Впечетление !!!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Впечетление !!!

Мнение от myhata II »

От 1година насам ,оставам с впечетлението в процедурите за имигранти за Канада че се изменят , т.е по леки изисквания за Федералната част и по тежки за Квебек :shock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Моите впечатления са пък за точно обратното - по-тежки за останалата част и по-леки за Квебек. :)
Въпрос на впечатления все пак.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Впечетление !!!

Мнение от valioiko »

myhata II написа:От 1година насам ,оставам с впечетлението в процедурите за имигранти за Канада че се изменят , т.е по леки изисквания за Федералната част и по тежки за Квебек :shock:
Не е така. Сега за федералната част ги затегнаха още повече от преди.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

За Федералната винаги се е искало много добър, ако не и отличен, английски, а не само да го декларираш, че го знаеш! В последните 2-3 години се иска и изпит, който не се минава с 5 месеца учене, което е достатъчно на желаещите да преминат Квебекарската процедура! Да не говорим, че става ясно, че някои са с 5 лафа на френски и пак минават! :)

Според мен заради тази несправедливост трябва да се задължат миналите Квебекарската процедура да си стоят в Квебек и да си гледат социала! :roll: :wink: :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Жени написа:Според мен заради тази несправедливост трябва да се задължат миналите Квебекарската процедура да си стоят в Квебек и да си гледат социала! :roll: :wink: :D
Жени, ти ли си тази с перфектния английски, която мина процедурата за федерална Канада, че си толкова озлобяла срещу "квебекския социал" ? С твоя перфектен английски що не си намери работа първите 9 месеца, ами чака на "онтарийския социал" :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Мнение от iskra »

Жени написа:За Федералната винаги се е искало много добър, ако не и отличен, английски, а не само да го декларираш, че го знаеш! В последните 2-3 години се иска и изпит, който не се минава с 5 месеца учене, което е достатъчно на желаещите да преминат Квебекарската процедура! Да не говорим, че става ясно, че някои са с 5 лафа на френски и пак минават! :)

Според мен заради тази несправедливост трябва да се задължат миналите Квебекарската процедура да си стоят в Квебек и да си гледат социала! :roll: :wink: :D
Брях всички у Кебек са на социал.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

krimon написа:
Жени написа:Според мен заради тази несправедливост трябва да се задължат миналите Квебекарската процедура да си стоят в Квебек и да си гледат социала! :roll: :wink: :D
Жени, ти ли си тази с перфектния английски, която мина процедурата за федерална Канада, че си толкова озлобяла срещу "квебекския социал" ? С твоя перфектен английски що не си намери работа първите 9 месеца, ами чака на "онтарийския социал" :)
Да, приятелко кримон, аз съм тази, която е мина процедурата за Федерална Канада, но къде видя да съм се оценила като с перфектен английски! И как разбра, че съм си търсила работа първите 9 месеца! Аз тях си ги бях оставила да страдам по БГ и за адаптация и не ми се е налагало да работя кво да е точно в този период от живота ми! Нали знаеш, че за хубава работа се иска не само езикови умения, ами както съм споменала в темата на оптикс за инервютата, от голяма важност е и канадски опит и канадска диплома, с които няма как да се пристигне на първия ден! :wink:

А и в Онтарио не ми е известно да те чакат със социала на летището! :wink:

Ти пък не се засягай толкова лично, че при теб винаги се получава Гузен не гонен бяга! :lol:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

не съм ти никаква приятелка, ама ти си напълно побъркана - да тръгнеш да имигрираш, да минеш процедура от средно 4 години за федерална Канада, за да си отделиш първите 9 месеца за носталгия по България, вместо за адаптация в новата страна :lol: :lol:

Социалът ти стърчи от джоба отвсякъде, особено след като каза, че си логопед и с този перфектен английски ... мани, мани :twisted:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

krimon написа: ... че си логопед и с този перфектен английски ...
Аз търся логопед да ме "светне" как да си подреждам устните и езика за да ме разбират поне 63.333333%
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

krimon написа:не съм ти никаква приятелка, ама ти си напълно побъркана - да тръгнеш да имигрираш, да минеш процедура от средно 4 години за федерална Канада, за да си отделиш първите 9 месеца за носталгия по България, вместо за адаптация в новата страна :lol: :lol:

Социалът ти стърчи от джоба отвсякъде, особено след като каза, че си логопед и с този перфектен английски ... мани, мани :twisted:
Ами крими, всеки луд с номера си, та и аз така! 8)

Аз процедура 4 години не съм правила! Минахме я точно за 1година 4 месеца и 20 дни! :wink: Няма как да съм чакала такава дълга процедура и да съм имала изискващия се стаж по професията в БГ! Бях ти казала преди, че съм по-млада от тебе, ама ти и тогава не повярва!

Пък и ако четеш внимателно, ще видиш че в последния си постинг написах точно за какво съм си отделила времето! Едно от нещата е точно адаптацията, за която се чудиш дали съм побъркана, за да не я предвидя! :roll:

А щом не искаш да сме приятели, нямаш проблеми! :wink:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

брях ,то на нас мъжете езиците ,че ни са остри,ама гледам и пепелянките не си полюват :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Жени написа:Според мен заради тази несправедливост трябва да се задължат миналите Квебекарската процедура да си стоят в Квебек и да си гледат социала! :roll: :wink: :D
Аз много искам да си седя ф Кебек и да си гледам социала, ма не ме искат, викат че не съм бил розоф мъж, а тука само такива вървели ...
:beer: :beer: :beer:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

CFS 801 написа:брях ,то на нас мъжете езиците ,че ни са остри,ама гледам и пепелянките не си полюват :lol:
А, ти не знаеш кво е после като се фанат за гушите, а ако са ф Сеферна Америка се сфършфа ф леглото с фибратори :-)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Жени написа:За Федералната винаги се е искало много добър, ако не и отличен, английски, а не само да го декларираш, че го знаеш! В последните 2-3 години се иска и изпит, който не се минава с 5 месеца учене, което е достатъчно на желаещите да преминат Квебекарската процедура! Да не говорим, че става ясно, че някои са с 5 лафа на френски и пак минават! :)

Според мен заради тази несправедливост трябва да се задължат миналите Квебекарската процедура да си стоят в Квебек и да си гледат социала! :roll: :wink: :D
Ти какво, яд те е, че си се прецакала ли? Нищо не ти пречи и на теб като си минала по федералната процедура да дойдеш у Кебешко да си постоим на социал заедно. Пък сега е времето на пръжките и киселото зеле, ще ударим и по едно вино, от онова евтиното, дето си го правим сами в къщи и ще видиш как ще ти хареса на социал, няма да искаш и да чуеш за Торонто.
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

да ,ама като изпиете виното и изядете пръжките ще духате супата да изстине. :lol:
Заключено