Как свикнахте?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Как свикнахте?

Мнение от Uspial »

Айде стига си плакал.
1. Тези 72 долара ги даваш един път на 5 години.
2. За снимка, за медицински преглед пари не даваш както в Бг и не си губиш времето да ходиш по поликлиники където така или иначе нищо не гледат но ти прибират парите.
3. Лична карта не вадиш и не плащаш за нея както в Бг тук драйвинг лайсанса върши работа на лична карта.
4. Ако ще и 10 пъти да си смениш адреса или да си загубиш книжката издават ти нова без пари в следващите 5 години.
Възможноста да ти издават 10 пъти нова книжка с нов адрес не е като да не струва нищо.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Как свикнахте?

Мнение от kill_u »

Не, uspial не ме разбра не плача, аз PR карта имам от един месец така, че книжката не ми е чак толкова нужна като средство за идентификация. Просто ми стана чудно защо толкова пари при условие, че всички правителствени документи досега, които ми издават са безплатни(имам предвид PR и health card-ата).
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Как свикнахте?

Мнение от Ivan1007 »

kill_u написа:Не, uspial не ме разбра не плача, аз PR карта имам от един месец така, че книжката не ми е чак толкова нужна като средство за идентификация. Просто ми стана чудно защо толкова пари при условие, че всички правителствени документи досега, които ми издават са безплатни(имам предвид PR и health card-ата).
Тая PR карта сега я прибери някъде и я забрави като средство за идентификация до момента в който се връщаш в Канада от някъде. Само ще се зверят като теле в железница в нея, ако я ползваш за друго. Тя съвcем не е безплатна - спомни си колко пари си платил за landing fee Ако не ме лъже паметта аз платих 975 долара, а после май ги намалиха на 490.
Книжката не е правителствен документ, но е и основен документ за самоличност приеман в цяла Северна Америка. Ако идеш в САЩ паспорта - само на границата го показвай. Най-важното е, че можеш да шофираш сега. :D
Последно промяна от Ivan1007 на Пет Яну 08, 2010 2:20 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Как свикнахте?

Мнение от kill_u »

Ivan1007 написа:Тя съвcем не е безплатна - спомни си колко пари си платил за landing fee Ако не ме лъже паметта аз платих 975 долара, а после май ги намалиха на 490.
Да прав си........... :D :D :D :D :D :D
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Как свикнахте?

Мнение от iliana »

kill_u написа:Абе да не подхващам нова тема, ама ....
Колко плащате за издаването на Driver License? Тук след като минах теста и всичко ми искат 72 долара за тая глупава пласмаса. Направо паднах. Отначало помислих, че не съм разбрал правилно ама после като погледнах, се шашнах.
Нема се шашкаш...
В кебек ги плашташ тия 72 долара, а сега виждам е тихомълком са ги вдигнали на 86, всяка година. И то ако нямаш наказателни точки. А ако имаш клас и за мотор стават 152. А ако имаш наказателни точки могат да хвъкнат и до 400 на година.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Как свикнахте?

Мнение от speedy »

Тук обикновено припомнят, че карането на кола е привилегия, а не право. И пари искат. :)
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор