На скоро съпругът ми получи предложение за работа в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

И на мен ми се струва работата малко гнила.Толкова учени хора със заплата от 55К.Струва ми се много малко да не кажа мизерно,то тея пари както съм казвал един прост xxxxx ги прави с малко по вече бачкане. :o
Аз съм бил и в Саск. и Редж. и честно казано ,ако ми се наложи да живея там за 3 години по скоро бих се гръмнал,е ако правя по 150-200К на година бих устискал ,но пак не съм сигурен дали 3 години не са прекалено дълъг период за губене и от без това краткия човешки живот. :cry:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Май ще се окаже, че в този форум всички "правят" над $100,000 и смятат всички други заплати за 'мизерни" (или нямат представа за реалността, знам ли!?).

Пост-док, резидентс, получават толкова - към $55,000 годишно (+/-) След като се квалифицират, заплатата нараства експоненциално. Това го казвам от опит......
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Аз не правя 100К защото съм Тъп ,но 55К вземайки себе си за пример ми се струват много малко за Учен човек. :cry:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Сънчо, ми ти много си ги разбирал бе братчед, кой кво може, кой за кво го бива, на кого кво предлагат ...
Бате, тая заплата може и да е малка за тва, не разбирам, ма не забравяй че те зимат някой от чужбина и се 1 му правят услуга, а услугите в свободниа свят се плащат ...
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Напълно съгласен братчед ,обаче що им трябва за тези мизерни пари да се навират на кучето в гъза и що всички скачат да им постилат цветя и рози ,да не се изкажа и хиляди пози.
Да вземат аероплана за една седмица ,да отидат да разгледат за една седмица /не е толкова скъпо/ за какво става дума и тогава да решават дали по им изнася да си плащат пържолите по 3 или 30 лева.
И ти сам го каза,ако не беше мамбото тука отдавна да си си бил камшика. :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Бате, тва е друг въпрос.
Хората почват с питане във форума а Слънчо почва да не им вярва и не знам си кво, добро начало ...
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Marginal39 написа:Бате, тва е друг въпрос.
Хората почват с питане във форума а Слънчо почва да не им вярва и не знам си кво, добро начало ...
Наборе помниш едно време радио Хоризонт :lol: Имаше една рубрика"Вие питате,ние отговаряме" :wink: Отговарящите винаги отговаряха,че светлите хоризонти са ей къде,още малко и ще ги пипнеш :lol: Ама те и питащите друго пък питаха ,та отговорите все се разминаваха.Кажи сега ,ако ти се местиш в Лозана дали ще можеш да разбереш за 10 минути какъв е климата в Лозана,или за още 10 жизнения стандард да речем.Даже и не съм те чувал да казваш,че си Химик ,ама вярвам да се оправиш за 30 минути с Чичо ти Гугъл :wink:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Слънчо, Чичо ти Гугъл е единия начин, форума другия и има още еди колко си начина.
Ти кво искаш да кажеш, че е кофти да се ползва форума за информация ли?
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Marginal39 написа:Слънчо, Чичо ти Гугъл е единия начин, форума другия и има още еди колко си начина.
Ти кво искаш да кажеш, че е кофти да се ползва форума за информация ли?
Не.Мисля,че е ОК да се иска информация.Друг е въпросът качеството и достоверността на инфото :wink: От вас научих,че в Саскатуна се трепери 6-7 месеца на -35/40 градуса :lol: Ако отвориш сайт за климата там,информацията е съвсем различна защото е достоверна :wink: Аз иначе не се съмнявам в качествата на нашенеца да дава мнение и за качеството на кокосовия орех в Тимбукто,докато се търкаля някъде из бейзмънта си :lol: :beer: Кво стана пиеш ли вече от домашната :beer: или ще я пресичаш за оцет :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Тва с температурата ше го забравиш.
На едно място -20 = -40 а на друго е = -10, според зависи от вертове, влаги и еди кво си.
Днес ми донесоха материал за 414 л. :beer: ма ме мързеше да я слагам та най вероятно утре ше сложа 2 кофи по 23 л. ...
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

beckythomas9 написа:Май ще се окаже, че в този форум всички "правят" над $100,000 и смятат всички други заплати за 'мизерни" (или нямат представа за реалността, знам ли!?).

Пост-док, резидентс, получават толкова - към $55,000 годишно (+/-) След като се квалифицират, заплатата нараства експоненциално. Това го казвам от опит......
какво ще рече това ЕКСПОНЕНЦИАЛНО ?а обесни ми го популярно ,че да не ходим да защитавам докторат в Виена заради тази дума .и понеже обаче защото ,в Саскачеван всичко е много тьнкана и е ефтинджос ,наи -гадния участьк от транс канадската магистрала минава от там,и диви селяни комбаинери я пресичат както им доиде .а за 55К след данаци ,мога да отидем да жьнем с пьлна газ .
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Sunny boy написа: Не.Мисля,че е ОК да се иска информация.Друг е въпросът качеството и достоверността на инфото :wink: От вас научих,че в Саскатуна се трепери 6-7 месеца на -35/40 градуса :lol: :
Това къде го прочете и на колко бири?
:D :beer:
DJIDJI
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:57 am
Местоположение: schweiz

Мнение от DJIDJI »

Благодаря на всички са информацията, сигурен съм, че ни помогнахте. sunny, с тебе братле може и да пиеме една бира някъде. Хареса ми, откровен си.

До скоро.

Петър
danielle

Мнение от danielle »

и с това темата се изчерпа... амин.. Изображение
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

CFS 801 написа:И на мен ми се струва работата малко гнила.Толкова учени хора със заплата от 55К.Струва ми се много малко да не кажа мизерно,то тея пари както съм казвал един прост xxxxx ги прави с малко по вече бачкане. :o
Е, тъкмо в това е разликата между учения и неучения човек. Постдока ги изкарва като си клати краката а простия с "малко повече бачкане".

А пропо Петре, какви са тия глупости - пост-док в частна фирма ? Няма такова понятие ! Все едно да кажеш - предложиха ми да съм професор в Уолмарт.
Тия неща с парите от 50 на 100 четвъртата година, пише ли ги черно на бяло ? Имаш ли договор в ръцете си ?
Извинявам се, но Съни е прав, че това звучи малко като измислица.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор