Монреал или Ванкувър

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Sugarplum

Мнение от Sugarplum »

bateto написа:аз нямам много деца,не съм на социал,от 6 години гърбя и не искам да уча,но монтреал не сменям с никой друг град.е освен ,ако не ми предложат 6 цифренна годишна заплата.
монтреал е за живи хора ,а запада за саможиви.на кой както му харесва. :D
Нема лошо :D Освен ,ако не броиш това за живите хора, дет не ги виждаш 6 месеца в годината :shock: а в останалите 6 по нарядко :beer: :lol:
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

bateto написа:аз нямам много деца,не съм на социал,от 6 години гърбя и не искам да уча,но монтреал не сменям с никой друг град.е освен ,ако не ми предложат 6 цифренна годишна заплата.
монтреал е за живи хора ,а запада за саможиви.на кой както му харесва. :D
Точно така - на кой както му харесва. Аз уважавам твоя избор, приеми, че другите виждат нещата по друг начин.
:!:
Между другото, повечето българи отиват в Монреал, защото не са сигурни, че ще се оправят в началото със взетите назаем 2-3 бона в провинция без социал. Както и при много другите българи, които ще ги научат на достатъчно тарикатлъци да се задържат там без кой знае какви данни и умения. Не че толкова обичат френския, дето са го учили 2 месеца преди интервюто. А за неповторимата монреалска зима въобще не ми се слуша.. :D
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

напротив мамбоН5,без данни и умения при вас/каубойските провинции/ е много по лесно да оцелееш,докато тук конкуренцията за разлика от при вас е огромна.при вас има такъв недостиг на работна ръка ,че вземат куцо,кьораво и сакато стига да е в състояние да бута кашона на поточната линия ,докато тук в силно изразена конкурентна среда се търсят и други качества.то не случайно там където е най трудно е и най хубаво.вземи париж,монако за пример.
а преди 2 години на форт мак на първи май ме валя сняг до коленете,да ви еба и прекрасният климат. :D
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Фабрика с поточна линия в Монако
Изображение
изпитва тежък недостиг на кадри и взима куцо, кьораво и сакато(ъ тука съм си преписал само 10% от обявените позиции):
Изображение
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

sasho71 написа:ama единия линк НЕ го чети, той е на Били, човека който написа култовата тема "Ние дигаме Байряка" само след 2 месеца във Ванкувър :lol: :lol: :lol:

Той има за какво да я е пуснал, хората твърдят, че е търговски директор в момента. Дойде човека, видя, не хареса, какво да прави повече в Ван
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

anju написа:
sasho71 написа:ama единия линк НЕ го чети, той е на Били, човека който написа култовата тема "Ние дигаме Байряка" само след 2 месеца във Ванкувър :lol: :lol: :lol:

Той има за какво да я е пуснал, хората твърдят, че е търговски директор в момента. Дойде човека, видя, не хареса, какво да прави повече в Ван
e toва тъговски директор, извинявай, не ми звучи сериозно. Директор на какво? Директор на продажби на домати, краставици, компутри, компоти, техника... Звучи ми малко като директор на водопад :) А и не разбирам ако си имал шанс да си директор, що трябваше да блъскаш 12 000км и да разбереш че тая работа не е като оная :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

Търговски директор на голяма фирма.
Защо пък да не дойде, мисля, че решението му е достойно за уважение - в смисъл, че се иска смелост да зарежеш такава позиция. Най-лесно е да си кротуваш в комфортната зона.
Няма нужда да възприемаш имиграцията доживот. Като е ясно, че не е добре, няма какво да се губи време повече и ако си достатъчно кадърен ще си възвърнеш бързо позициите в БГ.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

евала му ,че е тарикат момче,обаче не му прави чест ,че едно благодаря не ми каз като му пълнех главата с комунизъм.
Но,аз лично се радвам за хора като него и продължавам да следвам мисията си да им отварям очите.Дано има по вече хора от нашата черга с отворени уши за да не се разпиляват с излишни разходи за безсмисленни екскурзии. :wink:
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Ами ако беше издържал още 2-3 месеца и беше станал търговски директор в Канада с 5 пъти по голяма заплата и на 5 пъти по голяма фирма?
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Мнение от ZanzibarHero »

На моя директор в БГ, когато му излезна Зелена карта за USA, каза: Аз директор в USA никога няма да бъда. И не замина ...

Най-добре си е в БГ. Може да си в лайната, обаче това си е нашата Родина. Както се казваше в един стар виц.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Е защо е пуснал документи тоя хайванин , за да докаже , че е незаменим ли?
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

На моя директор в БГ, когато му излезна Зелена карта за USA, каза: Аз директор в USA никога няма да бъда. И не замина ...
Пуснал е за зелена карта защото не знае какво иска. Света е пълен с такива хора.
Страх го е да тръгне защото в Северна Америка няма да има чичо Владика който да се обади на когото трябва за да го назначат като директор.
С други думи спечелилия зелена карта се знае сам колко струва и що за стока е а като не се търси стоката по добре не я изнасяй на пазара ( Америка )
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

Странджата написа:Е защо е пуснал документи тоя хайванин , за да докаже , че е незаменим ли?
не бе странджата .човечеца е искал само да си пробва късмета :lol: за беля взел че спечелил .също като нас :lol: що ли ни требва :shock: таяяя пуста канаТа :beer:
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

ZanzibarHero написа:На моя директор в БГ, когато му излезна Зелена карта за USA, каза: Аз директор в USA никога няма да бъда. И не замина ...

Най-добре си е в БГ. Може да си в лайната, обаче това си е нашата Родина. Както се казваше в един стар виц.

Точно това е разликата с Били. На него му стисkаше и замина. Видя, не хареса и си отиде. Явно си има достатъчно самочувствие, че ще си намери същата добра работа като се прибере.
Публикувай отговор