"ЕХ, КАНАДА!" от Анита Коларова

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

"ЕХ, КАНАДА!" от Анита Коларова

Мнение от ivanko13 »

Пътепис на една българка.

http://www.anitakolarova.com/patepis
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

тая леле и откачалката.цигарите се продавали на скрити места под рафта.пълни глупости ,продават ги във всеки магазин доскоро даже и в дрогериите от рода на фармапри.
виж за дрогата е права .имам чувството,че аз съм единственният който не употребява.тук всичко живо се друса още от невръстна възраст.то не случайно пред всяко школо има по една дузина дилъри,които зимата заради студа се изхитриха и си наемат за бизнеса бейзмъни на съседната от школото уличка да ги използват като лафки.даже и на прозорчетата на тия бечове си има специфичен знак който да имформира ,че тук се продава джойнт и си го купуваш директно от тротоара.за по претенциозните ученици съм чувал ,че се прави директно деливъри ,но към цената се прибавят 10% тип за услугата 8) .
Аватар
zaia
Мнения: 640
Регистриран на: Пет Фев 18, 2005 6:09 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от zaia »

На мен ми беше странно това, че през цялото време говори общо за Канада и канадците, а всъщност е била само в Британска Колумбия. Това с къщите като картинки не е съвсем така :wink: Но в общи линии е точна.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

е тва направо ме разсипа в тоя пътепис... :D :D :D

НАЦИОНАЛН ЧЕРТИ

Спестовността е първата национална черта на канадеца.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Това неможе да се прочете, обаче го прегледах отгоре отгоре и видях за самопочистващите се тоалетни чинии :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Много красиво написано, доста е видяла :),
само дето кой излъга жената с 12 долара за 4 рула тоалетна хартия, тц-тцтц, може ли такова нещо, за 4 долара не 12 ами 24 рула щеше да си вземе от Но Фрилс или Костко сега :roll: :) .... Толкоз да е скъпо БС :o ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
lyubo
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 4:42 am

Мнение от lyubo »

Enjoy The Silence!
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Мнение от edelwais »

bateto написа:цигарите се продавали на скрити места под рафта.
Доколкото знам, наскоро приеха И такъв закон, така че от след няколко месеца в Кебек (не знам за другите провинции), цигари на показ няма да има. Не че ще е нелегално да се продават, но власта се опитва (по безумно глупав начин, според мен) да намали тютюнопушенето сред народонаселението.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

за сметка на нарконаселението.
тия тука са големи педали,хванали са да доят яко империал тобако щото са в състояние да наложат някакъв контрол ,обаче на никой не му дреме ,че човекът е така устроено животно което без пороци не може да съществува .имам чувството ,че правителството е в услуга на дрогаджийските кланове .дрогата тук така яко е навлязла в живота на всяко семейство ,обаче на тия малоумници тоя факт не им прави впечетление или по скоро умишленно не им прави впечетление.
ги еба,тук всеки втори от тинейджърска връзка е яко зависим от дрогата ,а на тия тук цигарите са им все трън в очите. :cry:
taki_f
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:33 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от taki_f »

Бате , Ти употребяваш ли от време не време, ама честно кажи.))))
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

един път съм пробевал марихуана и един път кока да видя за кво става дума ,ама не ми хареса.
предпочитам триъгълната бутилка на каптан грантс с черния етикет пред тези гадости :D
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

bateto написа:един път съм пробевал марихуана и един път кока да видя за кво става дума ,ама не ми хареса.
предпочитам триъгълната бутилка на каптан грантс с черния етикет пред тези гадости :D
е и стана ли ти вьобще
THE LAST LINE OF DEFENSE
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

виагра не употребявам бе жорка :D
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

Види се туй пушенето и смъркането не понася на всеки! :lol:

Да не се бърка с Капитан Грант на Жул Верн:
Les Enfants du capitaine Grant (1866-1868) Jules Verne :lol:

На самотния остров, на който е бил, той може и да си е варил уиски, но бутилките и дори триъгълните, ги е употребявал да пише писма! :lol:

:lol:
William Grant се труди здраво на тръстиката като:
1. When he was seven he began herding the family cattle in the hills - това е нещо като доброволен труд за да може да получи опит и да влезе в бизнеса :lol:
2. apprentice shoemaker :lol:
3. limeworks employee :lol:
след като изкарал нещо като бизнес курсовете на Хъла става
4. bookkeeper
http://en.wikipedia.org/wiki/William_Gr ... nessman%29

А и аз много повече харесвам Glenfiddich:
http://en.wikipedia.org/wiki/Glenfiddich :lol:

Но понеже съм беден емигрант и не ща да давам за пиене пари, дето не мога да ги изкарам за времето за което мога да го изпия, маам Grant's. Та следващия път(още утре) кат ида в САК-а ще ги питам чували ли са за триълни бутилки уиски капитан Grant's с черни етикети. :lol: Знам , че магазините са различни ... .
:lol: :lol: :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

много на сериозно си взел нещата брато,обаче мога да те светна.на дути фрито триъгълната ботилка с черен етикет от 1 лт.и нещо се разменя само за 19 американки,което си е по малко от 19 канадки. :wink:
Публикувай отговор