имам едно питане..

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Причината е , че не мога да намеря апартамент под наем за по кратък период от 12месеца във Торонто. Пък и другите документи, дето ги искат.... Направо ми се струва навъзможно.
Другото нещо е , че не ми се живее в мазета.
Ако някои знае как и къде мога да наема читав апартамент за по кратък период във Торонто, нека помогне.
Що непременно трябва да е в Торонто? В Оттава също има сгради в които дават обзаведени ап. За седмица, за две за месец без контракт. Малко по скъпи са но са обзаведени и в ценъра на града. Стоиш там докато намериш друго след месец - два и бягаш.
Това че лесно се маха от даден град в Канада към друг в друга провинция си е пак имиграция. Недай боже да е на другия край на Канада това са 5000 км. Мебели, местене с камион който ще го караш 5 дни. ( Ако си баривец хвани си самолета и чакай камиона за който ще платиш по 1$ на км да не кажа и повече )
Търсене на работа, смяна на книжки, номера на колата, технически преглед в новата провинция щото тия си нямат доверие провинция на провинця и те карат да ходиш на преглед пак в новата.

Не си мисли че е толкова по евтино в Квебек. Храната е почти същата. ( на евтиния алкохол от БГ кафето на шриланковската плацата му спряха кранчето, индиански цигари има из цяла Канада ) :)
Ако караш кола бензина в Квебек е по скъп с 10 % от други провинции. За да е евтино жилището е или мизрно мазе кото ти не искаш или далеч от ( цивилизацията, центъра където се случват нещата )
Какво стана сега? Спестихме от наема ама ги дадохме за бензин.
Последно промяна от Anonymous на Вто Ное 25, 2008 6:13 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Hullman написа:
Причината е , че не мога да намеря апартамент под наем за по кратък период от 12месеца във Торонто. Пък и другите документи, дето ги искат.... Направо ми се струва навъзможно.
Другото нещо е , че не ми се живее в мазета.
Ако някои знае как и къде мога да наема читав апартамент за по кратък период във Торонто, нека помогне.
Що непременно трябва да е в Торонто? В Оттава също има сгради в които дават обзаведени ап. За седмица, за две за месец без контракт. Малко по скъпи са но са обзаведени и в ценъра на града. Стоиш там докато намериш друго след месец - два и бягаш.
Това че лесно се маха от даден град в Канада към друг в друга провинция си е пак имиграция. Недай боже да е на другия край на Канада това са 5000 км. Мебели, местене с камион който ще го караш 5 дни. ( Ако си баривец хвани си самолета и чакай камиона за който ще платиш по 1$ на км да не кажа и повече )
Търсене на работа, смяна на книжки, номера на колата, технически преглед в новата провинция щото тия си нямат доверие провинция на провинця и те карат да ходиш на преглед пак в новата.

Не си мисли че е толкова по евтино в Квебек. Храната е почти същата. ( на евтиния алкохол от БГ кафето на шриланковската плацата му спряха кранчето, индиански цигари има из цяла Канада ) :)
Ако караш кола бензина е по скъп с 10 % от други провинции. На 2000 км на месец това са 200 $. повече.
Какво стана сега? Спестихме от наема 200 $ ама ги дадохме за бензин.
:lol: Някой пьт ти се чудя на ькьла !!!:)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Първо да уточня, че когато наемаш апартамент винаги може да се договориш за месеците, за които искаш да го наемеш.
Второ, това да ходите в една провинция за два, три месеца и после да се местите е нещо от областта на фантастиката и приключенията.
Всяко местене е стрес, ГОЛЯМ СТРЕС.
Трето, за два - три месеца само ще сте успели да се огледате в обстановката, защото вие сте като бебета тук, които се учат на ново да живеят сред обществото. Няма да усетите как ще мине една година, която сега ви изглежда толкова дълга. Тук живота ви ще бъде наситен с работа и учене.
Четвърто, езика, отново той. Идете там, където ще разбирате поне малко какво ви говорят. Не правете стресът от новата обстановка по-тежък. Без знанието на език ще се чувствате много изолирани от живота тук и после ще говорите колко "тъпо" е в Канада и няма какво да се прави.
Успехи.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

leaf, тва за местенето не знам дали е така.
Аз лично ненавиждам да се местя, ма имам приятел българин който се мести почти сяка година и го кефи.
Същото правят и повечето кебекарчета ...
:beer: :beer: :beer:
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Мнение от leaf »

Може и така да е.
Ама ако си с деца не вярвам да е голям fun.
:)
Също и парите ако не стигат.
Незнам. :roll:
Аз казвам моето мнение. Те да мислят и преценяват какво им харесва.
:)
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Местенето от едно место на друго си е определено неприятна работа, а смяната на града или провинцията не го прави по-лесно :lol: . Споделям го от личен опит от преди 5 месеца.
Освен, че е неприятно, то е свързано и с доста разходи:
Билети( нямам опит с преместването с кола)
Багажа(не този който пътува с вас)
На ново откриване за всички сметки на новото място(ток тел. и т.н.-инсталационни такси :? )
Пренасочване на пощата( не е задължително)
Някой неща ще оставите, защото ще ви е по-евтино да си ги купите нови, отколкото да платите за транспорта им.
Смяна на шофьорска книжка и здравна карта.
През времето докато сте покрити от квебекарската здравна карта в новата провинция и ако ви се наложи да ползвате здравни услуги, може(но не е задължително) да се наложи да си платите, а после да пратите формуляр до Квебек да ви възстановят сумата.
За изгубеното време и нерви няма да споменавам(нерви май не е най-точната дума, по-скоро притеснения за първото, второто, третото, какво ще забравиш и т.н.)
Сигурно има още много дребни детайли дето сега вече ми бягат :D

Та защо ги написах тия глупости по-горе :nenam: . Може би да си направите по-добре сметката дали си заслужава местене на втория-третия месец. От една страна заради допълнителните разходи, а от друга, заради стреса от преместването. Тъкмо си свикнал с мястото, опознал си района, къде какво се намира, как да стигнеш до него, посвикнало ти е малко ухото с френската реч :lol: и хайде наново(нарочно не намесвам въпроса за намиране на работа, че то си е индивидуално).
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

leaf написа:Първо да уточня, че когато наемаш апартамент винаги може да се договориш за месеците, за които искаш да го наемеш.
Второ, това да ходите в една провинция за два, три месеца и после да се местите е нещо от областта на фантастиката и приключенията.
Всяко местене е стрес, ГОЛЯМ СТРЕС.
Трето, за два - три месеца само ще сте успели да се огледате в обстановката, защото вие сте като бебета тук, които се учат на ново да живеят сред обществото. Няма да усетите как ще мине една година, която сега ви изглежда толкова дълга. Тук живота ви ще бъде наситен с работа и учене.
Четвърто, езика, отново той. Идете там, където ще разбирате поне малко какво ви говорят. Не правете стресът от новата обстановка по-тежък. Без знанието на език ще се чувствате много изолирани от живота тук и после ще говорите колко "тъпо" е в Канада и няма какво да се прави.
Успехи.
Пето, ако отсега правите сметка за социал, не карайте хората да се мъчат да отговарят на излишни въпроси - просто си кацате в Монреал и точка. Ако въпроса не е къде веднага дават социал, слушайте какво ви казват Hullman, leaf и haimana :idea:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

аз съ от 7 години в мтл и никога не съм бил на социал.
ако питате мен идвайте тука и не питайте разни знайковци дето нищо не знаят.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

CFS 801 написа:аз съ от 7 години в мтл и никога не съм бил на социал.
ако питате мен идвайте тука и не питайте разни знайковци дето нищо не знаят.
Е тука малко излъга, или ако е по-малко от година не се брои :wink:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Бате ти продаде магазините за дамско бельо в БГ и с парата от прашките и сутиените дойде в Канада.
Ми то с пара от два магазина и в Ню Фаунд Ланд може да му хареса на човек. :lol:
Ама питащия може да има само риза на гърба си и 2000 $ при това взети на заем. :D
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Hullman написа:Бате ти продаде магазините за дамско бельо в БГ и с парата от прашките и сутиените дойде в Канада.
Ми то с пара от два магазина и в Ню Фаунд Ланд може да му хареса на човек. :lol:
Ама питащия може да има само риза на гърба си и 2000 $ при това взети на заем. :D
присмял се хърбъл на щърбъл :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

:wave2:
Lz1cbk
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 4:32 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнение от Lz1cbk »

Благодаря много на всички за коментарите и съветите !

Позволете ми да използвам случая и да пожелаая на всички ви едно весело посрещане на Коледа и Новата Година, която ще ви донесе много здраве, щастие и успехи.
Знам го, защото от все сърце ви го желая. :beer: :beer: :beer:

Разбирам, че не е добре едно преместване скоро след пристигането, и вярвам, че е така.Съгласен съм на 100 %. Притеснението ни беше заради невъзможността да се намери апартамент под наем за кратък срок в Торонто ( или Отава ) . А причината да го търся за кратък срок е, че ако не успея да намеря работа по специалността до 3 месеца, просто се връщам(е)( ако все пак пристигнеме всички).
Поради простата причина, че не разполагам със стотици хиляди, и ако не работя, парите ще свършат много бързо.
А за каквато и да е работа -и дума не може да става. Все пак аз имам образование , ниво на езика и опит. А и избор.
И по добре да работя в Африка, Близкият Изток или Азия , отколкото да нося пици.
Така разсъждавам аз. Поправете ме ако греша.
Постигнали сме определен стандарт и не искаме да го понижаваме.

Поздрави,

Боби
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Lz1cbk написа:Така разсъждавам аз. Поправете ме ако греша.
Ми как да те поправя след като на мене любимата ми работа е разнасяне на пици и не ми дреме въобще за постигнати стандарти или еди кво си от тоя род?
За вкус не може да се спори или да се дава съвет.
А иначе относно континентите имаме еднакъв вкус, ако бях на твое място въобще нямаше да си губя времето с Чукотка а направо бих отишъл в Тайланд или нещо такова (сега Тайланд не е далавера поради политическите проблеми там, ма говоря образно само) ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Весели празници и на теб и семейството ти, Боби. :D Успехи след пристигането, също. И след някой месец, драсни пак някой ред във Форума, да видим, реализират ли се пустите емигранти в Канада... :beer:
Embrace your climate change!
Публикувай отговор