имам едно питане..

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Lz1cbk написа:.....А причината да го търся за кратък срок е, че ако не успея да намеря работа по специалността до 3 месеца, просто се връщам(е)( ако все пак пристигнеме всички).
Поради простата причина, че не разполагам със стотици хиляди, и ако не работя, парите ще свършат много бързо.
А за каквато и да е работа -и дума не може да става. Все пак аз имам образование , ниво на езика и опит. А и избор....
Здравей, Боби!
Виждам от профила ти че си Radio Telecom Engineer! За да си намериш работа в твоята сфера смятам, че трябва да си дадеш малко повече от 3 месеца време особено имайки предвид, че пристигаш в Канада по време на криза! А за да станеш инженер тук има процедура, която колегите ти инженери могат да ти разкажат по-подробно или да се поровиш във форума за подобни теми! Има си изпит, за който е нужно да се готвиш и разните му там изисквания, което ще ти отнеме поне година според мен като гледам как върви процедурата в моята сфера!

За моята професия на мен примерно ми искат документ за владеене на езика - TOEFL или IELTS! И независимо, че си перфектен с езика както казваш за себе си, тях това не ги вълнува! Спазват си процедурата хората и няма мърдане на милиметър! Да не говорим, че ако нещо им се стори, че недостатъчно си го учил в БГ, най-любезно те помолват да вземеш съответните курсове в съответните университети и тогава да заповядаш отново! :wink:

Ако не си готов да поработиш и нещо не съвсем по специалността ти и нямаш много пари, както става ясно от написаното от теб, ми се струва, че ще си загубиш и времето - и твоето и на семейството ти и парите, с които все пак ще пристигнеш! Ще направиш една много скъпа екскурзия и то в неподходящия сезон! :roll:
Канада в момента е замръзнала - буквално и преносно. Тук е зима и криза за намиране на висококвалифицирана работа особено от новодишли! :wink:
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Lz1cbk написа:Благодаря много на всички за коментарите и съветите !

Позволете ми да използвам случая и да пожелаая на всички ви едно весело посрещане на Коледа и Новата Година, която ще ви донесе много здраве, щастие и успехи.
Знам го, защото от все сърце ви го желая. :beer: :beer: :beer:

Разбирам, че не е добре едно преместване скоро след пристигането, и вярвам, че е така.Съгласен съм на 100 %. Притеснението ни беше заради невъзможността да се намери апартамент под наем за кратък срок в Торонто ( или Отава ) . А причината да го търся за кратък срок е, че ако не успея да намеря работа по специалността до 3 месеца, просто се връщам(е)( ако все пак пристигнеме всички).
Поради простата причина, че не разполагам със стотици хиляди, и ако не работя, парите ще свършат много бързо.
А за каквато и да е работа -и дума не може да става. Все пак аз имам образование , ниво на езика и опит. А и избор.
И по добре да работя в Африка, Близкият Изток или Азия , отколкото да нося пици.
Така разсъждавам аз. Поправете ме ако греша.
Постигнали сме определен стандарт и не искаме да го понижаваме.
Ако не допускаш, че ще си намалиш стандарта тук в Канада в началото, направо не идвай. Отивай в Африка или Близкият Изток. Там страните са демократични, цивилизовани и се спазват правата на човека и т.н
Ще ти вземат паспорта от летището и ще ти вдигнат много стандарта, защото имаш образование, ниво на език и опит.
Ако си си дал само 3 месеца, за да си намериш работа по специалността в Канада и да не си намаляваш стандарта, то риска е много голям да не стане и направо недей да си харчиш парите. Ако не си мотивиран достатъчно добре още от България, че всяко начало е трудно и може би Канада не те чака с достатъчно отворени ръце, то тук не е мястото за теб. Но това е само мое мнение.
Весела Коледа!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

prace написа:Ако не допускаш, че ще си намалиш стандарта тук в Канада в началото, направо не идвай. Отивай в Африка или Близкият Изток. Там страните са демократични, цивилизовани и се спазват правата на човека и т.н
Ще ти вземат паспорта от летището и ще ти вдигнат много стандарта, защото имаш образование, ниво на език и опит.
Ако си си дал само 3 месеца, за да си намериш работа по специалността в Канада и да не си намаляваш стандарта, то риска е много голям да не стане и направо недей да си харчиш парите. Ако не си мотивиран достатъчно добре още от България, че всяко начало е трудно и може би Канада не те чака с достатъчно отворени ръце, то тук не е мястото за теб. Но това е само мое мнение.
Весела Коледа!
И мое мнение също.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Lz1cbk написа:А за каквато и да е работа -и дума не може да става. Все пак аз имам образование , ниво на езика и опит. А и избор.
И по добре да работя в Африка, Близкият Изток или Азия , отколкото да нося пици.
Така разсъждавам аз. Поправете ме ако греша.
Постигнали сме определен стандарт и не искаме да го понижаваме.
Мисля, че грешиш... И без да се обиждаш, но от мненията и разсъжденията ти дето прочетох - не мисля че си готов за емиграция... Лично мнение.. Успех на теб и семейството ти каквото и да решите...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

& аз мисля като pantata.
Весели празници на сички :-)
:beer: :beer: :beer:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

А значи искате да прескочите Канадската образователна машина за изкарване на кинти без значение от образовани или необразовани имигранти.
Ми кой ще плаща заплатите на професорите, наем на гардеробчета в коридора на университета, паркинг за колата в двора на университета, лихва и вноски за погасяване на студентски заем?
Ми това все едно да кажеш аз искам да ида в Канада и ще си купя къща в кеш. Демек отивам и почвам кинти да изкарвам и да си ги трупкам в банковата сметака.
Не става тая работа да се цепите от колектива. Тук 95 % имат студентски заеми, 97 % имат моргиджи така и вие.
Е тук таме има компютърджии като Любо, и временно пребиваващи като Батето които се измъкват от казана ама не може всички да се измъкнат.
Айде чакаме ви и вас в казана.:)
Малко ще се попечете на огъня ама после какъв живот ви чака.
Който не вярва да застане до къщата на П.М. и да гледа напред.:)
Всяка сутрин към 9.30 се появява един съфорумник доволен и усмихнат от живота в столицата.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Хълка, мноо сложно братчед, карай по скоро за девиците, там сички разбираме за кво стаа въпрос ;-)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9657
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Highly educated immigrants face uphill job searches: StatsCan
The search for work became more challenging not just for recent immigrants — those in Canada less than five years — but also for well-established ones living in the country between 11 and 15 years, the agency reported.
:wink:
**********
Без коментари, само да кажа на автора, че един начинаещ инжинер меже и да прави пари колкото и фул-тайм пицаджия, в един и същи канадски град. Вие колко очаквате в началото, за да не ви падне стандарта, горе-долу?
Embrace your climate change!
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Дааа , на българският казан дявол му не требе :lol:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

7George написа:Highly educated immigrants face uphill job searches: StatsCan
The search for work became more challenging not just for recent immigrants — those in Canada less than five years — but also for well-established ones living in the country between 11 and 15 years, the agency reported.
:wink:
**********
Без коментари, само да кажа на автора, че един начинаещ инжинер меже и да прави пари колкото и фул-тайм пицаджия, в един и същи канадски град. Вие колко очаквате в началото, за да не ви падне стандарта, горе-долу?
Като чете човек коментарите в статията направо да му стане лошо. Аз си знаех че Канада е много по-ксенофобска (имам предвид не само срещу чужденци, но и срещу хора от други провинции) държава от Щатите. Абе който както се уреди.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Marto написа:Аз си знаех че Канада е много по-ксенофобска (имам предвид не само срещу чужденци, но и срещу хора от други провинции) държава от Щатите. Абе който както се уреди.
Ми аз точно благодарение на тва че Канада е ксенофобска държава се уредих, иначе още щях да вия врат ...
:beer: :beer: :beer:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

A аз споделям ето тази гледна точка:
Така е, няма 2 мнения еднакви за Canada, много очи, много глави; една страна, а много мнения и различни виждания.
Защото истината не е във фактите, а в гледните точки, в самите хора, в това което те търсят, искат да видят и усетят.
Bсеки живее в неговата си реалност и е сигурен, че това е истината. Bсеки е създал своето привидение, с кoетo е щастлив или нещастен.
Не можем да гоним чужди привидения, трябва да си изградим нашето и да го подхранваме с нашите мечти, цели и идеали.
Канада е това, което вярваш че е, тя е отражение на теб самия.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Боби,
в този форум обикновено всеки е на различно мнение от другия, но в твоята тема има пълно единомислие. Това трябва да ти говори достатъчно.
Не може да избираш апартамента според където е по-евтино при положение, че искаш за 3 мес. работа по специалността.

Еднакво ли знаеш английски и френски?
Отивай там, където знаеш езика.
Не че е невъзможно да стане за 3 мес., но ти трябва страхотна подготовка още от БГ, например вече да си ресърчнал фирмите където ще кандидатстваш.

Иначе както казваш, че и познати нямаш тук, ако и тепърва ще търсиш фирми по-добре си дай повече време или както казват другите не идвай, защото не си готов за емиграция.
Това май досега не съм го казвала на никой да не идва, но като те слушам ...
Вие си знаете най-добре, пожелавам ви успех, ако дойдете в Торонто ще помагаме с каквато информация можем.
Публикувай отговор