За какво дойдохме в Канада.....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от kikolilokiko »

filipne написа:
kikolilokiko написа:
... и не обръщай внимание на тези, които ще злорадстват и ще ти викат: "аз разправях ли ти"
Злорадстване няма, но "аз разправях ли ти" си го има защото си е точно така.

щом те грее
:)
твърде предсказуеми сте ;)
разнообразете малко програмата
че е скучно така
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

Айде сега бе,това да работиш на автомивка в България ,реална мечта ли е ,ми не е ,това е за ученик или студент,Пожарната искъше да каже, от къде на къде ще дойде човек от България,образован и кадърен,за да започне да работи заедно със мангасарите ,които през живота си не са виждали тръба и асфалт !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от filipne »

kikolilokiko написа:
filipne написа:
kikolilokiko написа:
... и не обръщай внимание на тези, които ще злорадстват и ще ти викат: "аз разправях ли ти"
Злорадстване няма, но "аз разправях ли ти" си го има защото си е точно така.

щом те грее
:)
твърде предсказуеми сте ;)
разнообразете малко програмата
че е скучно така
Мога да говоря само за себе си. В случая приемам "предсказуеми" като признание за това колко ясни са посланията ми. В тази връзка мога да "разнообразя" само ако се променят вижданията ми.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от THC »

myhata II написа: от къде на къде ще дойде човек от България,образован и кадърен,за да започне да работи заедно със мангасарите ,които през живота си не са виждали тръба и асфалт !
ха де?
откъде-накъде?

ми ето как става: търсиш си такава работа и ти дават такава работа.

примерно аз не съм си търсил такава работа - пристигнах и питах "директори вземате ли?"
"вземаме"
и ей ме на - директор.
ако бях отишъл в автомивка - там щях да работя.
тва не значи, че кат съм пикал в лапада веднъж , вечно ще е така - може и един ден да ми се наложи да бачкам и аз в автомивка, за тва съм любезен на кварталната такава кат остаям лимото за лъскане оставям и бакшиши , да ме имат предвид ако изпадна нещо от директорския стол :lol: :lol: :lol:
стискам приятелски ръцете на бачкерите и ги тупам по рамото досущ бай тошо на посещение в завод :lol:
Последно промяна от THC на Сря Сеп 16, 2009 12:46 pm, променено общо 1 път.
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от kikolilokiko »

мухата, ако искаш да си наредя дипломите и сертификатите и да ми кажеш каква работа ми подхожда в Канада :lol: :lol: :lol: ами удрям чертата и се нареждам на опашката на пазара на труда ;) ако/като съм много кадърен с времето ще си намеря мястото ;) но започваме не от кота нула, а много минус поради редица причини изреждани от кръжока-колко-е-зле-в-канада 24/7 :) в момента Пожарната се сбъсква с реалититу и си казва какво му е на душата - не разбирам защо го ритате и се биете в гърдите колко сте били прави ;):) но може би вие си знаете
кой е добре
и за Вуте нищо не казвам ;) :lol: :lol: :lol:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от filipne »

kikolilokiko написа:мухата, ако искаш да си наредя дипломите и сертификатите и да ми кажеш каква работа ми подхожда в Канада :lol: :lol: :lol: ами удрям чертата и се нареждам на опашката на пазара на труда ;) ако/като съм много кадърен с времето ще си намеря мястото ;) но започваме не от кота нула, а много минус поради редица причини изреждани от кръжока-колко-е-зле-в-канада 24/7 :) в момента Пожарната се сбъсква с реалититу и си казва какво му е на душата - не разбирам защо го ритате и се биете в гърдите колко сте били прави ;):) но може би вие си знаете
кой е добре
и за Вуте нищо не казвам ;) :lol: :lol: :lol:
Май историята се повтаря. Не слушаме и дума от това, което ни се казва щото тея са от един кръжок на песимистите и прочие. После ох, ама аз не знаех какво е реалититу.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Жени »

kikolilokiko написа:....не разбирам защо го ритате и се биете в гърдите колко сте били прави....
Ето ти твоето първо мнение по настоящата тема:
kikolilokiko написа:от "пътя към вечността" до "за какво дойдохме в Канада.." колко седмици време е :lol: :lol: :lol:
Пожарна ти си флагмана на новата българска емиграция :) дръж се мъжки ;)
На мен и двете ти изречения ми се струват подигравателни и грозни! :wink:
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от kikolilokiko »

Жени написа:
kikolilokiko написа:....не разбирам защо го ритате и се биете в гърдите колко сте били прави....
Ето ти твоето първо мнение по настоящата тема:
kikolilokiko написа:от "пътя към вечността" до "за какво дойдохме в Канада.." колко седмици време е :lol: :lol: :lol:
Пожарна ти си флагмана на новата българска емиграция :) дръж се мъжки ;)
На мен и двете ти изречения ми се струват подигравателни и грозни! :wink:


каквото и да напиша все няма да ти хареса ;) и все ще ти се струва подигравателно и грозно :) въпрос на гл.т. ;) ти на мен не ми пречиш - надявам се и аз на теб

filipne никой не притежава истината
нито аз
нито ти
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от IRA »

За мен беше най- бързия и най- лесния начин да се махна от България. Дойдох за малко с идеята като взема гражданство да се преместя, а сега вече не ми се мести. При мен временните неща са най- постоянни.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

THC ,един път ти бях казал "Ако ти си секси пич..." :wink: ,не ме мисли мен,има къде да живея ако трябва да съм в България,не ме мисли.

TheBull,знаем за какво сме тук,въпроса (заглавието на темата) беше риторичен.
Със сигурност не съм запознат относно обчението и някой от курсовете,за които ми говориш,но образованието в България е много по-добро.

Пример: Таня се включи в една програма уж програма за адаптиране на "образованите емигранти" в Канада.
При условие ,че тя знае всички програми Word, Excel, Power Point и така нататък.
Започнало се с обясняването как се работи с word и другите програми.Някъде в разговора без да иска въпросната госпожа натиснала неизвестно за нея копче и се появил Контрол панела и тя възкликнала " развалих нещо компютъра".При което Таня се опитала да й обясни какво трябва да направи.
И се наложило да й покаже наяве какво да направи,защото госпожата гледала в недоумение. И когато Таня просто направила нужното,госпожата казала "Оооо тук си имаме IT специалист".

Такива ми ти работи Thebull и не само :wink:

Тъй като знаех за момента че не мога да съм първото,което съм искал,веднага преминах към втория близък за мент вариант.Просто спасител.
Знаеш ли кой са най-добрите световни спасители? Българите !
Но не мога да бъда спасител,защото тяните няколко документа отговарят на моя един такъв издаден от Red Cross и те милите ми Канадци не могат да проумеят това,както и това,че в България всяка година се минават тестове ,за разлика от тук ,където това става на 3 години.
И сега ще трябва да започва наново стъпка по стъпка всеки техен курс,който се дава на ДЕЦА до 16 години ,ДЕЦА.
Деца,които не могат да плуват повечето от тях,които дори нямат психиката ако видят удавник.
Реката в Калгари е достатъчно дълга и ако влезем със всичките тях да плуваме от единия й край,много от тях щях ще трябва да ги прибират полу-удавени.
Аз който съм участвал активно в спасяване на хора и сме ги изваждали от състояние на смърт,който съм плувал няколко години подред в маратона Галата - 2 буна,трябва да се сравнявам с деца.

Знаеш ли какво се прави тук ако нещо се случи,трябва да се обадиш на "Найн уан уан" ,а за да умре един човек не му трябва повече от 1 минута,докато чакаме "Найн уан ан"
Хахахаха....
МАле и аз къде се намирам.....

Толк май хенд.

Army ,прав си ,нещо губя темпо в момента :x

И това ми било ниво професионализъм
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Lub0 »

Fireman, така като те чета, надявам се тези приказки да са в следствие на 10% бира, защото ако наистина ги милиш такива, тук ще ти е много трудно, да не кажа невъзможно...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от todorovi »

Всяка държава си има установени правила. Нали уж и заради тях отиваме. А после се сърдим, че се прилагат и спрямо нас. Като сме толкова добри, ще изкараме нужните сертификати и ще тържествуваме над колегите, които нямат нашите способности, пък били те и родени канадци 8)
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от radkoT »

Хахахаха
аве Пожарна ,стига си си плюл в устата ами стягай куфарите обратно ,мястото на теб и такива мрънкачи ви е в бг !!!
защо ревеш по форумите като млада девица,не се ли усещаш че преди 1 месец ревеше точно обратните неща
ти и на Марс да идеш пак ще мрънкаш както и повечето тук .....няма да споменават имена те се знаят краставите магарета :lol: ,.....така че имай малко чест и себеуважение поне
какъв специалист си ти и кво образование те гони,те тея черните където уж си повече от тях знаеш ли че идват с по 2 езика и са доктори,инженери и т.н. в голямата си степен
Кои си ти та да си повече от тях,някъв си палячо от държава от 3-я свят без език и със средно образование :D
с какво си повече от тях? с тва че си бял ли?
Успешната емиграцията в голяма степен си зависи от личните качества на човек + знаенето на езици + добра професия + предварително знаене как стоят нещата
При теб явно нито едното го няма така че къде си тръгнал?
моя съвет е ...имаш 2 възможности,първата .....спести си бъдещите душевни мъки и си резервираи полет ,колкото по рано по добре за теб
втората , спри да мрънкаш и ревеш по форумите като малко дете и да си губиш времето тук ,вземи се в ръце и почни езикови курсове първо,второ избягваи по възможност контакти с бг,особедно с такива тип "мрънкачи",трето в тая каубоиска провинция където си се набутал ще ти е трудно затова помисли не е ли по добре за семеиството ти преместване към братски Кебек
тук има много програми и хората ще ти помогнат да си стъпиш на краката,понеже е явно че ти сам няма да можеш или поне ще ти отнеме много време
Успех и покажи малко воля
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

radkoT щом си казал така ще да е :)
Волята и себеуважението си ги имам повече от теб.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от army »

Драго!
Стегни се, събери си мислите, степенувай си нещата по важност и запрятай ръкави...
- чакам до 2 седмици да се похвалиш с шофьорска книжка- другото е 'бул шит' :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор