Мили мои емигранти - съвети за запътилите се към Канада.

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

така е в канада,някой без грам език и образование правят яки кинти и плащат дебели къщи ,а други с БАН и три висше образования се скатават на тънката лайсна на село и заработват като опаковат продукти на касата на Супер Ц с/у подаяние. :D
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Чувала съм че някои знаят само "ай електришън", ама не вярвам да е толкова лесно да се преживява така. Поне едно 200 думи знае всеки, дори против волята си :lol:. Твоите познати може би се глезят само, даже и китайците взимат теста за гражданство, а те са толкова зле с този английски :cry: ...
Циганите - на Сатурн !
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ТЯ знае :D
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

едно е емигрант, друго е бизнесмен извъен родината :lol:

само дето от вторите незнам да има електришън. бизнесмен е интеренешънъл думичка :? та не се налага да се напъваш на къвто и да било език:wink:
dany_nik2004
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Апр 01, 2008 10:09 am

Мнение от dany_nik2004 »

Може ли някой да ми даде съвет-мъжа ми е от 40 дни в Едмънтън с 2 год работна виза.Ще пуска документи аз и детето да отидем при него.Какъв е начина аз да имам право да работя там? Каква виза ще ми дадат?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Той ще пуска документи, или ти?
Покана за посещение ли ще ти праща, или ще кандидатстваш за resident?
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Без език нищо няма да стане от вас, дори да сте Н1 в професията си... Който ви рапзрвя друго ви обрича на социал и работа на черно, а това за големите къщи и др. е пълна лъжа, освен ако не са купени с пари от БГ-то или с отглеждане на трева в мазето...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

чакай сега, Любо, не беше ли дето разтягаше локуми, че тъй като си Н1 в това, което правиш, са ти водили преводачи за френски език :lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Lub0 написа:Без език нищо няма да стане от вас, дори да сте Н1 в професията си... Който ви рапзрвя друго ви обрича на социал и работа на черно, а това за големите къщи и др. е пълна лъжа, освен ако не са купени с пари от БГ-то или с отглеждане на трева в мазето...
Всичко с времето си. Едно семейство което е тук от 6 години наскоро си купиха наистина много голяма и луксозна къща без никакъв downpaiment. Навремето са дошли с мизерен английски и никакъв френски. Той е завършил курс тук и малко-по малко...
Всичко зависи от вас, не от езика и опита ви! Те се придобиват.
Аз имах пари за downpayment, но си купих моята къщурка на 20-тия месец от идването си, без да практикувам определена професия. Френският ми е жалък.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

krimon написа:чакай сега, Любо, не беше ли дето разтягаше локуми, че тъй като си Н1 в това, което правиш, са ти водили преводачи за френски език :lol:
Да ама знам английски, ето къде е разликата...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ednabulgarka
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 5:38 pm

Мнение от ednabulgarka »

Моля, прочетете по-добре това което съм написала... Не съм съветвала никого да не учи френски или пък да спре да учи английски. Не е редно да изказваме крайни мнения и тези, които все още са в България да се чудят как ще оцеляват тук... Ако не греша тук СИСТЕМАТА се грижи еднакво добре за всички - и за тези, които знаят френски и английски перфектно и за тези които знаят по-малко или пък нищо, както и за тези които са дошли с пари и другите дошли с малко... Най-добрият вариант обаче е да дойдеш с перфектен френски и английски и много пари...
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ednabulgarka написа:Най-добрият вариант обаче е да дойдеш с перфектен френски и английски и много пари...
Само дето тия неща в БГ се самоизключват най-често. Ако има някой от форума такъв - нека се похвали... 8)
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

dany_nik2004 написа:Може ли някой да ми даде съвет-мъжа ми е от 40 дни в Едмънтън с 2 год работна виза.Ще пуска документи аз и детето да отидем при него.Какъв е начина аз да имам право да работя там? Каква виза ще ми дадат?
Начинът е, да си изкарала една година там.
Не съм го чел никъде, но познавам лично човек който е в точно такава ситуация и след като направи една година, вече може да работи легално (и работи).
Информацията е за Онтарио, не за Албърта и трябва да се провери, но би трябвало да няма разлика.
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Мнение от Пламен Петков »

dany_nik2004 написа:Може ли някой да ми даде съвет-мъжа ми е от 40 дни в Едмънтън с 2 год работна виза.Ще пуска документи аз и детето да отидем при него.Какъв е начина аз да имам право да работя там? Каква виза ще ми дадат?
Здравейте dany_nik2004,

Ето какво казва част 5.38A от Foreigh Worker Manual (това е наръчникът на канадските имиграционни чиновници относно работни визи за Канада - може да го намерите тук: http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... /fw01e.pdf):

...

A. Spouses or common-law partners of skilled workers, CEC C41
Spouses or common-law partners of skilled people coming to Canada as temporary foreign
workers may themselves be authorized to work without first having a confirmed job offer.
Eligibility requirements of the principal foreign worker which allow the spouse to qualify for a work
permit are as follows:
• The principal foreign worker must be doing work which is at a level that falls within National
Occupational Classification (NOC) Skill Levels 0 , A or B. See the NOC site on HRSDC’s web
page at http://www23.hrdc-drhc.gc.ca/2001/e/gen ... come.shtml. The skill levels can be
found in the Matrix on the left-hand side of the screen.
• These skill levels include management and professional occupations and technical or skilled
tradespersons.
• The principal foreign worker must either hold a work permit that is valid for a period of at least
six month’s duration, or, if working under the authority of R186 without a work permit, must
present evidence that they will be working for a minimum of six months.
• The principal foreign worker and spouse must physically reside in Canada.
Note: Spouses or common-law partners of work permit holders who have been nominated for
permanent residence by a province will be entitled to open work permits for the duration of the work
permit of the provincial nominee principal applicant, irrespective of the skill level of the principal
applicant’s occupation. While there is reluctance on the part of CIC and HRSDC to support work
permits for lower-skilled workers because their skills profile would not normally qualify them for
permanent immigration to Canada, concerns regarding these persons going out of status and
remaining in Canada illegally are mitigated when the foreign national has been nominated for
permanent residence. If a province feels a foreign national is sufficiently needed in its labour market
to nominate that person, then having that job filled is clearly important, irrespective of where in the
NOC that particular job is classified. Since, in the long run, the spouse or common-law partner is
going to be a member of the Canadian labour market anyway, allowing them to enter the market and
begin work as soon as possible will hasten the integration process
Work permit issuance:
• The spouse’s or common-law partner’s work permit may be issued for a period that ends no
later than the work permit of the principal foreign worker, or for the duration of employment of
the principal worker.
• The spouse or common-law partner may be issued an "open" work permit, i.e., not jobspecific.
...

Тоест ако мъжът ви е "skilled worker " по смисъла на това указание на канадските имиграционни власти, или е номиниран за имиграция от канадска провинция вие можете да получите работна виза (имайте прдвид че издаването на виза е по усмотрение на имиграционния чиновник, което означава че (както с всички визи) няма гаранция че виза ще бъде издадена). Надявам се информацията да ви е от помощ.

Поздрави,
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

А това е много интересна информация. Излиза че съпругът който идва първи, в случая мъжът, има разрешение за работа само за определен работодател, а жена му която пристига впоследствие, ако отговаря на изредените условия, може и да получи по-големи права от него, а именно да получи разрешение за работа без ограничение на работодателя ?
Никъде не виждам да пише за една година, моя човек може би просто се е моткал.
Публикувай отговор