За какво дойдохме в Канада.....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от ablood »

iskra написа:
Жени написа:
iskra написа:.... Имаш избора да се зомбираш и да ти "харесва" или да проклинаш всеки ден. Ти си решаваш. Препоръчвам ти да се зомбираш (само че за пет години не разбрах как става този номер)....
То излиза, че няма как да ти хареса без кавички??? Освен ако не ти харесва да проклинаш всеки ден??? :roll: :?: :wink:
Ами май нещо такова. :roll: :roll: :roll:
Не знам дали има някой който е истински щастлив тук.

Мъчиш се, мъчиш се, живееш с надежди ( що годе хубава работа, почивки и .. абе както съм го описала) и като като те грабне повторението на всеки ден започваш да си задаваш фундаменталния въпрос за смисъла на живота и всичко което правиш започва да губи смисъл. :roll: :roll:
Колкото и да ти е чудно много хора чудесно са знаели къде идват, дошли са подготвени, гонили са и са си постигнали целите и сега си живеят щастливо. Всеки ден изживяват и изграждат нещо ново, радват се на това което имат, не гледат в канчето на ближния, не препасват на гол тумбак чифте пищови, не мрънкат...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Fireman

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Fireman »

Казвам това,което сега мисля и ми се случва.
Сега мисля ,че това което казвам е така ,но ако в утрешния ден ,когато и да е това променя мнението си за нещо или се окаже ,че съм грешал пак ще си кажа :)
Не съм се отчаял ,само трябва да се препрограмирам за новото.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Jim »

Fireman написа: Оставям хората заемащи високи постова в България,височайшещо общество,тези с няколкото хиляди заплата на месец (които са малко),те може да се разочароват за друго...
Но повечето,които идваме тук не сме били "кой знае какво" и знаем много добре защо сме тук.
Това ми се струва доста пресилено пожарникарю.
Ти правиш някакви обобщения за хората в Канада още преди да си дошил в Канада, без дори да знаеш дали ще останеш тука.

Аз пък твърдя че много от хората, които идват тук изобщо не са били зле в България, точно обратното. Хората могат и в България да се реализират и да получават. Но Канада дава много в повече. Не толкова като пари, а и като възможности за развитие.

Надявам се да ги откриеш и ти за себе си.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Jim »

krimon написа:що бе, девойко ? Какво не ти харесва ? Представи си, че сме възпитавани по различен начин. Ако има проблем, разчитам на модераторите да ме изтрият.

За мен теми и постове от типа на Файрмен или Савоар-Фер са си чиста проба обида към всички читатели. Дай сега да го галим с перце, че е оревал орталъка на втория ден след подобаващо киснене в нета /разбирай бгканада/ минимум 2 години и през цялото време ни е разправял колко е зле в България и всякакви бля-бля-бля по повод на "лузарите" бг в Канада. Сега за два дни пропя обратната песен - как го били излъгали с имиграционната програма :lol: :lol: За мен това си е чиста проба незрялост или инфантилност! Мечти имал ...
:lol: :lol: :lol:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Pepon »

iskra написа:Тук не се предлага много. Кучешки студ, проливен дъжд, талашитена барака, на която да робуваш, скапана работа, от която да ти остане някоя кинта(не говоря за автомивката, това си е мизерия) за ваканция в някоя бяла държава ( а не по разни острови пълни с мангали ). Толкова. Имаш избора да се зомбираш и да ти "харесва" или да проклинаш всеки ден.
Ей това е направо в 10-ката, накефи ме :) През далечната вече есен на 2002-а се заговорих с една от секретарките на фирмата /местна квебекарка, живееща в английската част/ и започнах да и се оплаквам, че зимата вече идва и ще стане страшно. Нейният коментар беше кратък и лаконичен:

Snow - that's all Canada has to offer.

За следващите 4 години и 5 зими си припомнях тази нейна "случайно изтървана" фраза десетки пъти и винаги неволно се съгласявах с нея. Имаше навремето един доктор Сашо в Торонто дето пишеше тука, та той беше споменал, че всичко останало е една гениална рекламна кампания, провеждана умело и целенасочено от хиляди добре платени и благоденстващи държавни чиновници.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Jim »

radkoT написа:Хахахаха
аве Пожарна ,стига си си плюл в устата ами стягай куфарите обратно ,мястото на теб и такива мрънкачи ви е в бг !!!
защо ревеш по форумите като млада девица,не се ли усещаш че преди 1 месец ревеше точно обратните неща
ти и на Марс да идеш пак ще мрънкаш както и повечето тук .....няма да споменават имена те се знаят краставите магарета :lol: ,.....така че имай малко чест и себеуважение поне
какъв специалист си ти и кво образование те гони,те тея черните където уж си повече от тях знаеш ли че идват с по 2 езика и са доктори,инженери и т.н. в голямата си степен
Кои си ти та да си повече от тях,някъв си палячо от държава от 3-я свят без език и със средно образование :D
с какво си повече от тях? с тва че си бял ли?
Успешната емиграцията в голяма степен си зависи от личните качества на човек + знаенето на езици + добра професия + предварително знаене как стоят нещата
При теб явно нито едното го няма така че къде си тръгнал?
моя съвет е ...имаш 2 възможности,първата .....спести си бъдещите душевни мъки и си резервираи полет ,колкото по рано по добре за теб
втората , спри да мрънкаш и ревеш по форумите като малко дете и да си губиш времето тук ,вземи се в ръце и почни езикови курсове първо,второ избягваи по възможност контакти с бг,особедно с такива тип "мрънкачи",трето в тая каубоиска провинция където си се набутал ще ти е трудно затова помисли не е ли по добре за семеиството ти преместване към братски Кебек
тук има много програми и хората ще ти помогнат да си стъпиш на краката,понеже е явно че ти сам няма да можеш или поне ще ти отнеме много време
Успех и покажи малко воля
Тъжно е, смешно е, но факт.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от Omega3 »

Много народ вьршат неща, по някога и важни без да се замислят и грам за последиците или какво би било станало. Та след това се маят.
Така или иначе, Канада в момента е от едно от най-доброто от това което се предлага в светьт за живеене. Разбира се че има й трудни моменти (по някога не малко) и тук, но алтернативата е да си забатачиш животьт в Бг-то.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от todorovi »

thebull написа:Например, кажи ми, Драго кога за последен си превеждал пари по e-mail. Банков превод по e-mail ;)
Айде да не заблуждаваме аудиторията.
Аз не съм Драго, но редовно правя банкови преводи през интернет и epay. При това, тази възможност съществува в БГ от поне 2 години. Да не говорим, че вече и тук има услуга самата банка да извършва плащането на комуналните сметки, например http://www.unionbank.bg/index.php?p=ser ... anguage=bg

Иначе, аз съм уверена, че в Канада има много повече улеснения за гражданите и потребителите, ако поне малко копират американския модел :wink:
Аватар
thebull
Мнения: 263
Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 8:08 am
Местоположение: Монреал

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от thebull »

todorovi написа:
thebull написа:Например, кажи ми, Драго кога за последен си превеждал пари по e-mail. Банков превод по e-mail ;)
Айде да не заблуждаваме аудиторията.
Аз не съм Драго, но редовно правя банкови преводи през интернет и epay. При това, тази възможност съществува в БГ от поне 2 години. Да не говорим, че вече и тук има услуга самата банка да извършва плащането на комуналните сметки, например http://www.unionbank.bg/index.php?p=ser ... anguage=bg

Иначе, аз съм уверена, че в Канада има много повече улеснения за гражданите и потребителите, ако поне малко копират американския модел :wink:
За друга услуга става въпрос, не за плащане на сметки, но да не правим offtopic. Знам че в България ги има тези работи, но никога не съм ги ползвал, защото не съм имал доверие. Услугата тука се казва interac. Сигурен съм че има аналогична услуга в България, но нямам доверие на почти нищо в тази наша държава.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от krimon »

iskra написа:Не знам дали има някой който е истински щастлив тук.

Мъчиш се, мъчиш се, живееш с надежди ( що годе хубава работа, почивки и .. абе както съм го описала) и като като те грабне повторението на всеки ден започваш да си задаваш фундаменталния въпрос за смисъла на живота и всичко което правиш започва да губи смисъл. :roll: :roll:
Абе такива ми ти работи - омагьосан кръг.
Да бъдеш щастлив или нещастен е субективен вътрешен избор :idea:
Не съществува никаква зависимост между щастие/нещастие < > имиграция.

Можеш ли да кажеш, че в България хората са се побъркали от щастие, поради причина, че си стоят в родината и не са емигрирали ?

Освен това, явно си в период за фундаментални умозаключения и преоценки за смисъла на живота. Явно това, което ти е липсвало в България и си го намерила в Канада, не е било запълващата "щастлива" материя - малко парички за туристически дестинации, къща, работа, която харесваш и т.н. Сигурно е друго нещо, ама само ти можеш да си го намериш.

И последно, не можеш да говориш от собствена гледна точка за глобалната визия на имигранта за щастието. Не познаваш никой в Канада, който да е щастлив ... голямо изхвърляне. Как преценяваш на мястото на други хора доколко са щастливи и какво е важно в техния живот ? Прост пример - аблъд, със забравих вече каква работа - общ бачкатор, барака в Лавал и супер доволен от живота си :wink:

Дзен 8)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от ablood »

Крими, и сестра ти ли е нещастна и разочарована от живота като теб?
От твойте разкази за нея мислехме, че поне тя е прокопсала.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от krimon »

блъди, ходи да слагаш плочки и да копаш канализации, и не се занимавай със сестра ми ... Не вярвам да те интересува вътрешното чувство на удовлетвореност от живота на абсолютно непознати хора. Ако все пак е така, ходи непременно да посетиш психиатър :wink:

само не разбрах по каква бачкаторска логика направи тъпото заключение от коментара ми по-горе, че съм нещастна и разочарована от живота :lol: :lol: Няма нужда да си развиваш интелектуалните умения във форума - за това си има по-подходящи места :beer:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от iliana »

Не знам дали има някой който е истински щастлив тук.
Като се почне с обобщенията и направо падам от коня!
Най-малкото щастието не е константна величина, а е променлива. Човека е такова животно че вечно търси нещо, поставя си нови цели, появяват се нови желания и т.н. Ако престанеш да търсиш и да искаш - ами по-добре скачай от първия мост.
Аз лично съм щастлива.
Изградих собствения си дом - не дома на родителите ми, или наследения от баба ми, а моя собствен. Моргиджа ми е по-нисък, отколкото ако живеех в същото жилище под наем, така че не мисля че робувам на бараката. Работя за себе си и харесвам това което правя. Имам до себе си един невероятен човек. Климата - него не мога да го променя, но зимата като ме стегне шапката, просто хващам първия самолет и след 4-5-6 часа съм на някое топло местенце.
Е, всичко това не се е случило за ден, седмица или месец, тук съм вече 6 години. В началото ми беше трудно, и аз съм се питала какво търся тук. Но с труд, постоянство и желание всичко се постига.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от kikolilokiko »

темата така и така стана тюрлю гювеч
http://www.dnes.bg/health/2009/09/17/ne ... nada.77860
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За какво дойдохме в Канада.....

Мнение от myhata II »

:lol: Колка ,глеаш ли какво става,ужким немало расизъм и бла бла ,така е било и ще си бъде майна ,лично в това се убедих като излезнах извън Торонто на север на 1000 км ,ужас ,за тях сме бели цигани,ама вече знам как да се справя със проблема ,имам фланелка с надпис "Аз съм от ЕВРОПА !!",даже и завиждат...!! :lol: :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор