Най-чистите градове в света

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Нормите по опазване на околната среда не са по назад или по напред в Америка в сравнение с Европа, а са просто по-различни. В самата Америка са много различни в различните части на Canada и щати на САЩ и не може да се казва така едно към гьотерем.
Журналистите много често пишат глупости, но заменянето на едни глупости с глупости писани от лаици които не са стъпвали в рафинерия, на сондаж или в химически завод в Canada не е най доброто.
Имам преки впечатления от работи на сондажи включително и в химически заводи тук и знам много добре какви са изискванията за работа. Всичко се оставя в вида в който е заварено и не масло разлято по земята ми парцалче не може да остане неприбрано.
Бил съм на сондажи по полето в южна Алберта в райони които се водят и са регистрирани като "високо чувствителни по опазване на околната среда" Пустош ако ме питаш мен - прерия, треволяк. Ама има представител на клиента, който следи не да не капне капка масло или грес, ми кара и тоалетна и не дава да се изпикаеш на полето.
:shock:
В никoй голям град не може да има 100 % гаранция, че някоя кола няма да тече нещо от нея. Ма това дето го разправяш че паркинзите в Canada плуват в масло е пълна глупост. Тези паркинзи са собственост на някои и дори и да има разлив се чистят.
В Calgary през лятото е пълно с хора в реката и водата е кристално чиста и питейна.
Може ли да кажеш същото за Майн във Frankfurt например?
alexiworld
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2003 2:05 am
Обратна връзка:

Мнение от alexiworld »

# 10 (Tie) Montreal

Хм, тва не знам от къде се взе ... просто не е за вярване. :lol:

Малко предистория. Кацаме в Монреал. Посрещат ни на летището. Сина ми ме дърпа да ме пита нещо, но аз съм зает, така де трябва да обърна внимание на посрещачите. Сина ми ме бута пак.

- Тате, тате, искам да те питам нещо (първия въпрос на Канадска земя, който чувам)
- Какво има скъпи?
- Тате, нали обеща, че тук ще е много чисто, като в Германия?
- Да, ще видиш, че е така.

Детето сочи боклуците на улицата до летището ... Изтръпнах ... Ми то като боклуците в София (тогава де, сега може София да е още по-зле).
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Всеки, който е от друг град е експерт.
(Всеки от нашето село е по-експерт)
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Bubi »

Може Монреал да не е най-чистия град на света, но изказвания от рода, че тук е абсолютна мръсотия просто не са верни. Във всеки град има и по-чисти и по-мръсни райони, зависи кой живее. Аз като кацнах на лветището тук си беше абсолютно чисто, за разлика обаче като кацнах миналата година в София беше отвратително мръсно. Но пак не бих се изказала, че София е най-мръсния град. Аз познавам българи тук, които се изказват по същия начин, че тук е мръсно, а в същото време самите те си хвърлят нещата по тротоарите и т.н.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Ivan1007 написа:Нормите по опазване на околната среда не са по назад или по напред в Америка в сравнение с Европа, а са просто по-различни. В самата Америка са много различни в различните части на Canada и щати на САЩ и не може да се казва така едно към гьотерем.
Журналистите много често пишат глупости, но заменянето на едни глупости с глупости писани от лаици които не са стъпвали в рафинерия, на сондаж или в химически завод в Canada не е най доброто.
Имам преки впечатления от работи на сондажи включително и в химически заводи тук и знам много добре какви са изискванията за работа. Всичко се оставя в вида в който е заварено и не масло разлято по земята ми парцалче не може да остане неприбрано.
Бил съм на сондажи по полето в южна Алберта в райони които се водят и са регистрирани като "високо чувствителни по опазване на околната среда" Пустош ако ме питаш мен - прерия, треволяк. Ама има представител на клиента, който следи не да не капне капка масло или грес, ми кара и тоалетна и не дава да се изпикаеш на полето.
:shock:
В никoй голям град не може да има 100 % гаранция, че някоя кола няма да тече нещо от нея. Ма това дето го разправяш че паркинзите в Canada плуват в масло е пълна глупост. Тези паркинзи са собственост на някои и дори и да има разлив се чистят.
В Calgary през лятото е пълно с хора в реката и водата е кристално чиста и питейна.
Може ли да кажеш същото за Майн във Frankfurt например?
Иване - по причина че по горния ти пост ти изпадаш в положение на лаик -веднага подкрепямтвърдението си за Корено различни норми между Европа и Америка с ФАКТИ.
Понеже сън запознат с колите сте ти покажа че не говоря дрън брън приказки.

Отиваш еи тук -www.aicare.ca
Оbtain the current emissions standards for your vehicle type, enter the appropriate information below and click the Get Standards
И е те тва е пътя до 1 пдф документче..
www.aicare.ca => Inspectin Info =>Inspections Standarts =>

To download an Adobe PDF file containing the complete list of AirCare standards for all vehicle types, click here.
и какво виждаме
1-Vehicle Model Year => 1998 and new =>

CO – 4,97g/km


а после отиваме еи тук
http://en.wikipedia.org/wiki/European_e ... enger_cars

и гледаме еи тая табличка
European emission standards for passenger cars (Category M1*), g/km

така нареченото Евро 1 от 1989 година дефинира СО - 2,72g/km
А актуалното Евро 4 което деиства в момента СО - 0,5 g/km

Мисля че децата в 3-4 клас клас могат да сравняват тия цифри и по нататака няма какво да говоря.

Също е ясен отговора на въпроса -съвсем условно сравнение -ако в 2 страни(да примем равни и по територя) които сравняваме броя на колите е еднакъв -къде въздуха ще е по чист .....

А относно омасларванто по паркингите -ти обешавам снимков матерял пред свидетели....

А еи тва много ме кефи ....
http://www.aircare.ca/faqwindow.php?id=34
Why is AirCare not province-wide?

The AirCare boundaries (from Furry Creek to Chilliwack) were established to address a serious ground-level ozone problem in the Lower Fraser Valley that is caused by the over one million light duty vehicles operating within a confined basin. To date, the AirCare program has not been expanded to other regions of the province because the impact of motor vehicle pollution on air quality is not considered to be as severe. In the future, AirCare-type programs may be implemented in other areas of the province, like Squamish/Whistler, once local officials feel the control of motor vehicle emissions is a necessity to improve their air quality.

:) :) :) да колите на 1 място замърсяват ама на друго място не замърсяват ...

Както и преди ти казах -причината да е чисто при вас е не че се взимат някакви особени мерки а просто площа е огромна с малко население.Иначе ако бяхте на територия колкото нас с толкова население -с тия норми за изгорели газове ще се удушите от замърсен въздух например.
И не приемаи моите приказки като камъни в твоита лична градина - ти специално живееш на наи чистото място в Канада - надявам се си доволен от тва мое твърдение....
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Тази класация е абсолютна глупост.Говорил съм с
канадци ,посещавали Германия и те хълцат ,когато стане въпрос за чистотата там.Друг е въпроса ,че центъра на Лондон,с население 10млн. и никакви кошчета за боклук е в пъти по-чист от даутауна на Монтреал.Интересно защо я няма Прага,който е един много чист и спретнат град.
Относно Отава,просто не зная как е в тази класация-винаги,когато съм я посещавал ми се е струвала мръсна,грозна,изоставена и опушена.
kralimarko

Мнение от kralimarko »

никаде не видех Радомир :?: :?: :?: :?: :?:
Аватар
emodonkov
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 8:29 pm

Мнение от emodonkov »

Guinness написа:Друг е въпроса ,че центъра на Лондон,с население 10млн. и никакви кошчета за боклук е в пъти по-чист от даутауна на Монтреал.
Всъщност дори при наличие на кошчета 'англичаните' си хвърлят буклука директно на пътя. Слагам ги в кавички, защото чистокръвните англичани са малцинство в Лондон, затова и му викат 'гетото'. Тук се стичат буклуци от цял свят, донасяйки манталитета на съответната държава, който (манталитета) е далеч от средноевропейския. Чистотата на Лондон се дължи на армията буклуджии, които чистят града по 2 пъти на ден. Ако Монреал имаше бюджета на Лондон съм сигурен че щеше да е най-чистия град в света.
Manage the expectation
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

В Калгари чистят веднъж годишно, напролет, да изметат филца от улиците, който са хвърляли зимата. Другото е едва ли не на доброволни начала - всеки около бизнеса или къщата си. Плюс поддържащите градинките бучат нещо с едни шила, както и строителите мият и бършат след себе си. Промишлените зони могат да изглеждат доста идилистично - градинки, дръвченца, пръскалки лятото - всичко поддържано от нарочна фирма...

Не че няма боклуци, но са по-скоро случайни - от вятъра, паднало от камиони и тнт. Чаши и опаковки редовно хвърлят на земята и от колите. Но не се набиват в очи, като цяло е чисто. В индианските земи съм виждал разхвърляни отпадъци често, но това го слагаме на Отава. :D
Embrace your climate change!
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Относно Отава,просто не зная как е в тази класация-винаги,когато съм я посещавал ми се е струвала мръсна,грозна,изоставена и опушена.
Просто се съмнявам че някога кракът ти е стъпвал в Отава.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

Отава е красив и чист град, или поне около центъра :D тези класации трябва да ги направят на под групи на всеки 500К население иначе са само празни приказки...ааа и да знаете въздуха в София след бомбандировките е чист и годен за дишане, всичко е в нормата :wink:
...мразя мастика без айрян...
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Абе на всякъде по света си има паплач дето ръси боклуци и не им пука. Не навсчкъде обаче има органи дето да се грижат тия боклуци да не останат на улицата на следващата сутрин.
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

ivanko13 написа:Абе на всякъде по света си има паплач дето ръси боклуци и не им пука. Не навсчкъде обаче има органи дето да се грижат тия боклуци да не останат на улицата на следващата сутрин.
абсолютно!
в Истанбул например НАВСЯКЪДЕ вечерно време е тотална кочина
образуват се навсякъде огромни купуве от опаковки, кашони, найлони (нали са търговска нация :) ) и какви ли не други боклуци... буквално се налага да си гледаш в краката, но цяла нощ една огромна армия от камиони чисти и на сутринта всичко е събрано, изметено и дори на места измито :shock:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

iliana написа:
Относно Отава,просто не зная как е в тази класация-винаги,когато съм я посещавал ми се е струвала мръсна,грозна,изоставена и опушена.
Просто се съмнявам че някога кракът ти е стъпвал в Отава.
Анми да го почерня и да го подчертая за да го видиш по-хубаво.
Извинявайте,ама тази класация само за месеците юли и август е правена или за цялата година.
Публикувай отговор