На скоро съпругът ми получи предложение за работа в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

danielle написа:и с това темата се изчерпа... амин.. Изображение
Ти недей така: очаквай още 10-на страници мнения, за тва колко е гадно в Саскатун и как трябва да си пълен нещастник, да се забиеш там, от хора дето не са и стъпвали... :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

optics написа:А пропо Петре, какви са тия глупости - пост-док в частна фирма ? Няма такова понятие !
Има, погледни на Мерк и СанофиПастьор, там наемат на позиция постдок, на около 57-60к?!?!? :shock: И на мен малко странно ми се видя, но съм го срещал. Водят се индустриал фелоушипс, и се рекрутират чрез NSERC.
Последно промяна от sasho71 на Съб Окт 18, 2008 11:38 am, променено общо 1 път.
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

sasho71 написа:И на мен малко странно ми се вижда но съм го виждал черно на бяло. Водят се индустриал фелоушипс.
Тука (в Северна Америка) толкова странни неща и постановки има че ако седнеме да ги изброяваме ше пуснеме бради.
Та аз мисля че най гот е да приемеме сичко квото си е и да си бичиме наще далавери иначе ше ни побъркат ...
:beer: :beer: :beer:
DJIDJI
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:57 am
Местоположение: schweiz

Мнение от DJIDJI »

Здравейте ето ме и мен - DJIDJI
Чета отговорите и виждам, че съпругът ми е бил малко по-точен и същевременно нетактичен, като е споменал суми, които исках да спестя, за да няма обсъждания вярно ли е това или не... но както и да е - не е въросът дали вярвате или не, а дали това отговаря на действителността....
Няма да изпадам в подробности, защото целта не ми е да ви убеждавам в истинността на писаното от нас, а с информация от вас и несамо от това да направим преценка заслужава ли си да сменяме държавата или не...

Въпреки всичко ви благодарим от сърце и ще се радваме на всеки отговор от тук нататък независимо от това дали ни харесва или не :wink:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

DJIDJI написа:Здравейте ето ме и мен - DJIDJI
Чета отговорите и виждам, че съпругът ми е бил малко по-точен и същевременно нетактичен, като е споменал суми, които исках да спестя, за да няма обсъждания вярно ли е това или не... но както и да е - не е въросът дали вярвате или не, а дали това отговаря на действителността....
Няма да изпадам в подробности, защото целта не ми е да ви убеждавам в истинността на писаното от нас, а с информация от вас и несамо от това да направим преценка заслужава ли си да сменяме държавата или не...

Въпреки всичко ви благодарим от сърце и ще се радваме на всеки отговор от тук нататък независимо от това дали ни харесва или не :wink:
Хай Джиджи :wink: Информацията обикновенно е двупосочна освен,ако човек не разговаря със себе :lol: Та разбирай ,че ако не подадеш информация, за каква точно информация искаш информация, ще останеш разочарована :wink: И понеже каза вече,че сте много образовани :wink: съвсем не разбирам питането ти за това дали държавата,ще ви помогне да се "преквалифицирате".И понеже някой е поканен вече да започне работа :wink: това би трябвало да означава,че "квалификацията" е призната и одобрена :wink: Ако човек сменя държавата само за няколко долара повече :wink: ,вероятно ще си остане турист за дълго време :lol:
Някой вече ви предложи да пообиколите Саскатуна за няколко дена.Така не е ли по лесно,или пак опира до пустите пари :wink:
DJIDJI
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:57 am
Местоположение: schweiz

Мнение от DJIDJI »

Съгласна съм с теорията ти за информациятата, но прочетеш 1-вия ми постинг ще разбереш, че мъжът ми ще си работи по специалността си, а аз ще трябва да се преквалифицирам, поради невъзможност да упражнявам професията си или по точно, ако не невъзможно то би било много сложно да работя като юрист там в Канада.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Аз, ако бях на мястото на поканеният на работа, бих преговарял да ми платят самолетен билет за да направим интервю.

Разглеждам наоколо. Те ме виждат. Аз ги виждам. Ориентирам се в обстановката на място и ако има взаимна тръпка и изгода ще стане ...

Канада е място на уменията, а не толкова на знанията. Познавам хора с научни титли, които са били безработни и се е налижило да се преквалифицират, за да си плащат дълговете от образованието. Наистина не са били химици ...
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

DJIDJI написа:Съгласна съм с теорията ти за информациятата, но прочетеш 1-вия ми постинг ще разбереш, че мъжът ми ще си работи по специалността си, а аз ще трябва да се преквалифицирам, поради невъзможност да упражнявам професията си или по точно, ако не невъзможно то би било много сложно да работя като юрист там в Канада.
ОК.И в коя област искаш правителството да те преквалифицира :wink:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

ZanzibarHero написа:Аз, ако бях на мястото на поканеният на работа, бих преговарял да ми платят самолетен билет за да направим интервю.

Разглеждам наоколо. Те ме виждат. Аз ги виждам. Ориентирам се в обстановката на място и ако има взаимна тръпка и изгода ще стане ...

Канада е място на уменията, а не толкова на знанията. Познавам хора с научни титли, които са били безработни и се е налижило да се преквалифицират, за да си плащат дълговете от образованието. Наистина не са били химици ...
Как можеш да умееш нещо,ако не знаеш нищо за нещото :lol: Даже и калайджия да си поне трябва да разпознавш калая от оловото да речем :lol: Важи също и в Занзибар :wink:
DJIDJI
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:57 am
Местоположение: schweiz

Мнение от DJIDJI »

Не съм мислила, няма представа още. Нека първо да решиме, дали изобщо сте ходиме в Канада, че ще стане приказката за нероден Петко... :)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Sunny boy написа:Как можеш да умееш нещо,ако не знаеш нищо за нещото :lol: Даже и калайджия да си поне трябва да разпознавш калая от оловото да речем :lol: Важи също и в Занзибар :wink:
Ми с мерак, обща култура и малко умение.
Аз станах авио-механик с едногодишен курс от който почти нищо не научих.
Хората ме зеха на работа щото видяха че не съм калпав с ръцете ...
Напълно е вярно че в Канада дипломите не значат почти нищо, поне в тая Канада в която аз живея.
Особено много тия които са от чужбина, независимо коя е тя.
Последно промяна от Marginal39 на Съб Окт 18, 2008 3:59 pm, променено общо 1 път.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

ZanzibarHero написа:Аз, ако бях на мястото на поканеният на работа, бих преговарял да ми платят самолетен билет за да направим интервю.

Разглеждам наоколо. Те ме виждат. Аз ги виждам. Ориентирам се в обстановката на място и ако има взаимна тръпка и изгода ще стане ...

Канада е място на уменията, а не толкова на знанията. Познавам хора с научни титли, които са били безработни и се е налижило да се преквалифицират, за да си плащат дълговете от образованието. Наистина не са били химици ...
Занзи, тва става само ако там кадето си сичко ти е на ред и се чудиш дали да не се разсеяш малко с едно-две годишна командировка, ако те клатят с високи цени на здравна застраовка, даскало за децата и те гледат като гостенин може и малко да се напънеш та да смениш държавата ...
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

Marginal39 написа: ... и се чудиш дали да не се разсеяш малко с едно-две годишна командировка ...
Имах в предвид 3-4 дневно пътуване за интервю, това е най-разпространеният метод тук.

Ако наистина търсят добър човек за тези пари, могат да направят малка инвестиция и да намалят риска за себе си и за поканеният. Това го правят за длъжности с много по-ниски зони на заплащането.

Защо да не опитат този метод, за да преценят дали настроенията са сериозни. В противен случай могат да си вкарат много грижи и разходи ...
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Marginal39 написа:
Sunny boy написа:Как можеш да умееш нещо,ако не знаеш нищо за нещото :lol: Даже и калайджия да си поне трябва да разпознавш калая от оловото да речем :lol: Важи също и в Занзибар :wink:
Ми с мерак, обща култура и малко умение.
Аз станах авио-механик с едногодишен курс от който почти нищо не научих.
Хората ме зеха на работа щото видяха че не съм калпав с ръцете ...
Напълно е вярно че в Канада дипломите не значат почти нищо, поне в тая Канада в която аз живея.
Особено много тия които са от чужбина, независимо коя е тя.
Наборе кажи името на авиокомпанията,че да я избягваме за в бъдеще :lol:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Aз имам основен въпрос към питащата DJIDJI:
КАК му предложиха работа без интервю? КОЙ дава пари без да е видял човека лично? Верно има интервюта и по телефона, ама после пак лично има среща преди да се стигне до договор...Таааа оттам идват и съмненията, драга DJIDJI :wink:

А по другия въпрос дали си струва да сменяте държавата- отоговора е НЕ. Да смениш кон за кокошка ми се вижда аматиорско изпълнение, се едно от София да ида в Брусарци.

p.s. сега видях че мъжа ти е химик, демек почти сме колеги. Е, няма такова нещо да ти предложат постдок без да са те видяли, показали лабораторията и разбрали какво умееш! Изключвам, разбира се, ако имаш публикации в Nature, тогава на ръце ша та носят от Швеийцария до Саскатуна :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор