Ех Канада..............................?!?!?!?!?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
nov
Мнения: 80
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 1:51 pm
Местоположение: за момента Бг

Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от nov »

След като поразчетох бая неща из форума който се оказа изключително полезен за мен, за бъдещите ми планове и т.н. се оказва че трябва да тръгна със сериозен запас от пари $$$$$, за да мога да съм спокоен поне в първите няколко месеца, освен това процедурата за момента е непосилна за мен дори и да е в Букурещ подаването на документи и т.н., пак ще трябват доста пари..................затова колкото и да не ми се иска ще трябва да ида малко в UK да изкарам някой лев за да мога да се подсигуря, Канада ми е легнала на сърцето но за съжаление ще трябва да почака колкото и да не ми се иска.Мислех директно след последното си връщане от Англия да задвижа нещата за Канада с останалите ми пари но уви в Бг парите се топят жестоко.Темата я пускам просто защото ми е малко тъпо че така ще се получи и отдавнащната ми мечта за емиграция в Канада ще се забави още, вярно никой не е виновен за това ................... бях се зарекъл никога да не стъпвам в Англия но ето че се налага пак защото пък в Бг е изключено да се изкарат пари дори за процедурата и за документите. Това е което исках да кажа не искам да ангажирам никого с мнението си, ако модератора/те, решат че темата не е за този раздел или е спам нека я изтрият.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от Ivan1007 »

А какви са преимуществата на Canada пред UK според теб? Аз съм бил само 3 дена на екскурзия в Лондон.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от anxeli »

Няма страшно, тя Канадата си чака тука :P. Освен това кризата още не е свършила, няма много работа, задава се есенен свински грип :-( :? , напролет-лято есента догодина ще е много по-добре ако дойдеш :beer:.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от Guinness »

ГолЕма смехория е хора,които не знаят за какво става въпрос да дават "компетентни" мнения.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от optics »

Guinness написа:ГолЕма смехория е хора,които не знаят за какво става въпрос да дават "компетентни" мнения.
По принцип да, но в тая тема не виждам такива.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от Guinness »

Мнението преди моето.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от Странджата »

За хейтъра , преди мен , кога вдигаш чукалата :?:
nov
Мнения: 80
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 1:51 pm
Местоположение: за момента Бг

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от nov »

Ivan1007 написа:А какви са преимуществата на Canada пред UK според теб? Аз съм бил само 3 дена на екскурзия в Лондон.
Незнам какви с аколега тъй като досега не съм бил в Канада и нямам база за сравнение от четеното във форума и тук таме разни приказки с приятели там оставам с впечатление, че Канада ще е по-добрият избор за мен.За UK са ми нужни мнго по-млако средства за старт да тръгна бил съм вече там и като цяло това с апреимуществата нищо повече, но нито като страна ми харесва нито пък хората там са печени, незнам как е в Канада, но там са едни лицемери и едни глезлиовци със съпер детско мислено е поне повечето и то на различни нива защото съм контактувал и с фермери и супер вайзери и един двама лекари и архитекти и т.н.Естествено за 10-15 човека неможеш да си направиш изводите за цяла нация но тази лицемерна усмивка.......................дано и в Канада не е такава че много дразни :roll:
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от Jim »

Относно Канадата: Ние също сме поданици на нейно Величество английската кралица.
Когато вземаш гражданството се заклеваш във вярност към нейното величество.
Половината институции тука са с Кралски наименования: Кралската Банка, Кралския Легион и прочие.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от Koko »

nov написа:След като поразчетох бая неща из форума който се оказа изключително полезен за мен, за бъдещите ми планове и т.н. се оказва че трябва да тръгна със сериозен запас от пари $$$$$, за да мога да съм спокоен поне в първите няколко месеца, освен това процедурата за момента е непосилна за мен дори и да е в Букурещ подаването на документи и т.н., пак ще трябват доста пари..................затова колкото и да не ми се иска ще трябва да ида малко в UK да изкарам някой лев за да мога да се подсигуря, Канада ми е легнала на сърцето но за съжаление ще трябва да почака колкото и да не ми се иска.Мислех директно след последното си връщане от Англия да задвижа нещата за Канада с останалите ми пари но уви в Бг парите се топят жестоко.Темата я пускам просто защото ми е малко тъпо че така ще се получи и отдавнащната ми мечта за емиграция в Канада ще се забави още, вярно никой не е виновен за това ................... бях се зарекъл никога да не стъпвам в Англия но ето че се налага пак защото пък в Бг е изключено да се изкарат пари дори за процедурата и за документите. Това е което исках да кажа не искам да ангажирам никого с мнението си, ако модератора/те, решат че темата не е за този раздел или е спам нека я изтрият.
Нов, разбирам ти проблема с парите, наистина имиграционната процедура е скъпо удоволствие, но мисля че трябва да отчиташ и този момент - за да кандидатстваш за Канада трябва да докажеш трудов стаж признат от канадските имиграционни. Това което го работиш в Англия едва ли ще ти свърши работа в това отношение, така че прецени добре как ще успееш да комбинираш двете неща - да изкараш пари за процедурата и в същото време да си в състояние да покриеш изискванията на канадскити имиграционни.

Ще преместя темата, мисля че наистина не й е точно тук мястото.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
nov
Мнения: 80
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 1:51 pm
Местоположение: за момента Бг

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от nov »

Коко, много си прав така е трябва и стаж и то доказан,........ами ситуацията е сложна наистина.За темата няма проблем щом не е за тук да се премести
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от emodonkov »

И аз така навремето като теб се запътих към Канада през Англия и ей ме на 3-та година си кисна в Обединеното Кралство. Не казвам че съм добре тук, но и не ми е зле. Късмета ми проработи и в момента не съм много настроен да гоня дивото. Е, имам си план Б - Канада, в случай че нещата тръгнат на зле. Та за плановете ти да правиш пари тук...недей се настройва много оптимистично. Чувам че фермите не са това, което бяха. Всички сектори са в застой заради кризата и работа ще си намериш колкото да оцелееш. Другото което е, не знам как може да се задейства процедурата за емигриране. Аз все се каня да прескоча до Канадското посолство на Трафалгар Скуеър и все го оставям за по-нататък. Ще те препратя към един друг форум - bghelp.co.uk надявам се да добиеш някаква представа за положението тук. Не приемай думите ми за чиста монета, може да ти излезе късмета, като на мнозина от нас, мен така навремето ме плашиха но успях да се реализирам професионално, което е голям успех за мен. Аз съм инженер и тук работя като такъв, не взимам кой-знае колко пари тук, понеже съм чужденец но отношението към професията тук и в България е коренно различно и ми доставя истинско удоволствие да си практикувам професията. Успех!
Manage the expectation
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от hadministratora »

nov написа:...трябва и стаж и то доказан...
А ти не можеш ли да работиш нещо легално, така че едновременно и пари да изкараш и стаж направиш?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от Ivan1007 »

До тук никoй не ми каза за някакви предимства на Canada пред UK. Разбира се, че е много индивидуално, но просто се опитвам да разбера запътилите се към Canada просто ей така ... щото е Canada. В UK до 2012 вероятно ще отпаднат формалните ограничения за работа. Те и сега могат да се заобикалят сравнително лесно, мисля. Никъде не чакат с червено килимче, но да се запътиш към Canada просто заради самата Canada :evil:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Ех Канада..............................?!?!?!?!?

Мнение от myhata II »

Кой е казал че килима е" червен" ? :lol: :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор