Какво смятам да работя,след пристигането ми в Канада ?!?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Жени написа: ... А по темата искам да кажа, че новодишлият имигрант ще работи каквато и да е работа в момента, в който осъзнае и се примири, че в Канада се почва от нулата! ...
Да приемем, че е разбрал, че трябва да започне от нулата.
И каква ще е неговата следваща стъпка? Това е темата!

Някакви мнения?
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

ZanzibarHero написа:
Жени написа: ... А по темата искам да кажа, че новодишлият имигрант ще работи каквато и да е работа в момента, в който осъзнае и се примири, че в Канада се почва от нулата! ...
Да приемем, че е разбрал, че трябва да започне от нулата.
И каква ще е неговата следваща стъпка? Това е темата!

Някакви мнения?
Аз съм си изказала ясно мнението! :wink:
Чети пак по-внимателно!
Жени написа:.......Хората, които пристигат с пари и високи езикови знания могат да са по-придирчиви и да си позволят да не започнат какво да е. Могат бързо да се ориентират в нова кариера или за продължаване на старата от БГ, учейки, което със сигурност ще им даде чудесни възможности на по-късен етап. Ако съумеят и да натрупат някакъв канадски опит в сферата, в която желаят да се развиват, дори и полагайки доброволчески труд в самото начало, то тогава се надявам, че всичко ще им върви по мед и масло! :)
П.П. каква да е работа означи каква да е работа! :lol:
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Добре де, защо никой не каза, че започване от нулата може да се разгледа и от позитивната страна? Сега започваш, на чисто имаш уникален шанс да си избереш какво ще работиш, например направи си хобито професия и се забавлявай цял живот. Варианти за постигане на това има много.

За мен най-елегантния начин е от летището в университета. Без да губиш време с глупости. Това не се отнася, разбира се ,за онези които имат едикаквиси професии.
Използвайте системата, тя затова е направена.

И сега преди да са ме награбили за това как се затъвало в дългове и тн, ще ви кажа, че безплатен обяд няма. И ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

aseto написа:Аз в началото като четох мненията на Филипне, ми се струваше , че е черноглед и изопачава истината. Сега ми се струва, че има доста истина в това, което пише за Квебек.
На много им се струва, че е така. И после разбират каква е реалността само, че на собствен гръб.

За съжаление групата на "можещите" (най-вече да се хвалят) систематически се опитва да изкара моя милост какво ли не - от лузър до негативист.

Вече не им е нужно дори да четат мненията ми - те са априори заклеймени като "негативни"

И всичко това за какво ? За да се похвалят колко са велики и да поизбият някой и друг комплекс. Нямаше да има нищо лошо в това, ако по този начин не заблуждаваха сериозно много хора , вярващи на хвалбите им.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

mwanza написа:Добре де, защо никой не каза, че започване от нулата може да се разгледа и от позитивната страна? Сега започваш, на чисто имаш уникален шанс да си избереш какво ще работиш, например направи си хобито професия и се забавлявай цял живот. Варианти за постигане на това има много.

За мен най-елегантния начин е от летището в университета. Без да губиш време с глупости. Това не се отнася, разбира се ,за онези които имат едикаквиси професии.
Използвайте системата, тя затова е направена.

И сега преди да са ме награбили за това как се затъвало в дългове и тн, ще ви кажа, че безплатен обяд няма. И ако си на социал и деливъри си там форевър.
хапсилиутно!
А най-добре да се учи пълен бакалавър или магистър.
Защото ако само доучваш с някакви общи измислени предмети, реално ненатрупваш достатъчно знания.
Работодателите естествено не ядат колчетата с доматите и знаят какво е да надградиш филанкишийския университет от село долно уйно с някоя местна бърза сертификат-програма и се досещат, че ги локумиш.

Съответно и после се почват и тия приказки с дискриминацията, и как местното образование също не струвало и тн.

Сега,
който не му стиска гъзо, или се смята за стар, има всякакви курсове и сертификати, колежи и тн. Те също евентуално помагат, макар и не толкова, колкото ви'шото.

Обаче тенденцията личи - който е учил тука, шанса да работи нещо свястно е близо до 100%. Разбира се има и изключения.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

myhata II написа:
valioiko написа:
myhata II написа:
valioiko написа:А защо не дадеш съвет с личния си пример да речем?
Защото ,аз като давам сьвети много плюнки хвьрчат !!
Та да чуем вас Кандидат КАНАДЦИ !!!
До сега не съм прочел едно твое мнение, съдържащо стойностна информация, която би улеснила който и да е кандидат-емигрант.

Тая тема дето я пусна (макар че целта ти беше да се подиграеш), донясе малко ценна информация за професионалната реализация на имигрантите в Канада, и от друга страна за пореден път показа що за стока си.
Mисля,че ти казах много стойностно, ако искьш да учиш тука !!
Забрави ли вече ?!?
Прав си. Моля да ме извиниш, въпреки, че това вече беше решено, но все пак беше стойностно мнение от твоя страна.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

Тази тема е доказателство, че дори и да искаш да се надсмееш на очакванията на "непосветениете в истината за Канада" винаги може да излезе нещо добро и полезно!!!
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

ablood написа:Обикновенно последователността е обратната......Така, че е по-лесно да се поработи някой-друг месец нискоквалифицирана работа......Или да се прицелиш високо и след няколко месеца да минеш на социал
Това според мен е по-скоро въпрос на виждане от колкото въпрос на можене/знаене/квалификация/конкурентноспособност.... Някои хора сигурно се чувстват по-комфортно да започнат тихо и сигурно от нещо непретенциозно. Аз лично предпочитам да се целя на високо, защото така има шанс да улуча от самото начало. Като не успея - здраве да е. Ще се примиря с каквото има.

За да не съм съвсем off-topic ще кажа че смятам непосредствено преди заминаването (ден или два) да си набележа обяви за работа за каквото съм си харесал и за където съм си харесал. Като пристигна почвам да ги атакувам, пък каквото сабя покаже. Дано само успея да уредя въпроса с подслона достатъчно бързо, та да не експирясат обявите....
Fireman

Мнение от Fireman »

Абе Муха.... ..., между другото знаеш ли как се назовава мъжката муха :?: - ще ти кажа да не се объркаш от мислене - Мухоебец :beer:
Но тъй като ти си Муха(това е в женски род) от теб няма какво да науча.
Относно работата.... в България съм работил Спасител по плажовете,всичко свързано със стъкларската дейност,разносна дейност,внос и износ,почистваща фирма,във верига супермаркети,в строителни маркети,шофьор на такси.......
Имам познания в достатъчно области,бързо се уча за новите неща и ти Муха в моя Живот - си една муха :beer:
Щом в България мога да работя различни неща,значи и в Канада мога, докато дойде момента да работя това,което искам и нито твойте безмислици,нито нечий други ще променят това.
Всички Млади Кадърни НОВИ бъдещи емигранти не отиват в Канада за прословутия социал,надявам се да е така :wink:
Муха на теб ти желая успех с новите теми :P
Fireman

Мнение от Fireman »

hadministratora,абсолютно си прав ,че каквото и да работим там най-важното,за което отиваме е закон,ред,сигурност,правила и така нататък.
А и няма за какво да плащаме данък обществено мнение :wink:
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Мнение от JennyAnyDots »

Ами пращам първото CV и веднага ме взимат на високо платена ръководна длъжност в моята сфера, но аз се отказвам след три дни защото мъжът ми вече е завъртял успешен собствен бизднес и е натрупал клиентска база, ще отваря офиси и в други провинции....

Извинявай, Муха (Миха?), но не можах да се въздържа, отварящият постинг просто пла-че за някакъв такъв отговор... :lol:

Идеално би било за всеки новодошъл в обозрим срок да започне нещо от по-ниска позиция, но в своята сфера, заради прословутия "местен опит". Но ако не може другояче, според мен за един студент нискоквалифицираният почасов труд по време на следването е нормална опция по цял свят, защо да е срамен за нас? Ние определено се виждаме първо като студенти в Канада, ученето не ни плаши, въпреки вече изградените кариери тук сме готови да учим там, ако ще и отначало. Емиграцията е дългосрочен проект; другото е гурбетчийство.

Мисля че темата може да бъде много по-полезна, ако се дават повече примери от вече живеещите за реално работени/познати професии, достъпни за имигрантите, с инфо за приблизително заплащане и т.н.

Иначе, ако просто искате да разберете трева ли сме пасли и мухи ли лапаме - приемете че сме пасли и лапаме и затваряйте темата, аман от чесане на езици и галене на его-та. :roll:
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Мнение от hadministratora »

Ние май нямаме намерение да учим. Поне не в учебно заведение....
Аз съм хванал едни професионални сертификати да гоня и в учебно заведение няма какво науча по този въпрос.
Жена ми си е харесала професия, която може да се усвои с относително кратък курс, творческа е така че има перспектива както за развитие, така и за доходи и освен това в България почти не се среща, а в Канада е нормално явление.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Fireman написа:Абе Муха.... ..., между другото знаеш ли как се назовава мъжката муха :?: - ще ти кажа да не се объркаш от мислене - Мухоебец :beer:
Но тъй като ти си Муха(това е в женски род) от теб няма какво да науча.
Относно работата.... в България съм работил Спасител по плажовете,всичко свързано със стъкларската дейност,разносна дейност,внос и износ,почистваща фирма,във верига супермаркети,в строителни маркети,шофьор на такси.......
Имам познания в достатъчно области,бързо се уча за новите неща и ти Муха в моя Живот - си една муха :beer:
Щом в България мога да работя различни неща,значи и в Канада мога, докато дойде момента да работя това,което искам и нито твойте безмислици,нито нечий други ще променят това.
Всички Млади Кадърни НОВИ бъдещи емигранти не отиват в Канада за прословутия социал,надявам се да е така :wink:
Муха на теб ти желая успех с новите теми :P
Ок,това за мухите нищо не разбрах ,думите са ти пьлнеж !!
Сега стягай се за мизерни работи , пожарникар нема да бачкаш скоро !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

JennyAnyDots написа:Ами пращам първото CV и веднага ме взимат на високо платена ръководна длъжност в моята сфера, но аз се отказвам след три дни защото мъжът ми вече е завъртял успешен собствен бизднес и е натрупал клиентска база, ще отваря офиси и в други провинции....

Извинявай, Муха (Миха?), но не можах да се въздържа, отварящият постинг просто пла-че за някакъв такъв отговор... :lol:

Идеално би било за всеки новодошъл в обозрим срок да започне нещо от по-ниска позиция, но в своята сфера, заради прословутия "местен опит". Но ако не може другояче, според мен за един студент нискоквалифицираният почасов труд по време на следването е нормална опция по цял свят, защо да е срамен за нас? Ние определено се виждаме първо като студенти в Канада, ученето не ни плаши, въпреки вече изградените кариери тук сме готови да учим там, ако ще и отначало. Емиграцията е дългосрочен проект; другото е гурбетчийство.

Мисля че темата може да бъде много по-полезна, ако се дават повече примери от вече живеещите за реално работени/познати професии, достъпни за имигрантите, с инфо за приблизително заплащане и т.н.

Иначе, ако просто искате да разберете трева ли сме пасли и мухи ли лапаме - приемете че сме пасли и лапаме и затваряйте темата, аман от чесане на езици и галене на его-та.
:roll:
Ок,ако ще учите ,пьрво требва да единия от двамата /обикновенно мьжа/,ако сте семейство да почне да бачка-каквото и да е,докато другия се подготвя и свьрши с учението и почне да работи по специалността си ,след това тя започва да покрива него и така !!
Ако си сингьл е невьзможно да учиш и да работиш, не стаа !

Ок горчивия опит на повечето е идват в началото -изсплюскват паричките и после става страшно !
Ако са семейство минават на социал /90%от случеите са така и мьжете минават на нелегална работа ДЕЛИВЬРИ или БОЯДЖИИ,за чистачи не знам как им плащат !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

скоро лиииииииииииии в Канада пожарната не е като в БГ да спиш по цял ден
Публикувай отговор