ЕС обмисля визов режим за Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от pumpy »

prace написа:В думите на bp_de за съжаление има много истина...
В думине на bp_de има много малко истина, за съжаление.....Имам брат, който живее в Германия и на форумни приказки не вярвам....Имам и друг, който живее в Белгия и всичко на хартия е супер розово, както и в Канада, но реалността за масата за съжаление е друга. Иначе тревата на съседа винаги е по-хубава....
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от prace »

В думите му за Канада, а не за Германия.
В Германия не съм живяла и не знам как е, но живея в Канада.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от roumensp »

prace написа:В думите му за Канада, а не за Германия.
В Германия не съм живяла и не знам как е, но живея в Канада.
Всичко е субективно и всеки вижда нещата от гледна точка на собственото си положение и опит ... За теб Канада е едно, за други - друго. А bp_de със сигурност не е най-достоверния източник, тъй като дори и не е в Канада. :)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Linko »

Аз пък от години очаквам да чуя, че сестрата и зетят на bp_de всяка година му ходят на гости в Германия. Щото са пленени от условията и възможностите за живот там. Та дори от няколко години вече проучват възможностите за имигриране в Германия. И пишат постоянно в българо-германски форум за да обясняват на тръгналите за Германия кое и как е там.

А то все за обратното чета. ;) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Ivan1007 »

Linko написа:А то все за обратното чета. ;) :)
То да беше само у един форум. Аз пиша у два и у двата се той и се същото. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от filipne »

roumensp написа:
prace написа:В думите му за Канада, а не за Германия.
В Германия не съм живяла и не знам как е, но живея в Канада.
Всичко е субективно и всеки вижда нещата от гледна точка на собственото си положение и опит ... За теб Канада е едно, за други - друго. А bp_de със сигурност не е най-достоверния източник, тъй като дори и не е в Канада. :)
Най-интересното е , че bp_de е доста по-добре информиран и обективен от мнозина живеещи в Канада съфорумци.
Е, сега няма как да го качите на самолета и това предполагам е доста дразнещо :D
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от cocose »

pumpy написа:
prace написа:В думите на bp_de за съжаление има много истина...
В думине на bp_de има много малко истина, за съжаление.....Имам брат, който живее в Германия и на форумни приказки не вярвам....Имам и друг, който живее в Белгия и всичко на хартия е супер розово, както и в Канада, но реалността за масата за съжаление е друга. Иначе тревата на съседа винаги е по-хубава....
И аз имам познати в Белгия, и вервайте ми, ако мязате дори малко на араби, или сте по мургави примерно, просто забравете да намерите нормална работа.....ако въобще си намерите работа..... Да не говориме че за да почнете пък въобще работа, трябва да минете няколко годишен курс по местният език. Да, те говорят английски, но не им пука, не знаете ли местното лапландско ли беше, финско ли беше наречие, не изкарате ли курса, с изпитите му и т.н.., просто забравете да ви включат в тяхната си система.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Linko »

Филипне, наистина не разбирам тази твоя мания да представяш нещата така, сякаш форума е създаден от платени от правителството клакьори. Чието единствено задължение и занимание е да рекламират Канада и да примамват лековерни и наивни хорица от цял свят. То това твоето на шизофрения избива вече.
На кой му пука Канда дали ще успее да си изпълни квотите за имиграция или не и дали ще идват изобщо нови имигранти или не.
За всеки от нас историята свършва с визата в паспорта му.
Откъде накъде ще се дразня от едни или други приказки за Канада? От позицията на какъв бе, Филипне?
Правилата за въздържане от обиди, простотии и т.н. по отношение на Канада, както и на България, са въведени единствено за да не се опорочават дискусиите. Да не се измества темата и не прераства в караници и препирни. След което следва захвърляне на темата в кофата за боклук.
То и сега си стават тези неща, камо ли ако ги нямаше правилата.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от filipne »

Linko написа: Откъде накъде ще се дразня от едни или други приказки за Канада? От позицията на какъв бе, Филипне?
То и аз се питам това от доста време защо се дразниш и не мога да си го обясня. Ама щом самият ти не го знаеш как бих могъл аз да го знам ? :!:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Linko »

Ами след като я няма причината, няма и дразнене по тази причина, Филипне. Елементарна логика.
Раздразнението ми идва от непрестанното ти (години вече), еднообразно, настойчиво и адски досадно мрънкане.
Както виждая наясно съм и с причината, и с източника и с чувството. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от filipne »

Linko написа:Ами след като я няма причината, няма и дразнене по тази причина, Филипне. Елементарна логика.
Раздразнението ми идва от непрестанното ти (години вече), еднообразно, настойчиво и адски досадно мрънкане.
Както виждая наясно съм и с причината, и с източника и с чувството. :)
Там е работата че се дразниш без причина както казваш ти.
Защо иначе скачаш като ужилен всеки път когато напиша че в Канада има дискриминация и връзкарство след като самият ти знаеш много добре , че е така ?

Това, че на теб ти се привиждат някакви мрънканици си е чисто субективно виждане нямащо нищо общо с реалността. :D

Странно е и защо не се дразниш когато се говори срещу България.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Linko »

Отношението ми е еднакво към писанията и за Канада и за България. Каквито и да са те - позитивни или негативни. Все ми е тая, освен ако не познавам човека лично. Тогава съм съпричастен и за хубавото и за лошото.
Това, че ти ми вменяваш някаква роля няма никакво значение в случая.
Дразни ме единствено мрънкането на депресирани личности, които не се интересуват от околният свят. Слепи и глухи са за всичко друго, освен собствените им разочарования, страдания и озлобление. И които ден след ден, в продължение на години, повтарчт едни и същи неща до втръсване, под маската на просветители и пазители на наивните и доверчивите.
Усещам, че диалогът с тях е излишен и естествено освобождавам форума от присъствието им. Да си се събират със себеподобните и да си реват на рамото един на друг колкото си искат.
С това слагам точка и на този диалог, който също се показва като безсмислен.
Всичко добро в живота, Филипне!
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от optics »

Linko,
на второ замисляне... какво от това кой колко мрънка в някакъв си форум. Щом не ти мрънка на живо, кво ти дреме ?
Част от демокрацията е да има разни мнения. И по-полезно за бъдещите имигранти да видят тия различни мнения.
Ако са умни ще си харесат кого да слушат (включително и да отсяват и компилират противоположни мнения). Ако не са - Бойко да им е на помощ ;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от Linko »

Форумът няма за задача или задължение да е олицетворение на демокрацията, optics. Той е нещо като неформално сдружение на съмишленици, обединени от определени цели и интереси.
И след като се убеди общността, че даден член не споделя нейните виждания, цели и интереси, то тя се освобождава от него.
Търпях го досега защото знам какво ще последва. Вой до небесата за проява на лично отношение, опити за запушване устата на правдата, тирания и т.н. Имам вече богат опит с такива като него.
Има достатъчно поле за изява в уеб-пространството за да разпръсква светлина сред заблудените и онеправданите.
Може и собствен форум да си създаде с тази цел.
Просто доказа, че мястото му не е тука.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: ЕС обмисля визов режим за Канада

Мнение от optics »

Linko написа:Форумът няма за задача или задължение да е олицетворение на демокрацията, optics. Той е нещо като неформално сдружение на съмишленици, обединени от определени цели и интереси.
И след като се убеди общността, че даден член не споделя нейните виждания, цели и интереси, то тя се освобождава от него.
Търпях го досега ...

Нито аз, нито ти, нито предполагам никой друг се е записал във форума като във пионерска организация за да споделя "нейните интереси". Записали сме се навремето заради нашите си интереси, защото сме имали нужда. След време почваме да помагаме на новите. Кой как може. Примерно ти изгонваш Филип и мислиш че така помагаш. Той пък с неговите си коментари смята, че помага. Въпросите - къде е хубаво, къде има връзки, къде има измами - не са еднозначни.

Аз сега съ притесних, да речем Гийка ако е М$ фен, може да земе да ме изгони заради подписа ми ?
8)

И ако някой търпелив нов имигрант е прочел дотук, ето какво бих му казал - чети когото си харесаш но си преценяй сам. Ако бях на твое място по въпроси от тоя гъвкавия тип бих вярвал само на лични познати или в краен случай на непознати с които съм седнал лице в лице, поговорил и преценил що за стока са. Ако нещо ме съмнява, бих потърсил още такива (на живо). Във форума бих питал практически неща - за шофьорските книжки, за жилища, за интервюта, за магазини, интернет, телефони и т.н. достатъчно дълъг списък.

Ние с един кандидат имигрант миналата година отидохме на кръчма, там се появи още един (освен мен) канадски българин и се включи на скорост все едно че събранието е чакало водещия да дойде. С размах, взе да разказва колко е велик. (не, не е тоя за който си мислите). Имаше и още едни други "кандидати" - те се депресираха като го чуха и си тръгнаха рано-рано. Моя човек обаче имаше опит и от предишни лични срещи и лесно си направи изводите.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор