За какво дойдохме в Канада.....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от kikolilokiko »

Пожарна мен много ме мъчи този френски ама ако живот и здраве мине всичко ок с удоволствие ще прескоча някой уикенд от Монреал до Калгари за по бира :) :beer:

само няма да се даваш на арабеските и т.н. и горе главата ;)

нещо си се отчаял май май

не е лесно в чужда среда дето и да напсуваш някой не е същото :)

някои му викат културен шок

но след няколко месеца става едно прескачане в главата и включваш на други честоти

или никога не става и тогава вече там не е твоето място

но се стискат зъби и гледаш за възможности

най-искрено ти желая успех и не обръщай внимание на тези, които ще злорадстват и ще ти викат: "аз разправях ли ти"

животът ти е само в твоите ръце ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

Колко голям го вадиш от бгто :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

Муха,да си ги нямаме такива.
Това,че си изразих нещо някъде тук,не означава ,че си мисля за връщане някъде назад.
Не ме разбирай погрешно.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

Ми ,какво искаш да направиш ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

kikolilokiko,
не съм отчаял :wink: ,а ти недей да помниш какво си прочел от мен.
Не искам да ставам нещо като разделителна линия за хората,които се питат все още дали да идват.
Посоката е правилна.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от kikolilokiko »

мухата първи кацна :)
сега се очакват още няколко включвания :lol: :lol: :lol:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от kikolilokiko »

Fireman написа:kikolilokiko,
не съм отчаял :wink: ,а ти недей да помниш какво си прочел от мен.
Не искам да ставам нещо като разделителна линия за хората,които се питат все още дали да идват.
Посоката е правилна.


за добро или лошо имам силна памет :)
посоката е много правилна ;) :) здраво дръж! :)
а ако по стар български обичай си изгорил моста зад себе си и няма връщане назад то тогава е още по-здраво напред :)

не знам дали има значение мястото за първите впечатления, но ние сме се насочили към Монреал, за да си доучваме и т.н.

При теб не без значение е, че си със съпругата си - това е голям плюс
аз съм бил сам като куче и няма кой да те напсува

сега изчежвам да залягам над езика на любовта :)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

нищо Муха,просто изразих мислите си на глас.
Не е хубаво да се задържа нещо вътре в себе си :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

То и аз ги вадих ,ама много и ме плюха дори и ти :lol: :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от miteto »

kikolilokiko написа:най-искрено ти желая успех и не обръщай внимание на тези, които ще злорадстват и ще ти викат: "аз разправях ли ти"
Абе не знам дали ще му викат "аз разправят ли ти", ама може би е добре да се замисли дали беше прав да раздава обратни билети до България на всеки, чието мнение за Канада се отличаваше от неговото ентусиазирано виждане от БГ :wink:
Пожелавам ти успех, Fireman :beer:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от army »

Опа!
Здрасти Драго, Как е хавата? :D
Гледам, че си на ръба на нервна криза!!!
Всички сме минали през това :wink:
Мнението ми е ,че вече губиш темпото- До сега трябваше да си изкарал книжка!-К'во чакаш?
К'во съм ти казвал за чайниците, пакитата и камикадзетата!
Ако тръгнеш да се мериш с филипинец в 'клининга' , с араби по спане и с черни по права! :shock:
-Смятай, че си бита карта :D
-Я вдигни малко летвата!
/покажи на латино-партизанина- калкулатор или го попитай колко е 'корен квадратен от 4'-...и гледай сеир/
За Английския те предупреждавах/още 2007г/
-не, че е болка за умирачка, но ще ти забави адаптацията.
Не чакай, а се запиши на вечерни курсове. Няма да спиш,ако трябва-тук е така!
Нали искаше Канада?-ето ти я! :?
Трябва да си повярваш и да си конкурентен- забрави самосъжаленията и не очаквай помощ.
....и спри да пиеш тия канадски боклуци/за бирата говоря/
'Канадска бира' ми звучи като 'Европейска България'!
Няма да се плашиш - този етап на 'разочарование' ще отмине - изместен от носталгията :D
:beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от filipne »

kikolilokiko написа:
... и не обръщай внимание на тези, които ще злорадстват и ще ти викат: "аз разправях ли ти"
Злорадстване няма, но "аз разправях ли ти" си го има защото си е точно така.
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от thebull »

Поздрави на Драго на Таня.
Абе чета, чета и пак чета и стиган до заключението, че този форум започва все повече да прилича на българския вариант на notcanada.com. Както и да е, нищо лично.
Пиша по повод на един съфорумник който Драго спомена - Рорчото. Въпросното момче на което съм много здължен не живее лош живот във Ванкувър. В началото му беше ужасно трудно. Знам защото сме много близки. Но основния проблем на човека е английския. Или по-скоро липсата му. Езика трябва да се знае много добре. Тука трябва само да се изглади и усавършенства, иначе периода на адаптация или каквото и да е и много дълъг и труден.
По въпроса за образованието. Аз естествено споделям моя опит на морски. В момента се явявам по изпити за сертификати, за да мога да работя край брега или на брега. Знаеш ли драго че ако тези изпити се приложат в България много малко колеги ще успеят да минат. Защо е така? Просто качество на образование или различни системи... кой знае. Сега разбирам защо българските моряци са по-малко платени.
Говори си Драго, има кой да те чуе само си отговори на въпроса: Защо съм тук? И не спирай да си отговаряш. Ти си знаеш ;)
Поздрави
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от THC »

аре поредния сгъващ цирка, ама тоя май се е набутал да продава и апартамента.
ся филипинец обясни кат за прости хора защо е толкоз зор да си отидеш обратно особено първите дни след пристигането?
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от optics »

И да,всичко е лъжа,щом в България минавайки процедурата с какви ли не изисквания.Че искала Канада образовани хора,Висшисти демек,та се доказват дипломи,че се бяга,че сън даже сън не се хваща.
И за какво е всичко това,когато същите тези образовани хора идвайки в Канада образованието им отива незнайно къде.
Драго, лъжа формално погледнато няма!

Канада търси образовани хора, но никъде не пише че й ТРЯБВАТ. Това е заблуда която всички автоматично приемаме (щото така ни отърва). Иначе си прав - идват инженери и разнасят пици или карат такси и т.н примери много.
Сега да погледнем ако ти си държавник на Канада с най-високи правомощия тоест имаш право да измисляш и дефинираш имигрантската програма. Какво ще направиш ? Ще обявиш ли - ние приемаме който поиска, айдеее идвай народеее. Или ще кажеш - абе я да сложим ние тука една точкова система, да приемаме само млади, здрави и интелигентни хора. И ако някой колега ти обърне внимание - ама, Драго, какво ще работят тия интелигентни хора ??? ... ще му отговориш - абе каквото искат да работят, нали по собствено желание са дошли, по-добре ли е да пуснем куцо и сакато ?

Относно излъганите мечти - изводът е, че мечтите трябва да са реалистични. Или поне да правиш по-вярна разлика между реалистичните и нереалистичните мечти. Примерно всеки има мечта да спечели от тотото ама знае, че е нереалистична и не се тръшка като не спечели. Така и с тръгването за Канада.

едит:
Колкото повече интелигентни хора има в една държава, толкова по-добро бъдеще ще има тази държава. Горко на България. От 1944-та година до ден днешен, нашата родина следва точно обратната логика.
Последно промяна от optics на Сря Сеп 16, 2009 12:23 pm, променено общо 1 път.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор