Европа или Северна Америка

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
OSTIE
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 7:47 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от OSTIE »

Hullman написа:
Хълман спира до тук който иска да научи повече как става да идва на професионалния курс, да си плати за него и ще научи всичко каквото трябва а не да пише по форуми че било "Пълни щуротии".

Пълни щуротии са да ходиш да береш ягоди в Англия, да си дюлгер хамалин или строителен работник в Испания или да бършеш задниците на по богати хора в Гърция.
Оказа се, че съм се изказал неподготвен, но аз говоря от личен опит. Когато реших да стартирам със собствен бизнес (бидейки на шомаж), поисках да ми платят обучението, а оная щангистка от Емплоа Quebec ми заяви, че те ми плащат, за да си търся работа, а не да ходя на училище...и дори уточни, че ако разберат, че съм ангажиран с учене повече от 15 часа седмично ще ми спрат шомажа. Когато си регистрирах фирмата също разпитвах за субвенции, но все се оказваше, че попадам в «друга» категория.

Между другото работил съм като дюлгерин в Западна Европа и знам какво е. Не съжалявам, защото това ми даде много опит и мотивация, които липсват на тия, които не могат да се адаптират в Канада и си тръгват след няколко месеца...
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Когато реших да стартирам със собствен бизнес (бидейки на шомаж), поисках да ми платят обучението............, а оная щангистка от Емплоа Quebec ми заяви, че те ми плащат, за да си търся работа, а не да ходя на училище..
Правилно ти е казала.
Собствен бизнес се почва като вече си обучен. Ако искаш да се образоваш (обучаваш ) качествено примерно за 2-4 години взимаш студентски заем а не седиш на шумаж ( EI в другите провинции на Канада).
Не става хем шумаж, хем студентски заем, хем бизнес програма да ти плаща разходи за собствения бизнес.
Такива "Пълни щуротии" Хълман никога не е писал
А когато намерите такава държава в Европа ( за да е по доброто място за живеене от Канада ) която да ви плати за тези 3-неща наведнъж елате се обадете на Хълман да ви почерпи. Страхувам се обаче че доста ще има да търсите такава държава в Европа.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Е, така е, бюрокрация, има я насякаде.
Не се сърди на щангистката, тя си гледа работата, сърди се на тия които са съставили разпоредбите и правилата.
:beer: :beer: :beer:
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Един лекар някъде в България все казваше - моя пес знае много добре, че всички кучки са еднакви, само ние си мислим, че са различни.

та се замислете по въпроса ЕУ/Америка, :dogrun:
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

http://stzcarfans.com/fun/nai-strannite ... sveta.html

ее тука и нас ни имало
:lol: :lol:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

paparazzo написа: -брей то това ме смрази братчед..
лошо...
-ми то на човек му остава само да дави мъката с маастика...
:) :)
Що бе, Папарацо - смяташ че няма а се справиш с тукашните дами ли... :lol: Не се стягай, ти ще заякнеш първо тука от яката рана. Ти щеше ли да идваш въобще или се отказа? :beer:
Embrace your climate change!
Аватар
paparazzo
Мнения: 371
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 3:01 pm
Местоположение: Софето

Мнение от paparazzo »

7George написа:... Не се стягай, ти ще заякнеш.....
-ами Джорджа не става-то и сеа Айшето ме бушонира сека седмица...
-мани друго ми зе да гепи маастиката...
-та зема попадна на нещо като тея ша дам фира бързо...
-то да изхраниш нещо такова требе да бачкаш денонощно...
-бахти дзверо...
:lol: :lol:
-иначе слънчева Каната не ми импонира по никой начин...
-тая зима по осем месеца-не...
-но плажовете по гръцко са нещо друго...
:lol: :lol:
ИзображениеИзображение[/img]
Последно промяна от paparazzo на Чет Ное 13, 2008 4:03 pm, променено общо 5 пъти.
-АЗ СЪМ ЗА КЮЧЕКА....
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Папа, бил ли си в клуб (бар) "AKTUEL" в подножията на "Likavitos" ???
Аз съм гърбил там, ако отидеш поздрави специално Агелос от Владимир ...
:beer: :beer: :beer:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

.
Последно промяна от IFF на Чет Ное 25, 2010 10:45 pm, променено общо 1 път.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ба ли го, забравих, ма е бая скъпо там.
:beer: :beer: :beer:
danielle

Мнение от danielle »

OSTIE написа: Когато реших да стартирам със собствен бизнес (бидейки на шомаж), поисках да ми платят обучението
Имам позната, която ползва програма от HRDSC понеже беше на E.I. след майчинство за self-employer ( ако говорим за едно и също) и тази програма към college, която тя си беше избрала и Те одобриха, всъщност и я платиха целaтa + пари за support. Значи пак казвам, че тя премина през целия този период да проучване (които е задължителен... самия case -manager ти го изисква) и после като реши, че ще бъде селф-емплоеър, тoзи case-manger ти изпраща пакет от документи в HRDSC, за да ти бъдат отпуснати пари по програмата.




OSTIE написа: , а оная щангистка от Емплоа Quebec ми заяви, че те ми плащат, за да си търся работа, а не да ходя на училище...и дори уточни, че ако разберат, че съм ангажиран с учене повече от 15 часа седмично ще ми спрат шомажа. Когато си регистрирах фирмата също разпитвах за субвенции, но все се оказваше, че попадам в «друга» категория.
Тук си прав, т.е. тя е права. Така е. E.I. искат да у4иш САМО И ЕДИНСТВЕНО part time АНГЛИЙСКИ ИЛИ ФРЕНСКИ в твоя случай, т.е. до 10 4аса седмично, иначе те го разбират, че ти нямаш желание да си търсиш работа, а само да у4иш език. После, ако решиш да у4иш професионален курс, субсидиран от HRDSC - тогава пък ТРЯБВА ДА У4Иш FULL TIME. за повечето професионални курсове изикват висок level на езика... което коства време, зa да го cдобиеш. И въпреки всичко, по преценка на case manager-а ти, може да се даде предложение, ако не ти достига съвсем малко в езиково отношение - този езиков курс да ти бъде заплатен (Дори да у4иш full time language.). Има такива случаи.
Спорeд мен е трябвало да кажеш, че искаш да у4иш за селф-employer, а не, че искаш веднага да си отваряш фирма.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Hullman написа:
Пълни щуротии са да ходиш да береш ягоди в Англия, да си дюлгер хамалин или строителен работник в Испания или да бършеш задниците на по богати хора в Гърция.
Тук в това твърдение си напълно прав и е така.
Специално за ТОЗИ топик и това питане на вълка -не случаино го попитах какво ще работи.

Например що се отнася за инженерите-
- от 2009 намира си БГ в немско работа -почва, засега е сетнато 4450 евро на месец мин. Та ако стане масова практика Бг инж. в Ка да почне с 53 400 долара на година с 30 дена работни отпуска ще е добре ама според мене чакане ще падне.
- и сега и преди като иде Бг инж . в Ка - ще му кажат че не е член на ТКЗС,че няма Ка. опит ,че трябва да приравнява едикаво си или с няколко думи да доказва че не е марсиянец.

И другото е че тия дет берат ягоди,стрителстват или бършат задници-в мнозинството си са с професии и образувание които са извън списъка на "търсените " професии на Ка .правителство ,така че те и да искат няма ка да доидат в Ка. по точковата система

Но пъкне може да се отрече че доста хора с инж. дипломи като са се пренесли в Ка. са опитали вкуса на строителството в Ка. или понеже няма ягоди за бране са поразнасяли пици.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

bp_de написа:
Hullman написа:
Пълни щуротии са да ходиш да береш ягоди в Англия, да си дюлгер хамалин или строителен работник в Испания или да бършеш задниците на по богати хора в Гърция.
Например що се отнася за инженерите-
- от 2009 намира си БГ в немско работа -почва, засега е сетнато 4450 евро на месец мин.
Тука го отнесе в сферата на научната фантастика. Намира си в немско работа, БГ инженер ама дето е учил в Аахен например, а не от МЕИ-то у Габрово или от филиала в Сливен, ако не са го затворили вече. Познавам бая народ из немско, обаче те си учеха там и знаят немски. Без немски, нема немско. И заплатата дето си я дал за пример е брутна. В действителност не е чак толкова, може би в по-големите фирми е към 3500-4000 Еу стартова.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
OSTIE
Мнения: 45
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 7:47 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от OSTIE »

danielle написа: Тук си прав, т.е. тя е права. Така е. E.I. искат да у4иш САМО И ЕДИНСТВЕНО part time АНГЛИЙСКИ ИЛИ ФРЕНСКИ в твоя случай, т.е. до 10 4аса седмично, иначе те го разбират, че ти нямаш желание да си търсиш работа, а само да у4иш език. После, ако решиш да у4иш професионален курс, субсидиран от HRDSC - тогава пък ТРЯБВА ДА У4Иш FULL TIME. за повечето професионални курсове изикват висок level на езика... което коства време, зa да го cдобиеш. И въпреки всичко, по преценка на case manager-а ти, може да се даде предложение, ако не ти достига съвсем малко в езиково отношение - този езиков курс да ти бъде заплатен (Дори да у4иш full time language.). Има такива случаи.
Спорeд мен е трябвало да кажеш, че искаш да у4иш за селф-employer, а не, че искаш веднага да си отваряш фирма.

Курса, за който писах беше професионален, с езиците нямам проблеми. Попитах дали могат да ми го платят понеже залата на Centre д`емплоa беше облепена с брошути обясняващи колко много ще ти помагат да се преквалифицираш. След като ми обясниха, че нямам право на субвенция, курса си го платих сам. Каква беше изненадата ми обаче, като разбрах, че на половината от колегите в групата курса им беше платен...кой бил на социална помощ, кой претърпял катастрофа, кой имал херния и не можел да дига тежко... :shock:

А фирмата си я отворих, защото след като завърших никoй не ме взимаше на работа - нямaл съм опит.
Е сега съм конкуренция на тия дето не ме искаха и се справям не лошо. Това е обаче, защото работя два пъти повече и давам по-добри условия, а не защото имам секси акцент.
:wink: :wink: :beer:
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

valioiko написа:Ами не съм ходил в Канада (надявам се да ида де) и не мога да дам кой знае какво мнение, ама ще кажа нещо.

Доклад на МВФ сочи, че заради световната финансова криза ще има спад в икономическите показатели на всички големи икономики.

За ЕС спада ще е с 0.5%, за САЩ - 0.7%, за Великобритания - 1.3%. Странно защо за Канада казаха, че единствена тя ще отбелязва ръст от средно 0.4% в селдващите години.

Освен това, на последния форум на страните от Г7, Канада е с най-добри икономически показатели.

Има един недостатък в сравнение с ЕС - по-далече е. Ама то в тоя мобилен свят понятия като далеч и близо сякаш губят смисъла си.

Решението си е твое, но написаните по-горе са неуспорими факти.

Успех, каквото и да решиш! :beer:
не е лошо само да четеш /чуваш/ това което ти се иска, но и мислиш помалко
единствената провинция с реален ръст е Албърта, защото копаят злато и нефт из ледовете, Онтарио и Квебек където вероятно ще се настаниш, са си в перманентна криза от доста време като се вземе в предвид нарастването на населението, а сега върви съвсем на закъсвация,
ела да видиш
Публикувай отговор