На скоро съпругът ми получи предложение за работа в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Горния линк установих че доста неща там са доста по-скъпи от тука!
Освен туй по отношение на темата миналата година се сещам че имаше поне 2 месеца температури от порядъка на минус 35....Не че ще студуваш, ама самата мисъл какво е вън ... :twisted:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

sasho71 написа:Горния линк установих че доста неща там са доста по-скъпи от тука!
При положение че канадски /швейцарски франк са почти едно към едно цените тук ще им се видят смешни :lol:
Сиренето е безплатно само в капана.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

DJIDJI, тука няма да сте чужденци.
Закона )който в тоя случай се прилага) ви защитава повече от тукашните, за това когато има проблем между тукашни и пришълци, тукашните предпочитат да си затраят отколкото да рискуват.
Студа там мисля че е бая подобен на тоя дето съм аз и не е страшно, в България студа ми пречеше щото беше насякаде, тука го има само на улицата.
Та студа не го мислете.
Има голями търговски центрове, ресторанти, кина и т.н. под земята и е утоплено.
А иначе не знам кво и е рая на Швейцария за богатите щото съм говорил с швейцарци и те ми казаха че било ужасно скучно там.
А иначе хубаво правите че питате и четете, продължавайте щото има толкова много написано че няма да можете да го изчетете, направете си средно аритметично от сичко прочетено и можете да придобиете горе-долу представа за това което е тука.
Също така можете да прочетете и писанията по въпроса на самите местни правителства, но да знаете че там няма да прочетете нищо лошо :-)
Успех :-)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

mouse написа:
sasho71 написа:Горния линк установих че доста неща там са доста по-скъпи от тука!
При положение че канадски /швейцарски франк са почти едно към едно цените тук ще им се видят смешни :lol:
Ще им се видят смешни АКО предложената заплата в Саск. е равна на швейцарската :wink:
DJIDJI
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:57 am
Местоположение: schweiz

Мнение от DJIDJI »

Здравейте, пише ви съпругът на Джиджи. Виждам, че жена ми е започнале темата, която толокова много ни вълнува - а имено дали да се местим в Канада или не. предложнието, което получих е следното - ас защитих докторат в Цюрих и понеже разбирам малко от уран ми предложиха 3 годишна пост/доц позития във фирма в Съскатоон. По желание - мога да остана там след третата година. Заплатата е - първите 3 години 55 000 ЦАД. От четвъртата - 100 000 КАД. Останах с убеждението, че 55 000ЦАд са достатъчни са живот. Не ни се иска пак да се местим и затова, ако ни помогнете с решението - ще е дали да се местим за постояно в Канада или не. Благодаря ви на всички предварително. Радвам се че има форуми с хора готови да помогнат.

Петър
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Здрасти.

Решението трябва вие да го вземете но 55 000 са достатъчни, особено на такова евтино място като Саскатуун ...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

С решението не можем да ви помогнем, а с информация се опитваме. 55 000 са достатъчни да живеете прилично в SK, но няма да процъфтявате. На 55 000 ще ви остават след данъци около 40 000 на година (грубо). 55 000 за PhD е смешна заплата още повече пък за 3 години. 100 000 звучи приемливо като за начало. 60-65 000 е стартова заплата за новоизлюпен инжинер в Алберта. Пазарете се.
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

DJIDJI написа:Здравейте, пише ви съпругът на Джиджи. Виждам, че жена ми е започнале темата, която толокова много ни вълнува - а имено дали да се местим в Канада или не. предложнието, което получих е следното - ас защитих докторат в Цюрих и понеже разбирам малко от уран ми предложиха 3 годишна пост/доц позития във фирма в Съскатоон. По желание - мога да остана там след третата година. Заплатата е - първите 3 години 55 000 ЦАД. От четвъртата - 100 000 КАД. Останах с убеждението, че 55 000ЦАд са достатъчни са живот. Не ни се иска пак да се местим и затова, ако ни помогнете с решението - ще е дали да се местим за постояно в Канада или не. Благодаря ви на всички предварително. Радвам се че има форуми с хора готови да помогнат.

Петър

Здравей Петър :wink: Не вярвам нито дума на това което казваш.Здрав да си иначе :lol:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Що не вярваш бе Слънчо ???
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

miteto написа:
mouse написа:
sasho71 написа:Горния линк установих че доста неща там са доста по-скъпи от тука!
При положение че канадски /швейцарски франк са почти едно към едно цените тук ще им се видят смешни :lol:
Ще им се видят смешни АКО предложената заплата в Саск. е равна на швейцарската :wink:
аз имах предвид цените в Саскачевана и флаейъра от магазина за хранителни стоки. :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Sunny boy написа:
DJIDJI написа:Здравейте, пише ви съпругът на Джиджи. Виждам, че жена ми е започнале темата, която толокова много ни вълнува - а имено дали да се местим в Канада или не. предложнието, което получих е следното - ас защитих докторат в Цюрих и понеже разбирам малко от уран ми предложиха 3 годишна пост/доц позития във фирма в Съскатоон. По желание - мога да остана там след третата година. Заплатата е - първите 3 години 55 000 ЦАД. От четвъртата - 100 000 КАД. Останах с убеждението, че 55 000ЦАд са достатъчни са живот. Не ни се иска пак да се местим и затова, ако ни помогнете с решението - ще е дали да се местим за постояно в Канада или не. Благодаря ви на всички предварително. Радвам се че има форуми с хора готови да помогнат.

Петър

Здравей Петър :wink: Не вярвам нито дума на това което казваш.Здрав да си иначе :lol:
мда, малко съмнително. Тук посдоците зимат максимум 40-43 хиляди. Е, поне са без данък 8) Млад PhD без експирънс и по-малко. Така че тез 55000 ми се виждат малко пресилено, а 100 хил, демек двойно увеличение за 4 години е още по-невероятно...Е ся ако имаш няколко статии в Science или Nature може и 200 хиляди да ти дадат, но обикновено хора с такива публикации не пишат в БГКанада :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

DJIDJI написа: ми предложиха 3 годишна пост/доц позития във фирма в Съскатоон. По желание - мога да остана там след третата година. Заплатата е - първите 3 години 55 000 ЦАД. От четвъртата - 100 000 КАД. Останах с убеждението, че 55 000ЦАд са достатъчни са живот. Петър
А защо такава разлика в заплатата. Какво ще се промени след 3тата година.
По принцип тези пари би трябвало да ви стигат, но за образованието което имаш ми се струват малко.
С какъв статут ще бъдете в Канада. Ако сте постоянно пребиваващи (перманент резидент) наистина след 3тата година имате право да кандидатствате за гражданство.
Сиренето е безплатно само в капана.
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Ivan1007 написа:С решението не можем да ви помогнем, а с информация се опитваме. 55 000 са достатъчни да живеете прилично в SK, но няма да процъфтявате. На 55 000 ще ви остават след данъци около 40 000 на година (грубо). 55 000 за PhD е смешна заплата още повече пък за 3 години. 100 000 звучи приемливо като за начало. 60-65 000 е стартова заплата за новоизлюпен инжинер в Алберта. Пазарете се.
Това е заплатата на пост-док в Канада. А и не само в Канада; навсякъде е от този порядък. Изобщо не е смешна. Това, че имаш PhD не означава, че веднага ще получиш висока заплата. За какви $100,000 става въпрос? Ако е преподавател в Университет с по-висока позиция - о.к, но за пост-док е нормално заплатата да е от порядъка на гореспоменатата. Друг е въпросът ако иска да работи в частна фирма (ако го вземат веднага).
Аз дойдох в Канада като пост-док преди xxxxxx брой години, но в Монреал. Ако искаш повече инфо, пиши ми лс.
Беки
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Marginal39 написа:Що не вярваш бе Слънчо ???

Абе малко ми звучи като твойте мераци...за кожите имам предвид :lol:
Ама твойте са по реалистични :beer: Иначе доколкото разбирам от военна музика ,никой на никого не предлага работа в Канада,ако сам не си питал/потърсил/работата.Семейство "научни"работници би трябвало да се ориентира с лекота /във въпросите които задава/ и още повече след "служба" в немско и швейцарско без да чака мене и тебе :wink: да потръскаме утвърдително глава.Ама както рекох,здрав да е Петър :beer:
danielle

Мнение от danielle »

Sunny boy написа:
Marginal39 написа:Що не вярваш бе Слънчо ???

Абе малко ми звучи като твойте мераци...за кожите имам предвид :lol:
Ама твойте са по реалистични :beer: :beer:
Изображение Изображение
Публикувай отговор