АЗ СЪМ ОК! - А ВИЕ?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

Къде се чувствам ОК?

Отава
2
2%
Торонто
15
17%
Монреал
38
44%
Калгари
6
7%
Ванкувър
10
11%
Друг град
16
18%
 
Общо гласове: 87
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

[quote="kokoscho"]Чаааак след 3г и малко можеш да кажеш че се чувстваш добре в еди си кой град ;)
Дотогава си само перманент резидент, квото и да значи това.[/quote]

Турист???
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Монреал "става". Но от някое време ми изглежда "претъпкан" - голяма къща и две крачки дворче, тук-таме дори блокче. Ще се търси някоя по-рехава част.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

kokoscho написа:Чаааак след 3г и малко можеш да кажеш че се чувстваш добре в еди си кой град ;)
Може и от първия ден. По принцип. Но трябва да са изпълнени и някои други условия, освен собствената красота на самия град.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

все си мисля, че трябва да си изясним понятията преди да отговаряме :lol:

за мен, "ОК" значи ...нещо-нищо... :? ю

еее, аз съм ОК в Торонто :wink: като турист ли...като бял човек ли.. без значение като какво :wink: ... ама вече туристическата виза изтекла, а атракциите все по-малко и по-малко ме вълнуват, та .... това ОК незнам да не стане just fine :?

абе друго си е да кажеш: аз съм Супер :lol:
ама хайде, че уважам арми :wink: :beer:
danielle

Мнение от danielle »

Аз си се чувствам добре в нашата valley. Малко слонът моя приятел ми идва в повече, ама гледам да свиквам.

ninka83, започвай да пишеш с Главна буква, че тук пишещите братя и сестри ни считат за неграмотни.
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

даниелка, с главна буква ще пиша само мойто име :P

от тук "ближните - пишещите" за щастие нямам никакви връзки - било то роднински или...каквито и да било други :P :beer:

та могат да ме считат за най-голем неграмотник във форума :wink: не само те, ами и роднините им (на грамотниците) :wink:

само се опасявам да не ме баннат, ако пиша неграмотно :shock:
тия грамотните тук, така и не казаха защо баннаха Батето например :P нещо правилно не се изразяваше ли :roll: :P
danielle

Мнение от danielle »

ninka83 написа:даниелка, с главна буква ще пиша само мойто име :P

от тук "ближните - пишещите" за щастие нямам никакви връзки - било то роднински или...каквито и да било други :P :beer:

та могат да ме считат за най-голем неграмотник във форума :wink: не само те, ами и роднините им (на грамотниците) :wink:

само се опасявам да не ме баннат, ако пиша неграмотно :shock:
тия грамотните тук, така и не казаха защо баннаха Батето например :P нещо правилно не се изразяваше ли :roll: :P
:beer2: :thumbsup:
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

тъй като предполагам в графата "Друг град" се включват и градовете по широкия свят, да добавя че и аз се чувствам добре тук в Брюксел. Работата върви, има над 400 вида бира които почти съм преполовил по дегустиране, шарен свят и т.н. Сигурен съм че бих се чувствал добре и в Монреал, Ванкувър, Отава или почти където и да било. На село не бих се чувствал добре със сигурност. Ами успехи на вас в Канада и света е там само чака да го докоснете :D
...мразя мастика без айрян...
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Вто Авг 12, 2003 4:43 pm
Местоположение: Канада, а след следващия референдум - в Свободен Квебек

Мнение от Потребител »

Чета постовете на Linko и се чудя дали нямам недиагностицирано раздвоение на личността, все едно аз съм ги писал. Макар че като се замисля, ако съм аз, то много добре съм почнал да се изразявам. И съм забравил да спомена че времето тук страхотно ми пасна, особено зимата. Колебая се дали да не се изнеса още малко на север - гр. Квебек. А, и "стария ми Dodge" да се чете старата Yamaha.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Линко написа:
Возене в метро
Стар и верен Dodge
Изхранване на семейството
Линко, Линко за това ли дойде в Канада?
Метро има и в БГ, стари таралясници и верни москвичи има и в БГ, хората и в БГ си изхранват семействата.
Това е преживяване от ден за ден, а не живот на професиналист в държава от Г 8.
държавата имала безчет програми за финансово, материално и морално подпомагане на едни или други социални слоеве.
Първоначалното установяване, намиране на жилище, търсене на работа.
Тези програми са за необразовани хора, незнаещи езици, бягащи от войни и преследване за да си спасят живота. Ти от тези хора ли си?
Толкова ли сте смотани че ви трябват специални програми за да се установите първоначално, да си намерите жилище, да си търсите работа?
Нали бяхте експерти, специалсти, знаещи езици?
Къде се бутате в тези програми?

Това е все едно да ти дадат подаяние старо палто за зимата или смрадливо жилище за социално слаби в скапан квартал, да си съсед на измекяри и ти да се гордееш с това.
Това е за срам Линко а не за гордеене на хора дошли в Канада като професиналисти и експерти с висше образование от страна член на ЕС.
Покажи ми в тези програми един германец, един белгиец или швейцарец. Гарантирам ти че няма такива:)
Ако на един прекалено умен и прекалено горд българин му е обидно да се включва в тези програми ....
Разбира се че на един можещ, знаещ и горд човек ще му е обидно да се завира и реди на опашка по такива програми предназначени за необразовани хора.

Що не ни се похвалиш че си в голф, яхт, тенис клуб с 5000 $ мембершип фии на година а ни се хвалиш с безплатни програми за шриланковци в които ги учили как се намира квартира в Канада, как да се установиш, как да си търсиш работа. Това е за срам Линко не за хвалене.
:roll:
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Тия армейци много активни бе... Или някой е започнал работа на ПЦ, или мнооого свободно време :beer:
Поздрави от Калгари.... а пък вие преценете къде се чувствам добре.... След година и 10 месеца /другият месец/ заминавам за БГ да видим родата, а и те да видят новия наследник, ама да ви кажа честно - не ми се мърда от Калгари и околията... Вие си говорете за "крави, каубои и изкопчийска работа", на мен не ми пука. То и без това никои не вярва за какво става въпрос тука, ама нейсе. От това да се чувстваш добре на мястото, където си, по-хубаво няма.
Поздрави :lol:
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Мнение от ilka »

Hullman написа:Линко написа:
Возене в метро
Стар и верен Dodge
Изхранване на семейството
Линко, Линко за това ли дойде в Канада?
Метро има и в БГ, стари таралясници и верни москвичи има и в БГ, хората и в БГ си изхранват семействата.
Това е преживяване от ден за ден, а не живот на професиналист в държава от Г 8.
държавата имала безчет програми за финансово, материално и морално подпомагане на едни или други социални слоеве.
Първоначалното установяване, намиране на жилище, търсене на работа.
Тези програми са за необразовани хора, незнаещи езици, бягащи от войни и преследване за да си спасят живота. Ти от тези хора ли си?
Толкова ли сте смотани че ви трябват специални програми за да се установите първоначално, да си намерите жилище, да си търсите работа?
Нали бяхте експерти, специалсти, знаещи езици?
Къде се бутате в тези програми?

Това е все едно да ти дадат подаяние старо палто за зимата или смрадливо жилище за социално слаби в скапан квартал, да си съсед на измекяри и ти да се гордееш с това.
Това е за срам Линко а не за гордеене на хора дошли в Канада като професиналисти и експерти с висше образование от страна член на ЕС.
Покажи ми в тези програми един германец, един белгиец или швейцарец. Гарантирам ти че няма такива:)
Ако на един прекалено умен и прекалено горд българин му е обидно да се включва в тези програми ....
Разбира се че на един можещ, знаещ и горд човек ще му е обидно да се завира и реди на опашка по такива програми предназначени за необразовани хора.

Що не ни се похвалиш че си в голф, яхт, тенис клуб с 5000 $ мембершип фии на година а ни се хвалиш с безплатни програми за шриланковци в които ги учили как се намира квартира в Канада, как да се установиш, как да си търсиш работа. Това е за срам Линко не за хвалене.
:roll:
къде го чукаш, къде се пука :roll:
пак сме тук :-)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Абе аз именно затова сам си казах, че съм прост, тъп и загубеняк, за да не се хабят снобарите и парвенютата да ми го казват. :)
И аз просто казвам, че съм си ОК тук, какъвто е въпросът в темата, а хвалбите не са ми присъщи. В темите с хвалбите и меренията на апартаменти, къщи, коли, яхти, девици и т.н. си мълча. Щото ме е срам. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

аз продължавам да чакам някой да каже "Аз съм супер".. еди къде си ...в Канада... :shock: :lol:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Хълман призовава за по консервативни думи с които мерим.
Ако си "супер" в Канада или Монтреал понеже са те записали в разни безплатни програми за необразовани хора, имаш стар додж и нисък доход то тогава аз не знам как трябва да се изрази човек ако има собствен бизнес, чисто нова кола, висок доход и се чуди на коя ваканция да се запише.:)
В такъв случай израза ще е:
Чувствам се все едно че съм с 3-ри девици наведнъж понеже речника става беден за да се опише по друг начин.:)
Публикувай отговор