Какво смятам да работя,след пристигането ми в Канада ?!?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Мнение от JennyAnyDots »

Жени написа:
hadministratora написа: .....Жена ми си е харесала професия, която може да се усвои с относително кратък курс, творческа е така че има перспектива както за развитие, така и за доходи и освен това в България почти не се среща, а в Канада е нормално явление.
Извини ме за любопитството, но за коя професия става въпрос? :oops:
И аз да повторя въпроса на Жени. Първо, естествено, подклади ми се любопитството, второ, да пуснеш такъв постинг в такъв форум и такава тема, с всичките конктерни надежди и страхове на новопристигащите, е някак леееко грозничко, все едно аз да кажа "мъжът ми има професия, която е квалифицирана и добре платена но не изисква признаване от ордер, в развит в цяла Канада сектор с перспектива и ниска конкуренция" ала бала и т.н. (полиграфист е човекът, да не се бърка с полиграф :lol: за перспективата - засега само се надяваме...)

Та кажи си, Хадминистраторе, едва ли ще се метнем всички в този сектор пък и ако жената е кадърна, няма от какво да се плаши :wink:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

JennyAnyDots написа:
Жени написа:
hadministratora написа: .....Жена ми си е харесала професия, която може да се усвои с относително кратък курс, творческа е така че има перспектива както за развитие, така и за доходи и освен това в България почти не се среща, а в Канада е нормално явление.
Извини ме за любопитството, но за коя професия става въпрос? :oops:
И аз да повторя въпроса на Жени. Първо, естествено, подклади ми се любопитството, второ, да пуснеш такъв постинг в такъв форум и такава тема, с всичките конктерни надежди и страхове на новопристигащите, е някак леееко грозничко, все едно аз да кажа "мъжът ми има професия, която е квалифицирана и добре платена но не изисква признаване от ордер, в развит в цяла Канада сектор с перспектива и ниска конкуренция" ала бала и т.н. (полиграфист е човекът, да не се бърка с полиграф :lol: за перспективата - засега само се надяваме...)

Та кажи си, Хадминистраторе, едва ли ще се метнем всички в този сектор пък и ако жената е кадърна, няма от какво да се плаши :wink:

А бе защо всички вие идващи от Бгто се мислете за много умни и можещи,тука парите не растьт по дьрветата !! :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Мнение от JennyAnyDots »

муха - не, не мислим така. Опитах се точно да илюстрирам иронията на положението с контраста "описание в розови краски" на една съвсем нормална професия, затова и писах че на перспективи засега можем само да се надяваме. Явно не ми се е получил хуморът.

Мисълта ми беше точно - вместо да се фукаме, да си помагаме. Един форум можа де има две цели - споделяне на конкретна информация (в случая - конкертни професии) и чесане на езици. Това второто вече отдавна виждам, че е в изобилие, но няма лошо, стига и първото да го има...
Fireman

Мнение от Fireman »

А бе Муха,ти защо си мислиш,че можеш да мислиш :roll:
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

aseto написа:Лщбо и ти, и Вал в тази тема отново постъпихте некоректно. Явно изобщо не се замисляте от възможните последици. Докато и Албатрос, и аз, а и други се опитаха да разделят нещата по сектори, вие обобщавате, но само от своята гледна точка, което е измамно за новопристигащите. Първо, че Вал е в Онтарио, второ ми се струва, че и двамата сте в онзи сектор, който и аз и Албатрос споменахме като най-привилегирован за намиране на работа...
aseto, ние в случая обсъждахме възможността за попадане в прилична среда, т.е. за намиране на прилична работа. Не сме обсъждали намиране на работа по специалността.

Мисля, че в тоя смисъл не трябва да делим нещата по сектори. Това, което доказва постинга на мухата, според мен е, че владеенето на езика има решаващо значение. Жената почнала да мие чинии, понеже не знаела дума английски.
Иckаха са почна работа в техния студенски стол като помощник в кухнята. Даже няма и представа к'во е това. Съгласих се и шока дойде като зaпочнах... С ужасен английски... 3 месеца дето се казва не си отварях устата... само слушах и изпълнявах.
Извинявайте, ама какво можеш да работиш, ако не можеш да размениш 3 думи с хората??? В кой сектор?

Приличен английски, елементарни компютърни умения и някой курс, ако е необходимо, са достатъчни за прилична работа, например ентри левъл в офис.

А що се отнася до коментара на бекс, че това е трудно, че кажа следното: Ако сте млади, прави и здрави, а това горното ви се вижда трудно, по-добре не идвайте!
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

това са наблюденията на същата тази екс-съфорумка за българите около нея и какво работят като за начало и с какъв език идват повечето

Пожарна ти на кое ниво си ?!?

Какви са моите наблюдения за българите живеещи около мен.
Прави ми впечатление, че идват хора с различни професии от България - нека да видим: 3 лекари - от които единия е стоматолог и след почти 4 години тук е на финала да го признаят - мога да кажа, че е минал през общ работник до дентал assistant. Уморен е от учене - и отгоре на това е ерген - недай си боже да имаше деца и жена - жална му майка - нямаше да я види тая финална права тук ... Ориентирал се е към Seattle - там да практикува - нещата там стояли по-по различен начин отколкото тук. После минаваме през двама медикал доктори - единия какви ли не врътки и чалъми направи , за да го признае лекарската асоциация - никакъв успех - 4 години! Работи секюрити. Виден варненски психиатър - години доста над моите - близо 5 години са тук - няма мърдане... мисля че се отказа поне за тук в B.C. - Извод! Български лекари ходете където и да било другаде, но не и в B.C. Няма шанc или има, но е много минимален. Доктора-сеkюрити ми кажа, че познавaл едно семейство лекари, които от 4 години само учат, за да зaщитят степените си... не знаят кога лягат/ кога стават... работят колкото да се издържат! И пак нищо не е сигурно...
После за протокола да отбележа, че имаме двама програмисти, които са наистина добре... получават над 30$. Дори единия го съкратиха, но седmица-две по-късно веднага си намери друга работа. Определено тук е рая за компютърните специалисти - но не всички сме такива, де!

За тези с инжeнерните професии - нищо - няма развитие в близкото бъдеще - първо приравняване на дипломи, прием в асоциации... те пак могат да решат, че трябва да доучваш - не се знае колко изпита ще ти наложат - оттам се почва - тоз' инситут/ тоз' колеж... докато ги вземеш - коства нерви, пари, време... па членски вносове... и няма край. Имам позната я накараха 14 изпита да приравнява... от 10 години е тук - още не може да ги вземе -'щото трябва и да работи и да се издържа. А не забравяйте и езиковия фактор! Ако дойдеш с минимален английски... край - отидоха поне 3 години плътно учене ( мои лични наблюдения са това) ДОКАТО ПОчНЕш ДА КОМУНИКИРАш И ПИшЕш.
А като гледам живеещите около мен... трагедия... много слаби езикови умения... и като им казваш: Бягай да учиш! - те отиват за 2-3 месеца и после като си видят банковите сметки, че отиват на нула... започват да бачкат като луди каквото им падне.. 'щото в къщи има 2 или 3 гърла за хранене!
За съпругите - ами и те... ходят на някакви курсчета дето ще се влачат с години... много зор не си дават. Карат я спокойно - гледат си децата, ако не са на daycare или на yчилище - тук до 5 клас си вързан да ги водиш и посрещаш... т.е. единия родител - не виждам да може да работи full time, или трябва да плаща за след-училищно гледане до 6:00h - което е към 650$ на месец.
Та какво работят някои от тях - ами: продавачка ( 2 дена) в бабешкия magazin ( няма му казвам името - вие се сетете!); рецепциониска в един спа център ( тя е от 7 години тук... не е мръднала нещо повече), други 2 продавачки ... за $8 без бенифити... вече писах и за този magazin.
жената на единия програмист работи 450h и я съкратиха и преди тоза е работила 600h за майчинство... това е общия й трудов стаж - 4 години са тук!
Секюрити е професия номер 1 - имаме ги 4-ма представители; един плочкаджия и един бояджия, и един бивш шофьoр ( от 5 години тук... съкратен в момента - каза че искал да учи...ама и годинките му тежали, па щял да види)... Двама представители дето работят в хотела при българина и си упражняват българския за сметка на английския. Скоро ще ги съкращават - така се чува!
От новодошлите - ви казах за младото семейство- то заслужава похвали- отличен английски и бърза адаптация -живота е пред тях. Да са живи и здрави!
Имаме една фармацефтка от Бг -тук за 1 месец си намери работа като технишън... подала е документи към асоциaцията - карат я да се доизучва, за да я признаят... ама тя чака дете... кой знае кога въобще ще може да се подготви. Каза, че материала си бил доста обемист и си иска нужното време. Скоро съпруга и ме пита дали има някои които да е станал нещо повече от това ниско ниво... ами огледах се и не видях такъв да му кажа... освен може би доктора-зъболекарчето... ама и той още не е станал.
Имаме си две музикантки... едната ще си влачи английските куpсове може би 3-4 години; другата е амбициозна - дойде с добър английски и тя е може ви един от малкото хора които ме послуша и отиде ( благодарение на подкрепата на съпруга си, които работи, за да я издържа близо година, докато тя учи) да учи музикално там някакво образования в колеж... приравниха и дипломата за средно обрразования от БГ ( музикална) и сега успешно се дипломира. Пожелавам и да си намери и работа и много частни ученици! Тя разбра, че адвокат в Canada няма да стане, затова реши да пробва това, което е учила преди това. Мисля, че напипа правилната стратегия. Дано успее!
Имаме си и една учителка... от 20 години е имигрантка... а Англия, САЩ - мисля, че от 2 години е тук -дъщеря и живее съвсем близко. Жената си има стaжовете, американските дипломи - за нея проблем нямаше в намирането на работа. Дето се казва -тя е частен случай!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Fireman

Мнение от Fireman »

Муха,слаб съм с езика.
В момента уча български :wink:
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Fireman написа:Муха,слаб съм с езика.
В момента уча български :wink:
Ти виж кво пише - не е шега работата.
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

Истински се надявам да не сменям работодателя, ако ида в Канада.



:nut:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

пичове, настоящи и бъдещи имигранти. Мисля, че е очевидно - не можеш ли да си кажеш приказката на английски или френски, ще ядеш дървото.
А дали ще ходиш 5 години или 10години на курсове за език, това си е твой проблем. Това трябва всеки да се досеща предварително, че ще се случи.
Освен ако не се гласиш за танцьорка на пилон, или пък за социал, или пък за общ работник.


Също така е илюзия, че като дойдещ тука, и като се заобградиш с англо-говорящата среда, и езика сам ще се научи вместо тебе.
Трябва да си налягаш парцала и в бг-то. Щото в Канада времето е 100 пъти повече кът. Дали ще е за бач, или пък за развлечения е отделен въпрос. В Канада времето се употребява 100 пъти повече.
Така че ... ценете си времето, дето сега го имате в бг, и го използвайте за да научите нещо полезно. Недейте отлага за Канада, щото там е много голям буй, ако дойдеш неподготвен.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Мнение от KaloyanR »

Това за езика не би трябвало да се коментира въобще!!! И в България вече не се намира престижна работа без английски, та даже търсят и друг .... втори език, за английския вече е по подразбиране!
:P
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

hadministratora написа: .....Жена ми си е харесала професия, която може да се усвои с относително кратък курс, творческа е, така че има перспектива както за развитие, така и за доходи, и освен това в България почти не се среща, а в Канада е нормално явление.
Nail Art :) ?
Циганите - на Сатурн !
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Това, което го е написала екс-съфорумката е много вярно. Аз имам въпрос към майките с повече от едно дете тук:

Какво правите през лятото, когато децата са ваканция от училище, а вие работите? Daycare е много скъпо удоволствие, особено ако имаш повече от едно дете, а работата ти не е високо платена.
Какво правите в такива случаи?
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Хубава тема си отворил 'Муха', но като гледам и тя е изродена!!!
25 съветват трима.....
Иначе има доста вярно казани 'истини', но са за друга тема.

п.с. На 'кандидат -имигранта' акъл не се дава!/освен ,ако те не го поискат/ :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

hadministratora написа:
Жени написа:...резюме направено по тукашните стандарти, което си е цял занаят да се научиш как се прави!
Аз всъщност имам бегла представа как се прави резюме по канадски - не ми се струва да е драстична разликата от резюме по европейски (да не се бърка с резюме по български ;)) В крайна сметка резюмето е само една форма, в която човек да представи някакво съдържание. Колкото и да е трудно все за 2-3 дни усилия трябва да се справя. Ако с едно CV не мога да се оправя, къде изобщо съм тръгнал!!!
Както съм споменала и в дадения от теб цитат, писането на резюме си е цял занаят и не бива да де подценява, ако не искаш да ти отиде резюмето в кофата! Това го твърдя сериозно и от собствен опит. :wink:

Разликата между това, което аз смятах за хубаво и печалившо CV и канадската форма за резюме за мен беше драстична! :shock:
Публикувай отговор