завършила английска гимназия, първите дни нищо не разбирах какво ми говорят. Това е заради акцента, начина на изразяване и по-различните думи, които използват, а ние тях не сме ги учили. Ще свикнеш лесно като комуникираш с хората. Това за възрастта също е вярно - колко си по-малък, толкова по-лесно свикваш с всичко. Така че не се притеснявай и успех!
:)
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Публикувай отговор