При пристигане...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
panev6
Мнения: 63
Регистриран на: Нед Окт 14, 2007 10:07 am

Мнение от panev6 »

Добре де,
Понеже виждам много разнородни мнения, ще поставя въпроса така:
Вие, когато влезнахте за първи път в Канада с permanent visa, колко време отне регистрацията при имиграционните на летището? (30 мин, 1 час, 2 часа)
И имаше ли опашка от емигранти или сте се редили на обща опашка с канадците?
Ние летим с полските авиолинии от София (през Варшава и Торонто) до Ванкувър. Точно този полет се извършва 4-5 пъти в месеца, затова се надявам, че е отработен и няма фалове.
Багажа ни ще е чекиран директно за летището във Ван. Освен това кацаме и излитаме на Терминал 1 в Торонто. Всичко това ще спести време, надявам се.

Благодаря за мненията

Здравей,
Ние преди месец минахме през това.
Пътувахме с LОТ до Торонто и оттам имахме прекачване на вътрешен полет на Air Canada. Разликата между тях беше също 2.30ч. Билета ни беше издаден до крайната дестинация.
Кацнахме в Торонто с около 40 мин. закъснение. Веднага минахме имиграционните - отне ни около 15-20мин. Нашия багаж също беше чекиран за крайната дестинация, но ни накараха да си вземем багажа, да минем митница и да го чекираме наново за другия полет. Въпреки това имахме време за всичко и нямаше никакви проблеми! :D

Успех!!
Lz1cbk
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 4:32 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

малко оф-топик..

Мнение от Lz1cbk »

Извинявам се за спам-а, но и аз искам да попитам нещо-
има ли възможност с документи за федералната част да се кацне във Квебек ??
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: малко оф-топик..

Мнение от bp_de »

Lz1cbk написа:Извинявам се за спам-а, но и аз искам да попитам нещо-
има ли възможност с документи за федералната част да се кацне във Квебек ??
По закон няма лимитаци- т.е не може да ти откажат-но по памет има някакви лимитации на благинките дет може да ползваш като нямаш прословутия сертификат за заселване в Квебешко-тука думата могат да вземат други съфорумци -аз не съм се интересувал точно от тоя случаи - може би ти ще си първия дет се вика върви срещу течението-обикновено хората ползват Квебешката процедура да да вземат визите и после кракът им не стъпва в Квебек така че от тук насетне изводите и решенията са твои.
Lz1cbk
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 4:32 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнение от Lz1cbk »

да, сигурно е така, но проблема е намирането на квартира за няколко месеца във федералната част, всичките са по 12 месеца, да не говориме, че искат разни документи, дето ги нямаш в началото, и без които не може да сключи договор за наем...Омагьосан кръг.
трябва да живееме в хотел, за 3000 долара месечно,тази възможност на ми допада...
А за Монтреал се намират много такива апартаменти, да не говориме, че и наемите са много по евтини... За няколко месеца, докато човек се устрои, смятам че е приемливо ??
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Re: малко оф-топик..

Мнение от dartcherniat »

Lz1cbk написа:Извинявам се за спам-а, но и аз искам да попитам нещо-
има ли възможност с документи за федералната част да се кацне във Квебек ??
Не е проблем. Не си и първият , аз познавам такива хора. Едиствената лимитация , за която се спомена е стипендията за учене и таксите по университетите. Ако не си живял известно време в Кебек , ще те таксуват като канадец от друга провинция.
За срока не помня точно колко беше. Но един приятел дето беше за БС ходи тук и на кофи , че и парите му даваха.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ма кво ги мислите тия таксувания за няколко месеца, сега ми изглежда смешно, ма сигурно ако бях пресен имигрант не би ми било толкова забавно.
Мислете за бъдещето с размах, тия дребни сметки един ден ше ви се виждат смешни (каквито ми се виждат на мене сега).

Айде успех :-)

:beer: :beer: :beer:
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

eph написа:Добре де,
Понеже виждам много разнородни мнения, ще поставя въпроса така:
Вие, когато влезнахте за първи път в Канада с permanent visa, колко време отне регистрацията при имиграционните на летището? (30 мин, 1 час, 2 часа)
И имаше ли опашка от емигранти или сте се редили на обща опашка с канадците?
Ние летим с полските авиолинии от София (през Варшава и Торонто) до Ванкувър. Точно този полет се извършва 4-5 пъти в месеца, затова се надявам, че е отработен и няма фалове.
Багажа ни ще е чекиран директно за летището във Ван. Освен това кацаме и излитаме на Терминал 1 в Торонто. Всичко това ще спести време, надявам се.

Благодаря за мненията :D
при мен беше 5 мин в Монреал - аз пристигнах събота вечерта и половината имиграционни ги нямаше въобще, а на другата половина не им се работеше много така или иначе:) ла бель провенс льо:)
точно така мисля по въпроса:)
bizu
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 2:20 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от bizu »

Да споделя и нашия опит, ако това ще успокои пътуващите с прекачване през Торонто.
Ние пътувахме преди около 1мес и половина през Торонто за Ванкувър. И ние имахме около 2 часа и 1/2 Полетът е късен и като се кацбе в Торонто имиграционните ни оправиха мн бързо документите. Буквално нямаше други изчакващи на гише. Багажа беше чекиран от БГ, но трябваше да си го вземем в Торонто и да го качим на полета за Ванкувър. Толкова бързо и безпроблемно стана, че имахме почти 2 часа да се мотаме на летището в Торонто до излитането на полета за Ван.
Все пак сега е сезона на мъглите за БГ и ако случайно някоя от връзките се забави, това мисля че може да окаже влияние.
Успехи от нас!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Да питам и аз нещо,когато се пътува с различни фирми,но с издаден цял билет отговорноста за закъсненията чия е-на пътника или на фирмите.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми ако закъснееш ти, си е твоя, а ако закъснението е по тяхна причина е тяхна ...
:beer: :beer: :beer:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Мнение от IFF »

Имам предвид ако първия полет закъснее за втория.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ми казах ти, тяхна отговорност си е.
Те са длъжни да ти доставят тва за което си платил, ако изпуснеш втория полет щото те са закъсняли, да му мислят, ако не слушат, ги съдиш, ма не мисля че ще се наложи, би трябвало да е регламентирано ...
Успех :-)
& не мислете за най-лошото по стар български обичай :-)
:beer: :beer: :beer:
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

От момента на кацане в Монреал до излизането ни изминаха малко повече от два часа.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: малко оф-топик..

Мнение от 7George »

Lz1cbk написа:Извинявам се за спам-а, но и аз искам да попитам нещо-
има ли възможност с документи за федералната част да се кацне във Квебек ??
Разбира се - да, можеш да влезеш от всяка точка на Канада, визата е Канадска. Избираш си маршрута сам, спирки и почивки - колкото и където поискаш, както и да си смениш решението за заселване, планирано или в последния момент. Най-много да те попитат, защо и как, но не могат да те спрат.

Имиграционната опашка ни отне под час, ако изкажете опасения за следващия полет, може и да отворят ново гише заради вас даже.
Embrace your climate change!
cameron
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Юли 08, 2004 10:44 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от cameron »

Lz1cbk написа:да, сигурно е така, но проблема е намирането на квартира за няколко месеца във федералната част, всичките са по 12 месеца, да не говориме, че искат разни документи, дето ги нямаш в началото, и без които не може да сключи договор за наем...Омагьосан кръг.
трябва да живееме в хотел, за 3000 долара месечно,тази възможност на ми допада...
А за Монтреал се намират много такива апартаменти, да не говориме, че и наемите са много по евтини... За няколко месеца, докато човек се устрои, смятам че е приемливо ??
Аз лично не смятам, че уреждането на жилище в онтарио е по-трудно от намирането на такова в квебек. Но ако вече си решил/а да се установиш в квебек е добра идея поне 1- 2 месеца преди тръгването да пратиш запитване за това до Виенското им консулство. Целта е да вземеш прословутия сертификат за селекция на квебек, който обаче струва пари :)
Публикувай отговор