Безработицата в Канада намалява!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от radkoT »

Да ,някои хора явно имат изключително достоверна информация за безработицата градяща се на някви си тяхни лични мисли .Защо тогава да гледаме данните от Statistics Canada се питам аз ? :lol:
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от Pepon »

Ти ако гледаш данните на StatsCan никога няма да научиш истината. Нашата фирма съкрати 120 човека от офисите в Торонто преди 3 седмици. Става въпрос за ИТ специалисти със заплати 65к и нагоре. За мен това е по-достоверно и важно от всякакви статистики.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от filipne »

Абе щом Стъкмистик Канада казва, че намалява, значи намалява и толкоз ! Тва как и къде намалява и дали въобще намалява са подробности от пейзажа. Важното е да сме оптимисти и твърдо да вярваме, че ако не сега, то поне до година - две ще намалее наистина. До тогава се хранете с оптимизъм, било много полезно за фигурата. :D :D :D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от MrGeek »

Това е просто гениално! Направо провъзгласяваме Пепон и ФилипНЕ за основни индикатори на безработицата в Канада и теглим дружно шута на Статкан. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
radkoT
Мнения: 248
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 10:44 am
Местоположение: Монреал

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от radkoT »

filipne написа:Абе щом Стъкмистик Канада казва, че намалява, значи намалява и толкоз ! Тва как и къде намалява и дали въобще намалява са подробности от пейзажа. Важното е да сме оптимисти и твърдо да вярваме, че ако не сега, то поне до година - две ще намалее наистина. До тогава се хранете с оптимизъм, било много полезно за фигурата. :D :D :D
Мине не мине малко време и "ГЕНИЯ " на филипне избухва с пълна сила :rofl:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от ivanko13 »

Естествено, че вярвам на Статистическо бюро Канада... Аз ако не вярвах нямаше да дойда тук :) ...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от petar krastev »

А бе да не звуча песимистично,но след това
http://www.radio-canada.ca/nouvelles/Ec ... ture.shtml
май ще стане доста страшно.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от 7George »

Тия пусти бейби-бумъри, докат решат да се пенсионират и нас да ни зимат на мечтаната длъжност с парцалите още от летищата и пристанищата, и ний шъ одъртейм...
Duxbury, professor of organizational health at Carleton's Sprott School of Business, warned this week of a "profound disconnect," arguing that employers haven't caught up to the fact that simple demographics are propelling them rapidly from a buyer's market to a seller's market. "We have simply not procreated in sufficient numbers to sustain our labour force," said Duxbury. "For every two people retiring, there is only one person in the pipeline to replace them."
Those retirees are workaholic baby-boomers, Duxbury said. The young people coming into the job market reject that generational addiction to long hours and poor work-life balance, "so really, we're going to need three people to replace two."
Duxbury argued that the attitude in business and in the public sector has long been that newcomers must adapt to the Canadian workplace. Now, says Duxbury, employers who hope to thrive will have to turn the Golden Rule on its head.
"It used to be, 'treat people the way you want to be treated'," said Duxbury. "But diversity means 'treat people the way they want to be treated' " -- see beyond cultural differences to find what they have to offer, and don't be afraid to make adjustments to the way you work.
Трактовка - по желание на четящия.
Embrace your climate change!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от MrGeek »

Айде още малко стъкмистика за април. Статкан отбелязва абсолютен рекорд в скока на откритите нови работни места, откакто се води тази статистика от 1976-та: 108,700.
Canada had the biggest jump in employment on record last month, led by service providers, increasing pressure on the central bank to raise interest rates at its next decision on June 1.

Employment rose by 108,700 in April, the most in records dating back to 1976, Statistics Canada said today in Ottawa. The jobless rate fell to 8.1 percent from 8.2 percent in March. Economists surveyed by Bloomberg predicted a 25,000 job gain and an unemployment rate of 8.2 percent, according to the median of 22 estimates.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от jovani »

MrGeek написа:Айде още малко стъкмистика за април. Статкан отбелязва абсолютен рекорд в скока на откритите нови работни места, откакто се води тази статистика от 1976-та: 108,700.
Canada had the biggest jump in employment on record last month, led by service providers, increasing pressure on the central bank to raise interest rates at its next decision on June 1.

Employment rose by 108,700 in April, the most in records dating back to 1976, Statistics Canada said today in Ottawa. The jobless rate fell to 8.1 percent from 8.2 percent in March. Economists surveyed by Bloomberg predicted a 25,000 job gain and an unemployment rate of 8.2 percent, according to the median of 22 estimates.
Мр. Гийк, казвал съм ти много пъти и преди, че е добре да обърнеш внимание на английският си, или поне да намериш някои по-добри източници на информация от тези които ползваш. Много глупости си написал, особенно в темите, дискутирайки валутните курсове, но не съм имал желание (а и не ми плащат за това) да ти наливам акъл. Оригиналната информация (от статкан) гласи:

http://www.statcan.gc.ca/daily-quotidie ... 7a-eng.htm

Employment increased by 109,000 in April, the largest monthly gain in percentage terms since August 2002. The unemployment rate edged down 0.1 percentage points in April to 8.1%, as more people participated in the labour market.

Което означава, че в процентно отношение гейнът е най-голям от Август 2002 (в края на миналата рецесия). Ами време беше, след като през последните 2 години са влезли 500 000 имигранти, а само в края на 2008 бяха загубени над 400 000 работни места (демек, за да се върне положението както преди рецесията ще трябва да бъдат отворени нови поне 700 - 800 000 работни места). Ако разгледате страницата на статкан в началото има една графика озаглавена "Емплоймънт", която показва сумарният брой на заетите - там ясно се вижда, че все още броя на заетите не може да достигне пика от 2008. За капак на всичко всяка година влизат по 250 000 излъгани камилчета, които всички знаете какво им се случва.
Като една добавка - през заветната 2008, по време на пика в заетостта, в Канада пак имаше доста висока безработица, в сравнение с Австралия например.

МрГийк, винаги съм се чудел дали поне ти плащат за участието ти във форумите, или го правиш от добра воля - на новият почетен консул на Канада в България поне ще му отпускат "субсидии" да публикува басни за стабилната Канадска банкова система на страниците на вестник "Капитал" - а ти изкарваш ли поне да си платиш кафенцето, или волунтийрстваш от добра воля?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Мр. Гийк, казвал съм ти много пъти и преди, че е добре да обърнеш внимание на английският си, или поне да намериш някои по-добри източници на информация от тези които ползваш. Много глупости си написал, особенно в темите, дискутирайки валутните курсове, но не съм имал желание (а и не ми плащат за това) да ти наливам акъл. Оригиналната информация (от статкан) гласи:

http://www.statcan.gc.ca/daily-quotidie ... 7a-eng.htm

Employment increased by 109,000 in April, the largest monthly gain in percentage terms since August 2002. The unemployment rate edged down 0.1 percentage points in April to 8.1%, as more people participated in the labour market.

Което означава, че в процентно отношение гейнът е най-голям от Август 2002 (в края на миналата рецесия). Ами време беше, след като през последните 2 години са влезли 500 000 имигранти, а само в края на 2008 бяха загубени над 400 000 работни места (демек, за да се върне положението както преди рецесията ще трябва да бъдат отворени нови поне 700 - 800 000 работни места). Ако разгледате страницата на статкан в началото има една графика озаглавена "Емплоймънт", която показва сумарният брой на заетите - там ясно се вижда, че все още броя на заетите не може да достигне пика от 2008. За капак на всичко всяка година влизат по 250 000 излъгани камилчета, които всички знаете какво им се случва.

МрГийк, винаги съм се чудел дали поне ти плащат за участието ти във форумите, или го правиш от добра воля - на новият почетен консул на Канада в България поне ще му отпускат "субсидии" да публикува басни за стабилната Канадска банкова система на страниците на вестник "Капитал" - а ти изкарваш ли поне да си платиш кафенцето, или волунтийрстваш от добра воля?
Мухахахахаха, товарищ джовани изплува изпод прикритието, бях се притеснил вече за теб. А иначе глупостите говориш ти, но това ще го отдадем на бързането, с което реши да ме опровергаваш, явно незабелязвайки огромната разликата между процентно покачване и покачване в абсолютна стойност. А това е непростима издънка за стъкмистик като теб. Процентното покачване наистина е рекорд само от 2002-ра, но това пак няма как да омаловажи значението на тази промяна за канадската икономика. Айде потапяй се отново да търсиш сензации, че този път нещо сериозно се поиздъни с включването. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от jovani »

Аз много добре знам какво съм написал - ако някой търси информация би следвало да разглежда процентните отношения, не абсолютните стойности - ако търси сензацията, тогава може да използва каквото си иска, стига да звучи добре и да е в синхрон с тезата му. След като е видно, че ти целиш сензация с мнението си тогава логичен е въпросът дали поне изкарваш някой лев с труда си - ако е така мога и аз да се опитам да заработвам допълнително, имайки в предвид че съм много добър, когато трябва да убеждавам някого в нещо. :rofl:

Като си платих таксите наскоро (и ме болеше сърцето) защо да не се опитам да си взема нещо обратно... Знаейки че паричките ми ще отидат в джоба на почетният консул на Канада в България, или някой друг подобен играч, се чудя дали не мога и аз да се включа в групичката на взимащите, че само да давам не ми се отразява добре на здравословното състояние.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от MrGeek »

Джовани, когато очевидно се издъниш, замазването след това още повече разкрасява нещата. Остави фактите да говорят сами и си намери друго занимание. Едва ли някой го интересува болежките ти свързани с фиска, още повече в тази тема. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от haimana »

jovani написа:... Ами време беше, след като през последните 2 години са влезли 500 000 имигранти, а само в края на 2008 бяха загубени над 400 000 работни места (демек, за да се върне положението както преди рецесията ще трябва да бъдат отворени нови поне 700 - 800 000 работни места)...

... За капак на всичко всяка година влизат по 250 000 излъгани камилчета, които всички знаете какво им се случва...
Казваш А, ама пропускаш да кажеш и Б. На това му викат манипулация :!:

Влизат колкото влизат ама и излизат, на финала Канада си е пак толкова :D . За да ти е коректна сметката трябва да броиш и тия излезлите.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Безработицата в Канада намалява!

Мнение от filipne »

haimana написа:
Влизат колкото влизат ама и излизат, на финала Канада си е пак толкова :D . За да ти е коректна сметката трябва да броиш и тия излезлите.
Излизат от Канада ? Ама как така - тези сигурно са лузъри някакви да бягат от този земен рай.
Публикувай отговор