При пристигане...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
eph
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 05, 2004 3:06 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

При пристигане...

Мнение от eph »

Здравейте,

Скоро летим за Канада през Торонто за Ванкувър. До колкото разбирам емиграционните извършват всички процедури по приемането в страната веднага при влизане. Въпросът ми е ще стигнат ли 2ч и 30 мин време за връзка на летището в Торонто за да ни обработят всички документи и да си хванем следващия полет? Или пък можем да ги помолим да ни оставят на службата във Ванкувър да ни приеме?
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

не можете да ги помолите .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: При пристигане...

Мнение от speedy »

Трябва ли да сменяте терминала в Торонто, за да излетите към Ванкувър? Това ще ви добави още време.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

tochica написа:не можете да ги помолите .
Но може да им кажете, че връзката ви е след ..... часа .... минути, и това ще даде ефект.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Би трябвало да стигнат, ма дали наистина ше ги имате е друг въпрос (ф смисъл, дали няма да закаснее първия ви полет).
Ма така или иначе не се косете, ако не е тоя полет ше е следващия ...
Успех :-)
:beer: :beer: :beer:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Въпросът ми е ще стигнат ли 2ч и 30 мин време за връзка на летището в Торонто за да ни обработят всички документи и да си хванем следващия полет? Или пък можем да ги помолим да ни оставят на службата във Ванкувър да ни приеме?
Напълно са достатъчни :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

army написа:
Въпросът ми е ще стигнат ли 2ч и 30 мин време за връзка на летището в Торонто за да ни обработят всички документи и да си хванем следващия полет? Или пък можем да ги помолим да ни оставят на службата във Ванкувър да ни приеме?
Напълно са достатъчни :beer:
Май забравяш че ше минават през имиграции разни ...
:beer: :beer: :beer:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Май забравяш че ше минават през имиграции разни ...
НЕ, не забравям :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Според мен шансът да си изпуснат полета е не по-малък от 90%. И по-малък да беше пак не си струва риска. Забравете!.
Слизане, контрол на слизащите, имиграционни (аз чаках опашка над един час) после други някакви емиграционни (които пък ги нямаше и трябваше да ги чакаме половин час), после чекване... а летището хич не е малко.
Пак казвам - забравете. Даже и с трансфер на багажа, пак няма голям шанс.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: При пристигане...

Мнение от Koko »

eph написа:Здравейте,

Скоро летим за Канада през Торонто за Ванкувър. До колкото разбирам емиграционните извършват всички процедури по приемането в страната веднага при влизане. Въпросът ми е ще стигнат ли 2ч и 30 мин време за връзка на летището в Торонто за да ни обработят всички документи и да си хванем следващия полет? Или пък можем да ги помолим да ни оставят на службата във Ванкувър да ни приеме?
Ако самолета ви пристигне навреме ще имате достатъчно време да минете формалностите в Торонто. Вариант да ги помолите да ви оставят за във Ванкувър наистина няма.
Тук следва въпроса билетите ви до Ванкувър ли са издадени или прекачването в Торонто е със друга авиокомпания с отделен билет. Ако билета ви е до Ванкувър и изпуснете връзката не по ваша вина, тогава проблема е на авиокомпанията.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

ablood написа:Според мен шансът да си изпуснат полета е не по-малък от 90%. И по-малък да беше пак не си струва риска. Забравете!.
Слизане, контрол на слизащите, имиграционни (аз чаках опашка над един час) после други някакви емиграционни (които пък ги нямаше и трябваше да ги чакаме половин час), после чекване... а летището хич не е малко.
Пак казвам - забравете. Даже и с трансфер на багажа, пак няма голям шанс.
ама те имиграционните няма закъде да бързат :?

мисля, че блудния син малко е преувеличил в процентите, но да кажем, че поставяте на риск следващия полет, може би 50/50.

това с помолването просто забравете. аз чаках повече от час на огромна опашка, след това може би около половин час ме мотаха , след това багажа ......и тн..
мисля, че е подобре да имате повече време...за да няма излишни притеснения.
Аватар
eph
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 05, 2004 3:06 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от eph »

Добре де,
Понеже виждам много разнородни мнения, ще поставя въпроса така:
Вие, когато влезнахте за първи път в Канада с permanent visa, колко време отне регистрацията при имиграционните на летището? (30 мин, 1 час, 2 часа)
И имаше ли опашка от емигранти или сте се редили на обща опашка с канадците?
Ние летим с полските авиолинии от София (през Варшава и Торонто) до Ванкувър. Точно този полет се извършва 4-5 пъти в месеца, затова се надявам, че е отработен и няма фалове.
Багажа ни ще е чекиран директно за летището във Ван. Освен това кацаме и излитаме на Терминал 1 в Торонто. Всичко това ще спести време, надявам се.

Благодаря за мненията :D
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

eph написа:Добре де,
Понеже виждам много разнородни мнения, ще поставя въпроса така:
Вие, когато влезнахте за първи път в Канада с permanent visa, колко време отне регистрацията при имиграционните на летището? (30 мин, 1 час, 2 часа)
И имаше ли опашка от емигранти или сте се редили на обща опашка с канадците?
Ние летим с полските авиолинии от София (през Варшава и Торонто) до Ванкувър. Точно този полет се извършва 4-5 пъти в месеца, затова се надявам, че е отработен и няма фалове.
Багажа ни ще е чекиран директно за летището във Ван. Освен това кацаме и излитаме на Терминал 1 в Торонто. Всичко това ще спести време, надявам се.

Благодаря за мненията :D
За друго не знам но дали ще има опашка на имиграционото гише -може само някоя врачка да ти каже....а тва гише е отделно от другите (поне в Ванкувър е така)
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Вие, когато влезнахте за първи път в Канада с permanent visa, колко време отне регистрацията при имиграционните на летището? (30 мин, 1 час, 2 часа)
Отне ни 1ч. и 30мин защото бяхме единствените новопристигащи за То./от около 15 семейства/
Та първо обработваха документите на тези с прикачвания.
Спомням си, че в началото имаше 2 имиграц. офицера , но после дойдоха още двама- така, че обработваха документите в 4 кабини едновременно.
Така, че спокойно :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
eph
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Апр 05, 2004 3:06 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от eph »

army, благодаря ти, това определно ми звучи логично и успокояващо. Едва ли канадците биха обърквали нарочно полетите на хората с български тип бюрократщина и мотане :idea:
Публикувай отговор