Мили мои емигранти - съвети за запътилите се към Канада.

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

аз по скоро го отдавам не на профанщина ,ами на натрупани комплекси. :D
ednabulgarka
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 5:38 pm

Мнение от ednabulgarka »

Всъщност не исках да обидя priest. Хубаво е да се споделя опит, но неговият е натрупан в Онтарио, а съветите му са отправени към живеещите в Квебек. И не мога да приема, че просто се е пошегувал... За осем месеца трябва да е разбрал, че тези две провинции са всъщност две различни държави... И нека не се получава така, че вместо съветите да са полезни да създават допълнителни главоболия... Нека не се плашим взаимно с това колко много френски трябва да знаем, защото всичко е много индивидуално и твърдя, че тук в Монреал, човек може да живее добре и дори да се пенсионира без да научи нито една дума френски или английски език и че след десет години тук ще е на същото материално ниво като тези които са знаели перфектно и двата езика... въпрос на находчивост и индивидуалност.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Mъдра е Илийца !
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Странджа :rotfl:
Посмяхме се, побъбрихме, ама никаква не я свършихме. Намери се едно момче да се опита да помогне и веднага го дръпнахме обратно в казана. Може би трябва да го прима като лична обида, защото така пречите най-вече на мен. Аз съм този, който има нужда от подобна информация. Сигурен съм, че и Теорията на относителността има някои неточности, защото всично е ОТНОСИТЕЛНО.
priest построи и асфалтира една пътна отсечка и веднага други хора почнаха да я разкопават и ремонтират. Нищо, че по този път вече е минал успешно поне един човек. А беше най-добре да се строят нови платна, да се разширява. Не се заяждам, бройте до 10 и вижте дали не съм прав.
Имам един въпрос: за процедурата за Квебек нужно ли е и двамата да имат френски или само титуляра е достатъчен?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Мили мои емигранти - съвети за запътилите се към Канада.

Мнение от ablood »

priest написа:Също така искам да помоля останалите от форума които ще побликуват отговори да бъдат сдържани и позитивни в даването на съвети и да помнят че и ние сме били в положението на чакащи интервюта или визи.
Ще бъда далеч по-сдържан и позитивен от теб.
Не знам как е в другите провинции, но нито едно от нещата посочени от priest не важи в Монреал.
1 Няма начин да научите квебекарцкия диалект извън Квебек. Можете да поставите някакви основи, но език ще научите тук.
2 Не си подсигурявайте квартира предварително! Могат да ви нахендрят на място (и наем), където никода не бихте живяли. Ще издържите ден-два на мотел или гости.
3 Въпреки, че и аз си купих кола на 10-тия ден, може и без. Гадно е, бавно е, но ако в последствие си намериш работа на място където паркирането е невъзможно... Транспортът е Монтреал е супер. В мястото където сега живея е обратното.
4 Каквато и работа да започнете отначало, не сте обречени. Трупате опит, препоръки и си намирате по-хубава.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ednabulgarka написа:Нека не се плашим взаимно с това колко много френски трябва да знаем, защото всичко е много индивидуално и твърдя, че тук в Монреал, човек може да живее добре и дори да се пенсионира без да научи нито една дума френски или английски език и че след десет години тук ще е на същото материално ниво като тези които са знаели перфектно и двата езика... въпрос на находчивост и индивидуалност.
така си е, но същото важи и за ТО
Поне аз познавам българи, които в момента се терзаят, че няма да могат да прочетат и разберат теста си за гражданство, като в същото време отдавна са се сдобили с прекрасни къщи, любимите почивки в Куба ги практикуват поне 3 пъти годишно и благосъстоянието им е завидно, без изобщо да работят на черно или пък да се "облагодателстват" от социална помощ. Мисля даже, че в ТО е доста по-лесно да се изкарват добри пари, без да можеш да кажеш две думи на английски :D
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Мили мои емигранти - съвети за запътилите се към Канада.

Мнение от Жени »

ablood написа: ........
2 Не си подсигурявайте квартира предварително! Могат да ви нахендрят на място (и наем), където никода не бихте живяли. Ще издържите ден-два на мотел или гости.
3 Въпреки, че и аз си купих кола на 10-тия ден, може и без. Гадно е, бавно е, но ако в последствие си намериш работа на място където паркирането е невъзможно... Транспортът е Монтреал е супер. В мястото където сега живея е обратното.
4 Каквато и работа да започнете отначало, не сте обречени. Трупате опит, препоръки и си намирате по-хубава.
Точки 2, 3, 4 важат за Торонто в пълна сила!

В Канада е хубаво, чисто и спретнато. Всичко има "опаковка". Доста често няма да ни се харесва това, което е в опаковката и е неизбежно сравняването с БГ! :wink:

По принцип в живота е така, че късметът ни чака зад някой ъгъл, ама не знаем зад кой точно! А в Канада просто има повече ъгли поради по-големият мащаб на страната и от там и по-големият шанс да си срещнем късмета! Важно е обаче да го разпознаем и да му се доверим! Иначе ще го изпуснем! И много жалко ако причината за това е някой, който ни е казал, че ако започнем мизерна работа сме обречени................... :wink:

Хората, които търсят истината за Канада обаче ще я намерят само когато поживеят в нея! А преди това просто трябва да четат между редовете на постващите във великолепния ни форум! А не да приветстват с овации (както направиха Нови мераклии още във втория постинг в настоящатата тема) всеки, който им е разказал това, което искат да чуят (като жреца), който им наговори един куп глупости! :roll:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Вижте сега, темата не е "Истината за Канада", а "Съветите на Прийст за Канада"! Това е малкото параклисче където свещеника проповядва собствената си религия, някои може да я нарекат и секта :D. Ако не анатемосва всички с различно мнение и не ги пъди от храма, накрая може да се получи и някаква що годе по-истинска картинка. Може например да им прощава и да признава че има истина в думите им. Но, след като е строг канона :), само истински вярващите последователи ще си го следват на собствени риск :lol:.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

semeen написа:Странджа :rotfl:
Посмяхме се, побъбрихме, ама никаква не я свършихме. Намери се едно момче да се опита да помогне и веднага го дръпнахме обратно в казана. Може би трябва да го прима като лична обида, защото така пречите най-вече на мен. Аз съм този, който има нужда от подобна информация. Сигурен съм, че и Теорията на относителността има някои неточности, защото всично е ОТНОСИТЕЛНО.
priest построи и асфалтира една пътна отсечка и веднага други хора почнаха да я разкопават и ремонтират. Нищо, че по този път вече е минал успешно поне един човек. А беше най-добре да се строят нови платна, да се разширява. Не се заяждам, бройте до 10 и вижте дали не съм прав.
Имам един въпрос: за процедурата за Квебек нужно ли е и двамата да имат френски или само титуляра е достатъчен?
Семеен, винаги е по-добре човек да се движи по вече утъпкан (асфалтиран ако искаш) път, но също така не е лошо и да си задава въпроса - "А този път дали наистина ме води в посоката която искам?"
Защото ако се окаже че следвайки чужди съвети се е оказал на грешно място, разочарованието може да бъде много голямо.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

ednabulgarka написа:Нека не се плашим взаимно с това колко много френски трябва да знаем, защото всичко е много индивидуално и твърдя, че тук в Монреал, човек може да живее добре и дори да се пенсионира без да научи нито една дума френски или английски език и че след десет години тук ще е на същото материално ниво като тези които са знаели перфектно и двата езика... въпрос на находчивост и индивидуалност.
Това за мене е антисъвет. Наистина може и да се оправят хората без езици някъде в Монреал или Тороно, но сигурно никой не би се чувствал пълноправна част от обществото без да знае що-годе поне един от двата канадски езика. Аз лично не разбирам, не подкрепям и съжалявам такива емигранти, дето искат да си живеят като в родината, но с по-висок станадарт. Приемам го за някоя баба или дядо, дето ще си стоят само в къщи. Имам право да си го кажа, нали?

И как ще си купиш нещо от магазина, ще си ограничен до тези дето говорят твоя език ли? Странен избор, макар и възможен... :roll:
Embrace your climate change!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

krimon написа: Мисля даже, че в ТО е доста по-лесно да се изкарват добри пари, без да можеш да кажеш две думи на английски :D
Днес аз раздавам хапчетата - за Кримон трийна доза. И й спираме алкохола и тревата. :freak:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

+
becks написа:
krimon написа: Мисля даже, че в ТО е доста по-лесно да се изкарват добри пари, без да можеш да кажеш две думи на английски :D
Днес аз раздавам хапчетата - за Кримон трийна доза. И й спираме алкохола и тревата. :freak:
Защо, права е жената, но за целта трябва да знаеш мандарин или урду, или поне полски, българския няма да ти свърши много работа. Той свещеника ти го каза, най-много някой българин мошеник да те зароби :). Ама и за такива не съм чувала :shock:. Може руснак да е. Ама те младото поколение и руски не знаят вече.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

semeen написа:Странджа :rotfl:
Посмяхме се, побъбрихме, ама никаква не я свършихме. Намери се едно момче да се опита да помогне и веднага го дръпнахме обратно в казана. Може би трябва да го прима като лична обида, защото така пречите най-вече на мен. Аз съм този, който има нужда от подобна информация. Сигурен съм, че и Теорията на относителността има някои неточности, защото всично е ОТНОСИТЕЛНО.
priest построи и асфалтира една пътна отсечка и веднага други хора почнаха да я разкопават и ремонтират. Нищо, че по този път вече е минал успешно поне един човек. А беше най-добре да се строят нови платна, да се разширява. Не се заяждам, бройте до 10 и вижте дали не съм прав.
Имам един въпрос: за процедурата за Квебек нужно ли е и двамата да имат френски или само титуляра е достатъчен?
Ей сега ще ти отговоря на въпроса, с което ще ти бъда страшно полезен, но дано някой не ме обори, щото така ще ти попречи да почерпиш важна и жизнено необходима информация за твоята емиграция.
Та на въпроса ти!
Изобщо не е необходимо да се знае френски, нито от основния кандидат, нито от допълнителните.Според теб защо там има преводач?

п.с. Ако действително си сигурен в грешките на теорията на относителността можеш да го докажеш и така да се наредиш до Айнщаин.Ние всички ще се гордеем с теб.Щото иначе на религия намирисва.Има един принцип на неопределеността може би затуй говориш. :lol:
А иначе не си спомням кой го беше казал и какво беше казал за относителноста, ма хубаво го беше казал човека. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

7George написа:И как ще си купиш нещо от магазина, ще си ограничен до тези дето говорят твоя език ли? Странен избор, макар и възможен... :roll:
в магазина е достатъчно да имаш пари :D
anxeli написа:+
becks написа:
krimon написа: Мисля даже, че в ТО е доста по-лесно да се изкарват добри пари, без да можеш да кажеш две думи на английски :D
Днес аз раздавам хапчетата - за Кримон трийна доза. И й спираме алкохола и тревата. :freak:
Защо, права е жената, но за целта трябва да знаеш мандарин или урду, или поне полски, българския няма да ти свърши много работа. Той свещеника ти го каза, най-много някой българин мошеник да те зароби :). Ама и за такива не съм чувала :shock:. Може руснак да е. Ама те младото поколение и руски не знаят вече.
има бе, нали ви казвам :D
миналият месец ми обясняваха, че се притесняват за теста за гражданството ... иначе не са ничии роби и доста големи и хубави къщи изплащат :roll: Даже са членове на професионална организация и имат организиран синдикален живот :twisted:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

Как бе молеви се , пълно е с професии - легални - дето не се иска език. От раз се сещам една - стриптизьорка. Незнам дали са организирани,но със сигурност са добре платени, :rotfl:
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Публикувай отговор