P.Eng.

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Libra
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Фев 16, 2006 1:30 pm

P.Eng.

Мнение от Libra »

Каква е процедурата за новопристигнал инженер (електроника) от БГ да стане P.Eng. в Онтарио и изобщо има ли смисъл и каква работа може да си намери ? (Това се казва "3 в 1")
“Късмет и берекет, що ти сърце сака, в ръце да ти скака, който мисли зло, на майка му в г..зо, който те мрази, под теб да лази, който те обича, по теб да тича” - българска народна благословия :)
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

ИМА

Мнение от kokoscho »

Има смисъл разбира се :) Не знам ТОЧНО каква е процедурата, мисля че държиш нещо като приравнителни изпити, или пък минаваш по некаква съкратен курс в университета, но аз ти препоръчвам друг начин. Първо си намери работа тука "почти" по твоята специалност (техника тука много, за ремонт или преглед дали може да се ремонтира, работа много, или пък каквото там е свързано с електрониката :)), след което като придобиеш малко стаж и опит, с езика най вече, и с тукашните нрави, тогава си дпнагоди дипломата, даже можеш да го направиш докато работиш, повечето работодатели биха били доволни да наемат квалифициран инженер, когото ВЕЧЕ познават :).
kokoscho
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 5:08 pm

да добавя

Мнение от kokoscho »

А пък ако си и компютърен инженер...лелееее какви пари те чакат, чак ти завиждам, отсега (благородно разбира се :))
shopa
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 3:12 pm
Местоположение: Calgary
Обратна връзка:

Мнение от shopa »

Асоциация на българските инженери в Канада, Торонто
http://www.abec.ca
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: P.Eng.

Мнение от bp_de »

Libra написа:Каква е процедурата за новопристигнал инженер (електроника) от БГ да стане P.Eng. в Онтарио и изобщо има ли смисъл и каква работа може да си намери ? (Това се казва "3 в 1")
Цялата работа с Ордерите и лицензиите е ограничат достапа на новопристигнали до топлите и по добре платени местенца.
Аз разбирам напално че хората с осонование се съмняват какъв аджеба е инжинер дошал от некаква мангалска стрна дето никои не е чувал че съществува даже ....но нещата лъсват веднага щото същия подход имат и за хора от доказано свясни страни .В Немско ,Англия или Холандия и т.н трудно ще си купиш диплома още повече някои кандидати от там имат доказан стаж в световно извесни фирми ...е да ма а братята Канадци как ще ги шунтират тия хора а ....та е и измилено и членство в ордер едикои си (аз му викам член на ТКЗС)

Е някои от новопристигналите се промакват през ситото на ордерите но поне първите години са на трастиката . :D
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: P.Eng.

Мнение от VanBC »

За инженер по електроника няма смисъл да си член на асоциацията . От всички канадски електронни инженери я има 1% да са членове на асоциацията, я не. В тоя бранш е много по-важно какъв стаж имаш.
Obey gravity ... It's the law!
Публикувай отговор