Защо избрахме емиграцията в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
AlliumCepa
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 5:37 am
Местоположение: T6Hxxx
Обратна връзка:

Мнение от AlliumCepa »

Alina написа:защото за мен това беше единствената страна, в която можех да отида легално, и процедурата да не трае половин живот. Не исках да съм черноработник някъде из Евпора.
Изображение Кратко, стегнато, без разтягане на локуми и заяждане. Изображение Присъединявам се.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

нови мераклии, на 22 Септември правим 2 години в Канада. Наистина не е раят на земята, но всравнение с България/Чалгария/Абсурдистан - за нас е рай. Това лято се прибрахме за месец в Бг, за да видим близки, роднини, приятели, а и те да ни видят заедно с четири месечния наследник. Какво да ви кажа, нови мераклии, още на 2рия ден ни се искаше да се прибираме обратно в Канада / в частност Калгари - наздраве на 7George and AlexAA/. И след като се прибрахме в Калгари/Канада, чувството беше, че се прибираме вкъщи с удоволствие. И преди ако си мислех, че няма да се прибирам в Бг за поне 2-3 години, сега си мисля, че май е по-добре да бъдат поне 10тина. Няма да говоря повече. Канада не е раят на земята, но за нас е нещото, което най-близо се доближава до него. :beer:
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

peter_pan написа:Бла-бла-бла. Блабла.
Страшно проучване предложи ти, няма що :). Вече се чудя да не би да си самия Станишев, прикриващ се зад някакъв измислен образ на компютърен възвращенец :roll:. Демагогията я владееш, тежко на лековерните.
1 - САЩ-рецесия, Китай-комунизъм, ЕС-ксенофобия. А и професия се мени, скапана държава - не.
2 - Хе-хе, проблема е по-скоро във влажността, а не във вредните съставки, тук колите са с катализатори и енергията е атомна :wink: В София въздуха е рози и здравец :lol:, а и в другите градове с по 2-3 ТЕЦ-а наоколо също.
3 - Ти си направи справка за нонуайтс и в Бг вече ...
4 - Да бе, за детето в Румъния ще е супер, в престижния университет на граф Дракула и огромните възможности за реализация из високоцивилизованите Карпати :) ...
5 - Така е, на Спидо-то не се гледа с добро око тук, пуритани :evil:, къде по-добре е на Златните :roll: ...
6 - Това е дивотия
7 - Тази точка също е бисер ненагледен :lol:, Сергей до дупка ...
"известни ограничения върху квалифицирания труд" всъщност да се чете като "тотален запор", а това за медицинските сестри го е имало винаги, добре са дошли да метат болницата за 6 паунда на час. А в Канада имат възможност да приравнят и да започнат на 30 долара като бели хора :) ... За лекарите изобщо да не споменаваме, срамни пари ...
bottom line - вижте къде вашата професия ви реализира най-добре извън БГ ако искате да имигрирате и си изберете климат подобен на този в БГ ако сте свикнали много с него.
Можеше да се изчерпиш с това опростенческо изреченийце вместо да вадиш теми отпреди месеци и да се мъчиш да съчиняваш глупости :).
Циганите - на Сатурн !
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

anxeli написа: ... За лекарите изобщо да не споменаваме, срамни пари ...
Ти лекарите не ги мисли, и в БГ не са за оплакване:

http://news24.bg/novini-10279-lekari_vz ... terol.html
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Еми дано да е така, аз емиграцията на лекарите по принцип никога не съм я разбирала. Да зарежеш толкова учене и престиж да гониш нещо си. Трябва да им се дадат тези пари за да не се излагат да взимат от болните, за да си оправят семействата ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

anxeli написа:Еми дано да е така, аз емиграцията на лекарите по принцип никога не съм я разбирала. Да зарежеш толкова учене и престиж да гониш нещо си. Трябва да им се дадат тези пари за да не се излагат да взимат от болните, за да си оправят семействата ...
ДОКТОРА да си кажи мнението ако още ни чете ?:)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

anxeli написа:Еми дано да е така, аз емиграцията на лекарите по принцип никога не съм я разбирала. Да зарежеш толкова учене и престиж да гониш нещо си. Трябва да им се дадат тези пари за да не се излагат да взимат от болните, за да си оправят семействата ...
Лекарите вече минаха етапа на оправяне на семействата и преминаха в този на сремеж към лукс. И си го постигат, щото човешкото здраве е неизчерпаем търговски ресурс.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Всички в панделата, мръсници, да изнудват и да печелят от човешкото нещастие...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

valioiko написа: И си го постигат, щото човешкото здраве е неизчерпаем търговски ресурс.
както е навсякъде по света..аз само искам да плащат данъци на рушветите и да има ценоразпис залепен на вратата преди да влезеш защото много обичат да сменят тарифите в зависимост от ризата която носиш. Лекарите си заслужават парите просто трябва да се регламентира как да ги вземат
...мразя мастика без айрян...
peter_pan
Мнения: 883
Регистриран на: Нед Сеп 11, 2005 3:45 am
Местоположение: България/ Европа
Обратна връзка:

Мнение от peter_pan »

anxeli написа:
peter_pan написа:Бла-бла-бла. Блабла.
Страшно проучване предложи ти, няма що :). Вече се чудя да не би да си самия Станишев, прикриващ се зад някакъв измислен образ на компютърен възвращенец :roll:. Демагогията я владееш, тежко на лековерните.
1 - САЩ-рецесия, Китай-комунизъм, ЕС-ксенофобия. А и професия се мени, скапана държава - не.
2 - Хе-хе, проблема е по-скоро във влажността, а не във вредните съставки, тук колите са с катализатори и енергията е атомна :wink: В София въздуха е рози и здравец :lol:, а и в другите градове с по 2-3 ТЕЦ-а наоколо също.
3 - Ти си направи справка за нонуайтс и в Бг вече ...
4 - Да бе, за детето в Румъния ще е супер, в престижния университет на граф Дракула и огромните възможности за реализация из високоцивилизованите Карпати :) ...
5 - Така е, на Спидо-то не се гледа с добро око тук, пуритани :evil:, къде по-добре е на Златните :roll: ...
6 - Това е дивотия
7 - Тази точка също е бисер ненагледен :lol:, Сергей до дупка ...
"известни ограничения върху квалифицирания труд" всъщност да се чете като "тотален запор", а това за медицинските сестри го е имало винаги, добре са дошли да метат болницата за 6 паунда на час. А в Канада имат възможност да приравнят и да започнат на 30 долара като бели хора :) ... За лекарите изобщо да не споменаваме, срамни пари ...
bottom line - вижте къде вашата професия ви реализира най-добре извън БГ ако искате да имигрирате и си изберете климат подобен на този в БГ ако сте свикнали много с него.
Можеше да се изчерпиш с това опростенческо изреченийце вместо да вадиш теми отпреди месеци и да се мъчиш да съчиняваш глупости :).
7- по тази точка, това е така само дето трябва първо да приравнят - малка подробност изискваща малко време - 3 години примерно най-малко; междувременно същите имигранти трябва да живеят в пълна мизерия, която в БГ не са я сънували даже - 3 години са си 3 години.
другите ти коментари са суперзабавни;)
точно така мисля по въпроса:)
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

peter_pan написа: 7- по тази точка, това е така само дето трябва първо да приравнят - малка подробност изискваща малко време - 3 години примерно най-малко; междувременно същите имигранти трябва да живеят в пълна мизерия, която в БГ не са я сънували даже - 3 години са си 3 години.
другите ти коментари са суперзабавни;)
С никой не искам да споря, но Питър явно съди само по себе си.

Аз живеех по-добре от БГ още с кацането си в Канада. И до ден днешен. И съм си "приравнил" само шофьорската книжка... :nenam:
Embrace your climate change!
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

джордж :lol:

и аз не искам да споря какво щеше да прави джордж ако имаше
1 000 000 $ :lol:

обаче много искам да го поздравя ей с това парче - канадско :P много ме кефи :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=zksj_9wpvQM

:beer: :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Наздраве, Нинка! :beer: :D

Само с $1М щяха да ме изгонят от къщи, за добро или зло. По-ценен съм, сещаш се ти... 8)
Embrace your climate change!
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

наздраве джордж :lol: :beer2:

сещам се :wink: само заради шофьорската книжка те държат още вкъщи :wink: требва да си професионалист :haplio:
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Мене не ми харесва ма станах 100 годишен въркулак и вече не е лесно да ходя да строя комунизма наново на чужд терен.
А Канада я избрах по 2 причини:
1. Много е далече от БГ.
2. Не е САЩ.
Заключено