Затъпяват ли бачкаторите?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от ablood »

Година и половина откакто напуснах последната си административна работа и вече излиза, че съм тъпънар?!? :shock:
За над десет години като администратор не можах да акумулирам малко мозък, че да изкарам няколко години просто бурмичкане без да изглупея.Ето до какво ниво се оказа, че съм паднал и сред какви нещастни бачкатори съм се принизил:
krimon написа:...само не разбрах по каква бачкаторска логика направи тъпото заключение.
...Ей ти дефириция: Бачкаторска е всяка логика, която няма връзка с главния мозък на изразяващия я. Поради тази причина не може да свърже в причинно-следствена връзка с доказателствена теза, събития/документи/размисли.
Значи да хвърлям рулетката и дрелката, да хващам писалката и да драпам към уви, вече недостижимото интелектуално ниво на по-висшите, седящи зад бюро?
Макар, че тъпото бачкаторство сигурно ми е било в кръвта, щом зарязах бумагите и сложих кожените ръкавици. :cry: Битката за мен е загубена по рождение.
ТЪП БАЧКАТОР
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Fireman

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от Fireman »

Няма се плашиш брато :) и за нас има място под слънцето :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от krimon »

според мен само връзката с главния мозък е нарушена при бачкатора - затова логиката му куца ... Причината не е в броя години бачкане - физически труд спрямо административен, а в грешки на израстването.

иначе всички в известен смисъл сме бачкатори, независимо дали получаваме за това заплата или не :wink: :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от Ivan1007 »

ablood написа:Година и половина откакто напуснах последната си административна работа и вече излиза, че съм тъпънар?!? :shock:
Ти па си намерил на кого да се връзваш.
То е кухо детето та дрънка, ама ти май не падаш по-долу от нея като и се връзваш :lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от ablood »

krimon написа:иначе всички в известен смисъл сме бачкатори
Ха, усети се, че прекалено се уля с обидите, а?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Fireman

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от Fireman »

Кримонке,какво стана -вино взе ли ,цветя ,свещи :) ,или пак остави романтиката за друг път.
Имаш нужда от "разтоварване" :beer:
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от kikolilokiko »

малииии :shock:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от Jim »

Съгласен съм че от много работа се затъпява, но бих допълнил че затъпяването не се получава само при обикновенни професии - получава се също и при работа по професии зад бюро - както някой обичат да казват.
Много от професиите вкарват хората в един мисловен коловоз, от който трудно се излиза навън.

Но все пак има разлика какво се разбира под затъпяване. В културните среди се говори за професионално изкривяване. Професионалното изкривяване е неоспоримо и във всяка една професия си дава своя отпечатък върху личността.
Избирайки си една професия - ние приемаме до голяма степен риска да затъпеем професионално в тая посока.

Но доколкото съм забелязъл в Канада няма мразени или обиждани професии. Напротив, всички са уважавани.

Освен едно изключение: професията на полицай в Монреал Норд нещо не е на мода напоследък. Много паплач се е насъбрала там и района заприличва на на някои неприятни места.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от myhata II »

Аблоод ,не искам да защитавам Кримон и нямам нищо против теб ама тя е права,глей сега давам ти за пример негъра
Да си видял негър да е измислил нещо или открил - НЕ ,ама да е поставил световни спортни рекорди -ДА
Ето ти и логиката не може да си всестранно развит панимаеш ли ?
Ако си бачкатор си тъп ,ако си умен- не си бачкатор !!
Не обиждам никой просто така е във живота !!!! :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от myhata II »

Jim написа:Съгласен съм че от много работа се затъпява, но бих допълнил че затъпяването не се получава само при обикновенни професии - получава се също и при работа по професии зад бюро - както някой обичат да казват.
Много от професиите вкарват хората в един мисловен коловоз, от който трудно се излиза навън.

Но все пак има разлика какво се разбира под затъпяване. В културните среди се говори за професионално изкривяване. Професионалното изкривяване е неоспоримо и във всяка една професия си дава своя отпечатък върху личността.
Избирайки си една професия - ние приемаме до голяма степен риска да затъпеем професионално в тая посока.

Но доколкото съм забелязъл в Канада няма мразени или обиждани професии. Напротив, всички са уважавани.

Освен едно изключение: професията на полицай в Монреал Норд нещо не е на мода напоследък. Много паплач се е насъбрала там и района заприличва на на някои неприятни места.
Джим,надявам се "говориш за професионалното изкривяване " :wink:
Това ме подсети за един мой съученик от Бгто ,беше много тихо момче,видяхме се с него след 10 г случайно,завалията работеше в един цех със машини и още от далече като ме видя почна да вика ,и през целия си разговор си викаше ,не се усещаше завалията ...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от Преуспял »

ablood написа:Година и половина откакто напуснах последната си административна работа и вече излиза, че съм тъпънар?!? :shock:
Административната работа не изисква задължително много мислене. Да не говорим пък колко тъпанари съм виждал седнали зад бюро. А и колко интелигентни хора познавам, които по редица причини работят хамалски работи.

Ум царува, ум робува, ум патки пасе...
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от myhata II »

Марто ,значи не говорим за хора със семейни трагедии ,говорим за хора с нормален човешки живот,а че боклуци зад бюра винаги си е имало и ще си има :beer:
А за Северна Америка това си е нормално,80% от хората са без никакъв интелект и обща култура !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от iliana »

Блъди, мани не и обръщай внимание. По-злобно същество не съм срещала.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от myhata II »

А бе тя сега темата за Кримон ли е или за бачкаторите, а Аблоод ? :roll:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Затъпяват ли бачкаторите?

Мнение от ablood »

С'а аре да разделим нещата! Я ги виждам двете категории ей тъй:

Администратор - държи основно химикалка, листа, мишка и телефонна слушалка.
Тъп бачкатор - държи основно инструменти, материали и волан.

В полза на идеята, че администраторите по принцип са са по-умни има няколко факта:

Наистина богатите са администратори. Това изобщо не значи, че щом си администратор можеш да почнеш да правиш милиони.
Когато един бачкатор е наистина много умен, той хваща телефона и химикалката и почва да ръководи десетки, или хиляди тъпи бачкатори, които да работят за него.
Административните постове като цяло изискват по-често образование от бачкаторските, но разликата не е толкова драстична.

Първата ми административна работа в Квебек получих, когато едвам сричах английски и говорех нула френски.
Мениджърска позиция в Квебек получих говорейки добър английски но ужасен френски.
Преквалифицирайки се в тъп бачкатор драстично вдигнах стандарта си на живот.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор