АЗ СЪМ ОК! - А ВИЕ?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

Къде се чувствам ОК?

Отава
2
2%
Торонто
15
17%
Монреал
38
44%
Калгари
6
7%
Ванкувър
10
11%
Друг град
16
18%
 
Общо гласове: 87
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

АЗ СЪМ ОК! - А ВИЕ?

Мнение от army »

Оплюхме България, смазахме София, мразим другите нации, а и Канада се оказва/за някои/-не добро място за живот...
Аз се уморих от негативизъм- А ВИЕ?
Моля всички, които НЕ съжаляват за избора си да имигрират в Канада, да вземат участие.
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Моето семейство се чувстваме добре в Торонто. :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Монреал е моят град и се чувствам прекрасно тук. Пък и било то защото съм тъп загубеняк, който се чувства добре защото не знае колко е зле. :)
Не ми се повдига от возенето в метрото, не се срамувам от старият и верен Dodge и се шматкам където ми скимне с него. Работа колкото искаш, стига да не си с големи претенции и свикнал на глезотии, та изхранването на семейството не е никакъв проблем. Пък било то и с ужасните генно-модифицирани и безвкусни храни, които едва ли не ни убивали всекидневно. Аз не си и помислям, че ще живея с орлите или костенурките, пък и си ми харесват тукашните храни. Ама то е щото нямам вкус сигурно и не разбирам колко са вредни. Така да е, все ми е тая. Отделно от всичко държавата има безчет програми за финансово, материално и морално подпомагане на едни или други социални слоеве и от теб се иска само да можеш да четеш и да попълваш необходимите формуляри. Чековете и преводите в сметката ми са редовни и точни като швейцарски часовник, та дори различните институции си връщат една на друга дължимите от мен средства когато това се наложи. В която и да е държавна или общинска администрация или служба да се явя, като знам какво точно искам и на какво имам право, бивам обслужен вежливо и бързо. А след това си кореспондирам с разните чиновници само по телефона или по пощата. Взех си предварително рандевута с всички необходими за мен и семейството ми лекари-специалисти и за които почаках от месец до 2-3 месеца, но сега през определен интервал от време те ми изпращат покани за контролни прегледи, които не пропускаме. Така че и здравето ни е под наблюдение и контрол.
От тук нататък остава само да се мисли за увеличаване на доходите с цел задоволяване на културни, образователни и други духовни потребности.

Ама съм загубеняк, нали? Или пък може би е верно това дето казва жена ми, че в миналия си живот съм живял тук. ;)
Последно промяна от Linko на Нед Юни 22, 2008 1:22 pm, променено общо 1 път.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Аз живея на село,което бие всеки един от изброените градове поотделно и заедно :D По всяко време на денонощието.Била съм в почти всички по "значими"градове по работа и за удоволствие.В някои от изброените съм живяла.Тъй да се каже имам база за сравнение :wink: "От наше село по убаво нема"както рекъл шопът :D

Не разбрах по горе от Линко, кои са тия държавни програми за "морално подпомагане"??? :roll:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

“Linko”- ТИ ЛИ си “загубен”, или аз съм ТЪПАНАР?- пък може и двете!!!!!:nenam:
КАКВО СЕ ОКАЗВА?- до момента:

Оказва се , че ние българите много обичаме да сме в “сянка”???????
1. Доволните /от избора на живота си/ - не смеят да си покажат “ника”??!!
2. Къде сте “мили съфорумци?/с по над 1000 мнения/ - даващи “щедри съвети и бащенски напътствайки - “новите”? Стига сте давали оценка на “другите”-
Сега е времето, да си я дадете на себе си!!!

НЕ ЧАКАЙ АЗ ДА СЕ ПРОВАЛЯ, ЗА ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ УСПЯЛ!
...не залагайте пари на горният "апел".......-лично мнение. :wink:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

Армията,много си нетърпелив :shock: Все пак е неделя.Хората имат и други удоволствия, освен форумните анкети :lol:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Щастлив и доволен в Голям Монреал. Нито един черен съсед, никаква индустрия на километри наоколо. Свързваме двата края.
Следваща цел - да докарам родителите си.
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Не бе "ШУГЪРче"- просто видях/до сега/- колко познати "физиономии", посетиха темата - без мнение :roll:
ЖАЛКО!
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

army написа:Не бе "ШУГЪРче"- просто видях/до сега/- колко познати "физиономии", посетиха темата - без мнение :roll:
ЖАЛКО!

Защото седиш на прозореца :shock: :lol: .Смущаваш потока :wink:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Нямам си работа, пък и гледам , че "форума" зацикли :lol: :beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

army написа:Нямам си работа, пък и гледам , че "форума" зацикли :lol: :beer:
Намери си екстра парт/тайм :D А форумът е в нов цикъл,а не е зациклил.Неделен цикъл :wink:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Мнение от army »

Защото седиш на прозореца Shocked Laughing .Смущаваш потока Wink
.......пък истината е: Че ми омръзна да ме "плюят" - като българин и да ме подиграват -като "българо-канадец" :cry:
Жалко за хора като "Живес", "доктора", "илка", "дард вейдър", "гробари", и т. н. т., които все по рядко пишат ТУК!?
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

army написа:
Защото седиш на прозореца Shocked Laughing .Смущаваш потока Wink
.......пък истината е: Че ми омръзна да ме "плюят" - като българин и да ме подиграват -като "българо-канадец" :cry:
Жалко за хора като "Живес", "доктора", "илка", "дард вейдър", "гробари", и т. н. т., които все по рядко пишат ТУК!?
:shock: Защо жалко.Измряха ли?Ако затвориш прозореца, ще плюят по стъклото :D По лесно се бърше от накърнено Его :beer:
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

И аз съм си добре в Калгари. Можеше да е друг град или село. Няма да ги противопоставяме. Въпрос на личен избор, късмет, обстоятелства. Има хора, дето навсякъде сме си на мястото. :D Скромност, преди всичко.

А тези дето не пишат, Арми, бъди сигурен, че са си много добре. Познавам лично част от съфорумците. Имат си други грижи и удоволствия, нямат форумна адикция. Може би ние сме виновни, че ги отблъскваме по един или друг начин. Вижте какво време се е отворило навън, какъв ти форум... 8)
Embrace your climate change!
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

Army, Аз гласувах, че ми е добре в Торонто, но всъщност не съм живяла никъде другаде из Канада! 8)

Не съжалявам за този избор от днешната си гледна точка, защото по принцип съм оптимист и винаги си давам време да свикна с условията, в които попадам! Не съм и капризен човек! :wink:

Ако за нещо съжалявам, то е, че не съм имала възможност за други по-южни избори до момента! Но не се знае за в бъдеще..... :beer:
Публикувай отговор